PDA

View Full Version : Сънувам го



nqma1vreme
07-06-2009, 11:39
Е здравейте! Не знам дали е нужно да споменавам, че съм аски объркана, но вие сигурно ще разберете. Проблемът ми е следният - от няколко време имам приятел, просто приятел, с който споделям всичко и се разбирам доста добре. Да, обаче напоследък започнах все по-често да го сънувам и сама се хващам как мисля за него почти непрекъснато, което е супер изнервящо. Той ми дава едно особено спокойствие освен когато започвам да говоря за някое друго момче. Той винаги се старае да изтъкне грешките и недостатъците на другия, което е доста гадно, защото аз не мога да си харесам никой. Чувствам, че ме ревнува от останалите ми приятели, но може би просто си е такъв. Сега сме ваканция и аз не му отговарям в скайпа, а тъй като живеем в не много малък град и не се срещаме. Аз гледам да излизам по различно време, когато зная, че той не излиза, за да не го срещам. Страх ме е да не се влюбя в него, защото ще си отиде приятелството ни, а любовта ми най-вероятно ще е несподелена. Какво мислите вие и как бихме ме посъветвали :-o


т.7
krem4et0

mArMaLaDkA
07-06-2009, 11:54
Глупаво е. Приятел ти е, защо го избягваш? Какво е виновно момчето, че ти го харесваш? Поне му обясни, не се дръж като темерут и да му оставяш много въпроси без отговори.
Ако му признаеш чувствата си - можеш да загубиш страхотното ви приятелство и никога вече да не си проговорите, но може и да излезе нещо страхотно от цялата работа. 50 на 50. Пробваш, рискуваш и виждаш какъв ще е резултата, а не да се чудиш "ама какво щеше да се случи, ако му бях казала". И повярвай, приятеля ти няма да те отхвърли. Замисли се и ще разбереш защо. ;)

XceSS
07-06-2009, 12:26
Глупаво е. Приятел ти е, защо го избягваш? Какво е виновно момчето, че ти го харесваш? Поне му обясни, не се дръж като темерут и да му оставяш много въпроси без отговори.


+1

adizitk1
07-06-2009, 13:54
Глупаво е. Приятел ти е, защо го избягваш? Какво е виновно момчето, че ти го харесваш? Поне му обясни, не се дръж като темерут и да му оставяш много въпроси без отговори.
Ако му признаеш чувствата си - можеш да загубиш страхотното ви приятелство и никога вече да не си проговорите, но може и да излезе нещо страхотно от цялата работа. 50 на 50. Пробваш, рискуваш и виждаш какъв ще е резултата, а не да се чудиш "ама какво щеше да се случи, ако му бях казала". И повярвай, приятеля ти няма да те отхвърли. Замисли се и ще разбереш защо. ;)
+още 1!!!

justt
07-06-2009, 14:58
Глупаво е. Приятел ти е, защо го избягваш? Какво е виновно момчето, че ти го харесваш? Поне му обясни, не се дръж като темерут и да му оставяш много въпроси без отговори.
Ако му признаеш чувствата си - можеш да загубиш страхотното ви приятелство и никога вече да не си проговорите, но може и да излезе нещо страхотно от цялата работа. 50 на 50. Пробваш, рискуваш и виждаш какъв ще е резултата, а не да се чудиш "ама какво щеше да се случи, ако му бях казала". И повярвай, приятеля ти няма да те отхвърли. Замисли се и ще разбереш защо. ;)
+1

ThePowerOfLove
07-06-2009, 15:12
Защо се страхуваш да не се влюбиш? Може и той да те харесва ;) Ако можеш поговори с него, поне не го игнорирай..

nqma1vreme
07-06-2009, 16:31
Там е работата, че аз не знам дали го харесвам. Когато съм с него ми е само приятел, но когато не е до мен и някакси сякаш ми липсва. Страхувам се да се влюбя точно в него, защото ще загубя приятелството си с него. Дори да стане нещо след това няма да сме приятели. Самото му присъствие ме успокоява, като ме хване за ръката зная, че всичко ще се оправи, но не знам дали го харесвам само като приятел или като нещо повече и там е работата, че май никой не може да ми каже как да разбера.

mArMaLaDkA
07-06-2009, 17:28
То ти, като не знаеш, ние ли? Слушай и аз си спомням за една такава случка. С момчето бяхме много добри приятели до едно време, после се отчуждихме. Аз харесвам коренно различен тип момчета, но един ден просто си дадох сметка, като посъбрах фактите, иначе и аз бях объркана като теб. Но аз нищо не направих, защото си знаех, че няма нищо да се получи по ред причини. Точно в онзи момент, май не беше харесване, а по-скоро привличане, но ми беше много странно, също като теб. Просто трябва да се замислиш и да откриеш отговора в себе си.

nqma1vreme
07-06-2009, 18:08
Да, права си. Аз като не знам, то вие ли, но... така е трябва да открия отговора в самата себе си, но аз може би вече знам. Каквото и да става аз няма да му кажа нищо, защото все пак той едвали ме приема като нещо повече от приятелка, една от многото му. Той също не е мой тип, но тук идва и думата, че външността няма чак такова голямо значение. Аз се отдалечих от него не защото се държа като темерут, а просто защото съм объркана и не знам какво да правя, а той усеща, че съм объркана и се чуди каква е причината...

mArMaLaDkA
07-06-2009, 19:03
От написаното от теб съдя, че и момчето не е безразлично. Но в един форум никога не можеш да дообясниш напълно нещата и в повечето случаи то е едно, а във форума го изкарват друго. За миг спри с песимистичните мисли как не те харесвал, ти колко си объркана и т.н. и се замисли за реакциите му в дадени случки, за държанието му към теб(и дали е само към теб такова, или по принцип към всички) и т.н. Оттам нататък вече си прави изводите, но пак казвам, недей да се отричаш на мига("ама аз си въобразявам","не може да е така, той не ме харесва"). Какъвто извод си направиш първоначално - той ще да е правилния. Всичко след него е един мнооого порочен кръг. Започва прекаленото философстване на ум, голямото противоречие със себе си и самонавиването как нещата не са така, ами са най-лошия възможен вариант, който може да се случи. Не оставяй страха от провал да ти попречи. Давай, смело напред, пробвай, по-добре да поемеш риск, отколкото после да си чупиш главата, че си изпуснала нещо хубаво. Колкото до моя съученик - не ставаше дума само за външност, ами и начин на държание, характер, абсолютно не се припокриваше с досегашния ми "вкус", ако мога така да го нарека. Въпреки всичко сега осъзнавам, че беше по-добре, че нищо не направих, защото изпитвах само привличане и нищо повече. Само щях да го мотая, ако беше научил и ми отвърнеше на чувствата. Пък и да не ми беше. Аз само и единствено изпитвах тръпка. Нищо сериозно нямаше да се получи. Но това пък не значи, че моя случай е като твоя. Изобщо даже. Моето си беше безнадеждно още отначалото, но ти няма как да разбереш, докато не опиташ. И да, темерутски се държиш. Дори и ти да не го усещаш. Седнете, поговорете, пък да се изяснят позициите. Ако искаш, изчакай още малко, да видиш какви са ти чувствата, но пък недей да чакаш прекалено дълго. Дори и да не се получи между вас, не вярвам, че приятелството ви ще се промени или поне не би трябвало.

nqma1vreme
07-06-2009, 20:27
Аз също мисля да изчакам и да видя как ще се развият чувствата ми към него. Няма как да "седнем и да поговорим", защото той не може да седне и да говори сериозно освен ако не е станало нещо наистина сериозно и важно за мен. Обикновенно, когато водим сериозни и откровенни разговори то това е в скайпа. Той е съвсем различен там - мил, загрижен, а когато е сред хора е като пълен идиот - непокис и се прави на великия спортист :? Той тренира... не мога да разбера защо не показва истинското си "аз" пред хората, а само в скайп или когато сме само двамата и наоколо няма някой човек. Ще се опитам, ако след време осъзная, че чувствата ми към него не са просто увлечение. Благодаря ти много

mArMaLaDkA
07-06-2009, 20:50
Тц-тц. Хубаво е човек да простее, но да е с мярка и на място. Щом можете само сериозни разговори по Скайп да си водите.. отиде.

KimBerLy1912
07-06-2009, 20:56
Само едно ще ти кажа:Не го игнорирай... Именно защото ти е приятел,най-добре би ти помогнал да разрешиш "проблема" си ... :wink:

anSsito
07-06-2009, 21:11
А мислиш ли, че е правилното решение да го избягваш? Ти чрез това избягване пак проваляш вашето приятелство.. И бих казала, че това е много грешна тактика, въпреки всичко..
Просто се остави малко или много на течението, докато не станеш наясно с чувствата ти.
Не се страхувай да си с него, ако го харесваш.. винаги може да се изненадаш от случващото се и всичко да потръгне...

totik
07-07-2009, 11:07
От това което разказваш ми де струва всичко друго но не и че любовта тие несподелена :)

kobrichka
07-07-2009, 11:14
Глупаво е. Приятел ти е, защо го избягваш? Какво е виновно момчето, че ти го харесваш? Поне му обясни, не се дръж като темерут и да му оставяш много въпроси без отговори.


+1


Напълно съгласна.

Аз лично не бих признала чувствата си, защото за мен приятелството е много важно и не бих го рискувала. Но това вче ти го решаваш, а не ние.

NeZaPoznat
07-07-2009, 11:25
Е здравейте! Не знам дали е нужно да споменавам, че съм аски объркана, но вие сигурно ще разберете. Проблемът ми е следният - от няколко време имам приятел, просто приятел, с който споделям всичко и се разбирам доста добре. Да, обаче напоследък започнах все по-често да го сънувам и сама се хващам как мисля за него почти непрекъснато, което е супер изнервящо. Той ми дава едно особено спокойствие освен когато започвам да говоря за някое друго момче. Той винаги се старае да изтъкне грешките и недостатъците на другия, което е доста гадно, защото аз не мога да си харесам никой. Чувствам, че ме ревнува от останалите ми приятели, но може би просто си е такъв. Сега сме ваканция и аз не му отговарям в скайпа, а тъй като живеем в не много малък град и не се срещаме. Аз гледам да излизам по различно време, когато зная, че той не излиза, за да не го срещам. Страх ме е да не се влюбя в него, защото ще си отиде приятелството ни, а любовта ми най-вероятно ще е несподелена. Какво мислите вие и как бихме ме посъветвали :-o

Да се вземеш в ръце и да споделиш чувствата си. След време така или иначе няма да сте приятели .... Деа пубери деа. :?

Hilary_
07-07-2009, 11:55
Глупаво е. Приятел ти е, защо го избягваш? Какво е виновно момчето, че ти го харесваш? Поне му обясни, не се дръж като темерут и да му оставяш много въпроси без отговори.
Ако му признаеш чувствата си - можеш да загубиш страхотното ви приятелство и никога вече да не си проговорите, но може и да излезе нещо страхотно от цялата работа. 50 на 50. Пробваш, рискуваш и виждаш какъв ще е резултата, а не да се чудиш "ама какво щеше да се случи, ако му бях казала". И повярвай, приятеля ти няма да те отхвърли. Замисли се и ще разбереш защо. ;)
+ 8)

yahhooo
07-07-2009, 12:05
Бягайй, мисли му ако те хванаааа

bloodymirror
09-03-2009, 10:52
Тъпичко е да го отбягваш.. може би и той има чувства към теб,щом сте толкова близки,нищо не се знае,кажи му,че го харесваш,но се страхуваш да не загубите приятелството си,и дано да получиш същия отговор,но много безотговорно е да го отбягваш![

mechtaq_za_teb
09-03-2009, 10:55
Глупаво е. Приятел ти е, защо го избягваш? Какво е виновно момчето, че ти го харесваш? Поне му обясни, не се дръж като темерут и да му оставяш много въпроси без отговори.
Ако му признаеш чувствата си - можеш да загубиш страхотното ви приятелство и никога вече да не си проговорите, но може и да излезе нещо страхотно от цялата работа. 50 на 50. Пробваш, рискуваш и виждаш какъв ще е резултата, а не да се чудиш "ама какво щеше да се случи, ако му бях казала". И повярвай, приятеля ти няма да те отхвърли. Замисли се и ще разбереш защо. ;)Напълно съм съгласна с това мнение... Рискувайте бе хора... иначе няма как да разберете. Изненади много, така че очаквай неочакваното :)

baby07
09-03-2009, 15:28
оффф тфа ми е адски познатоо .. само дет аз вчера my казах че го харесвам :(

marti93
09-03-2009, 20:59
Глупаво е. Приятел ти е, защо го избягваш? Какво е виновно момчето, че ти го харесваш? Поне му обясни, не се дръж като темерут и да му оставяш много въпроси без отговори.
Ако му признаеш чувствата си - можеш да загубиш страхотното ви приятелство и никога вече да не си проговорите, но може и да излезе нещо страхотно от цялата работа. 50 на 50. Пробваш, рискуваш и виждаш какъв ще е резултата, а не да се чудиш "ама какво щеше да се случи, ако му бях казала". И повярвай, приятеля ти няма да те отхвърли. Замисли се и ще разбереш защо. ;)
+1 :P

0nem0retIme
09-03-2009, 22:23
Ако ви е писано да сте заедно,ще стане..И да се отбягвате,и да не се отбягвате,ще стане..
Ако ви е писано да сте най-добри приятели,такива ще бъдете..
Това не зависи от теб,така че,по-смело..

gabiiTu
09-10-2009, 20:34
Честно да ти каже ти си вече влюбена,той също 8-) Просто ви е страх да го признаете пред себе си :wink:

GodLovesYou
09-10-2009, 21:41
обичай го тайно

NamelessRomantic
09-10-2009, 21:46
Ти не можеш да определиш дали ще се влюбиш.Правиш грешка,мила.Ако си се влюбила по-добре му признай - дори и да не ти отговори със същото,така имаш по-голям шанс приятелството ви да продължи отколкото ако го избягваш.