PDA

View Full Version : Прецаках диск D



Liar
07-06-2009, 15:52
Без да искам натиснах нещо и започна процес,който не успях да спра.В резултат диск Д ми е в синьо,както и всички файлове в него.Как да го оправя?
Също и да питам за Still Life-сложих крак,но отгово се появява онзи прозорец...

doomkillerr
07-06-2009, 16:19
Здравей "Liar". Това което е ставало или по скоро си направил, е че си компресирал информацията на харда! Ето как можеш да го оправиш: Щракаш десен бутон на "Local Disk D" -> "Properties"! След това трябва да махнеш отметката - там където пише "Compress drive to save disk space..." и след това натискаш "Apply" - това е всичко!!!

Ето и снимка:

http://img200.imageshack.us/img200/2012/123pec.jpg

Успех... :)

Liar
07-06-2009, 17:23
Оу,сега се сетих,че съм натиснала compess...Мерси много за обяснението и за скрииншотите,че си се постарал =)
А между другото,нормално ли е да съм изтрила всичко от диска и след clen up и да са ми заети над 400 MB?

doomkillerr
07-06-2009, 20:09
Оу,сега се сетих,че съм натиснала compess...Мерси много за обяснението и за скрииншотите,че си се постарал =)
А между другото,нормално ли е да съм изтрила всичко от диска и след clen up и да са ми заети над 400 MB?

Да възможно е! Дори след пълен формат, пак остава заето място на харда... 8)

ivanstef
07-09-2009, 18:20
Оу,сега се сетих,че съм натиснала compess...Мерси много за обяснението и за скрииншотите,че си се постарал =)
А между другото,нормално ли е да съм изтрила всичко от диска и след clen up и да са ми заети над 400 MB?

Да възможно е! Дори след пълен формат, пак остава заето място на харда... 8)

Напълно. Това може да се дължи на лоши сектори. Също така в зависимост от големината на харда се отделя определено системно пространство.