PDA

View Full Version : Батерияяя!



sweetdog
07-07-2009, 09:47
Искам да попитам дали ако незаредя правилно батерията на мп4 първият път,ще стане нещо?Батерията е li-yon

Genetix
07-07-2009, 10:08
Аз така си преебах една батерия. В магазина ми казаха, че са я зареждали 16 часа но май не бяха.

machoka
07-07-2009, 10:12
Еднозначен отговор не може да се даде, но везните клонят към 'Да, най-вероятно ще се прецака и ще има много кратък живот'.

Genetix
07-07-2009, 10:15
Да точно така. Забравих да кажа проблема :D. Тази прецакатана падаше за около 2 часа в най-добрия случай.

sweetdog
07-07-2009, 10:29
В магазина ми казаха да я зареждам 12 часа а във упътването пишеше най-малко 8 часа.Аз я зареждах 9 часа и половина обаче докато я зареждах ми се налагаше да я изклячвам от време на време за около 2-3 мин.което идва някаде към 8 и половина - 9 часа зареждане само, че с тея прекъсвания сигурно се е повредила :smt089
И днес пак я пуснах да се зарежда и тоя път няма да прекъсвам зареждането това дали променя малко нещата? Четох някъде,че телефоните се зареждали първоначално по 3 пъти - зареждаш цял ден,после като ти падне пак цял ден и така 3 пъти.Дали е вярно и за мп4?

doomkillerr
07-07-2009, 10:39
...Четох някъде,че телефоните се зареждали първоначално по 3 пъти - зареждаш цял ден,после като ти падне пак цял ден и така 3 пъти.Дали е вярно и за мп4?

До колкото знам това привило се отнася за всички "акумолаторни" батерии!!! 8)

sweetdog
07-07-2009, 10:49
значи ако го зареждам пак цял ден не би трябвало да се е повредила преди батерията заради първото зареждане което не беше както трябва?

doomkillerr
07-07-2009, 10:53
Както каза "machoka" - "...Еднозначен отговор не може да се даде...", но аз лично смятам, че ако я зареждаш повечко време първите 3-4 пъти и след това я изтощаваш до край преди следващото зареждане - всичко ще е наред! :)

sweetdog
07-07-2009, 11:18
Ще пробвам така много се надявам да се оправи или воъбще да не е развалена :S и ако някой има други идеи моля ви пишете

Lav40
07-07-2009, 12:02
Пълна глупост,защото след като се зареди батерията апарата спира да зарежда...като сложиш телефона си,мп4ката,лаптопа или каквото и да е със съвременна li-ion батерия след примерно 1-2-3 часа тя се зарежда и колкото и да я държиш след това на зарядното ток към нея НЕ се подава!

doomkillerr
07-07-2009, 12:17
Пълна глупост,защото след като се зареди батерията апарата спира да зарежда...като сложиш телефона си,мп4ката,лаптопа или каквото и да е със съвременна li-ion батерия след примерно 1-2-3 часа тя се зарежда и колкото и да я държиш след това на зарядното ток към нея НЕ се подава!

Добре тогава искам да те питам нещо! Защо пройзводителите примерно на GSM-ми препоръчват в упътванията към телефоните батериата да се зарежда примерно по 8-часа в началото на експлоатациата на телефона - за първите 3-4 зареждания? А батериата обикновенно се зарежда, да кажем за 2-3 часа след това! За лаптопите съм напълно съгласен обаче, защото много голяма част от хората живеят в "заблудата", че ако си държат лаптопа постоанно включен в ел. мрежата - батерията се съсипва много бързо... и за това тези умници им махат батерията, когато работят в къщи на пример. Предполагам повечето от Вас знаят, че живота на една "акумулаторна" батерия се удължава, ако се зарежда и "разрежда" (изтощава)! Ако само се зарежда без да се изтощава се "прецаква" и обратно, ако я изтощите и дълго време я държите без да я заредите също си отива!!! :?