PDA

View Full Version : Как да го убедя(няма такава тема)



mArMaLaDkA
07-07-2009, 11:03
Темата е повече от уникална.
Ситуацията е следната: Баща ми иска да ходим на море. Цяла година бачка като луд на две работи, само и само, за да отидем някъде, хем да се разведря, хем и той да си почине. Проблемът обаче е, че аз имам проблем и не мога да отида на море. В такъв случай, той предлага да сме отидели на балкан. Хубаво де, ама на мен ще ми е повече от скучно, ще мрънкам и недоволствам. Та казах му го всичкото това, че да избегнем едни неприятни сцени за в бъдеще. Не е длъжен да си стои тук, само защото аз не мога да отида на море/нямам желание и за балкан. Казах му да отиде на почивка без мен, да се забавлява, да се събере с компанията си и ако проблемът му е как ще се оправям, ще ходя да спя в баба, за да не се притеснява за мен. Отказва. Като магаре на мост се е запънал и се опитва да ме убеждава. Ама на мен по Балкани и чукари не ми се ходи, или море, или нищо. Щом не може първото, значи по-добре нищо. Не му отказвам, защото имам идея с приятелки или с гадже. Нито имам нужните години, нито съм заритала да се правя на голяма, даже напротив, приятно ми е да съм с баща ми на почивка, но просто тази година отпада явно. Някой има ли идея как да го убедя да отиде без мен, да си отпочине и да се забавлява с компанията си?

Когато казвам, че си имам причина, поради която не мога да отида на море, значи е така. Недейте да питате. ;)

Forest_girl
07-07-2009, 12:03
Баща ти толкова се е трудил, за да отидете някъде...
Защо не отидеш с него, може да не е на море - предложи някое място. А дори и да не ти харесва толкова много, отиди заради него :-D
Поне аз така бих направила

Boyd
07-07-2009, 12:10
Като да не питаме, не си задавай глупавите въпроси, а седни и обясни на баща ти за кво иде реч! Проблеми имала..

BaBsYyY_SeXyYy
07-07-2009, 12:35
Това, което правиш, е повече от гадно. Имаш проблеми - ОК. Но помисли за баща си- той толкова много се е трудил, за да можеш ТИ да отидеш някъде. Знаеш ли, че в повечето случаи родителите ходят по морета и балкани заради нас, децата си, а не заради тях самите. Т.е, най- вероятно на баща ти не му се ходи толкова на море, а иска да е с тебе. Следователно, трябва да загърбиш своите проблеми и да идеш с него. За да му доставиш удоволствие и да му благодариш по тоя начин за жертвите, които е направил :)

MP
07-07-2009, 12:44
И аз ще съм принуден да ходя с наще на море в Гърция за 1 седмица.Ще се умира от скука...

mArMaLaDkA
07-07-2009, 13:21
Като да не питаме, не си задавай глупавите въпроси, а седни и обясни на баща ти за кво иде реч! Проблеми имала..

Именно там е пролемът, че не мога да му обясня. Той е мъж и не мога да седна и да почвам да му разяснявам момичешките си проблеми(не се отнася изобщо за "онея дни"). И върви изпуши една цигара, вместо да набираш във форума на всеки.

Иначе аз имам още дни за мислене и наистина ще помисля, въпреки че засега, отговорът ми е окончателен. Не мисля, че постъпвам ЧАК толкова зле. По-добре ли е да отида с нежелание, да мрънкам и да разваля цялата почивка? Познавам се и 100% ще си изразя мнението гласно поне 5 пъти. На мен не ми се мърда никъде. Апатично ми е. Той си има предложения от приятели да отидат на море, това-онова, приятно ще си изкара. И без това само се нервим един на друг в последно време... :?

mimichi
07-07-2009, 13:36
Чесно казано ти си голяма егоистка, баща ти работи на две работи само и само да имате разнообразие и явно иска да прекара повече време с теб, а ти как му се отблагодаряваш... Толкова ли неможеш да потраеш 1 седмица :-o

balon4eee
07-07-2009, 13:54
Абе ей мърло Хващай си егоистичния задник и отивай с баща си на почивка бе ! Човека се е трудил цяла година като луд за да те заведе някъде лятото и да ви е приятно заедно ! Направи го заради него независимо дали ти искаш или не бе ! Стана ми жал за горкия ти баща чак ...

Forest_girl
07-07-2009, 14:03
Като да не питаме, не си задавай глупавите въпроси, а седни и обясни на баща ти за кво иде реч! Проблеми имала..

Именно там е пролемът, че не мога да му обясня. Той е мъж и не мога да седна и да почвам да му разяснявам момичешките си проблеми(не се отнася изобщо за "онея дни"). И върви изпуши една цигара, вместо да набираш във форума на всеки.

Иначе аз имам още дни за мислене и наистина ще помисля, въпреки че засега, отговорът ми е окончателен. Не мисля, че постъпвам ЧАК толкова зле. По-добре ли е да отида с нежелание, да мрънкам и да разваля цялата почивка? Познавам се и 100% ще си изразя мнението гласно поне 5 пъти. На мен не ми се мърда никъде. Апатично ми е. Той си има предложения от приятели да отидат на море, това-онова, приятно ще си изкара. И без това само се нервим един на друг в последно време... :?
Той ти е баща, всичко можеш да му кажеш. А и толкова ли не можеш да отидеш без да мрънкаш, заради него. Ти си знаеш, но според мен наистина тва е мн гадно спрямо него...

mArMaLaDkA
07-07-2009, 14:05
Някои прекалено много се вживяват ми се струва. :?

RaI4etO
07-07-2009, 14:45
Олее,че сте гадни всички!
Нито един от вас ли не се опита поне за малко да се постави на нейно място и да си помисли как би постъпил той в дадената ситуация,а?
Мармаладка,разбирам те идеално,била съм в подобна ситуация.Права си -по-добре щом не ти се ходи -не ходи.Съветвам те да си поговорите с баща ти на четири очи и да му обясниш как стоят нещата(или поне да го увериш,че не е внего причината да не искаш да отидете).Успех! :-) :-) :-)

sexa_na_kompleksa
07-07-2009, 15:06
Кажи каква точно е причината да не искаш, за да може по-добре да прецениме. Според мен е някоя глупост, но нека първо чуеме, преди да те нападаме. : )

mArMaLaDkA
07-07-2009, 15:17
Не ми се споделя на общо всеослушание.
+ Че наистина ми е ужасно, ама ужасно апатично. Добре, нека звучи егоистично, но не ми се ходи на море по ред причини. От разговора, който водих с баща ми, като съм му наблюдавала реакциите, би приел вариантът да отиде с приятели на море, единствено го спира факта как щял да ме остави сама. А аз ще спя у баба, никакви изцепки, среднощни излизания и прочие, досега и без това не съм вършила нещо подобно. Имам си достатъчната свобода, той ми има доверие, което е оправдано и дефакто не го знам за какво толкова се притеснява. "Тъпо" щяло да бъде той да отиде на море, а аз да остана тук. Почти е склонен( 8-) ), само дето се притеснява и си мисли, че ме зарязва тук, несъзнавайки, че на мен просто не ми се ходи, по свое желание си оставам в града.

plmn
07-07-2009, 15:23
направи компромис със себе си и отдели време за баща си, който се е блъскал толкова време за теб. нищо няма да ти стане. а и сама каза, че обичаш да прекарваш време с него, така че не виждам проблем.

kombarka
07-07-2009, 15:30
Е хубава работа! Не си ли даваш сметка, че той си е скъсал задника от работа заради ТЕБ. За да може ТИ да идеш на море :?
Не искам да те критикувам, защото не съм аз човекът, дето ще ти дава акъл, ама помисли как би се чувствала ти на негово място... :o

blackvelvet
07-07-2009, 15:37
Абе ей мърло Хващай си егоистичния задник и отивай с баща си на почивка бе ! Човека се е трудил цяла година като луд за да те заведе някъде лятото и да ви е приятно заедно ! Направи го заради него независимо дали ти искаш или не бе ! Стана ми жал за горкия ти баща чак ...


+1

Goddess
07-07-2009, 16:15
Естествено е, че ще има такива нападки като не казваш каква тоолкова може да е причината. Нямаш цици, не можеш да си обезкосмиш триъгълника, дебела си ? Твой избор дали да споделиш или не, разбира се. Но не мисля, че една или две седмици с баща ти биха били толкова пагубни, работил е цяла година за тази почивка, иска да е с теб, не с приятелите си явно.

mArMaLaDkA
07-07-2009, 19:06
^ Нито едно от изброените. :D
Ще си реша спънката сама, наистина не е нещо чак толкова фатално, направо са си бели кахъри. Няма защо да си пропускам почивката, заради глупости. Благодаря за всички мнения - отрицателни и положителни, помогнаха ми в една или друга насока. Темата я смятам за приключена. :)

smileforyou12
07-07-2009, 19:09
По желание на автора.