PDA

View Full Version : Вярвате ли на тъпите реклами ?



NeZaPoznat
07-07-2009, 12:01
Въпросът който задавам е защото днес се загледах в облепените с няколко пласта стени и огради с предизборни плакати. Отвсякъде ме гледат тъпо физиономии на неуспели кандидати и сигурно ще ме гледат още поне 3-4 месеца ако не и повече. :?
Задавам си въпроса - защо беше цялата тази ненужна рекламна кампания. Не съм сигурен колко пари са изхарчили за тези грозотии но ако бяха асвалтирали 2-3 улици може би хората по-щяха да се впечатлят. :?
Айде изборите минаха но по ТВ-то продължават да се въртят едни и същи до болка втръснали реклами с почти еднакви сюжети.
Сюжет 1 - След спор /забележете/ с мъж за това дали роклята е нова или не мацката вади от дамската си чанта трилитрова туба с препарат за пране и мъжът / да бе / се шашва.
Сюжет 2 - Немарлива домакиня не слага калгон в пералнята и тя се поврежда.
Сюжет 3 - Десетина души облечени в бели престилки заобиколени от компютри и перални доказват, че еди кой си препарат е най-добрия.

Сюжет 4 - Некви мързеливи тийнчета са се разплули от мързел но се активизират на 100% след като дръннат някаква енергийна напитка.

Мога да продължа още но мисля, че няма смисъл.

Та въпроса ми: Вярвате ли на тези тъпи реклами, които понякога дават много изкривена, да не кажа лъжлива информация ?

И още едно нещо, което ми направи впечатление:
Някой може ли да ми каже каква е идеята на рекламния клип на Слави Трифонов за турнето му ? Някак си не мога да разбера замисъла - на фона на картата на България камерата препуска през пустиня срещайки надписите за градовете и датите на концертите ?
Нек’ви идеи ?!
:?

Tempest
07-07-2009, 12:06
не всичко, което виждаме, има обяснение... това за препарата и на мен ми е смешно... онаа ходи на ресторант и си носи и някъв там прах за пране... и оня пък избира препарата пред мацката.. ае смотана раота... или пък оная реклама на Head&Shot :D дето оня влиза, взема си душ и вече не му пука за колата... има и някои яки реклами... тия на Heineken например :) главно на бири де, другите съкс :D

GossipGirl89
07-07-2009, 12:11
90% от информацията дадена в рекламите е лъжлива, да не кажа и 99%... Аз на реклами не вярвам - докато не изпробвам нещо и не се уверя сама в ефекта му - да ми го рекламират и по 100 пъти на ден, все тая :)
А и повечето реклами са супер малоумни... И на мен ми е писнало да гледам само прахове за пране и препарати зи миене не чинии...

Бирените реклами, както и рекламите на Кока Кола са яки :)

NeZaPoznat
07-07-2009, 13:23
А бе за Кока Кола ..... какво са и харесали на онази Дъфи ... трътлеста .... с глас на анимационен герой .... и рекламира кое .... :shock:

Swinkenhoffer
07-07-2009, 13:52
дето се викаше - не ме е яд, че ме лъжат! яд ме е, защото си мислят, че им вярвам.

но зависи как е направена рекламата... има някои, които са толкова готини (да спасим мъжа! :D), че не можеш да им устоиш. 8-)

NeZaPoznat
07-07-2009, 14:16
http://www.youtube.com/watch?v=plxNfU-PA2c

Eй това е реклама .... :D

balon4eee
07-07-2009, 14:19
само рекламите за бири стават бе ! 8-) Ква кока кола ква боза ? :lol:
Ето 1 яка реклама http://vbox7.com/play:261ea8e4

elito6754
07-07-2009, 14:37
Дам, и аз това съм го забелязала с ваденето на прахове или омекотители от чантите. Малумни са повечето реклами, само бирените са готини, особено тази на Becks. Пък и нали знаете, че най-рекламираните продукти, излизат най-големите боклуци? 8-)

dimeto007
07-07-2009, 15:18
Не естествено ... няма смисъл :-P

plmn
07-07-2009, 15:51
превключвам канала като започнат рекламите.

slavito007
07-07-2009, 16:00
Голям таш*к са повечето реклами. Е, има интересни, ама се броят на пръстите на едната ръка.
Рекламата рекламира продукта, като не се дава инфо за достоверността.
Сега например ми харесва рекламата на нокиа н97 или пък на дъфи с колата, въпреки че не пия такова.

j_adore2
07-07-2009, 17:33
Повечето реклами са тъпи .. Всяка жена си носи прах за пране в чантата например :D Иначе като малка много харесвах рекламите на кока кола с белите мечета .. Аа скоро хубава реклама беше Бутилката на дядо скрих в хола зад дивана .. :D

Irma111
07-07-2009, 22:41
Не разбира се. :grin:

InnocentGreed
07-07-2009, 23:04
Не, не вярвам на тъпите реклами. 8)

Най-яките реклами за мен са на Bud Light
Която и да гледате, няма да сбъркате:
http://vbox7.com/search/?vbox_q=bud+light&ord=rate&page=1

psychopath
07-08-2009, 00:45
не вЕрвам! 8-)

NeZaPoznat
07-08-2009, 06:23
Ето за това питах в първия пост:

http://www.vbox7.com/play:af3a4623

Защо виртуалната камера минава през пустиня ?
Каква е идеята на топ шоумена Слави Трифонов и екипа му ?
Трудно ми е да го разбера напоследък този пич или както казва един колега “ този професионален родолюбец и добре платен патриот”.
Какво иска да каже - че живем в пустиня ли ?!

Няма да му гледам концертите :?

xcomplicatedx
07-08-2009, 18:34
..........

prk
07-08-2009, 19:34
не

ZipFail
07-08-2009, 23:13
Ето за това питах в първия пост:

http://www.vbox7.com/play:af3a4623

Защо виртуалната камера минава през пустиня ?
Каква е идеята на топ шоумена Слави Трифонов и екипа му ?
Трудно ми е да го разбера напоследък този пич или както казва един колега “ този професионален родолюбец и добре платен патриот”.
Какво иска да каже - че живем в пустиня ли ?!

Няма да му гледам концертите :?

Пича е решил че пустинята изглежда готино и е различна, не всичко има гениален замисъл или скрито послание..

ПП: Рекламите на банки къртят ! Уникална простотия !

LetTheMusicTalks
07-09-2009, 02:36
Най яката реклама е на кока-кола



ПП.Брррррррр 8)

sulley
07-09-2009, 15:44
Трябва да си призная,че понякога вярвам,защотоо все пак те са съсдадени с цел внушение и се излъчват постоянно.Понякога човек наистина се подвежда. :o

vampirekiss
07-09-2009, 21:29
Не.Не съм толкова наивна.

LizZz
07-10-2009, 06:38
И аз си мислех за рекламните кампании, всичките концерти, кебапчета и т.н и т.н.
Същата вечер чух, че са похарчени 21млн. лв за тази цел и си отнесоха една голяма храня.
Но както и да е, тея хора не очаквам да се научат как да управляват като хората.
Затова и ще се опитам да се разкарам оттука. Писна ми вече.

lipstik
07-12-2009, 12:40
Мразя да гледам реклами,толкова ме дразнят.

Priceless
07-12-2009, 13:03
Аааа почнат ли рекламите сменям канала веднага! Те нямат право просто .. Всичко е толкова преувеличено, че няма накъде ... :?

Iv4eTy
07-12-2009, 13:09
Ами не им вярвам, защото просто си е доказано, че лъжат и мажат толкова много, че дори си мислят че им вярваме..
И мен ми е супер интересно коя жена ще иде на ресторант и ще си напъха в дамската чанта 3 литрова бутилка. А рекламата с Дъфи е толкооова противна, онази като се разпее и ми се отпива просто... :lol:

adskoty
09-08-2009, 10:35
У преди време имаше една реклама на Нескафе Фрапе една ходеше с бански от кисийки за лед беше много яка що вече не я дават :D

bathory
09-08-2009, 10:38
Не! :shock: :lol:

daniGirl
09-18-2009, 21:31
невярвам !!!! това са пълно глупости
пример: тая боя която е за 10 минути 1-во косата тряя седи с боято 10 мин. ми ти докат са боядисаш че измиеш и то се губи г/д 30 мин.
2-ро "по-малко увреждане на косата" божеее кой лъжат още повече се уврежда косата щот боятя тряя хване за значетилно по малко време.
а да и тея прахове дет перат в студена вода :D ко ще изпере в студена вода нищооо . като почнат рекламите или сменям канала или спирам звука .

raduna
09-18-2009, 22:40
То целта на рекламата е да ти стане интересно, не да повярваш :) според мен, де
Има някои реклами, които са направени толкова добре, толкова креативно, че ги гледам с кеф и всеки път се чудя, как по дяволите и на кого му е хрумнало нещо толкова добро? :-|

NikkiRokkz
09-20-2009, 16:34
"ще получите тялото, за което винаги сте мечтали"
да, те знаят за какво тяло си мечтая Оо
нито предизборни афиши, нито реклами, нищо...

cherrygloss
09-23-2009, 18:44
90% от информацията дадена в рекламите е лъжлива, да не кажа и 99%... Аз на реклами не вярвам - докато не изпробвам нещо и не се уверя сама в ефекта му - да ми го рекламират и по 100 пъти на ден, все тая :)
А и повечето реклами са супер малоумни... И на мен ми е писнало да гледам само прахове за пране и препарати зи миене не чинии...

Бирените реклами, както и рекламите на Кока Кола са яки :)
+1
Мен много ме радва рекламата на Heineken с жените и гардероба и мъжете с бирата :D

drundrunn
09-24-2009, 11:11
НЕ,но понякога си взимам рекламираното пред безизвестното :o

Cryptica
09-24-2009, 16:30
Ти както си задал въпроса на анкетата, малко хора ще кажат тук "вярвам им", защото ще излязат тъпи! :lol:

Ravage
09-24-2009, 20:17
Малко вълнуваща статистика от света на рекламата...

Съвсем правдоподобен майстор на перални от Пазарджик ни
показва как
една пералня е работила 10 години, през които котленият
камък е вършел
пъкленото си дело, скъсал е уплътнението и е изгорил „иначе
здравия
двигател”. За щастие човешката цивилизация е изобретила как
да се
противодейства на това безобразие – посредством Калгон,
който да се
добавя към всяко пране.

Калгонът се предлага в разфасовки от по 500 гр. Едно средно
домакинство би следвало да изхарчи такава кутия за седмица,
особено
ако милее за пералнята си. Цената на кутията е 6,40 лв. Да
започнем да
смятаме:

- Калгон за една седмица = 6,40 лв;
- Калгон за една година – 52 х 6,40 = 332,80 лв.
- Калгон за 10 години (живота на пералнята от рекламата) = 3
328 лв.

Три хиляди триста двадесет и осем лева. Макар че такава сума
аз бих
бил склонен да превърна в храни и напитки, за нуждите на
настоящото
изследване ще я превърна в перални машини. За цената, която
ще платите
за Калгон, ако попаднете под въздействието на рекламата,
можете да
придобиете:

- INDESIT WIA-600 – 6,8 броя перални или по повече от
половин пералня годишно;
- ELECTROLUX EWF-805F – 6,3 перални;
- BOSCH WAA-16160BY – 6,2 перални;
- Ariston AT 64 AX – 5,99 перални

Съвсем друг е въпросът, че на 2/3 от територията на България
водата е
такава, че не образува котлен камък. Именно затова в една
друга
реклама на Калгон, където присъства наглата и манипулативна
реплика „В
България водата е твърда”, на заден план и без фокус едва се
вижда
карта на страната с отбелязани в червено зони, където водата
наистина
е варовита – за да не ги подгони някой за измама.

По подобен начин стои и въпросът със съпругите – някои се
грижат за
своите така, че когато станат на 40, пак да изглеждат добре.
Други ги
сменят с 2 на по 20 години. Това се нарича семейно-битов
ъпгрейд. Да.
Ето колко вярвам на рекламите

Muffini
09-24-2009, 20:24
мии ..като са тъпи..защо да им вярваме. :D :D ..иначеее и аз съм на същото мнение

casey
09-28-2009, 17:56
На реклами изобщо не вярвам, но има някой на който много се кефя.
Имаше една за застраховка, къедота едно момиче обясняаше нещо и камерата все гледаше в деколтето и и тя вика " Ей, те така стават катастрофите!" :lol:
Или рекламите за бира - на Хайнекен където жените крещят като видяха гардероба, а пък мъжете замалко да се разреват като видяха бирата. :razz:
Има и други готиви, но и на тях не им вярвам! :?

tanchu
09-28-2009, 18:36
А бе за Кока Кола ..... какво са и харесали на онази Дъфи ... трътлеста .... с глас на анимационен герой .... и рекламира кое .... :shock:

ужасна рекламааа :-s

bilqnavod
10-10-2009, 13:56
Немам думи просто, не е за вярване колко са малумни рекламите, ма който ги гледа става по-голям малоумник!!!!!!!!! :-P :P :-P :P :-P :P :-P :P Но честно да си кажа има и такива, които са хубави и не мога да разбера защо смятате , че Duffy е ужасна, мисля че тя е една от най- хубавите реклами в момента....