PDA

View Full Version : Подложка за лаптоп ...



sexmaniaka
07-07-2009, 19:41
Здравейте! Искам да ви попитам, така каква "подложка с вентилатори"* бихте ми препоръчали като за моя лаптоп? Марката му е HP Compaq 6730s . Благодаря предварително ;)

* незнам дали си има име :( ;)

doomkillerr
07-07-2009, 20:13
Предполагам, че някоя от тези би трябвало да стане без проблем:

1. Охлаждаща подложка за лаптоп с 3 вентилатора и USB Hub-4 порта (http://www.bul-market.com/bg/ezine/show/ohlajdashta-podlojka-za-laptop-hub-4-usb.php)

2. Manhattan охлаждаща подложка за лаптоп (http://laptop.bg/#/details/accessories/1002/254/Manhattan_%D0%BE%D1%85%D0%BB%D0%B0%D0%B6%D0%B4%D0% B0%D1%89%D0%B0_%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BB%D0%BE%D0%B 6%D0%BA%D0%B0_%D0%B7%D0%B0_%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D1%8 2%D0%BE%D0%BF_Laptop/)

:)

sexmaniaka
07-12-2009, 16:01
Добре, мерси :) А дали ще си успяват да си свършат работата :Р като се има в предвид, че седя почти цял ден на лаптопа :Р

ivanstef
07-12-2009, 18:13
Ооо... тези които са ти препоръчали ще я вършат и още как.

EroSennin
07-12-2009, 19:21
аз имам някаква там мизерна за 15-20 лв даже не пускам да духа и пак играя на него по 3-4 часа и температурата си е в нормата :)

CucAgMuH
07-12-2009, 21:04
Добре, мерси :) А дали ще си успяват да си свършат работата :Р като се има в предвид, че седя почти цял ден на лаптопа :Р

Аз никаква полза не видях от подобни подложки... а съм пробвал много - имам доста познати с магазини за техника :) Хлап-топа ми като тръгне да си грее и си грее със или без подложка. Подложката ми сваля 3-4 градуса в най-добрият случай(вместо 95-100 градуса пада на 92-95 градуса). Тоест - напълно излишно нещо за моят модел лаптоп.

Излишно, защото съм го забелязал че до 80 градуса просто се изстрелва като ракета, после с много, ама много зор и упорство успяваш да го вдигнеш до 95-100. Един път като удари 100 единственият начин да ги прехвърли е да му запушиш отворите през които се охлажда. TJMaxTemp на процесора е 117,5 градуса, на видеото 130 градуса, което ще рече че чак като приближа тези темеператури трябва да почна да се притеснявам. А аз доближа ли ги - една подложка която сваля 3-4 градуса няма да ми помогне да не ги достигна(е, айде - може да има някакъв вариант дето да мина на косъм, ама по-добър шанс имам да спечеля от държавната лотария...).

Ако имаш възможност - провери как ти се отразява на лаптопа със и без подложка преди да си дадеш парите. Може при твоят модел да върши работа. :)

sexmaniaka
07-13-2009, 10:46
Добре, мерси :) А дали ще си успяват да си свършат работата :Р като се има в предвид, че седя почти цял ден на лаптопа :Р


Ако имаш възможност - провери как ти се отразява на лаптопа със и без подложка преди да си дадеш парите. Може при твоят модел да върши работа. :)

Оки, а ще ми кажеш ли някой софтуер, който да ми дава информация за температурата вътре в хардуера :Р

CucAgMuH
07-13-2009, 11:01
Оки, а ще ми кажеш ли някой софтуер, който да ми дава информация за температурата вътре в хардуера :Р

http://www.cpuid.com/hwmonitor.php

Малка, компактна, безплатна, не изисква инсталация.

dan23
07-13-2009, 18:41
Аз просто си повдигам лаптопа и нямам проблеми ;)

sexmaniaka
07-20-2009, 19:41
Работата на подложките е да държат лаптопа далеч от повърхността.
Така лаптопа не може да се топли на юргана на който си го сложила.
Вентилаторчетата са си ташачец. Единствено гледай да не ти е на юргана или каквото е ...
Програма -> everest

tqnko, момче съм ;) Дай да си имаме уважението ;) А пък до колкото за вентилаторчетата, може да са си ташак, ама хората няма да са ги измислили, ако не вършат работа ;) Може малко работа, ама пак е от значение ;)