PDA

View Full Version : Котки



Nail
07-08-2009, 07:06
Зравейте,
знам, че темата ми сигурно не е за този раздел, но пък проблема е настоящ и ми се иска да го реша още днес. Не видях и раздел за животинки, та ако има някакъв проблем, модераторите да я преместят в точния раздел.
Реших да подаря на приятеля си котета. Взех двечки, малки и чисто ченички. Проблема е, че аз живея в апартамент и когато ги пуснахме вчера във всекидневната, те се скриха под големия двукрилен гардероб и до днес не са излезли. Пробвах да ги примамя със звуци, но пък не намерих подходящия. Иска ми се да им пусна онзи особен звук, който използват майките, когато викат малките си, но не можах да го намеря.
Не реагорат на повикване от мен,въпреки че добре имитирам котешко мяукане. Моля ви за помощ, пък дори и да не е точно това със звука. Искам да ги изкарам от там. Някакви идеи?

Canis_Dirus
07-08-2009, 07:11
Запали хартия под гаредроба и ги изкарай с дим! Щом излезнат удряй с тежка обувка, за да ги зашеметиш! 8-)

Nail
07-08-2009, 07:22
Запали хартия под гаредроба и ги изкарай с дим! Щом излезнат удряй с тежка обувка, за да ги зашеметиш! 8-)

Страхотна идея, но поле ще ми се наложи да се изнасям със зашеметените котки :)

absd
07-08-2009, 07:35
пробва ли с храна да ги примамиш ??

blehee
07-08-2009, 11:25
Ако е достатъчно голямо да си играе (и е игрово разбира се) пъхни в някоя пролука нещо от рода на въженце и така малко по малко го разигравай, а после го забаламосай в играта и се опитай да го подлъжеш да излезне.

Като имах малко коте така го подлъгвах да излезне като криеше между меката мебел и стената. :-D

Forest_girl
07-08-2009, 11:27
Още не са свикнали с новия дом. Остави ги малко и те сами ще излезнат. :-)

moneycomeme
07-09-2009, 05:45
Да,съгласна съм с последното мнение.Сами ще излязах,когато решат.Най-малкото ще огладнеят :)

machoka
07-09-2009, 07:04
Иска ми се да им пусна онзи особен звук, който използват майките, когато викат малките си, но не можах да го намеря.

Ако успееш да го откриеш някъде в репертоара си от природни звуци, ще се превърнеш в особено интересен обект за науката.

Loshotia
07-09-2009, 08:22
Ти сигурна ли си, че са все още отдолу? Защо не пробваш да вземеш една пръчка или точилка и с нея да ги подбереш

GreenFairy
07-09-2009, 09:02
Не ги тормози излишно, ако ги буташ с нещо те после пак ще се скрият и пак ня,ма да излязат... Изчакай сами да излязат, това е най-сигурният метод...