PDA

View Full Version : Вярвате ли в съдбата?



gorgeous
07-08-2009, 10:18
Винаги съм се чудела дали за множеството странни случки съвпадения и т.н. си има някаква и причина или всичко е чиста случайност?
Как мислите вие...дали всичко, което ни се случва е предначертано? Дали съществува съдбата? (по-конкретно в любовен план) :)

Hilary_
07-08-2009, 10:20
... няма случайни неща!!! :wink:

Kukumqvka
07-08-2009, 11:08
Няма случайни неща!!!Всичко се случва така както трябва да се случи, за да научим определени уроци в този живот, само ние си мислим, че контролираме съдбата си. Не! Единствено имаме избор за това дали да си научим уроците и да живеем добре или да не желаем да ги научаваме и съответно - продължаваме да страдаме! 8-)

hooliganka89
07-08-2009, 11:10
Не вярвам в случайни неща и според мен всичко е предначертано и не се случва току-така.

Take_That
07-08-2009, 11:10
Според мен всичко е предначертано, вярвам в съдбата :)

vagarious
07-08-2009, 11:16
И аз вече започнах да се убеждавам,че е така,както казаха прееди мен-НЯМА СЛУЧАЙНИ НЕЩА! :) :-o

Bvlgar
07-08-2009, 11:43
Вярвам в съдбата, но вярвъм също че всеки е способен да я примени :)

djudjulinkaa
07-08-2009, 11:50
И според мен всеки човек си има своя съдба.. всичко вече е предначертано както казаха, но между всички очертания има неща, за които ние самите трябва да вземем решения и т.н. Но тези моменти са по-незначими..

monist
07-08-2009, 12:27
Дали ще го наречеш съдба или случайност, според мен не е чак толкоз важно - нали в крайна сметка нещата се случват, но все пак не вярвам, че това какво ще ни се случи вече е решено от някаква по-висша сила. Ежедневието ни се определя от решенията на околните ни, на нашите собствени и на това как те се преплитат едно в друго. Тъй като не някой друг, а самите ние определяме реакцията си върху заобикалящия ни свят, а и околните ни също, ние сами определяме част от съдбата си, а останалото зависи от решенията и постъпките на другите, които са също така и случайни, и напътствани от от действията на другите. Така се получава една мешаница от случайни действия. За това мисля, че нещата не са предопределени, но и не зависят изцяло от нас. Те са зависими от действията на другите. Естествено нямам доказателство за това, че никой друг не ни дърпа конците, освен самите нас - хората(а понякога и животните), за това лесно може да се опровергае тезата ми, но това е мнението ми :) Представете си, че всички ние рисуваме "картините" на нашия живот. Върху нашата собствена картина ние слагаме само няколко черти, а останалата част я попълват другите. Така колкото и красиви неща да нарисуваме, дали ще стане шедьовър, или ще бъде пълен провал зависи от начина, по който си взаимодействат различните форми и цветове. Та според мен чертите, които другите оставят върху нашето платно са случайни, но каквато и да излезе накрая картината, от нас зависи дали ще застанем срещу нея и ще се нацупим, или ще се усмихнем насреща й.

RaZzer
07-08-2009, 12:39
В никакъв случай не вярвам, че всичко ти е предначертано... Смятам, че човек сам с действията си определя положението си! :wink:

Mi6inka
07-08-2009, 13:05
На 100 % вярвам в съдбата!!!

lips_of_anegel
07-08-2009, 13:13
Има нещо,не може да се случва всичко просто така.....

TheGirlNextDoor
07-08-2009, 13:16
... няма случайни неща!!! :wink:

;-)

sladkalady
07-08-2009, 14:05
Вярвам в съдбата и знам,че няма случайни неща :)

NeZaPoznat
07-08-2009, 14:14
Не !

moneycomeme
07-08-2009, 15:49
Няма случайни неща,но всичко е в наши ръце!Просто ни се предоставя възможност,а ние решаваме,дали ще я пропуснем или си струва да се въползваме.

SmiLe1
07-08-2009, 16:40
Няма случайни неща,но всичко е в наши ръце!Просто ни се предоставя възможност,а ние решаваме,дали ще я пропуснем или си струва да се въползваме.+1 :)

MonSitY
07-08-2009, 21:19
оо определено съществува съдба особенооо в любовта.всеки може да се замисли че е имал най малко 5 срамни и 5 невероятни изживявания в любовта те не се случват е така а просто защото съдбата е решила така. лично мнение ;)