PDA

View Full Version : Какъв стил музика слушате и защо :) :?



Страници : [1] 2

fin4etooo
07-08-2009, 15:42
любопитна съм да разбера какво всеки харесва и защо просто за да разбера различните мнения на другите хора например аз обичам поп-рок и хип-хоп понеже ми харесва че са бързи и енергинчни 8) [/b]

Tempest
07-08-2009, 16:03
обичам да слушам МУЗИКА! Понякога дори по часовника мога да си направя някаква мелодия, бийт... обожавам музиката като цяло, не я деля на стилове, слушам каквото ми харесва... защо - не мога да ти кажа... може би щото съм широкоскроен човек ;)

kitty9410
07-08-2009, 16:06
Обичам музиката като цяло,но имам някои по-точни предпочитания.Не обичам поп фолк и метъл всичко останало е поносимо ,сега се зарибявам с днб,реге и бг рапче.Защо-нз може би това е моята музиката :)

GbSy
07-08-2009, 16:57
поп-фолк, защото е готин и забавен, жегва ме дълбоко в душата, а и е подходящ за маса!

Все пак българите сме големи купнджии, а поп-фолка е най-добрият! :grin:

+че 8-)

amk933
07-08-2009, 17:01
поп-фолк, защото е готин и забавен, жегва ме дълбоко в душата, а и е подходящ за маса!

Все пак българите сме големи купнджии, а поп-фолка е най-добрият! :grin:

+че 8-)

+1 :grin: :grin: , но не само де. Абе с изключение на днб, метъл, пънк, емо кор, транс, опера, и хаус - всичко останало. :)

Jumbie483
07-08-2009, 17:03
обичам да слушам МУЗИКА! Понякога дори по часовника мога да си направя някаква мелодия, бийт... обожавам музиката като цяло, не я деля на стилове, слушам каквото ми харесва... защо - не мога да ти кажа... може би щото съм широкоскроен човек ;)

и аз съм така ;-)

GbSy
07-08-2009, 17:04
поп-фолк, защото е готин и забавен, жегва ме дълбоко в душата, а и е подходящ за маса!

Все пак българите сме големи купнджии, а поп-фолка е най-добрият! :grin:

+че 8-)

+1 :grin: :grin: , но не само де. Абе с изключение на днб, метъл, пънк, емо кор, транс, опера, и хаус - всичко останало. :)


Ама... ама... ама... :lol:

slavito007
07-08-2009, 18:06
обожавам музиката като цяло, не я деля на стилове, слушам каквото ми харесва... защо - не мога да ти кажа... може би щото съм широкоскроен човек ;)

Eвала! И аз съм така.Щом е хубава и стойностна песента, не ме интересува какъв стил е!

dana_
07-08-2009, 18:33
поп-фолк, защото е готин и забавен, жегва ме дълбоко в душата, а и е подходящ за маса!

Все пак българите сме големи купнджии, а поп-фолка е най-добрият! :grin:

+че 8-)

+1 :grin: :grin: , но не само де. Абе с изключение на днб, метъл, пънк, емо кор, транс, опера, и хаус - всичко останало. :)


Ама... ама... ама... :lol:
нали :lol:

Bianca
07-08-2009, 19:20
Класически рок и хард рок. :) Слушам такава музика, защото всичките ѝ песни са евъргрийни, никога не могат да ми омръзнат.
Creedence Clearwater Revival, Scorpions, The Rolling Stones, The Beatles, The Eagles.
Падам си и малко по метъл, но по тоя мелодичния. :> Баладите на Metallica и Whitesnake ме грабват!

Romance
07-08-2009, 20:01
Не съм като повечето хора, за които music = life ..дрън, дрън.
Музика слушам много рядко - когато пътувам или заспивам и дори не знам групите, които слушам въобще какъв стил се водят.
След справка в гугъл установих, че слушам нео-метъл, алтернатив рок (уаааууу). Дори не мога да кажа с какво точно са ме грабнали въпросните хора..
Няма и значение - харесват ми, успокояват ме когато трябва, вършат си работата :)

deni15
07-08-2009, 20:59
поп-фолк, защото е готин и забавен, жегва ме дълбоко в душата, а и е подходящ за маса!

Все пак българите сме големи купнджии, а поп-фолка е най-добрият! :grin:

+че 8-)
+ :-)

Diam0nD
07-08-2009, 21:53
Слушам рап защото това е стилът който ме грабна супер много .
Това е стил в който се разглеждат подробно теми от всяка част на живота. Определено вплитането на идеята с як флоу и добър биит ме пренася другаде ^^
Яд ме е че доста олигофрени свързват рапа с просташтина и с Шамара ,но се надявам все някога да си отворят очите ^^

got2Bthe1
07-08-2009, 22:09
Чалга...кефи ме пия редовно понякога просто ми се слуша ... а иначе слушам и хаус и рап и т.н. (без емокор метъл и подобните...).Но чалгата ми е в кръвта просто сръбско и гръцко стават за почти всяка ситуация...
П.П. Diam0nD ако говориш за истински рап (какъвто в бг го няма никъв да и аз го слушам отвреме навреме и е мн добър....

unicorn_f
07-08-2009, 22:12
ии слушам почти всичко 8-) :D

BaiboCo
07-08-2009, 22:18
аре са кво се прайте -некой казал че слуша сичко , и аре сички след него , а след 20 минс в някоя тема храните някой стил :Д

Diam0nD
07-09-2009, 07:27
долу горе си прав ,got2Bthe1 хаха В момента Illmate и badbeat правят нещо дето е качествено и имам надежда ,че с тях бг рапа ще дръпне :)
стига с тия GGP Шамари Респекти и скяви лигни и глупости :D

/Ъпсурдите правят мноооого яки работи ,ама текстовете им рядко се загрявят ^^ /

sulley
07-09-2009, 15:47
Ми така и не разбрах какво слушам точно,аз съм музикално магаре-от всичко по малко.Но предимно Dance и американски ритми,просто ме успокояват,отговарят на настроението ми и ми харесват. :-P

Nam3less3
07-09-2009, 15:52
В момента основно чалга/хаус, това се слуша по дискотеки, купони и на трапеза. И си прая кефа. :-P

AFT
07-09-2009, 16:10
Слушам почти всичко. Щото съм зле.

Proudly1912
07-09-2009, 16:12
български хип-хоп..и когато ми стане нещо български хардкор :D

The_Demon_Girl
07-09-2009, 16:54
рок енд рол, хард рок, хеви метъл, глем, траш, малко фънк, малко поп-рок и любимите ми рок и метъл балади ;д
Тва е истината хора 8) :)

HuSkA
07-09-2009, 19:19
аз слушам всякаква музика зависи от песента :) но естествено без чалга това за мене не е музика :evil:

marais
07-09-2009, 19:27
Главно поп и понякога indie. 8)

KayiN
07-10-2009, 22:18
слушЪм члгичка щото фр-тата ми казаха че е яко и било мудЪрно :D ...

базикам се ... емм слушам секви жици попринцип (нали сам в група :lol: ) бг рап ии хаус от време на време :P

Witch94
07-10-2009, 22:24
Всякакви разновидности на рок и метъл.Някои поп парчета ми харесват (поп, не чалга). Понякога слушам и по малко пънк. xD

GossipGirl89
07-11-2009, 05:49
Мога да слушам абсолютно всичко, което ми се пусне без претенции... Главно чалга, но не се ограничавам само към този стил - слушам и денс, и хаус понякога... в зависимост от настроението и от песента :)

kindergarden
07-11-2009, 07:17
ВСИЧКО!!! 8)

Cryptica
07-11-2009, 08:20
Е, аз като поразучих повечко песните и групите, които най-много слушам, ето списъче със стиловете им: рок, хард рок, арт рок, готик рок, алтернатив рок, малко пънк и поп пънк, хеви метъл, симфоничен метъл, ню метъл, траш метъл, алтернатив метъл, малко индъстриал. Слушам такъв тип музика, защото е жизнена, дълбока и подбирам текстовете на песните - обичам да са сериозни или да изразяват силни емоции като любов, омраза, гняв, непокорност. Мелодиите са ритмични и те запалват отвътре, дават ти енергия. Затова ми харесва този тип музика. 8-)
Е, намират се някои поп, рап и транс парчета, които ми допадат, но са стари. Чалга, поп фолк и български рап са ми табу. 8-)

Tempest
07-11-2009, 08:35
Тези, които казвате, че слушате всичко - вярвате ли си или всичко означава, каквото пускат по едно-две радиа и някоя музикална телевизия и кръгозора ви се ограничава до това?

не, всичко означава всички стилове, каквото ми харесва... не е да кажа, че слушам днб, щото не слушам само днб (макар да е адски надъхваща), не е и да кажа, че слушам метъл, щото не слушам само метъл... слушам каквото ми харесва и то включва всякакви стилове - от хард техно до джаз, от даунтемпо, чилаут (лаундж) до dnb, jungle, minimal... от рок до сръбско... но на българското не посягам :D

plmn
07-11-2009, 08:55
слушам рок, алтърнатив, метъл, хип-хоп, хаус, днб, прог, мнмл, прог, транс, електр., бг и още доста

Tempest
07-11-2009, 09:11
не, всичко означава всичко...

ако има няколко стила - казваш тях, колкото и да са различни...

под всичко се има предвид... всичко, а не това, което ти харесва...

хах добре, оставям те да си мислиш така ;)

nikiTa__
07-20-2009, 11:11
Метъл.... единствената музика, която мога да почувстам ! Прави се от професионалисти, слуша се от хора, които знаят какво е Истинска Музика !

Goddess
07-20-2009, 11:17
поп-фолк, защото е готин и забавен, жегва ме дълбоко в душата, а и е подходящ за маса!

Все пак българите сме големи купнджии, а поп-фолка е най-добрият! :grin:

;-)

BaBsYyY_SeXyYy
07-20-2009, 11:32
Всякаква! Но най- много попфолк, защото... става за купони или когато не съм в настроение. Има готини песни :)

Ballbreaker
07-20-2009, 11:49
Първо, за заинтересуваните имам last.fm (http://www.last.fm/user/WerBack).

Иначе музиката, която слушам, не се ограничава много-много. Слушам метъл слушам /колкото и да мразя да казвам "метъл" заради съвременната "метъл" младеж с вкус на nightwish и limp bizkit/, рок слушам, доста често стари и нови прогресари /pink floyd, marillion, tool, king crimson, mastodon/, sludge/southern/stoner от ранга на pantera, kyuss, acid bath, melvins и подобно.

Естествено, не съм "само жици, братле, другото не струва" и бая industrial слушам, по едно време no-wave слушах, сега взех че по neo-folk се запалих. Електронна музика също слушам, особенно The Prodigy.

Ако човек всъщност се загледа, падам си по някакви експериментатори - я Laibach, я Mike Patton, я Al Jourgensen. Музиката трябва да има развитие, не да ми седи на едно място и да ми пее за дракони и рицари само. Та за това няма да видите такъв метъл, какъвто "съвременната метъл младеж" /колко як термин само/ слуша.

А, да, и доста пънк слушам, основно в лицето на Dead Kennedys, понякога Misfits, понякога NoMeansNo, понякога Lard, както и някои други групи. Общо взето харесвам музика с идея, не просто 2 рифа и соло-пълнеж за поредния 5-доларов албум.

Иначе защо я харесвам - може би защото успявам да намеря изразни средства в нея. Де да знам, може би всичко идва от онзи първичен инстинкт свързваш ритъма с еротичното. Всъщност въобще не познавам човек, който може да обясни подробно защо харесва музиката, която харесва.

Stan4o123
07-20-2009, 20:23
ами слушам алтернатив рок... тва обхваща много неща мисля :)... ми мн е жизнен и енергичен, и текстовете ги обожавам

fuck_brainpants
07-20-2009, 20:43
Метъл, Рок, някои песни от онея комерсиялните /Сити, Дъ Войс/
Защо ? Метълът и Рокът са единствените стилове, които могат да ме накарат да крещя текста на песента от удоволствие...
А комерсиялните... нещо ме привличат, колкото и за тъпи да ги намирам :D странно, а ?

FuCkInBuBbLeGuM
07-20-2009, 21:58
Главно метъл с всичките му подвидове ако мога така да кажа и рок. Чалга - никога .. просто ми бърка в мозъка. За мен истинските стилове са метъл и рок... другото е няква пародия (казвам го без да засягам някой... такова ми е мнението). Слушам от време на време и дръм енд бейс. Защо ли? Еми на тия стилове се кефя... не виждам друга причина.

bebkata
07-21-2009, 01:09
поп-фолк, защото е готин и забавен, жегва ме дълбоко в душата, а и е подходящ за маса!

Все пак българите сме големи купнджии, а поп-фолка е най-добрият! :grin:

Само ще добавя , че от малка нашите са ме "разнасяли" по купони , че от там .. В 5-ти клас се опитаха (съучениците ми) да ме откажат ама не стана номера :D По - скоро аз ги зарибих .. Поне по голямата част :oops:

Baphomet
07-21-2009, 19:00
Ем, предимно Блек Метъл и Блек-дет. Понякога и паират метъл. Най-често:Behemoth,Deicide,Zyclon,Immortal,Marduk ,Belphegor,Satanic Warmaster, Nun slaughter, God Dethroned,DImmu Borgir

r0ssk0
07-22-2009, 10:36
Значии.. обичам да слушам музика със смисъл и чувство вложени в нея.. въобще музика със музикална стойност :) Точно за това НЕ слушам чалга ;)
По принцип метъла и рока са ми най-близки до сърцето, но съм широко скроен към абсолютно всички изпълнители, чиято музика може да ме грабне по някакък начин, независимо от стил и така нататък.. както казах вече.. единствено чалгата не я понасям ;)

Moonchild
07-22-2009, 12:39
ROCK Iron Maiden,Metallica,Guns,Scorpions i o6te podobni

Slashy
07-22-2009, 13:50
рок и по-малко метъл, щото тва най-мн ме влече

BrainlessROCKBABY
07-22-2009, 14:22
Имам чувството, че само Tempest слуша всичко в смисъл на всичко. А другото 'всичко' е поп и денс по CITY. :D

Затова няма да кажа, че слушам всичко - I'm into rock, indie, alternative, electronic and nu-metal, including: Muse, David Guetta, Nickelback, Brad Sucks, Joseph Arthur, Three Days Grace, The Kooks, Adema, Foo Fighters, Rise Against, Default, The Fray, Blur, Paramore, Skillet, Red Hot Chili Peppers, Nirvana, Does It Offend You, Yeah?, KoЯn, Snow Patrol, Moby, Arctic Monkeys, Crossfade, Coldplay, Alter Bridge, The All-American Rejects, Pearl Jam, Bodyrockers, Placebo, Alex Gaudino, The Teenagers, Death Cab for Cutie, Hellogoodbye, Franz Ferdinand, Iron & Wine, Kings of Leon, Oasis, Thousand Foot Krutch, Fall Out Boy, Lifehouse, Weezer, 3 Doors Down, The Moldy Peaches, Linkin Park, Milow, Royal Gigolos, Green Day.

Rowdy
07-23-2009, 11:51
слушааааам абсолютно всичко... буквално всичко, срам ме е да изброявам, защото ще изглежда смешно отрстани :)

BrainlessROCKBABY
07-23-2009, 11:59
слушааааам абсолютно всичко... буквално всичко, срам ме е да изброявам, защото ще изглежда смешно отрстани :) :oops: :D

bazookarka
07-23-2009, 13:10
Като за начало: AC/DC ON THE TOP! Обожавам рок музиката...тя ме кара да се чувствам добре, когато ми е зле, развеселява ме. Иначе много ми допадат блус и джаз музиката, защото изглежда доста елементарна, но пък е сложна и "тежка" музика, с няколко думи - музиката за душата...А харесвам и малко хеви метъл, Iron Maiden. Изключителен състав, никога няма да ми омръзне да ги слушам... 8-)

TheDevilInMe
07-23-2009, 15:56
Изобщо не обичам да се ограничавам, харесва ли ми песента, носи ли посланието, жанрът някакси е без значение. За мен е важно текста и мелодията да ме грабнат, но заедно. 8) Ако трябва все пак да спомена : pop, rock, alternative, dance :-P

acdcfenka
07-23-2009, 15:58
поп-фолк, защото е готин и забавен, жегва ме дълбоко в душата, а и е подходящ за маса!

Все пак българите сме големи купнджии, а поп-фолка е най-добрият! :grin:


Лиго, слушал чалга, за убиване си бееееееее. :-x


Мой човек си знаааам, пънкарченцецецецецецецеце си. :-)

acdcfenka
07-23-2009, 16:06
Като за начало: AC/DC ON THE TOP! Обожавам рок музиката...тя ме кара да се чувствам добре, когато ми е зле, развеселява ме. Иначе много ми допадат блус и джаз музиката, защото изглежда доста елементарна, но пък е сложна и "тежка" музика, с няколко думи - музиката за душата...А харесвам и малко хеви метъл, Iron Maiden. Изключителен състав, никога няма да ми омръзне да ги слушам... 8-)


Iron Maiden НЕ СА МЕТЪЛ, хард рок са. 80-те години е НЯМАЛО метъл. Това че пеят и сега не са метъл.
Да не кажеш и че AC/DC са метъл, че тогава си направо за убиване и за отнемане названието рокаджия/ка.

Ballbreaker
07-23-2009, 16:28
80-те години е НЯМАЛО метъл.

Да има да вземаш. Power Metal, Glam Metal, Bay Area, Death Metal, Doom, Heavy, към края се появяват Industrial Metal-а, Stoner Rock/Metal-а и Sludge Metal-а.

Вземете се образовате преди да говорите.

Nam3less3
07-23-2009, 16:40
поп-фолк, защото е готин и забавен, жегва ме дълбоко в душата, а и е подходящ за маса!

Все пак българите сме големи купнджии, а поп-фолка е най-добрият! :grin:


Лиго, слушал чалга, за убиване си бееееееее. :-x


Мой човек си знаааам, пънкарченцецецецецецецеце си. :-)Ти не си наред. И кво, пънк ли да слушам в кръчмата или дискотеката? Абе такива като вас сякаш не живеят в тая държава.

r0ssk0
07-23-2009, 17:12
поп-фолк, защото е готин и забавен, жегва ме дълбоко в душата, а и е подходящ за маса!

Все пак българите сме големи купнджии, а поп-фолка е най-добрият! :grin:


Лиго, слушал чалга, за убиване си бееееееее. :-x


Мой човек си знаааам, пънкарченцецецецецецецеце си. :-)Ти не си наред. И кво, пънк ли да слушам в кръчмата или дискотеката? Абе такива като вас сякаш не живеят в тая държава.
E някой да ти е казал на теб какво да слушаш? ; ) Логично, на който не му харесва тая музика, не ходи по такива места и това е.. или ходи и се опитва да игнорира музиката :D Сякаш не си чувал, че разлините хора имат различни вкусове 8-)

headhunterz
07-23-2009, 17:21
Ммм..алтернативен рок, индъстриъл метъл и днб..такъв вид музика ме развеселява и ми повдига настроението 8-) а метъла..защото повечето хора около мен слушат метъл, и се запалих, а и некои песнички ми доставят удоволствие, навяват спомени.. 8-)

Nam3less3
07-24-2009, 01:25
Не съм ограничен аз, не съм противник на никой стил. Ограничени са тези, които примерно твърдят "Лиго, слушал чалга, за убиване си бееееееее." - това не мога да го проумея.

elysunny
07-24-2009, 08:29
Aз слушам сяква музика без народно, опера и т.н. Иначе аз ако нямаше музика нямаше да мога да оцелея :D :D
Попринцип си падам по по твърдата музика, но слушам и чалга ... абе нз. както казах слушам всичко :-D

D12Respect
07-24-2009, 08:59
Слушам метъл,рап,транс щото за мене тва са истинските стилове

Ballbreaker
07-24-2009, 10:51
И защо така си мислиш? И какъв метъл слушаш? А като каза транс Raja Ram говори ли ти нещо? Или пък рап - Rakim примерно.

Няма истински стилове, това е реплика от речника на хората, които само е мислят за неконформисти. Нищо личнo де. :D

Diam0nD
07-24-2009, 11:00
ей горният пост ти за супер компетентен се земаш май ... нека не говорим на тема рап ,че най-много да установим колко си смешен ^^ ей такива ултра компетентни са много смешни . Трай си бе ... много претендираш че знаеш .
Поста ти като се чете излиза че rakim е хаус изпълнител :lol:
immortal techique ,JMT , LCN , Non phixion , Psycho Realm и още 1 тон изпълнители дет ако ти ги кажа ще гледаш кат теле в железница

Ballbreaker
07-24-2009, 11:09
Пич, повярвай ми, точно като теле в железница няма да гледам. Знам доста за музиката, не претендирам, че съм ходеща енциклопедия, но със сигурност знам повече от теб. Какво слушам е друг въпрос.

cookie_master
07-24-2009, 11:40
Много ме дразнят е така като казват хората-"Слушам всичко".Е не може да слушаш всичко.Невъзможно е да знаеш всички под-стилове и т.н.Поне за мен :shock: .
По темата:може да се каже,че слушам Punk,Rock и oтвреме-навреме Screamo и R'n'B :D

ANEw
07-24-2009, 12:26
Drum and Bass, Hardcore и малко черно :D

Diam0nD
07-24-2009, 12:28
Пич, повярвай ми, точно като теле в железница няма да гледам. Знам доста за музиката, не претендирам, че съм ходеща енциклопедия, но със сигурност знам повече от теб. Какво слушам е друг въпрос. eee много ясно бе ... вие разбирачите сте номер 1 !!!
Да ти сера на самочувствието ахахахах слушаш разни крещящи пред микрофона ,без да разбираш какво пееш и го намираш за яко . Няма лошо да те кефи ,ама да обясняваш как знаеш много за музиакта .... кво в даскало ли го научи 8-)

cookie_master баллбрейкър ли къф е знае всичко ,за всеки стил !!! 8)

alex4ety95
07-24-2009, 12:57
Еми слушам всякаква музика без чалга :) Но ако ми харесва песента , нямам нищо против ... :P

Ballbreaker
07-24-2009, 13:21
eee много ясно бе ... вие разбирачите сте номер 1 !!!
Да ти сера на самочувствието ахахахах слушаш разни крещящи пред микрофона ,без да разбираш какво пееш и го намираш за яко . Няма лошо да те кефи ,ама да обясняваш как знаеш много за музиакта .... кво в даскало ли го научи 8-)

cookie_master баллбрейкър ли къф е знае всичко ,за всеки стил !!! 8)

Ем браво, показа кой знае повече за музика с твоите "крещялки". х) Смешни сте, честно!

Diam0nD
07-24-2009, 14:45
ти си над нещата нали ?! 8-)

Nam3less3
07-24-2009, 16:13
Ами не, ти сам си казваш, че не можеш да слушаш друго освен чалга, за да се забавляваш, когато си на "маса, кръчма или дискотека", което си е абсолютно показателно за обхвата на музикалните ти предпочитания. Превъзнасяш един стил (ей, казах го), защитавайки тезата, че е единственият подходящ за забавление...Различните стилове са за различни ситуации. Българите на маса и кръчма слушаме чалга и народна музика примерно, и си има причина. И рок слушам, но само у нас.

ScionOfStorm
07-24-2009, 22:35
главно метъл и гръндж, защото са пространствени - сякаш и времево, и картинно, и всякакво.

отделно фолк /не поп-фолк!/, хип-хоп, хардкор и други корове, малко пънк - зависят от настроението вече те.

както и с индъстриъла и техното.

slap2trap
07-24-2009, 23:42
Grunge или по скоро Nirvana
Punk в лицата на anti-flag, sum41, blink 182, the offsprings и още някви по неизвестни групички
BG hip hop в лицата на Ди Ер Ес най-вече
И Ragga - там са много
и малко нормален си английски хип хоп, но не се кефя толкова.

Nam3less3
07-25-2009, 01:32
слушам чалга и сръбско :-)
защо..щото на на никоя др музика не мога да си направа кефа като искам :P
музика за маса се слуша на маса и ми харесва :-)За жалост си права :(

[B]a[N]D[i]T[k]a
07-25-2009, 03:32
ох слушам спр различни видове музика... като тичам или правя упражнения вкъщи предпочитам hard rock.. ако седя и се ровя из форума предпочитам някакви спр лигави песнички от сорта на backstreet boys или jesse mccartney .... ако съм навънка и вървя от едно място към друго слушам главно диско, хаус и бг поп които btw не е лош :) като седнем на маса и трябва да има музика предпочитам сръбско но много тихично за фон ... защо? нз ... такова ми е настроението някак си ако изляза да тичам и слушам сръбско ще повърна сиг ;д или ще се прибера вкъщи без да съм си направила упражненията.. същото е и с другите неща ако ги смеся.. просто за всичко си има време и място :)

Diam0nD
07-25-2009, 06:27
слушам чалга и сръбско :-)
защо..щото на на никоя др музика не мога да си направа кефа като искам :P
музика за маса се слуша на маса и ми харесва :-) тва са пълни глупости !!!
На всяка една музика можеш да се изкефиш на маса ,ако си с точните хора ....

ElinoOor
07-25-2009, 06:36
Сушам всякаква музика..
Хората които се определят само с един стил за мен са изключително ограничени.. и затворени за новото.
Разбира се си имам предпочитания (:

SpAcE_LaDy
07-25-2009, 14:33
мисля, че се вижда какво слушам..
ТРАНС.. защо ли? защото е адкси обширна музика.. откъм звуци, феерия от красота, мелодия, разнообразие и чувства.. това е единствената музика, която ме е карала да изпадна в истински транс, без да пия дори 1 бира.. абсолютно трезво състояние, но изпадла в транс от музикатра, от магията, която те кара да летиш.. усетиш ли веднъж тази магия, никога няма да искаш да излезеш от нея.. това е стил музика, който за жалост в българия все още прекалено малко хора приемат и най-вече разбират, но веднъж усетиш ли я музиката, оставаш верен до гроб.. знам, звучи супер пресилено.. но е така и ще дам пример..
голяма група хора сме от цяла българия/но малко като цяло/, които редовно ходим по транс партита и по чужбина на партита.. има 2 жени на над 50 годипна възраст, ЛУДИ фенки на тази музика, 4-5 мъже, котио са над 35 годишни и обикалят цял свят по партита.. истинксат страст..

както и да е.. транса не е за всеки.. а е за хора, които могат да виждат със сърцето си и да почувстват всеки бийт вътре в себе си до таква степен, че да се разплачеш от еуфприята, която ти причинява.. музиката е моя единствен наркотик.. при толкова силен наркотик как да искам да взимам онези лa*на, които хаусърите взимат по партита.. мани беги..

PurpleDream
07-25-2009, 14:55
различни стилове слушам,не гледам стила гледам песента,ако дадена песен ми хареса си я слушам без значение къв стил е

Lovesick
07-26-2009, 14:14
мисля, че се вижда какво слушам..
ТРАНС.. защо ли? защото е адкси обширна музика.. откъм звуци, феерия от красота, мелодия, разнообразие и чувства.. това е единствената музика, която ме е карала да изпадна в истински транс, без да пия дори 1 бира.. абсолютно трезво състояние, но изпадла в транс от музикатра, от магията, която те кара да летиш.. усетиш ли веднъж тази магия, никога няма да искаш да излезеш от нея.. това е стил музика, който за жалост в българия все още прекалено малко хора приемат и най-вече разбират, но веднъж усетиш ли я музиката, оставаш верен до гроб.. знам, звучи супер пресилено.. но е така и ще дам пример..
голяма група хора сме от цяла българия/но малко като цяло/, които редовно ходим по транс партита и по чужбина на партита.. има 2 жени на над 50 годипна възраст, ЛУДИ фенки на тази музика, 4-5 мъже, котио са над 35 годишни и обикалят цял свят по партита.. истинксат страст..

както и да е.. транса не е за всеки.. а е за хора, които могат да виждат със сърцето си и да почувстват всеки бийт вътре в себе си до таква степен, че да се разплачеш от еуфприята, която ти причинява.. музиката е моя единствен наркотик.. при толкова силен наркотик как да искам да взимам онези лa*на, които хаусърите взимат по партита.. мани беги..

---

Ето една колежка от trancebg.com прав ли съм ??
Напълно те подкрепям Smile

In Trance We Trust 8)

a btw поздрав : Orjan Nilsen - La Guitarra :grin:

SpAcE_LaDy
07-26-2009, 18:21
мисля, че се вижда какво слушам..
ТРАНС.. защо ли? защото е адкси обширна музика.. откъм звуци, феерия от красота, мелодия, разнообразие и чувства.. това е единствената музика, която ме е карала да изпадна в истински транс, без да пия дори 1 бира.. абсолютно трезво състояние, но изпадла в транс от музикатра, от магията, която те кара да летиш.. усетиш ли веднъж тази магия, никога няма да искаш да излезеш от нея.. това е стил музика, който за жалост в българия все още прекалено малко хора приемат и най-вече разбират, но веднъж усетиш ли я музиката, оставаш верен до гроб.. знам, звучи супер пресилено.. но е така и ще дам пример..
голяма група хора сме от цяла българия/но малко като цяло/, които редовно ходим по транс партита и по чужбина на партита.. има 2 жени на над 50 годипна възраст, ЛУДИ фенки на тази музика, 4-5 мъже, котио са над 35 годишни и обикалят цял свят по партита.. истинксат страст..

както и да е.. транса не е за всеки.. а е за хора, които могат да виждат със сърцето си и да почувстват всеки бийт вътре в себе си до таква степен, че да се разплачеш от еуфприята, която ти причинява.. музиката е моя единствен наркотик.. при толкова силен наркотик как да искам да взимам онези лa*на, които хаусърите взимат по партита.. мани беги..

---

Ето една колежка от trancebg.com прав ли съм ??
Напълно те подкрепям Smile

In Trance We Trust 8)

a btw поздрав : Orjan Nilsen - La Guitarra :grin:

как ти е ника там? :) прав си, ест :)
аз съм TRaNCE-ENeRGy :)

marsella
07-26-2009, 18:28
house :grin:

MimOSiNitY
07-26-2009, 20:51
Хип-Хоп и Транс ,но предимно Хип-Хоп..
защото... не знам 8-) откакто се помня слушам само тези 2 типа музика, много ме радват :grin:

Nam3less3
07-27-2009, 03:38
Различните стилове са за различни ситуации. Българите на маса и кръчма слушаме чалга и народна музика примерно, и си има причина. И рок слушам, но само у нас.

Различните стилове не са за различни ситуации - аз не бих слушал чалга в заведение, камо ли в нас. Но причината искам да я чуя, но ако е 5 века турско робство - мерси...В обществото, в което съм, се слуша чалга и хаус и всички се забавляваме страхотно(много, много страхотно). Никой не може да ни критикува за това.

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
07-27-2009, 04:07
жица шот съм пич 8) 8)

Nam3less3
07-27-2009, 18:05
В обществото, в което съм, се слуша чалга и хаус и всички се забавляваме страхотно(много, много страхотно). Никой не може да ни критикува за това.

т.е. ти слушаш чалга, защото останалите слушат чалга и не искаш да се делиш от стадото?Не, защото е най-добрата музика за забавление, маса, и т.н.. Направо се чудя на някой хора сякаш не знаят какви страхотни купони стават на чалга. Никоя друга музика не може да го направи. Има си причини, не ми се обяснява. Щом цяла България я слуша, значи не е случайно. Музика за душата и купона, изцяло в балкански стил, пее се за любов, мелодията е подходяща, и т.н.

BloodyAmy
07-27-2009, 18:45
Слушам метъл, готик, дет, понякога пънк. Започнах да ги слушам от 8 клас повреме на една депресия и сега си държа главно на метъла, но понякога слушам и БГ рап. Всичко е до настроение. (:

TellMeYourName
07-27-2009, 18:48
В обществото, в което съм, се слуша чалга и хаус и всички се забавляваме страхотно(много, много страхотно). Никой не може да ни критикува за това.

т.е. ти слушаш чалга, защото останалите слушат чалга и не искаш да се делиш от стадото?Не, защото е най-добрата музика за забавление, маса, и т.н.. Направо се чудя на някой хора сякаш не знаят какви страхотни купони стават на чалга. Никоя друга музика не може да го направи. Има си причини, не ми се обяснява. Щом цяла България я слуша, значи не е случайно. Музика за душата и купона, изцяло в балкански стил, пее се за любов, мелодията е подходяща, и т.н.
ОГРАНИЧЕН/А си! факт!

Nam3less3
07-27-2009, 19:19
В обществото, в което съм, се слуша чалга и хаус и всички се забавляваме страхотно(много, много страхотно). Никой не може да ни критикува за това.

т.е. ти слушаш чалга, защото останалите слушат чалга и не искаш да се делиш от стадото?Не, защото е най-добрата музика за забавление, маса, и т.н.. Направо се чудя на някой хора сякаш не знаят какви страхотни купони стават на чалга. Никоя друга музика не може да го направи. Има си причини, не ми се обяснява. Щом цяла България я слуша, значи не е случайно. Музика за душата и купона, изцяло в балкански стил, пее се за любов, мелодията е подходяща, и т.н.
ОГРАНИЧЕН/А си! факт!Само аз си знам колко стилове и най-различни качествени песни харесвам, едва ли има друг човек с толкова широк музикален вкус. Но никой от тези многобройни стилове не е като чалгата, тя си е запазена марка на българската маса. Коя музика е по-подходяща за веселби с приятели, някой може ли да ми обясни? Не, никой не може, защото отговор, различен от чалгата не съществува. И рок слушам, и други качествени стилове, но на един купон с приятели само чалгата е вървежна. Не ми се обяснява, не знам в къв свят живеете, но тук си правим стабилни веселби с чалга и хаус музиката.
@Battlescarred, чалгата е балканска музика, не е подходяща за други държави. Най-малкото, балканските езици не са като английския.

Nam3less3
07-27-2009, 19:25
Музика за българската маса - ориенталски ритми, сръбски аранжименти и провинциални певици... респект :)Това е факт, и напълно задоволява потребностите на българската маса :D

TellMeYourName
07-27-2009, 19:31
е много ясно, всички трябва да тресеме гъзовете на кючека в БИАД :smt043

Nam3less3
07-27-2009, 22:14
Ако това е вкусът на българската маса, то значи Ахмед Доган с право е бил в управлението на България, анадолска музика, анадолски начин на мислене, анадолски управници... а извинявай, български беше...

Осман Паша сигурно е много щастлив в момента...Музиката няма общо с политиката и начина на мислене.

psychopath
07-27-2009, 22:27
айриш пънк и пауър метъл ...
иначе всякаква. 8-)

Nefarian
07-28-2009, 00:27
Nam3less3, показа се като изключително тесногръд балкански субект и оправда очакванията ми за човек с аватар на Тодор Живков. В мненията на останалите изчетох също доста глупости и некомпетентни, на места абсурдни изказвания.Хората, които не разбират от музика, нека не се включват в спорове.

Nam3less3
07-28-2009, 00:54
Nam3less3, показа се като изключително тесногръд балкански субект и оправда очакванията ми за човек с аватар на Тодор Живков. В мненията на останалите изчетох също доста глупости и некомпетентни, на места абсурдни изказвания.Хората, които не разбират от музика, нека не се включват в спорове.Разбирам достатъчно от музика, за да знам какво искам да слушам. Нямам какво да споря, просто на чалга и хаус в моята среда стават най-добрите купони и забавления. У нас си слушам рок(и то от най-качествения), даже хип-хоп и сякви други стилове(най-добрите изпълнения от стила), но на маса/заведение/дискотека всички се радваме на чалга и хаус. Елате да поживеете тука, и ви обещавам, че след това няма да говорите против чалгата. Какво против имате хората да си правят кефа? Тия, които говорят постоянно против чалгата са тесногръди, бил съм на безброй заведения, кръчми, барове и т.н., и млади и големи слушат чалга, танцуват на нея, играят кючек, после хоро даже, пеят сръбско, много се забавляват заедно(и чалгата беше най-подходяща за ситуациите) и т.н. Просто който е против това има някакви социални проблеми явно.
А аватара няма нищо общо, не съм поддръжник на Тодор Живков, кажи ти какво слушаш тогава, и ако отидеш на кръчма с роднини или приятели какво би искал да слушаш?

Nam3less3
07-28-2009, 01:54
Къде да дойдем - на село ли?

Най-качественият рок... :lol: олелеле :razz: :razz:Led Zeppelin, Uriah Heep? И не на село, ами навсякъде в страната.

BrainlessROCKBABY
07-28-2009, 09:20
Класически, а? Ти - к'фо, да не си на 40 години?
За n-ти път повтарям: чалгата е един-единствен стил, а останалите (които са за хората, имащи социални проблеми :lol: ) са много, много повече.

Canis_Dirus
07-28-2009, 12:06
Кондьо
Cradle of Filth
Азис
Cannibal Corpse
Мадона
Бритни


Долу народната музика!


ДOИП!

Behemoth
07-28-2009, 13:21
Аз например слушам всякакъв вид рок и метъл (но най-вече ми допадат блек, треш и хеви метъла). Този тип музика най-добре описва характера ми, допада ми емоцията, вложена в нея, няма как да не те надъха :) Ще изредя някои от любимите ми групи за момента: Behemoth, Slayer, Cradle of Filth, Dimmu Borgir, Children of Bodom, Kreator и много други... :)

Cryptica
07-28-2009, 14:09
В обществото, в което съм, се слуша чалга и хаус и всички се забавляваме страхотно(много, много страхотно). Никой не може да ни критикува за това.

т.е. ти слушаш чалга, защото останалите слушат чалга и не искаш да се делиш от стадото?Не, защото е най-добрата музика за забавление, маса, и т.н.. Направо се чудя на някой хора сякаш не знаят какви страхотни купони стават на чалга. Никоя друга музика не може да го направи. Има си причини, не ми се обяснява. Щом цяла България я слуша, значи не е случайно. Музика за душата и купона, изцяло в балкански стил, пее се за любов, мелодията е подходяща, и т.н.
Ъъ, била съм на чалга купон - не, благодаря! Веднъж в живота ми стига да си убия слуха. И как така я наричате "изцяло в балкански стил"?! Тогава къде отива народната ни музика, песните, хорото? Те са истинската, красивата балканска музика. Това, което се слуша масово днес са евтини имитации. Пък това, че се е пее за любов ми е омръзнало - все едно и също го карат:любов, изневяра, секс, пари, дрън-дрън... Животът да не е само тези неща?

dimi156
07-29-2009, 00:10
Слушам чалгъ шот кат са сибереме с фр и те слушат такоа и то е модерно и затфа :ПппПППппПП~

metaxa
07-29-2009, 07:29
Току-що разбрах, че слушам нео-метъл, метъл, класически рок, фънк рок, психеделичен рок също поп, ар енд би, хард рок и май е това :lol:

Bianca
07-29-2009, 10:15
Слушам класически и хард рок. Имам големи претенции относно годината на създаване на някоя песен. След 90-та са ми леко нови...
Ноо понякога слушам и други стари песни – като някои саундтраци, парчетата на Bonnie Tyler, Tom Jones и Paul Young също ми допадат ужасно много. :) Важното е да го има... онова звучене.
Аз защо си мисля, че и The Doors не могат да бъдат сложени при Deep Purple, Rainbow, The Beatles, Queen и така нататък? :-o

Bianca
07-29-2009, 10:22
Не са баш на същото ниво. :)
(Но това си е мое мнение, не задължавам никого с него.)

Nam3less3
07-29-2009, 10:34
Къде да дойдем - на село ли?

Най-качественият рок... :lol: олелеле :razz: :razz:Led Zeppelin, Uriah Heep? И не на село, ами навсякъде в страната.

Точно снощи си говорих с едни приятели за Юрая хийп, които ще се окаже, че са някакъв фактор само в България по обективни причини. Никога няма да се изкачат на трона на Пърпъл, Стоунс, Куийн или Дорс, даже не са успяли да стигнат и доста по-ниски върхове.

Кратка справка показва, че даже не са изкачавали някоя значима класация до върха... а в България са известни единствено заради Джулая...


В интерес на истината за последните 30 години са се появили много, ама наистина много качествени рок групи и ако не беше чалгар, който да върти забравените касетки на баща ти от едно време, а се интересуваше:

1. нямаше да си чалгар
2. нямаше да говориш глупости и щеше да знаеш доста по-велики рок банди (оп, израза беше по-качествени)

:)Определено знам защо тези, които съм изброил, са най-великите(е, пропуснал съм някой де). Убеден съм, че знам най-добрите песни за мен от всеки стил и се радвам да ги слушам.
Няма да споря вече за чалгата. Просто елате да живеете на мое място, и ще видите, че бихте слушали чалга от сърце. Сякаш споря с хора, живеещи в друг свят. Аз с гордост мога да кажа, че слушам чалга. И има много поводи за това. Трябва да ви запиша клипчета от купоните и дискотеките, после ще си кажете 'как съм можел да не слушам чалга'.

Canis_Dirus
07-29-2009, 11:33
Това за Юрая признавам, че никъде освен в България не са толкова известни. По останалия свят July Morning изобщо не е това, което е в БГ.

А Доорс са доста слабо известни в България. Докато по остналия свят Джим Морисън е горе-долу известен като Джими Хендрикс например.

iwss
07-29-2009, 13:23
Ами.. обужавам музиката..! .. и много мразя като чуя,че някой обижда друг затова,че слуша чалга или метъл или каквото и да е.. :? :? ..различни хора различни стилове.. Аз слушам каквото ми е по душа.. :oops: Като не съм на кеф .. се травматизирам още повече с балади.. като съм ядосана пускам рок.. като съм в компания на някое купонче чалга.. и така :)

Ballbreaker
07-29-2009, 13:59
Едновременно неграмотно, но и едновременно напълно лишено от каквато и да е истинска позиция, мнение...

Да обичаш разнообразието и да оценяваш няколко различни стила е едно, но музикалната помиярщина е друго... жалко изпълнение. :)

Пич, слушам death metal, post-punk, new wave, industrial metal, hip-hop, electronic, alternative metal, hardcore punk, neo-swing, progressive rock, ambient и доста други неща. Не мисля, че съм жалък.

А колкото до казуса Uriah Heep - в наше село са по-известни от чужбина, но това не ги прави по-малко велики от Queen, примерно. Да не говорим, че сред величията на рока се наместват и Scorpions и Whitesnake - групи, които едва ли са оставили някаква следа. Така че фактора "известност" няма значение.

Canis_Dirus
07-29-2009, 14:10
Това, което са Queen е невъзможно да се сравнява с Uriah Heep. Heep са просто жалки до Queen.
Queen изкарват албум на всеки 2 години и почти нямат слаба песен. Юрая имат един хит и една полу-известна Easy Livin.

Някой да знае, кой е фронтмена на Юрая?

А някой да знае, кой е Фреди Меркюри или Джим Морисън?

LiRRRa
07-29-2009, 14:16
Слушам всичко дуго без:
- чалга - дразни ме ужасно много, не знам конкретната причина
- класическа музика - депресира ме
- народна музика - нещо не ме кефи, не ми влиза под кожата... :-D

Всичко друго слушам, не мога да живея без музика...

Nam3less3
07-29-2009, 14:16
Uriah Heep не е за масата рокаджии, ами за хора със специален вкус и ценители. Мен пък на Queen само няколко песни ми харесват и бих слушал често, докато на Heep са повече.

Nam3less3
07-29-2009, 14:24
Uriah Heep не е за масата рокаджии, ами за хора със специален вкус и ценители. Мен пък на Queen само няколко песни ми харесват и бих слушал често, докато на Heep са повече.

Когато чалгарите стават рок ценители... :lol:



лелеееее :razz: :razz: :razz:Да, защото слушат и намират най-доброто от рока, а не всяка 2ра песен, щото не са рокаджии.
На мене пък Metallica и подобните са ми противни, скучен вокал(безличен), неприятно и немелодично озвучение.
Докато Uriah Heep имат много мелодични, приятни песни, интересни текстове. Също и Led Zeppelin, техните песни и текстове са с класи над останалите. Само те и подобните по-стари групи ми харесват от всички рок и метал и други подобни стилове. Иначе всяка група да има по 1-2 песни, които да се харесват на всички, така е при всеки стил.

Nam3less3
07-29-2009, 14:45
Не, просто затвърждаваш мнението, че си с толкова ограничен мироглед, че няма накъде...

И не, не слушаш най-доброто от рока, а слушаш това, което някой, който казва, че това е най-доброто от рока, ако тръгнем да говорим за рок не можеш всичко да сведеш до темпорален или някакъв категоричен стилов фактор, който да прави ясно разграничаване между най-доброто и останалите. Това просто не е чалга и всеки, който ми твърде, не, даже ми сравнява Юрая Хийп с групи като Куин, Гънс, Стоунс е просто човек, който не разбира от рок, а говори глупости.

Още по-показателно е, че говориш за мелодични, приятни песни с интересни текстове... ако беше слушал малко рок щеше да чуеш доста неща. Типичен пример са Доорс, които имат невероятни текстове, в сравнение с тях - Хийп са нещо като полуграмотни циганчета от факултето. :)


Винаги в такива моменти се сещам за нещо, което прочетох в Максим и ще го перифразирам- Всеки чалгар се трогва на Солджъра на Пърпъл като се напие и си мисли, че много ги разбира нещата. :) Както и я знаят като песента на Пърпъл, както и Нотинг елс медърс е песента на Металика...

и ти си го каза - доста групи имат по 1-2 песни, които се харесват от всички... останалото е за хората, които слушат и харесват дадения стил, а не за ограничени чалгари. :)Нищо вярно не каза.
Какво значи ограничен мироглед - ако дефинираш правилно тая дума, то аз съм последният човек, който може да наречеш с нея.
Тук не става въпрос за разбиране, а за вкус.
Слушал съм и Доорс, и съм им гледал текстовете, но както казах, за мен нищо не може да се сравнява с Led Zeppelin, Uriah Heep, Black Sabbath и т.н. Не разбирам от рок и от музика, но знам поне какво ми е приятно да слушам. Мога да сравня тия групи с всички останали от тоя жанр, и да ги дефинирам като по-добри.
И доста други съм слушал, блек метъл, и всякакви такива известни или неизвестни стилове, и пак казвам, няма група, на която да ми харесват повече от 2-3 песни, и мога да определя кои за мен имат най-смислен текст, най-добра мелодия и т.н. Ако искаш да направим литературен анализ на някой текстове?
А 'Солджъра на Пърпъл' си е скучна, доста по-добри за мене са You keep on moving и Child of time, и имат много добри lyrics.
А Nothing else matters също ми е доста скучна, безлична и мудна е за мен. Като балада предпочитам Stairway to Heaven, и то просто щото има много интересен текст.
И ако си мислиш че съм ограничен чалгар - пак ти казвам, слушал съм и харесвам поне по 2 песни от различни групи от всеки стил - у нас слушам от блек метъл, рок до джаз и класическа оперна музика, просто щото съм широкоскроен.

Nam3less3
07-29-2009, 15:02
Слушаш, но не чуваш...

1. Ограничен мироглед е убеденото вярване, че нашето познание по дадена материя е напълно достатъчно и изчерпателно, за да търсим допълнителна информация и да се учим.

В конкретния случай е, че ти не си слушал и една капка от морето на рок музиката, но смело хвърляш твърдения, които са най-качествената рок музика, най-не-знам-си-какво и т.н.

Леко е смешно, аз също мога да кажа, че слушам всякаква музика и е донякъде вярно, но изпитвам удоволствие и умишлено си пускам няколко определени стила, които зависят от различни фактори като ситуация, моментно настроение и т.н., и съответно като ценител знам какво ми се слуша. Въпреки, че както и да го въртим всичко е рок енд рол, ска/реге (много точни направления), малко опера и класика, малко хип-хоп и съвсем малко електронна музика. За съжаление обаче в тези малко на брой за непосветения човек, стилове/направления имам богати познания, а специално за рок енд рола (и предпочитаните стилове в него) всеки ден преслушвам нови банди и албуми, чийто специфични стилове даже не си чувал като име. :)



Слушал съм и Доорс, и съм им гледал текстовете, но както казах, за мен нищо не може да се сравнява с Led Zeppelin, Uriah Heep, Black Sabbath и т.н. Не разбирам от рок и от музика, но знам поне какво ми е приятно да слушам. Мога да сравня тия групи с всички останали от тоя жанр, и да ги дефинирам като по-добри.


Това ще е забавно...
Очаквам го с интерес... :)Наистина през живота ми съм слушал много песни(повече, отколкото си мислиш), и знам как да намирам харесваните. И от рока съм чул много, и горе-долу знам какви са останалите, и все пак това, което изброих ми харесва най-много(естествено, има и доста други, които не съм споменал, просто изброих нещо като топ 3).
И като текст, и като мелодия от всичко рокаджииско, което съм чувал, най-любимите ми са Led Zeppelin, Uriah Heep, Black Sabbath, Deep Purple(това е само по брой на добрите песни и по качественост(според мене) на песните и текстовете). Има и доста други.
Ти написа 'Леко е смешно, аз също мога да кажа, че слушам всякаква музика и е донякъде вярно, но изпитвам удоволствие и умишлено си пускам няколко определени стила, които зависят от различни фактори като ситуация, моментно настроение и т.н.,' - Да, затова през повечето време слушам чалга и хаус - няма да споря дали е най-добрата за забавление, но в колата, като съм с компания, в дискотеката, в клубовете, на заведение и т.н., на тези места съм често, и само един от двата стила се слуша, нямам нищо против.
Не мисля да си губя времето само да преслушвам различни стилове и групи, защото съм открил достатъчно хубави песни, които за цял живот да ми стигнат(а като излезе нова добра веднага я прибавям към колекцията си). Тъй че с музиката нямам проблеми.
А примерно ако тръгна да сравнявам Led Zeppelin с останалите, още без да се замисля я определям като по-добра, заради броят на добрите им песни и качествената им характеристики(говоря за лична класация, не за световна).

Nam3less3
07-29-2009, 15:13
Мерси за искрения отговор, вече е ясно, че си ограничен и само се хабихме в някакъв бутафорен спор за рок музика с чалгар, който е чувал 15 групи от записите на татко + няколко изпратени от приятели по скайп.

Само не мога да разбера защо смяташ, че твоето очевидно ограничено мнение и сбъркан начин на мислене и възприемане на музиката трябваше да изисква толкова писане в тази тема. Ясно е, че си чалгарче и харесваш по 3 песни, защото за теб посланията на дадена група се свеждат до това групата да звучи по точни определения начин, текста да е "хубав" (любов, а?) и всичко да си се движи по релсите, за да не се налага да има даже и най-дребни наченки на мисловна дейност, ако трябва да се говори за музика. Просто е неприятно, че те наричат чалгар, а?Едва ли знаеш точно колко песни съм чул, и имам специален вкус, повечето стават само за фон, просто да върви нещо. Аз ти говоря само за качествени и смислени песни. И съм доволен от възприемането ми на музиката, върши ми работа, и получавам огромно удоволствие от него.
Харесвам хубавите текстове, и то не за любов(само в чалгата трябва да е за любов), ами философски и такива като на Stairway to Heaven, Child in Time, Hotel California и все в тоя дух.
И не ми е неприятно да ми викат чалгат, имам повод да се гордея с това. Омръзна ми все да спрягат чалгарите с разни фешъни и малки 'кифли'. Харесвам от простата чалга за купони и пиене до песните, които изискват мисловна дейност, както ти го нарече. Всеки стил с предназначението си. Не търси послания в чалгата, а и това не е целта и. Послания има в групи като Led Zeppelin.
Просто хората трябва да се забавляват, а тука пием и слушаме чалга и хаус, и се забавляваме прекрасно. За това се дразня на тези, които отричат това. Ако знаехте какво удоволствие е, щяхте да завиждате. :D

Canis_Dirus
07-29-2009, 15:16
Я дай пример за философски текст.
Текстовете на Джим Морисън какви са?

Nam3less3
07-29-2009, 15:19
Я дай пример за философски текст.
Текстовете на Джим Морисън какви са?Stairway to Heaven, Child in Time, Hotel California, Kashmir, на Blach Sabbath повечето от албума Tyr(Jerusalem и други), и тези ми идват първо на ум, защото ми харесва и мелодията им много. Става въпрос за рок, нали. Щото иначе най-философски чист текст имат песните на Бялото Братство и подобни такива. :D
The Doors също имат смислени текстове, но не съм правил анализ на всичките им песни. Обръщам повече внимание на тези, на които ми харесва и мелодията им(на The Doors е добра, но повече ми допада на Led Zeppelin и компания).

Nam3less3
07-29-2009, 15:34
Страшен еталон за философски текстове... :razz:

Но не си се заслушвал в Доорс, Пинк Флойд, да не споменавам за изцяло социалната насоченост на пънка, камо ли за философските неща на уейв групи като Джой дивижън, руснаците Кино или българите от Нова Генерация...

тогава не знам какво би станало просто... 8-)Всеки текст си има предназначение. Някой са просто социално-философски, други са свързани с даден проблем, или просто са смислени. Чисто-философски с добро и важно послание са тези, които изброих, и мислех че за такива ме питаш.
Ако не смяташ, че са качествени, да направим анализ на твоя и на моя песен и да видим коя е по-'висша' :D

Hysteric_Bitch
07-29-2009, 15:44
Виждам тук се намесват Joy Division и Нова Генерация....защо Nam3less3 не ни даде пример за сравнение. Може би някоя чалга?, разбрах била любимата му музика.

Nam3less3
07-29-2009, 15:45
Хахахаха конкурс за висши песни, а?

Да не стане само като с предишното смело изказване, че ще докажеш спрямо всички групи, че са по-качествени, смислени и велики...

Аз даже смятам, че мога да се огранича до български групи само и пак ще намеря по-смислена песен от пърпъл или юрая хийп :)Предишното ми изказване беше грешно заради дългия пост, никой не може да докаже кое е по-добро, имах предвид, че за мене си знам защо е така.
Айде дай най-смислената, философска и т.н. българска песен(текст де) :)

Canis_Dirus
07-29-2009, 15:46
Айде пуснете ми по едно ЛС, какви песни сте избрали с текстовете. След това ги пускам и си мерите текстовете.

Nam3less3
07-29-2009, 15:46
Виждам тук се намесват Joy Division и Нова Генерация....защо Nam3less3 не ни даде пример за сравнение. Може би някоя чалга?, разбрах била любимата му музика.Прочети спора, преди да си правиш бързи изводи. Нямам любима музика, чалгата е най-подходяща за купони и забавления, и за това често я слушам. И хората явно имат нещо против нея, да не харесваш чалгата като музика разбирам, но като идея значи и да си против всичките тези партита и чалга купони. Това се опитвам да обясня и да отуча хората да правят.

Nam3less3
07-29-2009, 15:47
Айде пуснете ми по едно ЛС, какви песни сте избрали с текстовете. След това ги пускам и си мерите текстовете.Зависи коя избере той :D

Canis_Dirus
07-29-2009, 15:50
Айде пуснете ми по едно ЛС, какви песни сте избрали с текстовете. След това ги пускам и си мерите текстовете.Зависи коя избере той :D
Няма зависи.
Пускате текстовете едновременно, може и линк към ютуб примерно и да се мерят. :-D

Nam3less3
07-29-2009, 15:53
Айде пуснете ми по едно ЛС, какви песни сте избрали с текстовете. След това ги пускам и си мерите текстовете.Зависи коя избере той :D
Няма зависи.
Пускате текстовете едновременно, може и линк към ютуб примерно и да се мерят. :-DДобре, ще ти пратя ЛС с една песен с линк към youtube и линк към текста и. Макар, че той може да избере съвсем друг тип песен и текст, които да са несъвместими :idea:

Canis_Dirus
07-29-2009, 15:55
Вече получих текст от Battlescarred.

Чакаме Nam3less3

Nam3less3
07-29-2009, 16:02
Вече получих текст от Battlescarred.

Чакаме Nam3less3Виж и аз изпратих.

Canis_Dirus
07-29-2009, 16:05
Battlescarred предлага Нова Генерация - Завинаги
Аз стъпвам гордо още
върху стъклата в мен,
във вените си чувствам
пулса на вечния ден.

Изправен пред олтара,
намигам на свещеника
и с няколко шамара
събуждам в него грешника.

Баща ми снощи каза:
"Ти нямаш късмет,
по-добре да бъдеш охлюв,
отколкото да си поет."

Намирам тези думи верни,
но въпреки това
не бих ги следвал,
предпочитам смъртта.

Излязъл на разходка,
аз виждам своя некролог.
Ех, какво да направя,
дяволът заби в мен своя рог.

Затова ще лая!
Затова ще вия!

Ние сме Нова Генерация
завинаги
и въпросите са ни към цяла нация
завинаги!

__________________________________________________ _________________________________

Nam3less3 избра Led Zeppelin - Stairway to Heaven

Theres a lady whos sure
All that glitters is gold
And shes buying a stairway to heaven.
When she gets there she knows
If the stores are all closed
With a word she can get what she came for.
Ooh, ooh, and shes buying a stairway to heaven.

Theres a sign on the wall
But she wants to be sure
cause you know sometimes words have two meanings.
In a tree by the brook
Theres a songbird who sings,
Sometimes all of our thoughts are misgiven.
Ooh, it makes me wonder,
Ooh, it makes me wonder.

Theres a feeling I get
When I look to the west,
And my spirit is crying for leaving.
In my thoughts I have seen
Rings of smoke through the trees,
And the voices of those who standing looking.
Ooh, it makes me wonder,
Ooh, it really makes me wonder.

And its whispered that soon
If we all call the tune
Then the piper will lead us to reason.
And a new day will dawn
For those who stand long
And the forests will echo with laughter.

If theres a bustle in your hedgerow
Dont be alarmed now,
Its just a spring clean for the may queen.
Yes, there are two paths you can go by
But in the long run
Theres still time to change the road youre on.
And it makes me wonder.

Your head is humming and it wont go
In case you dont know,
The pipers calling you to join him,
Dear lady, can you hear the wind blow,
And did you know
Your stairway lies on the whispering wind.

And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul.
There walks a lady we all know
Who shines white light and wants to show
How evrything still turns to gold.
And if you listen very hard
The tune will come to you at last.
When all are one and one is all
To be a rock and not to roll.

And shes buying a stairway to heaven.

Мисля и двете песни са достатъчно известни. Айде сега коментари и литературни анализи.

Битката тук
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=267162

Hysteric_Bitch
07-29-2009, 16:09
Прочети спора, преди да си правиш бързи изводи. Нямам любима музика, чалгата е най-подходяща за купони и забавления, и за това често я слушам.

Следя спора от няколко часа. Разбрах бил си ти голям разбирач.

Добър избор, момчета. Да видим какво ще умувате сега.

Canis_Dirus
07-29-2009, 16:11
Битката тук
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=267162

Hilary_
07-29-2009, 21:10
слушам всичко .. просто, защото обичам разнообразието .. 8) 8)

music_pirate
07-29-2009, 21:58
слушам музика която ми допада ... най-често е ритмична и има добри текстове .. след едно слушане може да ти остане в глава .. може да си я припяваш когато нямаш какво да правиш .. или дори да започваш да я пееш без да се усетиш ... като стилова ориентация .. пънк : )(олдскуул) някои метал банди рок ии те така ... и малко електроника но много отбрана

Nefarian
07-29-2009, 22:14
Едновременно неграмотно, но и едновременно напълно лишено от каквато и да е истинска позиция, мнение...

Да обичаш разнообразието и да оценяваш няколко различни стила е едно, но музикалната помиярщина е друго... жалко изпълнение. :)

Пич, слушам death metal, post-punk, new wave, industrial metal, hip-hop, electronic, alternative metal, hardcore punk, neo-swing, progressive rock, ambient и доста други неща. Не мисля, че съм жалък.

А колкото до казуса Uriah Heep - в наше село са по-известни от чужбина, но това не ги прави по-малко велики от Queen, примерно. Да не говорим, че сред величията на рока се наместват и Scorpions и Whitesnake - групи, които едва ли са оставили някаква следа. Така че фактора "известност" няма значение.

Мисля, че имаш нужда сериозно да помислиш над поста ми или поне да се опиташ да разбереш защо съм го написал, как съм го написал и какъв смисъл съм вложил в него...

Уайтснейк нямат място сред величията на рока, даже не трябва да са в предверията, защото са една супер обикновена групичка... Скорпиънс са малко по-сложни, но и Юрая и останалите такива не са нищо особено... нищо ново... и никога не биха могли да застанат до The Who, Guns'n roses, Queen, Metallica и т.н., които са знакови.

Ако ще си говорим за различни стилове (например хардкор пънк) изказването ти е равно на това да сложим група като Терър, редом до Блек флег, Гатив ефекс, Уорзоун, Джъдж, Майнър трет, СС Деконтрол, Ют ъф тудей, Агностик фронт или Сик ъф ит ол... не вАжи просто.

Една малка критика, всяка една от хардкор групите, които си посочил, имат съвсем различна идеология и звучене. Примерно Judge, Minor Threat, Youth Of Today спадат към стрейт-едж, Warzone, Agnostic Front и Sick Of It All са oldschool hardcore, а Terror по-нов подстил, наречен moshcore. Но като цяло се спуснах в 5 минутни празни приказки, които нямат значение

Nam3less3
07-29-2009, 22:28
Warzone, Agnostic front и Sick of it all изобщо не са олдскуул... просто са едни от най-популярните групи в този стил, но истинският олдскуул са групи като:

Бед брейнс, блек флег, севън секъндс, сс деконтрол...


И пак не можем да сложим Терър, които са една обикновена банда, която няма нищо отличаващо се в нея, до групи, които са законодатели и икони в стила...Нека се върнем към майката на спора. Всичко започна, защото казах, че най-добри партита си правим тука на чалга или нещо такова.
Разбирам да си против чалгата като музика, но има хора, които са против чалгата като идеал. А защо? Какво им пречи това да се забавляват хората? Това е поп-фолк, поп, тоест нещо, което пускат там, където са събрани много хора - в кола, автобус, кръчма, заведение, като си с роднини, в някой дискотеки и т.н.
Както написах, забавлението някой път е върховно, особено ако знаеш как да се забавляваш. Просто който е против това страда от комплекси, и му съчувствам.

graceless
07-29-2009, 22:35
Слушам всякаква музика,включително и опера,джаз и блус.Това е музика за душата,докато чалгата е за върти гъз,айдееее,свиркане,пляск не.Всеки избира каква музика да слуша,но се дразня от хора,които казват,че мразят класическа музика,при положение,че не са слушали едно произведение или не могат да назоват най-елеметрния композитор-Моцарт :?

music_pirate
07-29-2009, 22:36
не, не, не...

живеем в държавата на пънкарите, ако съдим по форумите...

Всичко живо слуша пънк (винаги се уточнява, че е истински, олдскуул и т.н.), а после като дойде някоя група и се събираме 20 човека на концерта + 10 човека охрана...


арееее бе...

немога да разбера ... проблем с мен ли имаш ?
неможеш да четеш кво съм написал или просто реши да изкажеш нещо .. което е на 10 % в темата на моето мнение .. но да се изкажеш ?

fe6an_alex
07-29-2009, 23:57
Аз слушам само и единствено ПОП-ФОЛК :-) Това е българската музика ..Да изпълнявана от клонингите(чалгаджииките) ,но това е българската музика ..Приемете го 8-)

bog4eto
07-30-2009, 00:24
Аз слушам само и единствено ПОП-ФОЛК :-) Това е българската музика ..Да изпълнявана от клонингите(чалгаджииките) ,но това е българската музика ..Приемете го 8-)

Айде бее :shock: Тва,че пеят българи(и тва е под съмнение) ,не значи,че музиката е българска ;) Кат толкова обичаш народно,слишай истинска,народна музика ;) Че тя да не е лоша? :?

По темата-Слушам Хип-Хоп,защото това е стила,който ме олицетворява и намирам начин да изразя себе си,чрез песните.Да не говорим,че текстовете са наистина смислени,бийтове,лирика,на ин на редене,клипове-уникални.. ;)

psychopath
07-30-2009, 00:54
Слушам всякаква музика,включително и опера,джаз и блус.Това е музика за душата,докато чалгата е за върти "задни части",айдееее,свиркане,пляскане. Всеки избира каква музика да слуша,но се дразня от хора,които казват,че мразят класическа музика,при положение,че не са слушали едно произведение или не могат да назоват най-елеметрния композитор-Моцарт :?Изумяваш ме. :-)

Nam3less3
07-30-2009, 01:01
Но съм доволен, че включихме в употреба поредната тривиална и широко използвана от масите думичка - комплексиран. Това просто е още едно доказателство за страховития умствен багаж, който притежават употребяващите го, които по някакво съмнително стечение на обстоятелствата винаги защитават чалгата и винаги комплексарите са тези, които не намират смисъл в анадолската музика, изпълнявана от лицемерни к**ви, които пеят за любов...

А не, забравих, че това е единствената музика, която може да се слуша, за да се забавлява човек... всичко друго сигурно е прекалено философско за средностатистическия чалга фен, а? :lol:

Щом в песента се употребяват повече от 7 думи, които да не са любов, лъжа, изневяра, сълзи и това вече е дълбоко, интелектуално и философско парче и не става за забавление и купон, защото на изрусените кичури по главите на феновете от мъжки и женски пол им се губи блясъка и всички униват, размишлявайки за живота, вселената и всичко останало... :razz: :razz:Да, чалгата се слуша когато група от хора пият и се забавляват. Ти какво предлагаш?
@graceless, ти какво предлагаш? В дискотеката и на масата да слушаме опера ли?
Изобщо никой няма алтернатива, какво тогава?

ElinoOor
07-30-2009, 05:28
Сушам всякаква музика..
Хората които се определят само с един стил за мен са изключително ограничени.. и затворени за новото.
Разбира се си имам предпочитания (:

Убеден съм, че изобщо не слушаш всякаква музика, а това е реплика, която обхваща пусканото по 2-3 радио станции и музикални телевизии, защото ако почна да изброявам стилове (даже не и изпълнители), ще ви вкарам в ебати новите филми и ще спрете да говорите глупости.

ти не се обаждай ;)
като казвам че слушам всичко значи е така.. от какъв зор да лъжа :-o

ItalianMafia
07-30-2009, 05:35
Сушам всякаква музика..
Хората които се определят само с един стил за мен са изключително ограничени.. и затворени за новото.
Разбира се си имам предпочитания (:

Убеден съм, че изобщо не слушаш всякаква музика, а това е реплика, която обхваща пусканото по 2-3 радио станции и музикални телевизии, защото ако почна да изброявам стилове (даже не и изпълнители), ще ви вкарам в ебати новите филми и ще спрете да говорите глупости.

ти не се обаждай ;)
като казвам че слушам всичко значи е така.. от какъв зор да лъжа :-o
Кво се занимаваш.. Този е един от ограничените ..

Canis_Dirus
07-30-2009, 07:23
Мдаа. Тия, дето слушате всичко, дет метъл слушате ли? Или ви е все едно, дали ще ви пуснат орк. Кристали или Meshuggah.

Вероятно редувате ирладнски фолклорни мотиви, Кондьо и Cradle of Filth.

Айде сега.

Ще стане с историята като Драго Чая, дето викаше на Ицо от Ъпсурт "Аз слушам всякаква музика".
Ицо му каза "Айде бе. А дет метъл слушаш ли?". Драго: "Аз не знам, каква е тази музика, но съм сигурен, че ако я чуя ще ми хареса" :razz: :razz: :razz:

И вие сте така. Има такива досадни инструментали, дето дори не подозирате, че могат да съществуват.

Немски шлагери за вас, дето слушате всякаква музика!

ElinoOor
07-30-2009, 07:27
слушам метъл умнико 8-)

music_pirate
07-30-2009, 08:11
Ей, харесва ми как си се познал в моят пост... :)
радвам се че ти харесва "тру" пънк ...
ако не ми беше прочел поста през редовете щеше да разбереш за какво говоря ... но проблема си остава твой

Canis_Dirus
07-30-2009, 08:50
слушам метъл умнико 8-)

Ама баш cradle и meshuggah?
Или металика и найтуйш? Щото разлика има така леко.

Canis_Dirus
07-30-2009, 08:53
^
това и после

http://www.youtube.com/watch?v=0qXFcTbBxJ8

и след това малко Чайковски

Щото слушам всичко. Не съм ограничен!

music_pirate
07-30-2009, 09:50
Ей, харесва ми как си се познал в моят пост... :)
радвам се че ти харесва "тру" пънк ...
ако не ми беше прочел поста през редовете щеше да разбереш за какво говоря ... но проблема си остава твой

Ако беше написал нещо, нямаше да се въртиш като пумпал...

слушаш олдкуул пънк, ама май е само за позичката това...
гледай си работата, проблема остава твой

Slipknoter4eto
07-30-2009, 09:56
Е, аз като поразучих повечко песните и групите, които най-много слушам, ето списъче със стиловете им: рок, хард рок, арт рок, готик рок, алтернатив рок, малко пънк и поп пънк, хеви метъл, симфоничен метъл, ню метъл, траш метъл, алтернатив метъл, малко индъстриал. Слушам такъв тип музика, защото е жизнена, дълбока и подбирам текстовете на песните - обичам да са сериозни или да изразяват силни емоции като любов, омраза, гняв, непокорност. Мелодиите са ритмични и те запалват отвътре, дават ти енергия. Затова ми харесва този тип музика. 8-)
Е, намират се някои поп, рап и транс парчета, които ми допадат, но са стари. Чалга, поп фолк и български рап са ми табу. 8-)
+1 :)

music_pirate
07-30-2009, 10:14
каква ти е работата ? да правиш прибързани заключение .. очевидно!

по какво съдиш че си прав а ?
не мога да кажа нищо .. ами да .. незнам на какво да ти отговоря (трябва да се доказвам пред теб какво слушам ? ) ....
яд ме е за това че се обаждаш без да си информиран ... без дори да знаеш за кого говориш

music_pirate
07-30-2009, 10:18
сега май ти нищо не можеш да кажеш : D
отговори ми на въпроса де ...

music_pirate
07-30-2009, 10:30
не се познах .. просто го писа точно след моя и мисля че ме помисли за такъв ... радвам се че познаваш всички пънкари в българия .. може и в европа да ги познаваш ... няма лошо. Само искам да кажа че несъм започнал да парадирам ... просто написах какъв стил музика слушам ... това дали ти вярваш, както казах си е твой проблем ... мисли каквото искаш.

не че четох другите коментари но като гледам ти разбираш от всичко ... така че няма да споря с теб ... аз като не разбирам от нещо казвам че не разбирам и не се обаждам

ElinoOor
07-30-2009, 11:31
бате канис.. казах всичко спри да спориш. ;)

kradinero
07-30-2009, 11:41
House Music и Techno... често слушам и Trance и Minimal :grin: Защо - незнам харесва ми :)

blehee
07-30-2009, 11:45
Като съм си в нас си слушам мелодет, пауър, рок и т.н
Ама като идеш на я купонче, я дискотека, неможеш да минеш без мазната чалгийка и да не завъртиш някой гюбек :D Така че не отричам, че си пускам чалгичка от време на време хахах 8-)

kradinero
07-30-2009, 12:11
Абе човек ако каже, че не слуша чалга, ще излаже. :D Всички, които казват аз не съм слушал\а чалга никога, просто искат да покажат нещо ;) Всеки е слушал ПОНЕ една песен ;) Даже и приятелят ми, който слуша "САМО" House, покрай мен си слушка чалга. Особено по дискотеки :D

zevzeck
07-30-2009, 18:32
Хард рок и всички разовидности на метъла,по специално Funeral Doom Metal ,Drone Metal много рядко слушам

:smt066 Pz Guns'N Roses -Welcome to the Jungle :smt066

guinessgirl
07-30-2009, 18:37
мии слушам много неща,но най-вече хардкор пънк..

защото..не знам,обичам тази музика.

слушам и ой,пънк,метъл,хард техно,габба,и съвсем мъничко ска и кънтри.

zevzeck
07-30-2009, 18:43
Мдаа. Тия, дето слушате всичко, дет метъл слушате ли? Или ви е все едно, дали ще ви пуснат орк. Кристали или Meshuggah.

Вероятно редувате ирладнски фолклорни мотиви, Кондьо и Cradle of Filth.

Айде сега.

Ще стане с историята като Драго Чая, дето викаше на Ицо от Ъпсурт "Аз слушам всякаква музика".
Ицо му каза "Айде бе. А дет метъл слушаш ли?". Драго: "Аз не знам, каква е тази музика, но съм сигурен, че ако я чуя ще ми хареса" :razz: :razz: :razz:

И вие сте така. Има такива досадни инструментали, дето дори не подозирате, че могат да съществуват.

Немски шлагери за вас, дето слушате всякаква музика!

Викам да пробват Funeral Doom metal или направо Drone Metal,за тези хора които незнаят какво е Drone metal-цялата група се състои от двама китаристи които свирят максимум две ноти,изключително тежки рифове ,гарантирам ,че някой на петата минута е изпаднал в дименция или тежка депресия :D :smt077

BladeDancer
07-30-2009, 19:23
метъл и рок :)
просто музиката е прекасна

BrainlessROCKBABY
07-30-2009, 20:30
Ей т'фа е истинският tag:
http://www.last.fm/tag/damska%20prevrazka

Ballbreaker
07-30-2009, 20:47
Едновременно неграмотно, но и едновременно напълно лишено от каквато и да е истинска позиция, мнение...

Да обичаш разнообразието и да оценяваш няколко различни стила е едно, но музикалната помиярщина е друго... жалко изпълнение. :)

Пич, слушам death metal, post-punk, new wave, industrial metal, hip-hop, electronic, alternative metal, hardcore punk, neo-swing, progressive rock, ambient и доста други неща. Не мисля, че съм жалък.

А колкото до казуса Uriah Heep - в наше село са по-известни от чужбина, но това не ги прави по-малко велики от Queen, примерно. Да не говорим, че сред величията на рока се наместват и Scorpions и Whitesnake - групи, които едва ли са оставили някаква следа. Така че фактора "известност" няма значение.

Мисля, че имаш нужда сериозно да помислиш над поста ми или поне да се опиташ да разбереш защо съм го написал, как съм го написал и какъв смисъл съм вложил в него...

Уайтснейк нямат място сред величията на рока, даже не трябва да са в предверията, защото са една супер обикновена групичка... Скорпиънс са малко по-сложни, но и Юрая и останалите такива не са нищо особено... нищо ново... и никога не биха могли да застанат до The Who, Guns'n roses, Queen, Metallica и т.н., които са знакови.

Ако ще си говорим за различни стилове (например хардкор пънк) изказването ти е равно на това да сложим група като Терър, редом до Блек флег, Гатив ефекс, Уорзоун, Джъдж, Майнър трет, СС Деконтрол, Ют ъф тудей, Агностик фронт или Сик ъф ит ол... не вАжи просто.

Пич, не понасям хардкор. Дразни ме. Плосък ми е.

Има огромна разлика м/у хардкор и хардкор пънк. Просто е неизмерима. Затова не слагам Hatebreed на една маса с Crass. Но слагам Misfits на една маса с Rites of Spring. Тотално различни като звучене и идея, и все пак хардкор пънк.

А за Heep може се спори доста, направили са доста и са вторите бащи на stoner rock-а /а.ка. "тревоманския" рок, както бихме го превели xD/. Достатъчно масови са и все пак достатъчно идейни за да бъдат рок легенди. Но това си е мое мнение /както и на 500,000 други човека/.

Ballbreaker
07-30-2009, 21:35
кхъм, авер, нека оставим хората да преценят:

хардкор:

Walls of Jericho (http://www.youtube.com/watch?v=5nw4KM3Ineg)
Hatebreed (http://www.youtube.com/watch?v=gs3B5hGZ2Tc)
/ако пак ще ми твърдиш, че другите не са хардкор, ето едни ветерани, които са./
Schizma (http://www.youtube.com/watch?v=3rupv5kvf9k)
Champion (http://www.youtube.com/watch?v=yNjXRZVyh7A)

хардкор пънк:

Dead Kennedys (http://www.youtube.com/watch?v=-CR2rxRMcTE)
Rites of Spring (http://www.youtube.com/watch?v=Ge8ucvLYLRc) /не се сещам за видео с добър звук; също така - истински иймоукор, а не модерни педалчета/
Misfits (http://www.youtube.com/watch?v=Nser5EYbnvw)

има ли разлика, няма ли.

+ за кеф едно digital hardcore-че:

Atari Teenage Riot (http://www.youtube.com/watch?v=hkb3r9filcM)

Nefarian
07-30-2009, 21:45
Някой хора изписаха огромни глупости за хардкор-а :x

Ballbreaker
07-30-2009, 23:48
кхъм, никъде не съм казал, че хейтбрийд са ветерани. казах го за schizma и champion.

Jessieee
07-31-2009, 02:36
Почти всякаква музика , но главно рок и поп .
Като цялo всеки един жанр музика си е хубав по смоему и най-вече харесвам музиката и песните , в който преоткривам себе си . :)

Disrespect
07-31-2009, 09:47
кхъм, авер, нека оставим хората да преценят:

хардкор:

Walls of Jericho (http://www.youtube.com/watch?v=5nw4KM3Ineg)
Hatebreed (http://www.youtube.com/watch?v=gs3B5hGZ2Tc)
/ако пак ще ми твърдиш, че другите не са хардкор, ето едни ветерани, които са./
Schizma (http://www.youtube.com/watch?v=3rupv5kvf9k)
Champion (http://www.youtube.com/watch?v=yNjXRZVyh7A)

хардкор пънк:

Dead Kennedys (http://www.youtube.com/watch?v=-CR2rxRMcTE)
Rites of Spring (http://www.youtube.com/watch?v=Ge8ucvLYLRc) /не се сещам за видео с добър звук; също така - истински иймоукор, а не модерни педалчета/
Misfits (http://www.youtube.com/watch?v=Nser5EYbnvw)

има ли разлика, няма ли.

+ за кеф едно digital hardcore-че:

Atari Teenage Riot (http://www.youtube.com/watch?v=hkb3r9filcM)

и пак яко се изцепи..

аз като ти викам че си нърд, ти не ми вярваш..

по-добре вече недей и да си помисляш да спориш по този въпрос, не е добре за промитото ти мозъче
слушай си тупца лупцата та да се заглади още повече и мри от свръхдоза

Ballbreaker
07-31-2009, 10:17
хъх, що бе, ти ли си с най-великия стил?

сигурно ти вдига IQ-то с 200, ама те е страх и лицето си да покажеш. Едва ли знаеш какво е мош де, ама си голям пънкар, нали? Особенно на скейт парка...

Vimeo
07-31-2009, 10:25
Ми аз слушам уплифтинг транс щото ме кефи бързите звуци,баса офф и аз не знам кво

Ballbreaker
07-31-2009, 10:34
не съм и твърдял, че съм го разбирал. аз си слушам някакви слъджарии и ви оставям на спокойствие и райско хейтване на вся и всьо.

Ballbreaker
07-31-2009, 10:41
замърсявам го с мнението си, то и ти го правиш.

просто казвам, че има разлика м/у black flag и discharge.

Ballbreaker
07-31-2009, 10:55
http://en.wikipedia.org/wiki/Hardcore_punk#History

RichKidsOnLSD
07-31-2009, 12:15
Хардкор и хардкор пънк са едно и също :)

Това, което Ballbreaker нарича хардкор просто е хардкор пънк от третата вълна, за това има и разлика в звука, музиката се развива, но това си остава хардкор ПЪНК. Dead Kennedys, Black Flag, Misfits са от Първата вълна 80-86; Judge, Youth of Today, Sick of It All са втора вълна 86- до началото на деветдесете и появата на Earth Crisis, от които тръгва Третата вълна, която на пръв поглед няма нищо общо с музиката от началото на осемдесете...

ArrowsOfDeath
07-31-2009, 13:45
Като почна от трип-хоп, мина през транс и стигна до метъл :D Слушам доста разнообразно. Доста богата музикална колекция имам. И да - не слушам чалга! ^^

Kukumqvka
07-31-2009, 13:51
Всичко слушам . 8-)

Disrespect
07-31-2009, 14:51
хъх, що бе, ти ли си с най-великия стил?

сигурно ти вдига IQ-то с 200, ама те е страх и лицето си да покажеш. Едва ли знаеш какво е мош де, ама си голям пънкар, нали? Особенно на скейт парка...

тука съревнование на стил и интереси ли правим, че да съм аз с най-великия стил?
а ти сигурно си бил в мош и перфектно знаеш какво е, а??

и лицето си го показвам когато и където трябва, ти внимавай твоето къде го показваш

Otep
08-01-2009, 20:51
от много години вече слушам метал, но понякога слушам и new age music от типа на класическата е :) музиката допулва и разкрива човека, когато си пусна нещо от типа на slipknot ,hatebreed или която и да е друга моя любима група сякаш нямам проблеми, спокойна съм. Всеки усеща музиката по различен начин. Аз не мога без музика, живота ми ще е сив и скучен без нея. :P

Otep
08-01-2009, 20:54
Ballbreaker написа:
кхъм, авер, нека оставим хората да преценят:

хардкор:

Walls of Jericho
Hatebreed
/ако пак ще ми твърдиш, че другите не са хардкор, ето едни ветерани, които са./
Schizma
Champion

хардкор пънк:

Dead Kennedys
Rites of Spring /не се сещам за видео с добър звук; също така - истински иймоукор, а не модерни педалчета/
Misfits

има ли разлика, няма ли.

+ за кеф едно digital hardcore-че:

Atari Teenage Riot

Съгласна съм :-P

Otep
08-01-2009, 20:55
^ намали клишетата...

Ако ти пречи ходи мрънкай на друго място. Тук хората са, за да им е готино, а да не да слушат недоносничета търсещи скандалче аре бегай да спинкаш

Fritz
08-01-2009, 20:55
хаус му е майката копеле

Canis_Dirus
08-01-2009, 20:56
Avril Lavigne ми е любимка. Много яко пънк-рокче! :-) :-)

Otep
08-01-2009, 21:04
Добре само едно не разбирам заяждаш с всеки какво извтарено удоволствие ти доставя!? Ти пък си много велик и знаеш всичко :x Слез на земята на никой не му пука какво ти е мнението, това ме кефи това слушам.

Otep
08-01-2009, 21:08
Ми слушай бе, никой не ти пречи да слушаш... просто откровената некомпетентност по дадени теми дразни.

:razz:


А удоволствието е голямо... тази вечер получих около 16 форумни оргазма... :razz: :razz:

Радвам се за теб :) Дали съм неграмотна или не не те засяга :)

Otep
08-01-2009, 21:12
Между неграмотен и некомпетентен разликата е огромна... препоръчвам да провериш значението на двете думи в тълковен речник, но понеже подозирам, че нямате у вас, влез и погледни в интернет... :)

Аз поне имам обноски :) повечето хора биха те нагрубили (така, както правиш ти) , но аз ще ти пожелая приятна вечер и дано утре си по-симпатичен :]

crust5
08-01-2009, 21:14
Между неграмотен и некомпетентен разликата е огромна... препоръчвам да провериш значението на двете думи в тълковен речник, но понеже подозирам, че нямате у вас, влез и погледни в интернет... :)

Аз поне имам обноски :) повечето хора биха те нагрубили (така, както правиш ти) , но аз ще ти пожелая приятна вечер и дано утре си по-симпатичен :]

Стига моля те вече,чак на мен ми става тъпо как се излагаш !

RichKidsOnLSD
08-01-2009, 21:14
Човека просто ти казва, че грам не разбираш от хардкор бе...

Otep
08-01-2009, 21:17
Да те "аристократите" така правят. Не такъв човек като вас не може да ме нагруби :) Нито ме познавате, нито знаете какъв човек съм аз, така че не ми пука умрете в кофите като шибани кучета :)

crust5
08-01-2009, 21:19
Д умрете в кофите като шибани кучета :)

http://media.urbandictionary.com/image/page/orly-45982.jpg
:shock: :shock: :shock:

RichKidsOnLSD
08-01-2009, 21:22
Да те "аристократите" така правят. Не такъв човек като вас не може да ме нагруби :) Нито ме познавате, нито знаете какъв човек съм аз, така че не ми пука умрете в кофите като шибани кучета :)

Какво стана обноските? 8-)

Otep
08-01-2009, 21:24
Да те "аристократите" така правят. Не такъв човек като вас не може да ме нагруби :) Нито ме познавате, нито знаете какъв човек съм аз, така че не ми пука умрете в кофите като шибани кучета :)

Какво стана обноските? 8-)

Ами тук са си :)

Otep
08-01-2009, 21:25
а и с пунктуацията? :lol:

А и с главните букви....

Otep
08-01-2009, 21:28
Ама ти още се буташ между шамарите..
главните букви са прекалено емо, за да ги ползвам... :lol: :lol:

я ни разкажи още за хардкора, че не сме го чували това животно... :razz:

Питай 8-) Готова съм да ти помогна :)

RichKidsOnLSD
08-01-2009, 21:28
каква е разликата между хардкор и хардкор пънк? От къде идва този стил хардкор? Дай примери за някои изначални групи...

Otep
08-01-2009, 21:30
Леле не мога да ви смогна :D

Otep
08-01-2009, 21:30
Емиии питам...

какво е хардкор, дай някакви банди да чуя...

Hatebeed или Walls of Jericho :)

Otep
08-01-2009, 21:34
Още, още... :razz: :razz: :razz:

Така, както ти миказа да видя в google така ще ти кажа да видиш това : http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_hardcore_punk_bands , както и други статии

RichKidsOnLSD
08-01-2009, 21:35
Ама чакай сега... това е за хардкор пънк банди, нали имаше разлика? :shock:

Otep
08-01-2009, 21:37
каква е разликата между хардкор и хардкор пънк? От къде идва този стил хардкор? Дай примери за някои изначални групи...

Това поиска, това получи.

Otep
08-01-2009, 21:42
Аз ги харесвам и за мен те са едни от най-добрите (лично мнение)

RichKidsOnLSD
08-01-2009, 21:47
каква е разликата между хардкор и хардкор пънк? От къде идва този стил хардкор? Дай примери за някои изначални групи...

Това поиска, това получи.

Hatebreed какво правят в списък с хардкор пънк групи, нали уж са хардкор само...

Otep
08-01-2009, 21:48
Когато четох биографията на Кандис и на групата пишеше, че е hardcore :)

Canis_Dirus
08-01-2009, 21:54
Когато четох биографията на Кандис и на групата пишеше, че е hardcore :)А аз като четох вестника и пишеше, че Слави Трифонов умира...

Otep
08-01-2009, 21:55
Когато четох биографията на Кандис и на групата пишеше, че е hardcore :)А аз като четох вестника и пишеше, че Слави Трифонов умира...

Ще ядем жито...

RichKidsOnLSD
08-01-2009, 21:57
Чакай малко де, wikipedia се чете бавно и внимателно...

Otep
08-01-2009, 21:57
И все пак нашата пътеводителка в мътният свят на хардкора, започна да отговаря доста лаконично и с по едно изречение...

Аз очаквах да ме просветли, а тя... :(

Те умните хора разбират и от едно изречение ...

Otep
08-01-2009, 21:59
Еми окей...

хардкор = walls of jericho, така ли?

Не съм казала, че са само те има хиляди групи. Просто дадох един пример.

RichKidsOnLSD
08-01-2009, 22:00
Аз си чакам отговор на въпроса...

Otep
08-01-2009, 22:01
Аз си чакам отговор на въпроса...

ти ми зададе много. Би ли повторил, за да не ровя. Благодаря ти предварително.

Otep
08-01-2009, 22:02
Т.е. някой като те пита какво представлява един стил, ти даваш една от хиляди групи и очакваш той да си извади обективно мнение за стила?

А какво става, когато групата, която си казала не е хардкор?

На това, което става да не сядаш...

RichKidsOnLSD
08-01-2009, 22:04
Хейтбрийд като хардкор група, защо са в списъка с хардкор пънк групите?

Otep
08-01-2009, 22:04
Т.е. някой като те пита какво представлява един стил, ти даваш една от хиляди групи и очакваш той да си извади обективно мнение за стила?

А какво става, когато групата, която си казала не е хардкор?

На това, което става да не сядаш...


Много интелигентен отговор, но защо не се засрамиш вече?

Въпроса на момчето беше ясен: Каква е разликата между хардкор и хардкор пънк?

Оперирана съм от срам :-P

Otep
08-01-2009, 22:06
http://www.fashion-lifestyle.net/subculture_broi4 нека да не цитирам, направо прочети :)

Otep
08-01-2009, 22:08
Всъщност си селянка от Перник, но то си включва да си оперирана от срам и от интелект, така че ще приема отговора ти за верен... :)

Селянин си ти. И с тая уста целуваш майка си. То освен груби думи не можеш да използваш други. Не аз, а ти се селянина. Ела в Перник и ще ти обясним кой какъв е. Ние ги копаем такива, като вас.

RichKidsOnLSD
08-01-2009, 22:09
http://www.fashion-lifestyle.net/subculture_broi4 нека да не цитирам, направо прочети :)

Този, който го е писал това може да се гръмне... в Ню Йорк се зараждало :lol:

Otep
08-01-2009, 22:13
Всъщност си селянка от Перник, но то си включва да си оперирана от срам и от интелект, така че ще приема отговора ти за верен... :)

Селянин си ти. И с тая уста целуваш майка си. То освен груби думи не можеш да използваш други. Не аз, а ти се селянина. Ела в Перник и ще ти обясним кой какъв е. Ние ги копаем такива, като вас.

И в Перник съм бил, и перничани съм бил... а твоите съграждани по концертите що са толкова смотани?

Ела да направим един спаринг :smt021 може да съм момиче и да нямам 50 килограма, но ако дойдеш ще ти обясня някои неща.

Nam3less3
08-01-2009, 22:14
Всъщност си селянка от Перник, но то си включва да си оперирана от срам и от интелект, така че ще приема отговора ти за верен... :)

Селянин си ти. И с тая уста целуваш майка си. То освен груби думи не можеш да използваш други. Не аз, а ти се селянина. Ела в Перник и ще ти обясним кой какъв е. Ние ги копаем такива, като вас.

И в Перник съм бил, и перничани съм бил... а твоите съграждани по концертите що са толкова смотани?

Ела да направим един спаринг :smt021 може да съм момиче и да нямам 50 килограма, но ако дойдеш ще ти обясня някои неща.Давай, той от друго не разбира.

RichKidsOnLSD
08-01-2009, 22:16
Не е зле да обърнете внимание на единсвеното смислено в цялата статия:

- Ian Mackaye - Minor Threat:
„Моето усещане е, че терминът хардкор бе опит да се разграничи ранният американски детски пънк от 80-те от начина, по който медиите изобразяват пънка – безопасни игли, повръщане, нихилизъм, както и много други боклуци, свързани с онова време. Хората, които познавам, които по някакъв начин бяха свързани с онова време, определено по никакъв начин не се свързваха с тези стереотипи. Затова ние се нарекохме „хардкор пънк” или просто „хардкор” за по-кратко. Като всеки термин или жанр, това се подразбра по всякакви начини от хората, тъй като те имат различни схващания за термините и параметрите на музиката. Моето мнение е, че „хардкорът” е „пънк”, а „пънкът” е просто друга дума за празното пространство, където новите идеи могат да се представят – безкрайният извор на ъндърграунда.”

Otep
08-01-2009, 22:18
Не мога да ударя момиче... :(

що не пратиш тъпкача си, да дойде пред нас с голфа?

Моят "тъпкач" не е с голф :) Дай си адреса и ще го видиш :)

RichKidsOnLSD
08-01-2009, 22:19
:lol:

Otep
08-01-2009, 22:21
Опел?

Форд?

БМВ Е36!!!! това е!

Опитай с нещо по-добро...

Otep
08-01-2009, 22:26
Овча Купел, бл. 517... да си паркира таратайката на паркинга и да вика Крум, аз ще сляза... но гледай да е тази вечер, защото утре заминавам на море и няма да ме има доста време, затова да пали каруцата и да идва...


http://bgmaps.com/map.aspx?sid=a34b76dafe6f059f85581012a3bd6ac1&tip=1

ето ти и линкче...

хахах нека е след морето не е в България Кирчо :) ако видиш X5 да знаеш, че съм аз ...

Otep
08-01-2009, 22:26
Кирчо=Крум :razz:

Otep
08-01-2009, 22:29
От цялата помия в темата не казахте нищо нормално. Явно комплексите са ви са в повече, дано се оправите някога, че ако си останете онанисти ще ви останат малки пишките. Гледайте снимки и се радвайте, но не пипайте монитора ще го изцапате....

Otep
08-01-2009, 22:33
Велико включване...

Пак успя да издрънкаш максимално много клишета - комплекси и чекиджии, сигурно си много доволна от мисловният си напън, жалко само, че измисленият ти приятел не е в България ( :lol: ), за да дойде и да ме набие... :(

Аз освен гадже имам и роднини :) може да казах клишета, но ти пасват идеално, смятай колко си зле само :shock: С тая злоба няма да стигнете далече....

Canis_Dirus
08-01-2009, 22:33
Може и да е измислен, ама кара X5! :?

Otep
08-01-2009, 22:34
Може и да е измислен, ама кара X5! :?

Ето ти още един злобеещ човечец....

Otep
08-01-2009, 22:36
Аз в интернет карам Астън Мартин! 8)

браво на детето :grin:

Canis_Dirus
08-01-2009, 22:36
Аз в интернет карам Астън Мартин! 8)
Ми айде да се дърпаме след 15 минути. Сложил съм нови компресори на кобрата 8)

Otep
08-01-2009, 22:37
Аз в интернет карам Астън Мартин! 8)
Ми айде да се дърпаме след 15 минути. Сложил съм нови компресори на кобрата 8)

то каруците се дърпат много ясно...

Brunetkaa
08-02-2009, 19:32
поп-фолк, защото е готин и забавен, жегва ме дълбоко в душата, а и е подходящ за маса!

Все пак българите сме големи купнджии, а поп-фолка е най-добрият! :grin:

+че 8-)

м дааа... 8-) 8) и пооп музика ено друго :P

dan40123
08-02-2009, 19:46
техно-хаус-електро ей такива и отвреме на време всякакви др
слушам ги, защото ме карат да забравям околния свят за малко и щото стават и за диско и за сичко

Delion
08-03-2009, 14:46
Чалга, сръбско и гръцко. Предпочитам балканската музика.

niku
08-03-2009, 16:17
Слушам всичко :) .. зависи от настроението

RichKidsOnLSD
08-03-2009, 16:36
Слушам всичко :) .. зависи от настроението

crust-че пускаш ли си? :lol:

niku
08-03-2009, 17:02
Слушам всичко :) .. зависи от настроението

crust-че пускаш ли си? :lol:

Чак до там не съм стигал [-o<

crust5
08-03-2009, 17:05
Слушам всичко :) .. зависи от настроението

crust-че пускаш ли си? :lol:

Чак до там не съм стигал [-o<

Еее, то туй кръст мн яко, ш ти хареса.

niku
08-03-2009, 17:26
Предпочитам народна музика :grin:

metaxa
08-04-2009, 11:54
уау... някой е трябвало да ти го каже ли?
Никога не съм казвала ще слушам тази група, защото свири нео-метъл, просто си слушам не ми пука особено в какъв стил е

ByK
08-04-2009, 12:02
Ами преди слушах хип хоп рам тфа онова .. последните месеци набивам на хаус и до някаде транс .. иначе и Линкин парк мнол ми допадат :)

Stan4o123
08-04-2009, 12:32
alternative rock/pop-rock/punk-rock/neo metal/ главно заради текстовете на баладите или бързото им,енергично звучене :)

Raven23
08-04-2009, 16:35
heavy, power, trash и малко black и death metal + hard rock

katericArofl
08-04-2009, 20:51
Rock 8) :smt002 :smt003

Extremescream
08-05-2009, 18:10
Рок и метъл,j-pop и j-rock.
Метъл слушам общо взето симфоничен,защото ме успокоява,а и е красив
Рок когато ми е лудо,весело и всякакво положително настроение.
j-pop и j-rock слушам основно от саундтраците на аниметата,но имам любима група-Abingdon Boys School
Както и да е,винаги съм харесвала японският език,затова си и слушам тази музика

lsd43
08-05-2009, 19:48
Принципно от вскичко слушам(без поп- фолк) ,но най-много рок и метъл . ПРосто тези два стила са моята страст .

beyonce21ashanti
11-06-2009, 11:18
ONLY HIP-HOP NIGGAS !

xAddicteDx
11-06-2009, 15:55
Hard Techno ili nqkoi Minimalec, zawisi ot nastr :)

WildChild
11-06-2009, 17:22
Почитателка съм главно на рок музиката защото за мен е най-добрата музика заедно със класиката.Това си е лично мое мнение. :)

lenito_sf
11-06-2009, 17:28
хип-хоп ми е любим стил .. но слушам и поп ..всъщност слушам всичко,което има смисъл :)

Rivas
11-06-2009, 18:28
Поп,Хаус,Денс,Хип-хоп от всичко по малко...зависи в какво настроение съм. :)

monkata95s
11-06-2009, 20:02
Слушам музика ...... Музиката за мен е нещо повече от дрънкане ..... тя е ЖИВОТ ! Обичам всяква музика . Казвам ВСЯКАКВА , защото чалгата не я броя за музика ..... тя е нещо между порно и лошо грачене :) . Обичам най-вече рап .... защо ли ? Защото в повечето песни се казват истинските неща...нещата от живота .Пее се за проблемите на хората на държавите .... е има разни издънки , но винаги има хора които пикаят върхо даденото нещо . Обичам реге... пренася ме в друго измерение... успокоява ме ... дрогира ме . Кара ме да се чувсвтвам добре ... зареждаме с положителна енергия :) . Обичам българска музика .... групи като бтр , д2 , щурците , тоника св и др ..... обичам българия , обичам езика ни , природата , а българската музика е част от културата ни :) . Метъл , ок и тн. слушам понякога . Като цяло не ми допада особено , но има добри песни .

Хаус ..... попринцип твърдо НЕ . Броя го към чалгата общо взето . Всички "песни" са еднакви без никакъв смисъл !

slynchoo
11-06-2009, 20:28
рок..просто защото ми харесва.Тази музика ме кара да полудяваам. :grin:

teenems
11-06-2009, 22:40
аз слушам всякаква музика зависи от песента :) но естествено без чалга това за мене не е музика :evil:

точното определение за мен ! просто чалгата я изключваме като стил ,тея пънк ,метъл и тях много не ги понасям ,главата ме заболява от тях 8-)

най-обичам
поп,RnB ,хип-хоп,хаус ..ии някои ретро парчета
тея най ги понасям ;дд
слушам ги ,щото ми допадат ,успокояват ме ,харесват ми :)

nightwish14
11-07-2009, 14:27
метъл и рок.. просто невероятни песни с адски смислени текстове :) :grin: :grin: :grin: