PDA

View Full Version : ПОМОГНЕТЕ МИ В ПЕТИЦИЯТА



Sun4o19
07-08-2009, 19:39
Благодаря на всеки които се разпише и се съгласи с мнението ми..

http://bgpetition.com/obrazovanie-Bulgaria/index.html

lLady_MooN_RaiN
07-09-2009, 06:24
Не намирам, че таксите са скъпи. Скъпи са единствено в свободните и в частните университети, но кой те кара да се буташ там?

glezan4e
07-09-2009, 06:32
не съм на твоето мнение... точно образованието е сферата, в която трябва да се влагат пари, не само от държавата, но и от учащите.. ако тук ти се вижда скъпо..какво ще кажеш за американските университети..

Sun4o19
07-09-2009, 06:38
В София да кажем преобладават частните Вузове и колежи..5 пъти повече са от колкото държавните...Ако Софият и Хтму са държавни Вузове то всички се бутат там за евтините такси..и местата стават ограничени...докато платените колежи и Вузове са много по скъпи...и в крайна сметка 1500-2000 лв на семестър са наистина много..една позната учи в Софииският..умно момиче, отличничка ми беше в класа до 12 ти клас и ми казва "не става само със знания"...аз и казвам за скъпата такса и тя ми казва и в Софииският излиза толкова...професорите, доцентите те скъсват на изпитите..и си принуден да плащаш..и това че вуза е държавен нищо не значи...достатъчно пари си избиват от мръсни сделки....еее?!!!!?!

lLady_MooN_RaiN
07-09-2009, 06:46
Добре аз също уча в СУ. Защо при мен става само със знания и учене? Никога не съм виждала, нито чувала някой да си плаща. Както и да е. Щом според теб в държавните ВУЗ-ове всички се бутали, заради по-ниските такси и местата се запълвали - учи и ти и се бутай и ти там. Частните колежи и университети няма кой да ги накара да си понижат таксите.

Sun4o19
07-09-2009, 06:59
Ам държавните вузове също си увеличават таксите от есента.. и все пак не те карам на сила да се подпишеш, като искаш недей..всеки си има право на мнение..не ми е до спорове :D

lLady_MooN_RaiN
07-09-2009, 07:03
Че аз и без това няма да подпиша петицията ти. Просто давам мнение - нали за това е форума.

masal
07-09-2009, 07:25
крайно време е за петиция против петициите

Sun4o19
07-09-2009, 07:55
ммм то никои не се вслушва в тях но все пак глас наpоден :)

elito6754
07-09-2009, 08:00
крайно време е за петиция против петициите

:razz: +1.

bubblebabe
07-09-2009, 10:16
2000лв на семестър е скъпо?
лол
замисли се... в париж хубавите университети (запозната съм с университетите за изкуство) са по 15000 евро на година... а ако 2000лв е скъпо... :?

glezan4e
07-09-2009, 11:37
2000лв на семестър е скъпо?
лол
замисли се... в париж хубавите университети (запозната съм с университетите за изкуство) са по 15000 евро на година... а ако 2000лв е скъпо... :?

така е .. 2000лв. са много за някои, но в крайна сметка говорим за висше образование.. то не е задължително за всички

Sun4o19
07-09-2009, 15:17
Извинявайте, но в повечето случай става на въпрос, че учат пълни простаци фрашкани с пари, богаташчетата на мама и на тате дето се чудят къде да си вложат парите, а не хора които са умни..защото умните хора са малко и в повечето случай нямат възможност да плащат толкова високи такси и са принудени хората да работят като волове, а после защо България се управлява от некадърници... (в моят клас от 6 пълни отличника ) само 2ма учат..останалите нямат възможност колко жалко нали...за сметка на това простаците с 3ките се напълниха във вузовете..защото имат пари...колко несправедлив е живота..(наскоро говорих с един познат, който се е мъчил от някъде някои да му помогне поне малко да го финансира..уви няма такъв човек)

Sun4o19
07-09-2009, 15:18
2000лв на семестър е скъпо?
лол
замисли се... в париж хубавите университети (запозната съм с университетите за изкуство) са по 15000 евро на година... а ако 2000лв е скъпо... :?

Говорим за България..!!!В Париж знаеш ли какъв е живота? Знаеш ли им средните работни заплати на хората, къщите в които живеят и прочие? Едва ли е като в България...!!!!

glezan4e
07-09-2009, 15:43
Извинявайте, но в повечето случай става на въпрос, че учат пълни простаци фрашкани с пари, богаташчетата на мама и на тате дето се чудят къде да си вложат парите, а не хора които са умни..защото умните хора са малко и в повечето случай нямат възможност да плащат толкова високи такси и са принудени хората да работят като волове, а после защо България се управлява от некадърници... (в моят клас от 6 пълни отличника ) само 2ма учат..останалите нямат възможност колко жалко нали...за сметка на това простаците с 3ките се напълниха във вузовете..защото имат пари...колко несправедлив е живота..(наскоро говорих с един познат, който се е мъчил от някъде някои да му помогне поне малко да го финансира..уви няма такъв човек)

явно бързо палиш фитила..но успокой се малко.. ти казваш, че във вузовете влизат хора с пари, а не тези които учат..как тогава оправдаваш оценките на изпитите, които са мерилото, определящо кой влиза и кой не? Знам как ще ми отговориш - плащат си..ок, не отричам. Има и такива, които си плащат за да влязат, но са от порядъка на 2-3%. И все пак петицията, която подкрепяш е за намаляване на таксите в университетите..а не за спиране на корупцията при влизането...Защо правиш паралел между двете? Нямат връзка..

Sun4o19
07-09-2009, 15:45
Аз говоря за възможността да влезнеш..че тези от моя клас нямат финансова възможност и за това не учат..а в 1вият коментар казах че държавните вузове станаха като частните..защото имам познати които учат в държавни вузове и вярно таксите са по евтини, но те скъсват на изпитите, просто защото трябва да бутнеш малко повече пари..и излиза както в частните вузове...

glezan4e
07-09-2009, 16:37
да де ама петицията е за намаляване на таксите..а не за справяне с корупцията.. както и да е..за теб двете са синоними..

Sun4o19
07-09-2009, 16:56
Не са...ем аз не ти говоря за корупция просто споменах че държавният вуз излиза като частния...защото в държавният не може да си вземеш изпитите без да подкупиш някои преподавател...мда намаляване на таксите..непосилно е 1500 лева..а в държавен вуз от 700 лева примерна така да кажем и специялност и химия..държавният вуз няма достатъчно средства и обурудване..и учиш нещо без никаква практика не трябва да е така..също така сравнявате с Париж без да се интересувате там за стандарта..това е България и е ужасно скъпо най-вече такстите..защото малко хора имат възможност да си го позволят говаря за умните и бедните хора..не за богатите, дето се чудят къде да си похарчат парите на родителите си..

glezan4e
07-09-2009, 21:15
ок..не ти схванах точно логиката, но няма и да се опивам повече, оже причината да е в мен..
въпреки, че съм против, ще ти пожелая успех с петицията :)

Sun4o19
07-09-2009, 21:26
Благодаря ти

Sun4o19
07-10-2009, 20:57
:-P

glezan4e
07-11-2009, 11:22
:-P :P