PDA

View Full Version : Пиърсинг



KiSs_mY_LiPs
07-09-2009, 05:57
Направих си пиърсинг на пъпа миналата седмица в сряда. В неделя отидох на плаж ( без да влизам в водата ) ии изглежда е попаднал пясък и се въспали. Отидах при момичето, което ме проби и тя ми предписа някакъв спрей специален за пиърсинги ( не е оксикорд). Пръскам с него от вторник, но продължава да си гнои. Колко време горе-долу трае заздравяването на инфекцията, някои които имат обица могат ли да помогнат :(

Ag
07-09-2009, 07:36
Сваляй го да заздравее и се пробий наново.Няма смисъл да го държиш гноясало.А сигурна ли си че е гной, а не лимфа?

KiSs_mY_LiPs
07-09-2009, 13:01
не мисля че има смисъл да го свалям :( хееееелпп

KiSs_mY_LiPs
07-09-2009, 13:19
не мисля че има смисъл да го свалям :( хееееелппкакво ми хееееееелпиш?Човека преди тебе,ти казва да си я махнеш,като не искаш да си я махаш ще траеш и няма да ревеш.. и къв е смисала да е махам след като никъде не съм споменала за махане просто попитах дали някой има следния проблем и колко време се е оправял

goosebumps
07-09-2009, 13:37
Ама, то лятото не е хубаво да се пробива пъпа :smt085 , то както и да е, вече е свършен факт. Не знам какво ти е предписала (сетих се, че може да е Бивацин, ама него не го продават вече май), но недей да я сваляш още, ако не почне да мигрира, защото тогава вече е лошо. Ммм, на мен не ми се е случвало да се възпали ( и добре че), но пък първите 9 дена трябваше да правя следното:
1. Мия под душа с антибактериален сапун обицата като я движа леко, и около нея също (там дупката и тн.). И гледай да не остават частици от сапуна, смисъл да е добре изплакнато мястото;
2. С клечка за уши или памук или каквото искаш там, промиваш пак обицата и около нея с кислородна вода;
3. Мажеш мястото с гентамицин.

Това принципно са неща, които би трябвало да знаеш, смисъл момичето което те е пробивало да ти е обяснило и казало как и какво. И бтв е хубаво да дадеш снимка, защото наистина може да е само лимфа, което е нормално за толкова скоро пробит пиърс. И така, ако искаш пробвай няколко дена нещата по-горе (но не за повече от 9-10 дена) и ако не се подобрява отиди при момичето отново. Внимавай, пази я повече, защото е много важно как ще започнеш с грижите още докато е пресен пиърса. Успех, дано съм помогнала! :)

п.п. След 9-тия ден продължи да я промиваш с физиологичен разтвор.
п.п.2 Тук най - добре ще ти обяснят http://piercing-bg.com/

KiSs_mY_LiPs
07-09-2009, 13:41
Ама, то лятото не е хубаво да се пробива пъпа :smt085 , то както и да е, вече е свършен факт. Не знам какво ти е предписала (сетих се, че може да е Бивацин, ама него не го продават вече май), но недей да я сваляш още, ако не почне да мигрира, защото тогава вече е лошо. Ммм, на мен не ми се е случвало да се възпали ( и добре че), но пък първите 9 дена трябваше да правя следното:
1. Мия под душа с антибактериален сапун обицата като я движа леко, и около нея също (там дупката и тн.). И гледай да не остават частици от сапуна, смисъл да е добре изплакнато мястото;
2. С клечка за уши или памук или каквото искаш там, промиваш пак обицата и около нея с кислородна вода;
3. Мажеш мястото с гентамицин.

Това принципно са неща, които би трябвало да знаеш, смисъл момичето което те е пробивало да ти е обяснило и казало как и какво. И бтв е хубаво да дадеш снимка, защото наистина може да е само лимфа, което е нормално за толкова скоро пробит пиърс. И така, ако искаш пробвай няколко дена нещата по-горе (но не за повече от 9-10 дена) и ако не се подобрява отиди при момичето отново. Внимавай, пази я повече, защото е много важно как ще започнеш с грижите още докато е пресен пиърса. Успех, дано съм помогнала! :)

п.п. След 9-тия ден продължи да я промиваш с физиологичен разтвор.

Лекарството което ми предписа е easypiercing . Не е лимфа защото като промия с кислородна вода и на клечката остава едно жълтиникаво. :( На теб като ти се въспали с какво го пръска и след колко време ти се оправи

goosebumps
07-09-2009, 13:56
А това е за "aftercare". Не знам, не съм ползвала такова и няма как да изкажа впечатления. Ами в по -горният ми пост казах, че не ми се е случвало да се възпали, но пък и на мен лимфата не ми беше супер бяла. Нямам представа какво друго да те посъветвам, защото така на сляпо... не става. Въпроса е в това, че някои хора се шашкат повече отколкото трябва и си мислят, че има проблем пък всъщност всичко е ок. Нищо повече от това което описах по -горе не съм правила за обицата на пъпа ми. Най-добре отиди в студиото отново и говори с момичето.