PDA

View Full Version : бокс във варна



gAlsItYy
07-09-2009, 11:03
Здравейте! :) Навярно тази тема я има стотици пъти но аз пак ще питам и ви моля за помощ. Аз съм момиче от Варна на 15 години и искам да тренирам бокс,имам малко опит в бокса но искам да продължавам да се развивам.Може ли да ми кажете в кой спортен клуб във Варна мога да отида и да се запиша? :) :) :)

smeshnik
07-09-2009, 12:26
сигурна ли си, че искаш точно бокс? във Варна има много добра школа по муай тай

gAlsItYy
07-09-2009, 13:28
да съгурна съм .. баща ми се е занимавал с бокс и съм понаучила нещо от него пък и бокса ми харесва като спорт :)

smeshnik
07-09-2009, 14:02
Спортен клуб "ДЖЕТ" , добри отзиви чета, но все пак разгледай и тука http://daobg.com/forum/index.php?showforum=54 успех ;)

gAlsItYy
07-09-2009, 14:16
Много ти благодаря :) Ще пробвам в "ДЖЕТ" и да видим да ли ще вземат момиче :-D :) :)

gAlsItYy
07-09-2009, 14:26
а да те попитам видях че в този клуб има и кик бокс .. разликата между бокс и кик бокс е че в кик бокса удъра с крак е разрешен . друга съществена разлика има ли ? :)

smeshnik
07-09-2009, 14:54
не съм тренирал бокс, но от това, което виждам в залата е и "хващането" на ударите е различно - в бокса се опитваш да ги избегнеш, а в кик бокс-а да ги хванеш (за ударите с ръце), но тренирам кик бокс и мисля, че е по-добро, защото ползваш както ръце така и крака, но тва е лично мнение :) ти си знаеш най-добре

gAlsItYy
07-09-2009, 15:05
ахам .. мерси за инфото :) ;)

smeshnik
07-09-2009, 15:07
ако искаш да питаш още нещо пиши на лично да не спамиме темата

l0wrider
07-11-2009, 21:10
не съм тренирал бокс, но от това, което виждам в залата е и "хващането" на ударите е различно - в бокса се опитваш да ги избегнеш, а в кик бокс-а да ги хванеш (за ударите с ръце), но тренирам кик бокс и мисля, че е по-добро, защото ползваш както ръце така и крака, но тва е лично мнение :) ти си знаеш най-добре
и за краката и ръцете е еднакво
за крак подлагаш подбедрица ако е high kick бягаш назад а за маваши ръката + подбедрицата
за ръцете отбиваш удара (или правиш ескиваж)
защитата е проста на теория ама на практика е целта !
и аз тренирам кик бокс и ти го препоръчвам по-добър е
btw за да се научиш на самозащита ли почваш с боска ако е така почни кик бокс ударите с крака са по тежки :]

stelit0
05-19-2010, 19:40
абе то научиш ли се с ръце след това лесно ще включиш и краката

stelit0
05-19-2010, 19:43
абе то научиш ли се с ръце след това лесно ще включиш и краката.Кик бокса за момиче според мен е много по-грубо.Това лято смятам да се запиша и аз на бокс па да видим какво ще излезе.Всички ме убеждават да не тренирам точно това но аз мисля че е много добър спорт.Научаваш се да не се страхуваш от врага,да си сигорен във вазможностите си, а и тялото се оформя много добре когато спортуваш.И не на последно място,свалят се 2-3 килограма на всяка тренировка.

transformable
05-20-2010, 11:33
Според мен бокса не е женски спорт.Една дама да се бие.. Абсурт.. ,но щом така си решила :) Не е ли по-добре да тренираш карате ? Или нещо подобно..

someonerandom
05-20-2010, 16:37
Според мен бокса не е женски спорт.Една дама да се бие.. Абсурт.. ,но щом така си решила :) Не е ли по-добре да тренираш карате ? Или нещо подобно..
Нещо на хванах логиката,обаче няма да превръщаме това в спор за количеството бой в карате.Щом си е решила,защо не?

HHristov
05-23-2010, 07:21
абе то научиш ли се с ръце след това лесно ще включиш и краката

Не е баш така :) Хубаво е двете тренировки да се съчетават примерно 1 тренировка бокс и 3 кикбокс. Тренировката по бокс е за оправяне на техниката ръце която супер често се бърка.
Джет имат добра школа но и Боил и Вокил не изостават :) Виждал съм момичета и жени от всички клубове във Варна на всички състезания, така че ще те вземат със сигурност :)
За Джет конкретно съм забелязал, че имат момичета които се състезават на музикални форми което е жива аеробика :-D Като идеш там кажи, че искаш нещо от твърдите стилове (пък това да не те плаши всичко е с протектори) :)

HHristov
05-23-2010, 07:37
абе то научиш ли се с ръце след това лесно ще включиш и краката

Не е баш така :) Хубаво е двете тренировки да се съчетават примерно 1 тренировка бокс и 3 кикбокс. Тренировката по бокс е за оправяне на техниката ръце която супер често се бърка.
Джет имат добра школа но и Боил и Вокил не изостават :) Виждал съм момичета и жени от всички клубове във Варна на всички състезания, така че ще те вземат със сигурност :)
За Джет конкретно съм забелязал, че имат момичета които се състезават на музикални форми което е жива аеробика :-D Като идеш там кажи, че искаш нещо от твърдите стилове (пък това да не те плаши всичко е с протектори) :)

stelit0
05-26-2010, 11:24
да,само че а съм момиче и се притеснявам с тия ритници.Сещаш се не е много полезно за репрудоктивната система.Бокса е много хубав спорт хем се стягаш,хем отслабваш и преудоляваш страха от противника.То мен ще ме изключат ако се сбия с още някого де ама искам да се занимавам по-сериозно с това. :)

NqmamName
05-26-2010, 23:04
Боксът според мен е много по-добре от кик боксът. От 3 години тренирам бокс,преди това съм тренирал и малко кик бокс,но не ми допада. Единствено признавам семи контакта,всичко друго е селяния за улицата. Колко си висока и колко килограма тежиш все пак?

HHristov
05-27-2010, 18:53
"Въпрос на вкус казало кучето и си олизало гъза" :)
Аз харесвам и бокса и кикбокса :) Не виждам проблем момиче да тренира :) В нашата зала има едно момиче което тренира сериозно и няма проблеми с нищо плус това учи за лекарка и едва ли би се занимавала с нещо опасно :) Наскоро жената на треньора роди която също се занимава с кикбокс :)
NqmamName, не само семи контакта е добър бе :) То по тая логика и бокса е селяния за улицата :) Много добре знаеш, че тва не е гребане или бягане и се иска акъл :)

NqmamName
05-27-2010, 19:14
Е това е лично мое мнение,за мен фул контакта е за улицата.. аз лично предпочитам семито, пък и СПОРЕД МЕН един боксьор е много по опасен от един кик боксьор .. :)

HHristov
05-28-2010, 08:25
Фул контакта е стил на кикбокс-а в който нямаш удари с крака под кръста (демек лоу кик),клинч, колена и лакти :) Семито е същата работа като лайт контакта :)
Абе бокс кикбокс се е страйкинг

te0d0r2
05-04-2012, 11:40
"Въпрос на вкус казало кучето и си олизало гъза" :)
Аз харесвам и бокса и кикбокса :) Не виждам проблем момиче да тренира :) В нашата зала има едно момиче което тренира сериозно и няма проблеми с нищо плус това учи за лекарка и едва ли би се занимавала с нещо опасно :) Наскоро жената на треньора роди която също се занимава с кикбокс :)
NqmamName, не само семи контакта е добър бе :) То по тая логика и бокса е селяния за улицата :) Много добре знаеш, че тва не е гребане или бягане и се иска акъл :)

ееее ай по полека потренираи малко гребане и тогава говори и според мен бокса е по добре и е красив спортл

godfather33
05-07-2012, 14:31
Така е. Кик бокса нямаше да го има, ако го имаше бокса. И бокса си е най-добрия боен спорт. Само че в България бокса не ми харесва много, пробвал съм в други държави и там е просто страхотно.

Тия каратета, кунг фу-та, кикбоксове и разни други простотии не ги признавам. Бокса си е най-добре.