PDA

View Full Version : за по-добро зрение



LittleFashionista
07-09-2009, 11:35
Бихте ли ми препоръчали храни които помагат за по-добро зрение освен морковите :)
А и след колко време се забелязват резултати за това с морковите?
Например ако всяка ситрин пия 500мл. прясно изцеден сок от моркови и през деня ям около 10-15 ???

П.П. И не ми казвайте да отида на очен лекър! Живея в малко градче, в което има само 1 очен лекър, който се по операции ходи, дори май умрял и все като кажа на майка ми да ме заведе на очен лекър тя мънка нещо. Така, че нямам друг избор освен витамините...

Shalala
07-09-2009, 11:50
риба,ориз...

Lysit0
07-09-2009, 13:10
ябълки....

LittleFashionista
07-09-2009, 13:13
ябълки.... наистина? за пръв път чувам, че ябълките помагат и за това :-o
А някой ще ми каже ли след колко време д/г ще има резултат със странният ми режим които написах по-горе.

Nitroglycerin
07-09-2009, 13:17
Храната не лекува проблеми със зрението.
Отиваш си при личния лекар ,взимаш си едно направление за офталмолог ,хващаш си автобуса до най-близкия голям град ,отиваш в някоя болница да те прегледат и да определят дали имаш нужда от очила.

sssladuranka
07-09-2009, 16:46
Храната не лекува проблеми със зрението.
Отиваш си при личния лекар ,взимаш си едно направление за офталмолог ,хващаш си автобуса до най-близкия голям град ,отиваш в някоя болница да те прегледат и да определят дали имаш нужда от очила.
да това е наистина решението,ако наистина ти е зле зрението....щото има такива хора с диоптер 0.25-0,75 /като мен/които могат да ходат без цайси и да не се пречукат некъде,но не могат да четат черната дъска от последния чин...но най-добре иди ;) без цайси само си напрягаш очите ;)

NeverTheSame
07-09-2009, 17:37
не знам дали храните изобщо помагат,но ако пиеш кола лайт,то тогава много си вредиш на зрението :?

kalpazanka
07-09-2009, 18:04
не знам дали храните изобщо помагат,но ако пиеш кола лайт,то тогава много си вредиш на зрението :?
Не само. Вреди на цялото тяло.

LittleFashionista
07-09-2009, 18:15
Храната не лекува проблеми със зрението.
Отиваш си при личния лекар ,взимаш си едно направление за офталмолог ,хващаш си автобуса до най-близкия голям град ,отиваш в някоя болница да те прегледат и да определят дали имаш нужда от очила.
да това е наистина решението,ако наистина ти е зле зрението....щото има такива хора с диоптер 0.25-0,75 /като мен/които могат да ходат без цайси и да не се пречукат некъде,но не могат да четат черната дъска от последния чин...но най-добре иди ;) без цайси само си напрягаш очите ;) ами и аз съм така 8-)
Но според майка ми ще с оправя само с витамини и мноооого моркови :?
Иначе аз искам да отида на очен лекър, но....

cola_girl
07-12-2009, 16:32
малко не е по темата но мисля че се пише лекар

LittleFashionista
07-12-2009, 20:55
малко не е по темата но мисля че се пише лекар ок :lol: мерси, че ме поправи :wink:

Bloodlust
07-14-2009, 18:31
По колко часа прекарваш пред компа дневно?

Boyd
07-15-2009, 19:38
Ако щеш и магданоз яж.

Питай чичо Гугъл в кои храни има много витамин А и ги яж.

LittleFashionista
07-16-2009, 14:07
По колко часа прекарваш пред компа дневно?около 1 и половина...

LittleFashionista
07-16-2009, 14:09
Ако щеш и магданоз яж.

Питай чичо Гугъл в кои храни има много витамин А и ги яж. и в гугъл търсих.пишеше за ядки,орехи риба...

А междодругото колко струват онези витамини центрум?

beliqsmok
07-16-2009, 14:31
Храната не лекува проблеми със зрението.
Отиваш си при личния лекар ,взимаш си едно направление за офталмолог ,хващаш си автобуса до най-близкия голям град ,отиваш в някоя болница да те прегледат и да определят дали имаш нужда от очила.
да това е наистина решението,ако наистина ти е зле зрението....щото има такива хора с диоптер 0.25-0,75 /като мен/които могат да ходат без цайси и да не се пречукат некъде,но не могат да четат черната дъска от последния чин...но най-добре иди ;) без цайси само си напрягаш очите ;) ами и аз съм така 8-)
Но според майка ми ще с оправя само с витамини и мноооого моркови :?
Иначе аз искам да отида на очен лекър, но....


и аз съм така .. от предпоследния чин до дъската ми е размазано ама си нося очила [0,5] и сичко си е ок .. предполагам че само с витаминките няма да минеш :\

Bloodlust
07-16-2009, 19:16
Добре поне, че не киснеш по 5 часа пред компа. Но определено няма да стане само с определени храни. Те са по-скоро като превантивна мярка.

storex
07-18-2009, 00:15
Лелеее, риба, ориз, витамини "Centrum", моркови... 'дето вика Володя Стоянов на Слави - толкова много глупости наговори за толкова кратко време. Аз няма да се учудя скоро скоро ако се пусне приказка из НЕТ-а за универсално лекарство/храна, което всичко да лекува. Храненето твааа... храненето оноваааа... режимии... въглехидрати, липиди, белтъци... калории, кое по колко и кога? Не стига че цяла година ми се наду главата от "любимата" дисциплина биохимия, ми постоянно слушам същите ключови думи навсякъде между приятели-маниаци на тема фитнес и в НЕТ-а пълно с теми за здравословно хранене и какво ли още не - кое било полезно да е яде, кое не... кога веднъж завинаги ще се проумее, че над 90% от преследващите ни неща в бита и нещата, които правим всеки ден, са вредни? Представете си всичко да беше полезно и идеално, един чист и спретнат свят без престъпления, злоба и т.н. и какво - щяхме да живеем по 120 години, за колкото се приема, че сме програмирани ли? Пак щяха да си ги има болестите и т.н.
По темата - при проблеми със зрението -> преглед при офталмолог. Леле, аз смятам да специализирам офталмология и ако пациентите ми задават въпроса каква храна да им предпиша за добро зрение не знам как ще търпя. Както и да е, LittleFashionista, приеми, че тялото ти е като една кола, на която всяка част в даден момент може да поддаде, само с разликата, че на колата всичко може да се смени с ново, но при човешкото тяло не е по същия начин. Та това с въпроса за храната и влиянието й върху зрението ми прилича на въпрос от типа: "С какъв бензин да си напълня колата - А91, А95, А5000 или A-SUPERPOWER, че нещо не ми работят фаровете" ;) Не работят фаровете - отиваш на сервиз :) Не ти работят очичките - офталмолог :Р Вече няма да се учудя и ако видя тема - "Коя храна ще ми подпомогне имунната система, че имам СПИН", така де - всичко може да се очаква вече :) Айде отивай на лекар, човече и после пиши кво е станало, успех!

iwss
07-29-2009, 19:39
Момиче говори с майка си..трябва да отидеш на лекар..може би тя смята , че не ти е нужен щото не е да си почти сляпа или в няква по-тежка фаза,но ти се чувсташ дискомфортно.. един преглед няма да ти навреди :) :-o