PDA

View Full Version : медии



nikoleta93
07-09-2009, 15:52
Не мислите ли че телевизията, радиото, списанията и останалите медии карат жените да са постоянно недоволни от телата си?

dead_princess
07-09-2009, 15:54
Не :D

firegirlll
07-09-2009, 15:58
Може би до някаква степен влияят, но в никакъв случай изцяло.Имай предвид, че когато човек постигне нещо, веднага започва да гони по-висока цел и да се стреми да се осъвършенства, следователно недоволството е опрадвано. :)

sexa_na_kompleksa
07-09-2009, 16:05
Има нещо вярно.

pinki
07-09-2009, 16:29
Да.

TheGirlNextDoor
07-09-2009, 16:49
и с какво са виновни медиите,че ти си ниска/дебела/грозна/плоска :-o

LittleFashionista
07-09-2009, 18:12
и с какво са виновни медиите,че ти си ниска/дебела/грозна/плоска :-o винаовни са, че това момиче, което е например по-пълничко, ще се чувства неодобно пред кифлите от класа ако има слаба психика. Според мен - да не ти пука :wink:

sladkalady
07-09-2009, 19:25
Виновни са,защото по списанията и телевизията всички изглеждат префектни-с красиви лица и стройни тела..и ние по някакъв начин се стремим да сме като тях..за да бъдем харесвани :(

myHeartIsOnlyForYou
07-09-2009, 19:32
Даа виновни са.. + че по списанията ги дооправят с фотошоп и после много момичета са комплексирани..а момчета не виждали момиче получават грешни представи и после си търсят такава принцеса.... :?

DimovB
07-09-2009, 19:43
така трябва да е

Little_Lady93
07-09-2009, 19:48
Дамммм съгласна съм.И после ми пичат по списанията и прават изявления по тв предаванията "НЕ НА АНОРЕКСИЯТА" :x :x :x
Докато не престанат да лансират само кукли барби със големи стегнати цици плосък корем и дънки 24-25 номер няма да се опраят нещата :(
Тва за мене си е чисто лицемерие... :smt019

DimovB
07-09-2009, 19:49
тъпите момичета/ жени стават анорексии

Little_Lady93
07-09-2009, 20:03
Бреййй виждам, че си мн компетентен по темата.Очевидно не познаваш нито една анорексичка, булимичка, орторексичка и прочие.Жените стават такива заради ТЪПИТЕ мъже като тебе ето затва.Мога ли да попитам отде ти дойде тва послание че анорексичките са тъпи?Данеби от НЛО да ти да го пратиха по телепатичен път? :-D

DimovB
07-09-2009, 20:06
защото ако имаха малко повече акъл нямаше да се захващат с изтощаващи организма диети и щяха да са наясно с рисковете на диетата още преди да я започнат :)

защо някои успяват да изваят перфектни тела, а други стават грозни скелети? - защото не знаят как, защото горе нема никой

Little_Lady93
07-09-2009, 20:11
Мне не е точно така.Някои мога зашото има едно нешице наречено ген.Едни го имах хубав и си хапват доволно и са перфектни.С други обаче нещата не стоят така и клишета от сорта на "спри хляба и сладкото и спортувай" не действат при тях..
рийш ли? :D

DimovB
07-09-2009, 20:13
и кво като нямат ген за хубаво тяло? тва не значи че имат ген да са свине. всички могат да имат нормални тела, без да се стига до крайности.

shell
07-09-2009, 20:14
Според мен отговора е да.Непрекъснато се показват едни определени типажи красота и като че ли другите един вид се елиминират и затова много жени се стремят да постигнаг еста стереотипна красота.
Важното е да гледаме самите себе си и да преценяваме индивидуално дали се харесваме или не :)

kuklichka_bg
07-09-2009, 21:11
Да

IronShirt
07-09-2009, 23:55
Това, че доста момичета не са способни на самостоятелно мислене е факт. До толкова приемат това, което им се предлага като модел на поведение, че стигат до крайности. Не знам как да го кажа... това са хора, които очакват някой друг да им свърши работата - да им измисли диета, облекло, начин на поведение. Ако искаш да отслабваш - правиш го както можеш, за да постигнеш това, което ти искаш. А това за гените... :lol:
Това са врели некипели... Пък и замислете се - винаги можеш да ядеш според гена си да го ева. Това, че изяждаш 5 кила свинско на ден на малки порции, както се казва в списанието не помага.

Цаката е да не си тъп като коркова тапа и да мислиш с главата си, защото само хора, които нямат никаква връзка с главния биха живели както някой друг им казва без да се замислят дали е полезно или не. Малки душици...

mArMaLaDkA
07-10-2009, 01:09
^ Само да го видят "душиците", с парцалите ще те изядат. 8-) Подготви се за едни внушителни речи колко са умни и амбициозни, а ти си тъп.

IronShirt
07-10-2009, 01:23
Тогава имам късмет, че изобщо не ми пука. :)

_princess_
07-10-2009, 01:31
Да, определено мисля, че като че ли се е създал някакъв еталон за красота и той се следва(поне от повечето, в това число и аз, за съжаление).

Little_Lady93
07-10-2009, 08:07
посочи ми ама 1 момиче което яде мазно свинско ахахахаха :D И това за гена аама съвсем не глупост.Ама не мисля че тряа въобще да споря с момче понеже на вас ама избощо не ви е ясно как стоят нещата.И без това вие пълнеете в пъти по трудно отколкото жените, заради тестостерона който задвижва метаболизма ви, което е научно доказано( или и тва е глупост).Нали ги гледам фр си през 2 часа ядат по 1 торба с кроясани, пици и прочие и ми мрънкат че са слаби и искат да напълняват.И после ще ме поучава момче.ХАХ

IronShirt
07-10-2009, 09:13
Абе... Изключително много уважавам момичета, които спортуват примерно. За да отслабнеш ти трябва преди всичко движение. Просто като видя някоя стройна красавица, която е слаба само заради някакви изчанчени диети и не може да отмести вратата ми става лошо. Как едни се сещат кое е важно (УМНИ !!! ), а други си стоят на дебелия задник и се жалват, че не им помагали никви диети? Всичко опира до мозъка и неговото приложение. :)
И го казвам за втори път - винаги можеш да ядеш според тялото си! Не ти трябва да броиш калории, както написал някакъв експерт - просто мислиш с главата си. Пълнееш от малко - движиш се много.
Пък тва, че съм момче хич не ми го пробутвай, не за това става въпрос.

Little_Lady93
07-10-2009, 09:25
Хаха наистина има значение че си момче, ама кактоискаш.Колкото до спорта съгласна съм има много момичета които ги мързи.Аз обаче ходя на фитнес 5 пъти в седм а другите 2 дни на тенис и пак не е достатъчно за да изглеждам както аз си искам.Разбери че не при всеки става

vellvet
07-10-2009, 09:26
съгласна

IronShirt
07-10-2009, 10:17
Ама аз не казвам не мен колко ми е по-лесно да отслабна и да ям повече. Това си го знам. Говоря, че ако някой е надъхан да спортува като теб примерно го прави без да се влияе от това, което пише по списанията или което му се казва от телввизора. Не чака друг да отслабне вместо него. Нали това е темата - момичетата не трябва да приемат толкова насериозно чуждите "съвети".

harabelka
07-10-2009, 10:21
oпределено имат влияние

elito6754
07-10-2009, 10:33
Влияе, защото все се показват едни високи, слаби, стегнати, не че е лошо, но все едно другите не стават. Засега не искам да бъда като тях, надявам се и а нататък.

qsmin
07-10-2009, 12:31
ами има такова нещо.има сега в новини там за плеймейтки модели или кот ще да е.казват че вечев сички агенции бля бля търсят някви дет не са клиощави.ама погледнете им мерките и сами преценете. около стандарта 90-60-90 са.което си е доста труднопостижимо и не особенно често срещано срещано при обикновенните хорица

mimsssssss
07-10-2009, 13:21
Може би до някаква степен влияят, но в никакъв случай изцяло.Имай предвид, че когато човек постигне нещо, веднага започва да гони по-висока цел и да се стреми да се осъвършенства, следователно недоволството е опрадвано. :)

BlackMeow
07-10-2009, 17:34
Мне не е точно така.Някои мога зашото има едно нешице наречено ген.Едни го имах хубав и си хапват доволно и са перфектни.С други обаче нещата не стоят така и клишета от сорта на "спри хляба и сладкото и спортувай" не действат при тях..
рийш ли? :D

Nein! :lol:
Какво значи не действа?! Че караш 2 дена без и после се натъпкваш като невидял ли...
Може човека да има промяна с обмяната или от сорта- тогава може да не действа.
Иначе дупе от маруля не става! 8-) Култово изречение и много вярно!

По темата-да, но хората с акъл не изпитват болна нужда да живеят по нечии чужди идеали и виждания за красота :razz:

Little_Lady93
07-10-2009, 18:40
Самочуствието не се определя от акъла.Просто има хора с по- крехка психика, на които това не им понася.И да от маруля дупе нме става,но можеш ли да караш цял живот на зеленчуци и плодове?САМО на тях обаче.Защото аз само така в комбинация със адски мн спорт отслабвам.
За последен път ГЕН и СТРУКТУРА.Сиг си от тия слабичките дето си ядат по цял ден и си викат те сички са като мен ахахахах :-D

addicted2y0u
07-10-2009, 20:23
Да.

+

въпреки че имам 1 съученичка и приятелка, която знае че теглото и е високо, но казва не ми пука..единственото от което може да се притеснява е затлъстяване..темерути, емоционални .. много ;)

zvezdichkaaa
07-10-2009, 20:43
Абе... Изключително много уважавам момичета, които спортуват примерно. За да отслабнеш ти трябва преди всичко движение. Просто като видя някоя стройна красавица, която е слаба само заради някакви изчанчени диети и не може да отмести вратата ми става лошо. Как едни се сещат кое е важно (УМНИ !!! ), а други си стоят на дебелия задник и се жалват, че не им помагали никви диети? Всичко опира до мозъка и неговото приложение. :)
И го казвам за втори път - винаги можеш да ядеш според тялото си! Не ти трябва да броиш калории, както написал някакъв експерт - просто мислиш с главата си. Пълнееш от малко - движиш се много.
Пък тва, че съм момче хич не ми го пробутвай, не за това става въпрос.



Така е!Съгласна съм на 100%.Съобразяваш ли се с тялото си и с това какво ядеш,спортуваш ли си редовно и то както трябва няма да имаш проблеми.Воля това е което и нужно.Не ми ги разправяйте тия на мене,че е до гена това най-често ми е пробутвано от някоя 80кг,която я мързи да поспуртува или започне диета.Най-лошото може би,обаче е че и дори да се осъзнаят нямат мозъка да се поправят,понеже си мислят,че с рязко намаляне на храната или с пълното и отказане ще постигнат чудеса.Да,ама не!Дори и до ген да е няма невъзможни неща,стига да искаш.Вярво по принцип на човек му е предопределена фигурата,но ако едно 70% не зависи от тебе,то винаги можеш да се потрудиш над останалите.С една ябълка на ден и седене пред компа през останалата част от деня не се отслабва.Абе не става само с (не)ядене,трябва и якъл.


Иначе-да медията налага някакви стереотипи,но това не значи,че трябва да ги следим.Все пак живеем в реалния свят,не в телевизора!

petqgeorgievaa
07-10-2009, 20:57
е добре но да ви кажа с мен как е..не ям почти нищо през деня една салата не повече..имам много движение и на фитнес ходя и сам 165 57кг и до там повече немога да сваля каквото и да правя..

zvezdichkaaa
07-10-2009, 21:13
е добре но да ви кажа с мен как е..не ям почти нищо през деня една салата не повече..имам много движение и на фитнес ходя и сам 165 57кг и до там повече немога да сваля каквото и да правя..

Винаги ли си била така или си качила преди време?Иии защо ядеш толкова малко?Според мен проблема ти идва от това,че метаболезма ти се е забавил много,заради това че не ядеш почти нищо.

petqgeorgievaa
07-10-2009, 21:24
ами не преди бях около 48 49 кг после напълнях и сега до там сам...ами просто нямам апетит..и сега незнам как ще се събличам на морето.. :(

NeverTheSame
07-11-2009, 07:37
определено да...
кажете ми какъв е смисъл в реклама за крем против бръчки да има момиче на 25 години?

ANEw
07-11-2009, 11:00
Може би до някаква степен влияят, но в никакъв случай изцяло.Имай предвид, че когато човек постигне нещо, веднага започва да гони по-висока цел и да се стреми да се осъвършенства, следователно недоволството е опрадвано. :)

sladur4etyYy
07-11-2009, 11:36
естествено, че всички по телевизията трябва да са красиви. едва ли би ви било приятно да гледате някви маймуни, нали? ;д а и това си е един вид стимул. ако по тв- то не дават моделите с перфектните им тела, а и примерно във вашата среда няма хора с идеални мерки, то вие ще си казвате ''ами то е невъзможно да ги имаш'' и няма да се стремите да ги имате. съответно ще си тъпчете на 1 място, ще се успокоявате с ''не съм толкова зле'', няма да се опитвате да се усъвършенствате, а това си е лошо за самите вас. това, че някои хора прекаляват и се стига до анорексия и т.н., е друг въпрос. но не мисля, че по тв- то трябва да гледаме грозни хора, само заради тези вманиачените. в крайна сметка всеки си решава как, кога, какво да яде, тренира и т.н. и как изобщо да (не) се грижи за себе си.