PDA

View Full Version : Как да се тонизираме през лятото?



iwancho
07-09-2009, 16:18
Здравейте,моля да ми кажете някакви *шейкове* или храни, които да тонизирват човек, или като цяло храни, които не съдържат много калории, а са вкусни. Например аз сега си направих един шейк от литър мялко,малко кафе и захар, много е вкусен. Значи ето как се прави: Вземате мляко (колкото си искате,аз си го направих с 1 литър в голяма кана), в моя случай 1 литър, и сипвате определено количество кафе,но само за лек вкус и аромат. Смесвате ги хубаво и след това го прецеждате през много финна цедка. След това добаяте малко захар и го стопляте,но само за 30-40 секунди,колкото леко да се затопли и захарта да се разтопи. След това го слагате в голям съд/кана и го оставяте да се охлади в хладилника. Като го извадите сложете няколко кубчета лед и пийте! Всичко при мен стана за 20-30 минути. Надявам се да ви хареса. И ако може дайте и вие примери. ;) :-) 8-)

pinki
07-09-2009, 17:19
Същото можеш да го направиш, но с банан и мляко като ги разбиеш с пасатора, аз си правя така редовно :P Също ако си превърженик на карамела: в тенджера слагаш захар (да покрие дъното, а може и повече според вкуса!), карамелизираш я и наливаш млякото директно. Оставяш на слаб огън докато се разтопи захарта (нали е залепнала за дъното на тенджерата) и става мн вкусно :grin:

j_adore2
07-09-2009, 17:24
Портокалов сок и сметанов сладолед :-) Оххх .. супер е :-) :-) Това за през деня,а вечерта джин с тоник,много е тонизиращо :lol:

billytalent
07-09-2009, 17:24
Кажете нещо без мляко :)

DimovB
07-09-2009, 17:29
шейк с банани

ElinoOor
07-09-2009, 17:34
ма'ай домати

pinki
07-09-2009, 21:28
Мислех, че става дума за безалкохолни напитки :-D НО ако става дума Салкохолни, то тогава джин с тоник 8) Или 1,2,3 бумтекили мн освежават ума :-D :P

EarthShaker
07-09-2009, 21:40
ма'ай домати

!!!

kuklichka_bg
07-09-2009, 21:45
водка+кола

Така те тонизира чееееееее 8-)

_princess_
07-10-2009, 01:36
Същото можеш да го направиш, но с банан и мляко като ги разбиеш с пасатора, аз си правя така редовно :P Също ако си превърженик на карамела: в тенджера слагаш захар (да покрие дъното, а може и повече според вкуса!), карамелизираш я и наливаш млякото директно. Оставяш на слаб огън докато се разтопи захарта (нали е залепнала за дъното на тенджерата) и става мн вкусно :grin:

О-о, това с млякото и карамела ще си го направя още утре! Аз доста често си правя така горена захар - карамел :grin: и си я ближа като изстине, но това с млякото е супер идея :)

Иначе за тонизиращо не знам, но за разхлаждащо примерно ако си разбиеш лед на сняг в пасатора и добавиш някакъв сок става яко.

mArMaLaDkA
07-10-2009, 01:43
^ На това с разбития лед и сока по морето му викат "Скрежина".

pinki
07-10-2009, 08:58
Супер освежаващо действа и тоник+мента ама студено се пие =D>

BigFakeSmile
07-10-2009, 10:45
ммм...аз такива шейкове никога не съм пробвала да правя, би било вкусно с плодове...но нямам пасатор :D
винаги можеш да пиеш студен чай :grin: :D
но все пак...кое по освежаващо от ледена биричка, изпотената чаша...със стичащи се капки по нея..ухх :grin: :grin: :D