PDA

View Full Version : Незаконен турски паметник



vampire_girl_
07-09-2009, 18:43
Паметник на турския незнаен воин е построен в село Славяново, което се намира край град Попово. Скулптурата представлява пирамида с огромен полумесец на върха й. Изградена е по инициатива на сдружението „Български червен полумесец", зад което стоят братята Али и Юзеир Юзеирови.
„Това е един мюсюлмански култов център", каза Пламен Събев, директор на Историческия музей в Попово.

Това пише в утрешния си брой вестник НОВИНИТЕ ДНЕС.

Преследване

Събев заяви, че всички документи за градежа на незаконния монумент са незаконни и са изпратени до Регионалната дирекция за строителен контрол в Търговище, както и в прокуратурата. Вече има нареждане за събаряне на паметника.
В същото време Али Юзеир, чието българско име е Атанас Йорданов, каза за НОВИНИТЕ ДНЕС, че не е получавал такъв документ, а пирамидата е на негова земя.
Братята възнамеряват още днес да сложат железен кръст до полумесеца, „за да не притесняват някои".
Посвещение

Паметникът бил не за турците, а за всички, „дали кръвта си по тези земи". Въпреки това Али и Юзеир взели решението да добавят и християнския кръст едва вчера.
Братята станаха известни с друг скандал около създаването на техния Български Червен полумесец броени дни преди евроизборите. Сдружението, регистрирано от Търговищкия окръжен съд се дублира с Българския червен кръст. Според Женевската конвенция в една държава може да има само Червен кръст или само Червен полумесец - в зависимост от официалната религия. БЧК са изпратили и нота до постоянната мисия на България в ООН, тъй като решението на съда в Търговище все още не е отменено.

Инфото е взето от тук (http://news.data.bg/2/bulgaria/58768/%D1%82%D1%83%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%8F%D1%82_% D0%BD%D0%B5%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D0%BD_%D0%B2%D 0%BE%D0%B8%D0%BD_%D0%B8%D0%BC%D0%B0_%D0%BF%D0%B0%D 0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA_%D1%83_%D0%BD)

Мен лично,това много ме ядоса.
Какво мислите вие?

bulgarche
07-10-2009, 20:03
Естествено че не е един. Щом са незаконни - ще се съборят :smt066 :smt073

KimBerLy1912
07-10-2009, 20:12
Не се учудвам.
Ще се учудя ако е един!
Аха...

bulgarche
07-10-2009, 20:26
Има клипчета, как турски паметници от настоящето минават в историята. За въпросния паметник четох че ще бъде съборен, темата не съм я чел.