PDA

View Full Version : Самотна майка...



Lady_AMG
07-09-2009, 21:22
Здравейте... Закъснява ми и предполагам е глупаво от сега да пускам тема, но ми се иска да споделя. Искам да имам дете и го искам от този човек, с който съм в момента Вярно, все още съм студентка, но имам доста доходна работа и просто желание за бебче... Утре ще си направя тест и се опасявам, че ако е положителен ще избера да задържа детето. Мисля за това от седмица и все отлагам теста, за да отложа решението си в случай, че е положителен. Дори не мисля, че ако е отрицателен ще ми стане по-хубаво. Но моя приятел не иска и да чуе за дете, живеело му се... Заедно сме от три години, живеем заедно, и двамата си имаме доходни работни места и въпреки че съм едва на 20 просто искам с цялото си сърце да си имаме детенце, дори без брак... Но знам, че ако тестът е положителен и задържа детето ще остана самотна майка. Просто исках да споделя и ако има някоя самотна майка тук, ако може да ми каже дали е трудно...
Благодаря за всякакваи мнения :)

Wrathchild
07-09-2009, 22:34
Ще говоря от опита на собствената си майка. Трудно е, ако нямаш на кого да разчиташ за помощ - по-добре не го задържай. Ако твоите родители имат възможността да ти помагат е голям плюс. За доходната работа не разчитай - 2 год. ти е майчинството, а то не е много голямо. И зависи на каква заплата се осигуряваш. Ако е на минималната - върви доказвай в НОИ, че работиш за повече... Можеш да се върнеш на работа и в 9ти месец (до тогава мисля, че майчинството ти е на 90% от заплатата, но пак се базира на осигуровките), за 3 месеца да наемеш бавачка (пак, ако имаш тази възможност), а после да го пуснеш на ясла, наемайки я в дните, когато детето е болно, а ти нямаш възможност да вземеш болничен.
Ако си самотен родител, като цяло това са ти вариантите - бавачка и/или помощ от родителите... И задължително, ако приятелят ти те напусне, уредете въпроса за издръжката. Макар да нямате брак, на детето се полага такава. Максималната от съда е 80 лв, не е много, но все пак е някакъв плюс, но вие с таткото може да се договорите и за повече.

deSaa
07-09-2009, 22:37
Какъв е този може би бъдещ татко, който ще остави любимата си заради дете. Като се има впредвид, че сте заедно от 3 години и предполагам държите един на друг. :shock: Иначе честито за бебето може би ... :P

Wrathchild
07-09-2009, 22:40
Деса, този татко няма да е изключение, колкото и жалко да звучи.
Има 'татковци', които зарязват освен жените си и собствените си деца. Нито ги взимат за уикендите, нито за празниците, нито се обаждат по телефона. За поемане на някаква финансова част пък да не говорим. Те някои от тях издръжката не си плащат, пък друго ли...
Собственият ми биологичен баща е такъв, а ако влезеш в bg-mamma ще видиш, че далеч не е единственият. Още ли ти се струва странно?

mgxpower
07-10-2009, 02:15
Просто казано с две думи този човек не заслужава да бъде баща на детето ти или просто ако си решила си намери човек , който иска

KimBerLy1912
07-10-2009, 10:24
Нямам какво да добавя към по-горните отговори..
Сега чакаме резултата от теста... : )

Lady_AMG
07-10-2009, 11:39
Уви, отрицателен... Явно толкова много бях мислила за това, че сега ми стана празно. Сигурно полудявам, от време на време дори се хващах за корема и си представях как малкото човече стои там... И като видях, че има само една черта се разплаках...

Lady_AMG
07-10-2009, 11:41
Искам да се извиня на всички, че ви загубих времето. Глупаво беше преди да видя теста да си правя планове за бъдещето. Надявам се не сте ми ядосани. Страшно ви благодаря за отзивите :-)

KimBerLy1912
07-10-2009, 13:35
Няма проблем :-)
Наистина е много тежко да страдаш за нещо,което дори не си имала... А относно приятеля ти-може би е добре да си поговорите... Да го питаш-на мен както ми звучи-дали някога ще е готов за дете..
Пожелавам ти да ти се случи,да имаш едно малко съкровище,ида му се радваш с достоен човек до себе си :-)

krem4et0
07-10-2009, 16:44
Платеното майчинство е 12 месеца и е 90% от нетното възнаграждение, за което естествено майката се е осигурявала.

Към авторката-не мисля, че ако се окажеш бременна, той ще те остави. Да удрям ли катинара?

mgxpower
07-10-2009, 18:58
Платеното майчинство е 12 месеца и е 90% от нетното възнаграждение, за което естествено майката се е осигурявала.

Към авторката-не мисля, че ако се окажеш бременна, той ще те остави. Да удрям ли катинара?Удряй :-P

Lady_AMG
07-10-2009, 19:07
Благодаря на всички!
Удряй :)

Riot
07-10-2009, 20:34
ЕЕЕЕ, стига е моме
с такова нетърпение чаках да кажеш, че е положителен
какви са тия простотий сега :-x

acdcfenka
07-10-2009, 20:38
Не може тема без Риот. :?

shadow4e
07-10-2009, 20:52
Щом искаш, я заключвам, а евентуално омже да пуснете някоя тема "Искам бебе", в която да е сборна и да пишат желанията си момичета и момчета, които искат да стават родители в близко бъдеще.