PDA

View Full Version : Панда антивирус



Nitroglycerin
07-10-2009, 06:54
Драги съфорумници преди месец си инсталирах панда ,но вероятно компютъра ми е фрашкан с вируси реших да я сменя със старата си (АВГ) ,но като започнах да деинсталвам ми изписа ето това:


>SetupDLL\SetupDLL.cpp (391)
pAPP:Panda Antivirus + Firewall 2008
PVENDOR:Panda Securiy
PGUID: (код от цифри и букви)
@Windows XP Service Pack 2 (2600) BT_OTHER 8.0
и има едно ок -цъквам ок
и ми излиза едно съобщение в което ми се обяснява да атворя всички отворени приложения и да опитам пак с код -5001

Предполагам че двете програми биха си пречили ако работят едновременно така че ми кажете как да я деинсталирам.

LittleDude
07-10-2009, 12:46
Пробвай със Your Uninstaler да я махнеш.

Genetix
07-10-2009, 12:56
Абе тия панда са бок*уци ... При инсталиране на антивирусният им софтуер се инсталират 5 самостоятелни компонента, които се стартират автоматично със системата ти. Когато се опитваш да е деинсталираш то се опитва да премахне тези компоненти, но не може, защото те са стартирани излиза, че си просто прецакан. ( Голям бъг не мислите ли?)

За да се справиш с премахването стартирай компютъра от safemode и е премахни от там. !!! Но внимавай, измъкни кабела на Интернет-а докато си в safemode има прекалено много вируси чакащи те да влезнеш там !!!

doomkillerr
07-10-2009, 13:28
Мисля, че има и друг вариант да махнеш антивирусната програма. Вярно че е краен, но ще свърши работа! Отнаряш "Program Files" намираш папката на програмата и я триеш със задържан "Shift + Del", после отваряш меню "run" -> пишеш "regedit" в полето и даваш "Enter"... намираш къде се намира регистъра на програмата и го премахваш, ако знаеш как и вече не би трябвало да създава проблеми! Друга възможност е да спреш процесите на програмата от "Task Manager" само, че трябва да знаеш кои точно са защото мисля, че са зададени като системни процеси (да не спреш нещо важно, щото после няма пускане на уиндоуса) - след това дейнсталираш по обичайния начин и това е...

8)

loveandemotion
07-10-2009, 18:12
виж в моита тема там имаш отговор.

machoka
07-11-2009, 07:53
Мисля, че има и друг вариант да махнеш антивирусната програма. Вярно че е краен, но ще свърши работа! Отнаряш "Program Files" намираш папката на програмата и я триеш със задържан "Shift + Del", после отваряш меню "run" -> пишеш "regedit" в полето и даваш "Enter"... намираш къде се намира регистъра на програмата и го премахваш, ако знаеш как и вече не би трябвало да създава проблеми! Друга възможност е да спреш процесите на програмата от "Task Manager" само, че трябва да знаеш кои точно са защото мисля, че са зададени като системни процеси (да не спреш нещо важно, щото после няма пускане на уиндоуса) - след това дейнсталираш по обичайния начин и това е...

8)

Това е голяма глупост, въобще не се прави така.. в регистрите са десетки хиляди записи, никога няма да го изчисти целия, а антивирусните пакети пишат и по други места и се осира яко пейзажа с дел от програм файлс.
Да пробва това, което му препоръчаха - Your Uninstaller, Safe mode, но при вариант 1 (под нормална работна среда), първо да изключи компонентите ако са заредени в паметта. През стандартният Task Manager ме съмнява да стане, но нищо не пречи да опита.

Nitroglycerin
07-11-2009, 08:24
Мерси за отговорите.А какво ще кажете за АВГ 8.5 ,аз бях с 7.5 -4 месеца и бях доволен ,но един приятел тръгна да ми обяснява ,че много товарела компютъра и по-добре панда ,но тъпата панда ми отрови живота.

ivanstef
07-11-2009, 10:45
Пандата я имах преди 6-7 години, още когато за пръв път се сблъсках с интернет. Тогава бях доволен ама кой ти беше чувал за НОД32 :-D

Genetix
07-11-2009, 12:56
Мерси за отговорите.А какво ще кажете за АВГ 8.5 ,аз бях с 7.5 -4 месеца и бях доволен ,но един приятел тръгна да ми обяснява ,че много товарела компютъра и по-добре панда ,но тъпата панда ми отрови живота.

Подай си характеристиките на компютъра. Аз лично ползвам AVG но имам един Linux firewall с конфигурирани филтри лично от мен. Нямам проблеми с какъвто и да е злонамерен софтуер, пък и не влизам в зли сайтчета. Ако ти е по бавен компютъра използвай АВГ, не натоварва толкова ако си по як можеш с Касперски, която според мен е най-добрата.

machoka
07-11-2009, 22:35
AVG Free е много коректна и лека програма. Безплатна и 'легално' се ъпдейтва всеки ден. Препоръчвам я, особено за слаби машини.

elf4o
07-15-2009, 12:22
avira антивирусна :) , а ако имаш добра машина може да си сложиш и outpost pro наи-добрата огнена стена

amk933
07-16-2009, 00:51
Тази програма е добра като защита и като нищо повече. Адски тромава и още по-гнусна относно премахване. Няма отплитане от този навлек. Прбвай с някой деинсталатор и както ти каза machoka. Ако не става, или се преинсталирай уиндоуса или я делни от програм файлс и качи програми от рода на TuneUp, CCleaner, Registry Fix, Glary Utilities, Error Repair Prfoessional, etc. Препоръчвам ти ги, която и да свалиш и им дай да ти изчистят неактивните регистри. А за антивир ти препоръчвам Sophos или F-Secure. Всякакви други комерсиални идиотщини от рода на Kaspersky, Norton, Panda, BitDefender, Avira, AVG, Avast, Comodo, NOD32 и тн не вършат нищо освен да товарят компа. Всеки уважаващ себе-си IT човек би ти препоръчал една от двете. Имай предвид обаче, че се кракват много трудно, защото са най-скъпо лицензираните продукти в IT сектора, но съответно и най-качествените. :)

Genetix
07-16-2009, 08:56
http://www.pandasecurity.com/resources/sop/UNINSTALLER_07.exe