PDA

View Full Version : Трайно изправяне на косата?



kofeIN4O
07-10-2009, 14:59
Здравейте!
Искам да ви попитам дали сте чували нещо за трайното изправяне на косата. Бях видяла в един фризьорски салон някаква реклама. Въпроса ми е знаете ли много ли уврежда косата и много ли е скъпа тази процедура, къде във Варна може да се направи? Благодаря ви предварително и се извинявам ако има такава тема.

j_adore2
07-10-2009, 15:41
Една приятелка си прави миналата година и и държа 5-6 меесеца сигурно.Не мисля че уврежда косата повече от пресата,която използваме всеки ден.Процедурата преставлява - пръска ти косата със спрей,реши я,пак я пръска,пак я реши .. нещо от тоя род,не съм сигурна,тя на мен така ми го обясни. Ии на нея и взеха мисля че около 50 лева,тя беше при един китаец в Надежда ии така.. по нормалните салони не знам как вървят цените :) А пък за Варна хал хабер си нямам къде може да има .. Попринцип по София има в по - елитните салони,в кварталната дупка никой няма да се наеме с такова нещо.Успех :)

DivoTo_KoTe
07-10-2009, 16:12
Точно обратното,много уврежда косата.
Миналата година исках,но фризьорката ме разубеди.

NeverTheSame
07-10-2009, 16:23
Точно обратното,много уврежда косата.
Миналата година исках,но фризьорката ме разубеди.


мдам,изключително вредно е...говори с фризьора си и ще разбереш,че само ще си развалиш косата нищо друго :?

sladkalady
07-10-2009, 17:02
Какво представлява трайното изправяне на косата?
Трайното изправяне на косата всъщност трае около 3-5 месеца. Ако косата е гъста и тежка, може и по-кратко. Извършва се от професионалист във фризьорски салон. Използва се течност, подобна на къдрина, която се нанася върху цялата коса, а на отделните кичури се поставят пластинки, които опъват косъма за известно време. След като се свалят, косата вече е изправена. Разбира се, това е тежка процедура, която изсушава и уврежда косъма.

cookie_master
07-10-2009, 17:21
недей си уврежда косъма :?

hamacs563
07-10-2009, 18:38
В началото на темата се навих и аз на такова трайно изправяне,но щом толкова души казват,че уврежда значи е така :) Аз лично имам хубава здрава и буйна коса и нз не бих искала да я съсипя :(:(:(:(:( въпреки,че пък искам ида е права :? :? :? :?

Nadelina
07-10-2009, 18:44
Една моя приятелка си прави такова трайно изправяне, ама дали от самата процедура или от това, че косата и е доста къдрава, косата след процедурата седеше като изкуствена и изпържена.

j_adore2
07-10-2009, 18:47
На моята приятелка косата и след 1 година си е идеална и другата седмица пак ще ходи.Може би зависи от препарата и от фризьора :)

vellvet
07-11-2009, 08:53
искам и аз но в забутаното ми градче 1000% няма такава процедура :(

NeverTheSame
07-11-2009, 08:58
искам и аз но в забутаното ми градче 1000% няма такава процедура :(


а ти проверила ли си дали наистина няма?
пък и не е хубаво..изобщо даже,ще си развалиш косата.

vampire_girl_
07-11-2009, 08:58
Познавам хора,които са си изправяли косите трайно и и в двата случея стои като метла.
Ужасно е.Косама много се оврежда.
Имам много гъста и здрава коса,но фризьорката ме разубеди тотално.
Преди във Варна го правеха в един салон до ОУ,,Цар Симеон 1",но салона го махнаха...
Попитай.Почти на всякъде вероятно предлагат изправяне.

ANEw
07-11-2009, 11:05
Пробвай с ютия ама гледай да не се изгориш xax.

j_adore2
07-11-2009, 12:32
Пробвай с ютия ама гледай да не се изгориш xax.
Хората за тая цел са измислили преси :)

decode
07-11-2009, 13:40
една приятелка и я изправяха със сешоар и 4естно казано доста издържа :)

ANEw
07-11-2009, 15:33
Да, ама като се изправяш с пресата косъма се нагрява и от 2те страни, а пък ако се изправяш с ютията само от 1та :)

dead_princess
07-11-2009, 15:42
Да, ама като се изправяш с пресата косъма се нагрява и от 2те страни, а пък ако се изправяш с ютията само от 1та :)

И к`во от това?
Ютията гори много повече от пресата
и е направена за гладене, а не за изправяне.

NikkiRokkz
07-11-2009, 16:06
трайното изправяне е ползвано само от черните, защото имат наистина къдрави коси
и седи като четка
+ изтощава косъма
даже на едно момиче в даскало косата й се 'скъса'... просто падна 1-2 см от корена

j_adore2
07-11-2009, 17:48
Да, ама като се изправяш с пресата косъма се нагрява и от 2те страни, а пък ако се изправяш с ютията само от 1та :)
Страшна логика вадиш :D Тии какво с пресата всеки косъм поотделно ли си изправяш :lol: Ии от пресата косъма ще ти се увреди от двете страни,а от ютията само от едната :-o :lol: Скоро ще има тема коя ютия е най - подходяща за изправяне :D

tonie__
07-11-2009, 19:54
^ ютията държи многоо повече от преса,но естествено повече уврежда и не е за къси коси :?

pinki
07-12-2009, 09:22
да чувала съм за трайно изправяне и си прави сметка, че ако си с къдрева/чуплива коса и като започне да ти расте косата в корените ще е къдрево, а надолу право :-D а и мн изтощава :)

pinki
07-12-2009, 09:23
Да, ама като се изправяш с пресата косъма се нагрява и от 2те страни, а пък ако се изправяш с ютията само от 1та :)
Страшна логика вадиш :D Тии какво с пресата всеки косъм поотделно ли си изправяш :lol: Ии от пресата косъма ще ти се увреди от двете страни,а от ютията само от едната :-o :lol: Скоро ще има тема коя ютия е най - подходяща за изправяне :D
много си е право момиче :)

ANEw
07-12-2009, 11:22
И к`во от това?
Ютията гори много повече от пресата
и е направена за гладене, а не за изправяне.

Добре де, не ми се карай, койт с квото иска с него ще се изправя...



Да, ама като се изправяш с пресата косъма се нагрява и от 2те страни, а пък ако се изправяш с ютията само от 1та :)
Страшна логика вадиш :D Тии какво с пресата всеки косъм поотделно ли си изправяш :lol: Ии от пресата косъма ще ти се увреди от двете страни,а от ютията само от едната :-o :lol: Скоро ще има тема коя ютия е най - подходяща за изправяне :D

Аз въобще не се изправям щото косата си ми е права и няма какво да и изправям ;> Просто си изказвам мнението. :)