PDA

View Full Version : Помогнети имам 1 шибана слънчева алергия :@



vitorio94
07-10-2009, 21:47
значи като почнат да излизат тъпите пъпки от пролета и чак есента се пооправям цяло лято си седя в нас така 2 ра година излизат ми по ръцете и краката тази година ходя с анцузи и 3/4 и по краката нямам а ся точно съм с счупена лява ръка така че и по нея нямам но дястната е ужастна страшни събежи и парения ПОМОЩ :booooomb: :booooomb: :booooomb:

youloveme
07-10-2009, 21:55
Сподели ли проблема с лекаря си ? ;-)

vitorio94
07-10-2009, 22:00
ДА казва да не ям 1000 неща не ги ям докато дойде пролета и пак

youloveme
07-10-2009, 22:03
Някакви кремове,мазела не помагат ли ? :(

vitorio94
07-10-2009, 22:17
за сега от всичко което сам пробвал нищо не помага

amorfati
07-14-2009, 21:50
И аз имам слънчева алергия,но не чак толкова гадна.Не се мажа с нищо,гледам да не стоя много на слънце.Ако прекаля ми почервенява кожата и почва да ме сърби и т.н.Но като съм била малка е било доста сериозно и са били доктори и лекарства....Имам една леля която е на около 45 и лятото си ходи с ризи с дълги ръкави,шапки и дълги панталони,дядо ми също е така.Въпроса е че на тях нищо не им помага , с каквото и да се мажат.Не знам знаеш ли и дали си пробвал ама аз като прекаля със слънцето и ми почервенее кожата преди да е станало по-зле се мажа с ракия,най-обикновена ракия и помага ужасно много,поне при мен и досега не ми се е случвало да я изпия :D .Та може и ти да си така,не знам не съм специалист,гадно е знам какво е,но не се отказвай : ). Аз мисял че за ''всяка болест има лек'',ако не сме го открили..проблем за болните.Тъй че носи такива тънки дрехи с дълги ръкави и не би трябвало да имаш проблеми :( :?

amk933
07-14-2009, 22:04
Алерголог и венозни тестове към алергени му е ключа към загадката според мен. Да те видят към какво си алергичен със 100% и да решат дали ще си на антихестамини, кортикостероиди и т.н. Има начин да се потисне. :)

Lysit0
07-15-2009, 06:34
Ходи на някой добър дерматолог.
В ''закрила'' на булевард ''бяло море'' срещу първа английска има много добри.От тях съм доволна.

Chawder
07-15-2009, 22:53
Алерголог и венозни тестове към алергени му е ключа към загадката според мен. Да те видят към какво си алергичен със 100% и да решат дали ще си на антихестамини, кортикостероиди и т.н. Има начин да се потисне. :)

С малката поправка - пише се: антихИстамин и поДтискам!:)

mysticinside
07-15-2009, 22:57
Използвай алергозан и някакви таблетки ...а това за ограниченията са пълни глупости ..имах алергия по цялото тяло ствах на лишеи огромни който се лющеха и на тяхно място остваха бели петна...казаха ми че е от храната но накрая се оказа че със някакви хапченца за 3 лева се оттървах от алергия която имах 7 години :)... посъветвай се с дерматолог :)

amorfati
07-17-2009, 09:18
Не не са пълни глупости,ако беше така лесно да си намери лекарство,от доста време нямаше да има проблема.Познавам такива хора,не си пиша колкото просто да дам мнение по темата.И отново - лекарство има,няма начин да няма,просто търси и не се предавай,лесно е да се каже,но няма как иначе,айде и се оправяй \:D/