PDA

View Full Version : Да кажеш ли на приятел,ако знаеш,че гаджето му изневерява?



Neopitom3na
07-10-2009, 21:22
как мислите

shmurkam
07-10-2009, 21:26
Ти би ли искала? На бас, че ще е една от истините, които не искаш да знаеш. Остави го сам да разбере, не се меси в чужди връзки.

youloveme
07-10-2009, 21:29
Ами мисля ,че трябва ако наистина ти е приятел трябва да знае какво върши неговата 8)

HeavenSent
07-10-2009, 21:30
Ти би ли искала? На бас, че ще е една от истините, които не искаш да знаеш. Остави го сам да разбере, не се меси в чужди връзки.
Да, бих искала. Понякога не можем да видим нещо, дори когато е пред нас. Не бих искала някой да ме лъже, само защото съм била достатъчно тъпа да не видя знаците. А приятелите са точно за това - да ми казват кога се държа тъпо и не виждам истината.

youloveme
07-10-2009, 21:31
Ти би ли искала? На бас, че ще е една от истините, които не искаш да знаеш. Остави го сам да разбере, не се меси в чужди връзки.
Да, бих искала. Понякога не можем да видим нещо, дори когато е пред нас. Не бих искала някой да ме лъже, само защото съм била достатъчно тъпа да не видя знаците. А приятелите са точно за това - да ми казват кога се държа тъпо и не виждам истината.

Радвам се ,че има хора които мисля като мен :-P

sladur4etyYy
07-10-2009, 21:32
Ти би ли искала? На бас, че ще е една от истините, които не искаш да знаеш.

да, бе. аз бих искала. много по- добре е да се каже истината навреме. а и не си представям, че ще седя и ще гледам как приятелката ми/ приятеля ми говори за гаджето си, как се привързва все повече и повече, как се влюбва, а аз да седя и просто да си гледам, при условие, че знам истината. аз бих казала и определено бих искала да ми кажат. не предпочитам да живея в лъжа.

shmurkam
07-10-2009, 21:34
Оф, исках да кажа, че ще е от ония неща, които ви се ще като ги чуете да ви се ще да ви излъжат и да ви кажат:шегичка, е лек....

RaZzer
07-10-2009, 21:38
Разбира се, че трябва да му кажеш...

doomkillerr
07-10-2009, 21:50
Ако сме много близки приятели с дадения човек (момче или момиче) бих му казал/а, ако разбера че гаджето му изневерява! Само трябва лично да съм видял такова нещо, че да съм 100% сигурен и убеден в това, което прави гаджето на приятеля/приятелката ми. Друг е въпроса когато е обратното! Ще дам пример: Мой много добър приятел изневерява на приятелката си! Аз не одобрявам това което върши, но си е негова работа - даже сме говорили по тоя въпрос с него... Явно момичето не е от най-схватливите (нищо против нея нямам), но още не го е усетила въпреки, че много го ревнува. Даже съм попадъл под "кръстосън" разпит от нейна страна, къде сме ходили с този приятел и какво сме правили! [-o< От друга страна момчето така я лъже за някой неща, че дори и аз бих се хванал ако не знаех истината за нещата. :D Има една поговорка по тоя случай: "Казвай винаги истината за да не ти се налага да помниш":razz:

П.С. - И така... в крайна сметка бих казал истината! \:D/

KimBerLy1912
07-10-2009, 21:59
Бих искала да ми кажат... И аз бих искала да кажа.. Ама хич не ми се мисли с кви мъки ще стане тва.. И как се започва подобен разговор..
Дано да не разбера... Никога...
Гледайте "Сблъсък" в неделя и ше видим кво мисли широката общественост 8)

Jo_Ni_To
07-10-2009, 22:04
Поговори с тоя/тая дет изневерява..Уточни се първо с него/нея за да не станат грешки... И после вече казвай на когото си искаш..

Ilikeliljon
07-10-2009, 22:09
Ако сме много близки приятели с дадения човек (момче или момиче) бих му казал/а, ако разбера че гаджето му изневерява! Само трябва лично да съм видял такова нещо, че да съм 100% сигурен и убеден в това, което прави гаджето на приятеля/приятелката ми. Друг е въпроса когато е обратното! Ще дам пример: Мой много добър приятел изневерява на приятелката си! Аз не одобрявам това което върши, но си е негова работа - даже сме говорили по тоя въпрос с него... Явно момичето не е от най-схватливите (нищо против нея нямам), но още не го е усетила въпреки, че много го ревнува. Даже съм попадъл под "кръстосън" разпит от нейна страна, къде сме ходили с този приятел и какво сме правили! [-o< От друга страна момчето така я лъже за някой неща, че дори и аз бих се хванал ако не знаех истината за нещата. :D Има една поговорка по тоя случай: "Казвай винаги истината за да не ти се налага да помниш":razz:

П.С. - И така... в крайна сметка бих казал истината! \:D/

Не смяташ ли, че това е тъпо, дори и да не става въпрос за някой, който ти е добър приятел. Според мен това си е доста солидно противоречие. Ако е добър приятел може, ако не е майната му. :-o :-o

anSsito
07-10-2009, 22:10
Мисля, че бих казала.. или намекнала..
Но не бих оставила нещата ей така.. все пак моя приятел може да се влюбва, да се задълбочават чувствата му, а след като разбере истината ще е още по - болезнено..
Естествено може и да не повярва, да побеснее.. Все пак никой не иска да чува такива неща..

machine_shot
07-10-2009, 22:12
най-вероятно бих подкрепил видяното с съответния материал, например снимка и чак тогава.

Brutalkiller666
07-10-2009, 22:13
Отговора е адски прост - ДА

sexy_for_you
07-10-2009, 22:14
Aз бих казала.Сама бих предпочела да ми кажат,защото по-добре да се знае истината,отколкот да се живее щастливо в лъжа.

doomkillerr
07-11-2009, 00:42
...Не смяташ ли, че това е тъпо, дори и да не става въпрос за някой, който ти е добър приятел. Според мен това си е доста солидно противоречие. Ако е добър приятел може, ако не е майната му. :-o :-o

Ще ти отговоря по следния начин на твоя въпрос! - Представи си например, че с теб се познаваме само на "здравей - здрасти" и ти излизаш с някое момиче, което познавам по добре от колкото познавам теб и с нея сме приятели... Аз разбирам от трети лица или пък случайно, че тя се вижда с друго момче зад гърба ти... И така - в един момент, аз решавам че трябва да ти кажа какво става и да ти "разясня" ситуацията със забежките на твоето гадже. Сега стигаме до кулминацията на историята... Засичаме се с теб по някоя улица например, аз те спирам и ти казвам: "Абе братчет, ти знаеш ли че твойта мацка се ч*ка с кой и падне?!?!" - В този момент, сигурно ще си изям боя!!! :razz:

П.С. - В тоя смисъл, за какво ми е "аджаба" на мен да върша това действие?!?! Извинявай ама не изпитвам удоволствие от болка! :?
Прави си сега изводите защо съм написал това в предишното си мнение!

LetTheMusicTalks
07-11-2009, 01:14
Много ясно че трябва да му кажеш дори тва да го нарани :(

kindergarden
07-11-2009, 07:03
Естествено! Та иначе какъв приятел си :?

Faces
07-11-2009, 07:09
Един път съм попадал в такава ситуация и не са му че казах на аверчето ми напрао му закарах на крака тъпака който беше решил да му слага рога познайте кво му се случи :D :D :D

GossipGirl89
07-11-2009, 07:13
Аз съм била в такава ситуация. Даже в по-кофти - и двамата ми бяха приятели. Въпреки всичко казах но момчето какви ги върши мацката... Много тъпа ситуация се получи, но аз съм си такава - не мога да премълчавам нищо, още по-малко да стоя и безучастно да гледам как някой лъже и се подиграва с друг човек... Момчето не оцени какво направих за него и в крайна сметка ме изкара мен виновна за всичко, но няма значение. Не съжалявам за постъпката си :)

gabsit000
07-11-2009, 07:29
моето мнение...значи зависи колко близък ми е този приятел,със сигурност ще му кажа..за да го предпазя,не за друго,но ако не ми чак толкова близък мисля,че не би ми пукало особено много ..по-скоро не бих му казала,защото не е моя работа,не че в първия вариант ми е,но ми пука за самият човек...



п.с.:Надявам да си ме разбрал/а :D

sextazy_baby
07-11-2009, 09:16
Аз бих повярвала само ако го видя,а иначе бих казала ако имам поне снимки или нещо подобно,въпреки че не обичам да се меся,но все пак е начин да го предпазя :)

Scouser
07-11-2009, 10:45
Of course. :)

vesSynkaa
07-11-2009, 11:54
Ами аз бих казала ,, Ще ми е доста трудно и гадно , но не мога да лъжа
най-добрата си приятелка , по-добре е тя да разбере .. Или пък ще кажа на
гаджето и че ако той не си признае до няколко дни , ще отида и ще кажа аз..

Hilary_
07-11-2009, 11:55
Аз бих му казала ... но само ако съм напълно сигурна!!!! 8)

FiRe_LaDy
07-11-2009, 12:35
Да!Бих казала на моята приятелка,ако съм сигурна в думите си.И бих искала и тя да ми каже истината,ако я види преди мен.

freziq
07-11-2009, 12:56
не обичам 3ти човек да се меси в някоя връзка...
но при положение, че ми е приятелка ще й кажа...
по-добре да го научи от мен, а не от някоя клюкарка...
и после ще се сърди, защо не съм й казала аз...

kobrichka
07-11-2009, 13:38
Прекалено много държа на приятелите си и не бих позволила да ги лъжат. Разбира се, че бих му казала, че гаджето му изневерява. Не бива да е играчка за някоя. Аз бих искала мои приятели да ми кажат, ако гаджето ми изневерява.

bloodylips
07-11-2009, 13:54
не мисля че е хубаво в такъв момент да си затваряш очите....а и ако найстина ти е приятел по-добре е да му кажеш ако на теб ти се беше случило нещо подобно предполагам щеше да искаш да ти кажат нали ?

XTREMEFREERIDE
07-11-2009, 20:19
Определено бих казала. По - добре ще бъде според мен.

vampirekiss
07-11-2009, 20:59
най-вероятно бих подкрепил видяното с съответния материал, например снимка и чак тогава.

И аз така.

Iv4eTy
07-11-2009, 21:25
Ти би ли искала? На бас, че ще е една от истините, които не искаш да знаеш. Остави го сам да разбере, не се меси в чужди връзки.

Естествено ,че бих искала! Какъв приятел ще си ако знаеш такова нещо и не го кажеш?! По-добре ли ще е да гледаш как се подиграват с чувствата на приятелите ти?! Много ясно че не...

А по темата: Просто отиваш и директно му/й казваш истината, при всички случаи е по-добре да я знае.

LedenooMomiche
07-11-2009, 23:11
Какъв приятел си,ако знаеш нещо такова и си мълчиш ? Естествено,че бих казала особено,ако този човек ми е по-близък/а щом ти се води приятел,значи е така/ .Какво ще стане,ако приятеля ти разбере след време и за това,че и ти си знаел,но не си му казал ? Как ли ще се почувства ? Така че,по-добре сподели.

Rofl4e
07-11-2009, 23:30
Многоо странен въпрос.. и най вече според зависи от човека!

Ако мие мн голям приятел(ка) ще кажа да .. и не защото съм интригантка а просто защото не е редно да я(го) лъжат(а и трябва да и имам доверие както и тя (той) на мен и да съм сиг в това)

Ако ми е просто познат няма да ида да му кажаа никога :) (незнам след време гаджето как може да извърти нещата и да излезна аз виновната.. а в същото време да съм искала да направя просто услуга :)

Wrathchild
07-12-2009, 00:28
Много зависи и то не от мен и отношението ми към човека, а от неговото собствено. Ако аз бих искала да ми кажат, то най-добрият/ата ми приятел/ка могат да са на коренно различно мнение. И ако тяхното отношение е такова, че не биха искали да разбират - ще го уважа, защото това е техният живот и тяхната връзка.

kalpazanka
07-12-2009, 08:24
Една единствена моя приятелка ме е предупредила, че не иска да знае за това нещо, ако един ден се случи! По принцип не бих искала да си мълча в подобна ситуация, но трябва да преценя как точно да поднеса информацията и колко да кажа. Ако премълча, бих се чувствала като съучастничка и упреците в предателство ще са основателни. Бих се чувствала гузно, ако слушам излияния колко са щастливи заедно и как правят планове, а той в същото това време да мачка чаршафите с някоя.

Wrathchild
07-12-2009, 08:35
Ако някой ми каже нещо, което изрично съм казала, че не искам да знам, то поднеслият ми информацията ще бъде зачеркнат от списъка ми с познати.

IRule
07-12-2009, 09:28
Правил съм го, но за мой късмет се оказа че човека вече знае, защото тая случка беше пирчината да скъсат, а аз не искам да съм причина за такива неща, но се чувствам длъжен да кажа ако съм видял нещо.

selens
07-12-2009, 09:38
Поговори с тоя/тая дет изневерява..Уточни се първо с него/нея за да не станат грешки... И после вече казвай на когото си искаш..

Ufff
07-12-2009, 10:02
Не, не бих.

Aicken
07-12-2009, 10:24
ако гледаш че 1 приятел го лъжат и мамят по добре да кажеш

qazwsx
07-12-2009, 11:10
az bih podskazal :)

qazwsx
07-12-2009, 11:17
Ако някой ми каже нещо, което изрично съм казала, че не искам да знам, то поднеслият ми информацията ще бъде зачеркнат от списъка ми с познати.
zle

kalpazanka
07-12-2009, 11:31
^Все пак е нейно право да реши дали да бъде уведомена или не. Писах, че имам приятелка, която също не иска да бъде уведомена. Ще уважа решението й /дано не се налага!!!/. Но в останалите случаи важи преценяването как и колко инфо да поднеса.

krem4et0
07-12-2009, 12:05
Аз не искам да знам. Разчитам на неговата честност. Разбира се човек не бива да с предоверява, защото нищо не се знае, но аз смятам, че вероятността да ми изневери и да не ми каже граничи с нула. Колкото до друг човек, въпросът е комплексен. Според зависи ще си е. Ако той/тя не иска да знае, няма да казвам. В друг случай е въпрос на такт. Ако нямам изрична забрана-ще кажа на близка приятелка. Много е сложно всъщност. Гледам да не виждам и чувам подобни неща, защото не ми е работа. Но определено би ми тежало, ако знам и го крия. Особено ако изневеряват на важен за мен човек. Бтв ако изневеряват на сестра ми или на майка ми, грам няма да се колебая и ще им го съобщя. Дори и въпреки тяхното нежелание да знаят.

lovec
07-16-2009, 13:19
mnogo qsno che da

Jumbie483
07-16-2009, 13:31
Аз пък бих поговорила с момчето.. Ако не се разбере от една дума ще и кажа и на нея. В крайна сметка за мен е важно да не е наранена, заради някакъв си.. нали ми е приятелка ;)

a1a2b3v
07-16-2009, 13:40
Незнам. Още не ми се е случвала такава ситуация, но вероятно ще снимам и ще покажа :)

xplay
07-16-2009, 14:19
Незнам. Още не ми се е случвала такава ситуация, но вероятно ще снимам и ще покажа :)

Точно като по филмите... :D

Да, веднъж даже казах на най-добрия си приятел...
Той се осъмни, разбира се, но после ми повярва, тя му призна за изневярата и скъсаха. :D

ItalianMafia
07-16-2009, 15:52
Нали затова са приятелите.. да ни отварят очите..

[B]a[N]D[i]T[k]a
07-16-2009, 22:41
зависи от приятел до приятел... имам една приятелка тя строго ми е казала че би искала да и се каже ако нещо такова стане, и имам една друга която е на обратното мнение... така че мисля че всичко зависи от това какво мисли този ти "приятел" :-o :)

ifkataAa
07-16-2009, 22:42
Аз мисля, че трябва да му кажеш.Ако ти е толкова добър приятел, не би крил нищо от него, нали ? ;)

tItEufFf
07-17-2009, 10:22
Първо бих говорила с този, който изневерява. Може "виновника" да реши сам да каже, вместо гаджето му да чува от трети лица. А пък въпросната изневяра може да е била само една целувка, не е фатално.
Та.. само след разговор бих преценила дали да кажа

AnincetoSexy
07-17-2009, 11:00
Няма да му кажа ,щото изневярата може да бъде само веднъж и да не се задълбочи .. Незнам .

smiLe49
07-17-2009, 13:18
Нали затова са приятелите.. да ни отварят очите..

Точно :)

vicito
07-17-2009, 13:27
Доста ще боли, ама по-добре да знаеш що за стока е "половинката" ти :x

buntar90
07-17-2009, 13:28
ако се случи на мен и видя че fr почва да хлутва яко ще му кажа

Slave4You
07-17-2009, 15:11
Според мен ако става въпрос за нещо дребно (напр на някакъв купон или нещо) няма смисъл, да се оправят те. Но ако знаеш, че по принцип му изневерява, т.е. редовно, вече трябва да се каже. Така мисля аз поне:)

258
07-17-2009, 22:06
Да, трябва.Иначе все едно я прикриваш .. ставаш съучасник

pebals
08-04-2009, 19:38
Ако наистина ми е толкова добър приятел/приятелка, ще кажа естествено...иначе не бих се месила в чуждите връзки :? :?

Bebaals
08-04-2009, 20:11
Трябва да се каже или поне да се намекне нещо.

y0vcho
08-04-2009, 22:18
Бих казал само на много добър приятел :)

CrazySweety
08-04-2009, 22:36
Добрите приятели си казват всичко,нали?
Ако не кажеш мисля,че ще се почувства заобиколен от предатели.

miminkaa
08-23-2009, 22:21
Аз бих казала защото ще е за негово добро..По добре да разбере навреме отколкото късно ,когато вече се е задълбочило повече

SomewhereInTime
08-24-2009, 00:02
Ако ми е добър приятел/ка бих му/й казала.

Dollystar
08-24-2009, 06:11
Ами мисля ,че трябва ако наистина ти е приятел трябва да знае какво върши неговата 8)

differentbynature
08-24-2009, 07:25
Да, бих.. който ме познава знае че за такова нещо не бих излъгала.. в случай че се съмнява че аз лъжа :-)

curka87
08-24-2009, 08:21
Ако съм 100% сигурна в твърдението си и съм го видяла със собствените си очи... да бих казала. В крайана сметка мисля, че приятелите са за това - за да ни отварят очите понякога.
За мен да си премълча нещо такова пред най-добрата си приятелка примерни , си е предателство. Все едно й се подигравам в очите.

NamelessRomantic
08-24-2009, 08:22
Естествено че ще му кажа...освен ако не изневерява с мен :D .

Майтап.

Sa6eks
08-24-2009, 08:32
Да, само ако 100% съм сигурен в това, че изневерява.

mynichka09
08-24-2009, 08:34
Не,няма да му кажа,не се меся в чужди връзки.Той/Тя рано или късно ще разбере

Rhype
08-25-2009, 07:19
Не може просто така да се каже :-o
Много зависи от ситуацията

Punisherrr
08-25-2009, 07:52
Естествено,че трябва.
И аз го направих вече. И сега приятелката ми ми е благодарна,за което. Понякога човек отказва да види сам и е добре някой да му отвори очите.

iliqn4eto0o
08-25-2009, 11:33
Ако сме много близки приятели с дадения човек (момче или момиче) бих му казал/а, ако разбера че гаджето му изневерява! Само трябва лично да съм видял такова нещо, че да съм 100% сигурен и убеден в това, което прави гаджето на приятеля/приятелката ми. Друг е въпроса когато е обратното! Ще дам пример: Мой много добър приятел изневерява на приятелката си! Аз не одобрявам това което върши, но си е негова работа - даже сме говорили по тоя въпрос с него... Явно момичето не е от най-схватливите (нищо против нея нямам), но още не го е усетила въпреки, че много го ревнува. Даже съм попадъл под "кръстосън" разпит от нейна страна, къде сме ходили с този приятел и какво сме правили! [-o< От друга страна момчето така я лъже за някой неща, че дори и аз бих се хванал ако не знаех истината за нещата. :D Има една поговорка по тоя случай: "Казвай винаги истината за да не ти се налага да помниш":razz:

П.С. - И така... в крайна сметка бих казал истината! \:D/

Щом би казал истината защо подяволите не отвориш очите на момичето дето е приятелка на приятеля ти .. представяш ли си после болката й? .. Не мислиш ли какво ще й е на нея когато разбере .. да приятел ти е .. ама вие нас момичетата ни имате за .. нз кво .. за кво така си играете с момичето .. не ви разбирам понякога сериозно :?

Та по темата .. Бих казала разбира се само ако съм 100 % сигурна в това : )) .. вече съм го правила .. ииии последиците бяха малко гадни .. но важното е че нямаше излъгани и всичко отмина бързо :grin:

mrtn
08-25-2009, 18:29
Не съм попадал на такава ситуация, но ще кажа..защото знам че и с мен ако се случи такова нещо приятелите ми, че ми кажат и няма да ме излъжат колкото и да не искам.

karitoo
08-25-2009, 18:47
Според мен трябва да му кажеш приятели сте все пак... А и по-добре да знае истината...

Magic_Girl
08-25-2009, 18:59
Да, аз ще му/й кажа независимо как ще се почувства. По-добре е да знае истината.