PDA

View Full Version : Никола Тесла



EroSennin
07-10-2009, 22:59
Знам че денят вече мина, но е тъжно да се пускат адски глупави теми, като се има предвид че малко хора знаят колко значими неща е направил този човек, не случайно е на първа страница в най-използваната търсачка. Нека тук да обсъдим чудесата направени от този човек :)

EroSennin
07-10-2009, 23:25
Не знам колко човека там са прочели темата може би ще е по-добре ако отново прекрачим правилата и темата се появи тук където повече ще могат да научат за този човек, човек сътворил земетресение, мънии, луминисцентните лампи, предавал е енергия без жично. Според неговите проекти ако правителствата събсидирали 10 електро-централи които са щяли да бъдат напълно достатъчни за целият свят, но разбира се това били не нужни разходи. Той е има идея с електро източник в САЩ да може да се снабдява с ток кораби из целият свят, но нямало как да се сложи електромер и the jews решили да прекратят проекта. знае се за много малка част от неговите изборетения, понеже след като умира повечето изчезват незнайно, вероятно все още се изучават в някоя база на САЩ.

DJ_Mrav4o
07-10-2009, 23:59
Днес за първи път му срещнах името на тоя човек, но цъкнах на гугълчето и прочетох доста неща. Ако го нямаше него AC/DC как ли щяха да се наричат? 8-)

Canis_Dirus
07-11-2009, 14:58
Че е гениален изобретател - така е. Но това с вечния двигател е малко пресилено и бие на "градска легенда".

Disrespect
07-11-2009, 15:39
мдам, този Филаделфийски експеримент е доста интересен.. беше включен в The Triangle..
хващал е и радио сигнали от Марс...
имаше и една история със заблуда за някъв метеорит... който пак е бил експеримент..

абеее голям е бил... спор няма..

Lorenzo
07-11-2009, 20:04
Едва когато умира, светът разбира какво е загубил...

EroSennin
07-11-2009, 20:32
Абе това за вечният двигател според мен е някакъв вид антена която улавя вълни и ги преобразува в енергия, нещо такова си представям, но едва ли е толкова просто :?

spenZo
07-11-2009, 20:59
Вечен двигател в близкото бъдеще не може да бъде измислен. Просто техниката не го позволява. Винаги има триене, а за да се получи вечен двигадтел трябва напълно да се пренебрегне силата от триенето, демек да се премахне. :)

EroSennin
07-11-2009, 21:04
Вечен двигател в близкото бъдеще не може да бъде измислен.

или може би просто такъв двигател би струвал 100-200-5000 $ и няма да има нужда от петрол, според теб биха ли го допуснали или двигател да работи с вода от чешмата ?

Disrespect
07-11-2009, 21:07
именно...

то нищо не им пречи да го направят.. ама кой ще дава пари за бензин?

Canis_Dirus
07-11-2009, 21:21
именно...

то нищо не им пречи да го направят.. ама кой ще дава пари за бензин?
създавене на енергия от нищото. А това противоречи на един много основен закон на физиката, а именно:
Енергията не се губи и не се създава, тя просто преминава от един вид в друг.

Затова и "вечния двигател" на Тесла е леко невъзможен. Най-малкото от триенето се "губи" част от енергията.

Disrespect
07-11-2009, 21:32
е, аз не говоря конкретно за неговия двигател, а за екологични двигатели, които да не ползват бензин, газ, етц..

примерно тези електрически двигатели на хибридите издържат много малко и нямат мощност... което си е с причина

EroSennin
07-11-2009, 21:33
светлината е електро-магнитен импулс и се разпространява като вълна, идеята ми че е той е бил до такава степен напреднал в материята че не бих се изненадал ако тази вълна е преобразувал в енергия

Canis_Dirus
07-11-2009, 21:38
е, аз не говоря конкретно за неговия двигател, а за екологични двигатели, които да не ползват бензин, газ, етц..

примерно тези електрически двигатели на хибридите издържат много малко и нямат мощност... което си е с причина

Обаче, за да се произведе това електричество пак трябват горива.

Иначе като се направи един Life Cycle Assessment на примерно био-дизел, или коли с хибридно задвижване, или енергоспестяващи лампи разликата изобщо не е толкова впечатляваща, като даже в някои параметри "еко"-нещата са по-зле. Но това, кое е "по-зле" е субективно, защото зависи от това каква тежест придаваш на определени критерии.

spenZo
07-11-2009, 21:41
Иди задвижай па ти колата само с ток.... Питай баща си дали би го направил.... :D

EroSennin
07-11-2009, 21:55
Е85 самият процес на производство замърсява много повече :?
Преди време гледах за идеята на 1 човечец да разложи ходата на водород и кислород и да ги подаде на двигателя да ги запали, но това беше преди 3 години ако опита беше успешен най-вериятно щеше да е станал известен или просто човека е бил ликвидиран заедно с цялата информация около опита

Canis_Dirus
07-11-2009, 21:59
Е85 самият процес на производство замърсява много повече :?
Преди време гледах за идеята на 1 човечец да разложи ходата на водород и кислород и да ги подаде на двигателя да ги запали, но това беше преди 3 години ако опита беше успешен най-вериятно щеше да е станал известен или просто човека е бил ликвидиран заедно с цялата информация около опита

То се работи над такива технологии. Примерно над реактор на принципа на ядрен синтез. Обаче подобни проекти са адски скъпи. Само за магнитното поле, което държи водорода на тоя реактор колко ток отива... Че и още не е изпипано. За следващите 50 години ще си ползваме почти същите източници на енергия.

EroSennin
07-11-2009, 22:00
еми тесла е имам впечатляваща технология, виж електроцентралата на ниагарският водопад все още ползва неговате технология :)

EroSennin
07-12-2009, 20:11
http://zamunda.net/details.php?id=180201&hit=1

Disrespect
07-12-2009, 22:49
хахааххаха
тва вече е крайно :Д