PDA

View Full Version : Много лош навик



chea7er
07-10-2009, 22:32
Здравейте,имам много лош навик (от 2-3 години) да си ръбам кожичките по пръстите и по устата :smt022 :smt022 :smt022 .Моля кажете как мога да се спра (колкото и глупаво да звучи)в смсъл постоянно да имам клечка за зъби в устата или нещо друго :-# :-# :-# :-# :-# :-# ?

vampire_girl_
07-10-2009, 23:33
Ще прозвучи тъпо,но само за това се сещам...
За ноктите,опитай с изкуствени...така ще ти е по-неудобно и като усетиш,че не ти е удобно ще се сещаш,че не трябва да го правиш.поне докато свикнеш.
И дъвчи дъвка...

Ама каквото и да правиш,гледай да спреш,че е много гадно,ако ти остане навик за цял живот.Баба ми има една приятелка и като се видят,той и мъжът на въпросната приятелка,обикновено е там и все и вика "Ванче,недей да си гризеш ноктите!" :-D

mArMaLaDkA
07-11-2009, 04:39
Това с кожичките около ноктите и аз взех да го правя вече. Случва се, когато се изнервя, а телефона ми не е около мен за отдушник. :D
Допреди няколко години си гризях кожичките по устните, сега гледам пак съм почнала. Не знам как спрях, проосто.. спрях. Реших, че искам хубави меки устнички, а не вечно напукани и обелени и така. Всичко е общо-взето на нервна основа като тик.

valence7o
07-11-2009, 08:11
Натъркайте пръстите си с люти чушки. :D :D Не базикам се, щото ако направиш така и си търкаш очите става.. :D

По-добре дъвчи дъвка, защото ако си гризеш кожичките, изтънява кожата там и става грозно. :?

EarthShaker
07-11-2009, 10:30
имаше някви горчиви/кисели лакове, дето даскалката ми в 1ви клас ни мажеше химикалите, а не ги гризем :D

аз вече 10 години и връщам като обезобразявам всеки химикал, който ми попадне!! :lol:

ameli
07-11-2009, 12:35
и аз имам твоите навици

значи да устата дъвка

а за ноктите-преди така си дръпнах една кожичка, че ми се разрани целия прърст до първата скъвка. адски болеше и затуй вече не пипам :D

sHaDy_sOuL
07-11-2009, 13:52
Да да, горчив лак си вземи от аптеката. На Perfect има, No Bite се казва, прозрачен е, но в шишенцето изглежда като оранжев..

Lysit0
07-11-2009, 17:47
С тия кожички около пръстите НЕДЕЙ ,ще получиш някоя гадна инфекция.

djuki
07-11-2009, 18:06
много гаден навик аз като се изнервя си гриза кожичките много е кофти ... воля гледай да не го правиш опитай наложи си го кажи че искаш хубави устни и нокти друго няма какво да ти помогне ... преди когато си гризях ноктите се мазах с какво ли не и пак нямаше ефект докато сама не реших да спра

Hysteric_Bitch
07-11-2009, 23:16
Кисни си ръцете 15 минути в хладка вода. Ще видиш.

sssladuranka
07-12-2009, 09:46
имаше някви горчиви/кисели лакове, дето даскалката ми в 1ви клас ни мажеше химикалите, а не ги гризем :D

аз вече 10 години и връщам като обезобразявам всеки химикал, който ми попадне!! :lol:
:razz: защо и наща не го е правила

по темата - аз така си гризях кожичките, но се мажех с крем за ръце, който въобще не беше вкусен и спрях :lol:

Titirito
07-12-2009, 22:05
Пробвай с крем - тъкмо ще ти омекнат и няма да са толко привлекателни за гризкане (поне ако случая ти е като моя - аз гриза само сухите :Д)