PDA

View Full Version : Въпросче към по-големите



primalmind
07-12-2009, 14:41
Здравейте!
Значи аз съм на 15 години, но след няколко месеца ще стана на 16.
Много бих искала да си сложа пиърсинг, (временно) но ме притеснява факта как ще ме възприемат по-възрастните (учителите ми например , защото уча в добро училище :? ). За тийновете ми е ясно, че повечето биха подкрепили идеята ми, 8-) но бих искала да чуя мнението на по-големите.
Няколко хора,които питах ми казаха, че не биха взели на сериозно ученичка на 15 с пиърсинг, дори и да пращи от ум. :(
Какво мислите по въпроса?
За тези които носят пиърсинг, случвало ли ви се да ви мислят за глупави пубери, само защото сте се продупчили ?

KoRnFlAkE
07-12-2009, 14:45
кво ти пука за мнението на другите, щом ти искаш да се продупчиш?

FakePlasticTree
07-12-2009, 14:54
Ако ще си имаш работа с умни хора, поне хора без предразсъдъци, няма да имаш никакъв проблем.
Не че имаче имаш някакъв.
Това е пълна простотия, че като имаш един пиърс, не си годен..една обеца не прави човека.
Дупчи се и не го мисли толкова.

TellMeYourName
07-12-2009, 14:55
кво ти пука за мнението на другите, щом ти искаш да се продупчиш?win.

MimOSiNitY
07-12-2009, 15:11
Не съм от най-големите,но според мен понякога не е много важно как изглежда човека срещу теб,а колко му е сивото вещество. Един фр питал началника си дали татуса му на ръката щял да бъде проблем и шефа му казал: " не ми пука как изглеждаш стига да си вършиш работата..."

neocide
07-12-2009, 15:18

ScionOfStorm
07-12-2009, 15:20
шаблонната примерност и стегнатост понякога е доста отблъскваща ;)

дерзай напред и цепи редиците, на света не му трябват хора по калъп...умствено или физически.

Boot
07-12-2009, 15:47
Щом толкова много те интересува какво мислят останалите - не се дупчи. Винаги ще се намери някой, който да не те харесва по тази или друга причина... Вътрешният усещане за точно тези неща е важно. А ти го нямаш :)

Canis_Dirus
07-12-2009, 15:50
Пиърс ще си си слагаш, а? Вагабонтин! :-x

spenZo
07-12-2009, 16:00
Ако искаш и трети крак си сложи... Ако ти харесва, к'во ти пука даскалите к'во ше кажат? О.о

EarthShaker
07-12-2009, 16:09
кажи си бх

ScionOfStorm
07-12-2009, 16:24
бх

!!!!

обаче само из Варна май съм го чувал тоо лаф. или съм изостанал :п

Bianca
07-12-2009, 16:26
Какво е бх? :D

Disrespect
07-12-2009, 16:27
Какво е бх? :D

Боли ме Хуя

много го ползвахме из Детския кът заради лапетата :Д

EarthShaker
07-12-2009, 16:28
ВарнЬенски Ье, ама бх :D

machoka
07-12-2009, 16:29
Стига я съветвахте глупости... 'ако ти харесва, кво ти пука'... еми трябва да и пука, щото е на 15 и пиърс на тая възраст е повече от нелепо. Айде като не ти пука си обръсни главата.

Аз ти казвам - не се дупчи, има време за това, а и ще ти създаде проблеми в някои отношения с някои хора.

MakeMeLaugh
07-12-2009, 16:48
на тая възраст особено - твърдо не.
:?

primalmind
07-12-2009, 18:34
П.С. Само да попитам къде мислиш да си правиш? :-o :)

Ами много от приятелките ми ме посъветваха да отида в "На тъмно",но на мен самата идея не ми допадна.. Не знам, не съм решила още дали въобще да си правя.

primalmind
07-12-2009, 18:36
Пиърс ще си си слагаш, а? Вагабонтин! :-x

Вагабонтка :D

primalmind
07-12-2009, 18:39
П.С. Само да попитам къде мислиш да си правиш? :-o :)

Ами много от приятелките ми ме посъветваха да отида в "На тъмно",но на мен самата идея не ми допадна.. Не знам, не съм решила още дали въобще да си правя.

не имах в предвид на кое място от тялото ти смисъл кое ще си пробиваш? :)

Или на нослето или на джуките 8-)

xHARDCANDYx
07-12-2009, 18:50
подкрепям донякъде KiSsMyAsS
Значи това как ще те възприемат учители и въэрастни го остави..Всеки избира какъв да бъде и ако на теб това ти харесва и го искаш го направи..Който те харесва без пиърсинг ще те хареса и с него..Отношенията между хората не зависят от това.Лично аз имам не малък брой обици по себе си и това не ми е попречило досега :)

plmn
07-12-2009, 19:11
ако смяташ, че слагането на пиърсинг ще ти попречи в някакъв аспект или ще направи отношението/мнението на дадени хора към теб по негативно, не го прави. ти мислиш, че това няма да е проблем? е, може и да си права, но е 100% сигурно, че това ще повлияе на мнението на хората - а те, ще възприемат едно обикновенно момиче с дънки, ризка и маратонки по 1 начин, а момиче с пиърсинги, татуировки и къси поли - по съвсем друг. разбира се, това е просто пример, не е твоя случай, но надявам се разбра какво имах предвид. изграждането на мнение за даден човек е комплексно. всичко се взима под внимание - от лесно забелижими неща, до най-тънките и малки детайли. а може и хората, от които евентуално се притесняваш, че ще забележат, въобще да не го направят. често си мислим, как бихме изглеждали в чуждите очи и какво е мнението на хората за нас, но истината е, че хората са достатъчно заети със себе си и рядко обръщат внимание на неща по-далеч от собствените им носове.

EroSennin
07-12-2009, 20:07
може би ако си сложиш някъде където няма да може да се вижда докато си на даскало :?

primalmind
07-12-2009, 22:50
може би ако си сложиш някъде където няма да може да се вижда докато си на даскало :?

Имайки напредвид подписа ти,аватара ти и ника ти, мисля, че се досещам накъде биеш и.. не, не искам да се дупча там... поне засега 8-) :D :D

izrodee
07-12-2009, 22:58
Стига я съветвахте глупости... 'ако ти харесва, кво ти пука'... еми трябва да и пука, щото е на 15 и пиърс на тая възраст е повече от нелепо. Айде като не ти пука си обръсни главата.

Аз ти казвам - не се дупчи, има време за това, а и ще ти създаде проблеми в някои отношения с някои хора.

ае аз преди 1 седмица си каах бх и си обр1снах главата за 1ви път 0 номер без да кажа на никой... и да ви кажа .... наистина ми беше бх ... тва си е от самия човек ако иска да го направи ще го направи ...пък и не разбирам какъв е проблема след като мн момичета и момчета на 15-16 години имат пиарсинг..колко сттранноо било... след 1-2 седмици всички ще свикнат и няма да ти прави впечатление .... важното е наистина ли го искаш ... тва тряя да се попиташ :? :? :) :) :-)

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
07-13-2009, 07:08
ако си 99.9 сигурен/на че искаш да се дупчиш... ми дупчи се ;]

golqmumnik
07-19-2009, 18:15
тури си една фосфоресциращи лампички и в тъмното ще си като светулка и няма да те блъскат колите. :D

EarthShaker
07-19-2009, 18:32
ако си 99.9 сигурен/на че искаш да се дупчиш... ми дупчи се ;]

по-скоро ако си 99% сигурна, че не искаш... ДУПЧИ СЕ!

PainMonopoly
07-19-2009, 18:44
Пиърс ще си си слагаш, а? Вагабонтин! :-xХулиган! Сектант, болен от спин! :D

SuNsEt
07-19-2009, 19:08
Какъв пиърс искаш да си слагаш?...Аз имам от 13 годишна...Хеликс си направих,после още един...след това ги махнах и ся имам индъстриал,а съм колкото теб на години. :) Хич не ме интересува какво мислят останалите,на мен ми харесва.Да не говорим,че собствената ми майка искаше да ми даде пари да си направя тату на крака. :-D Давай смело.

deschinci
07-20-2009, 11:11
Да не ти пука. Щом ти искаш ... направи си :D

Extremescream
07-20-2009, 12:09
Стига я съветвахте глупости... 'ако ти харесва, кво ти пука'... еми трябва да и пука, щото е на 15 и пиърс на тая възраст е повече от нелепо. Айде като не ти пука си обръсни главата.

Аз ти казвам - не се дупчи, има време за това, а и ще ти създаде проблеми в някои отношения с някои хора.

+1

Aз не съм от по-големите (на 17 съм),обаче и аз те съветвам да не го правиш.И аз на 14 исках татуировка,ама на 15 ми беше омръзнала идеята.На 15 и аз исках пиърсинг,ама и тази идея сега ми се струва тъпа.Да не започвам и с всичките други малоумни идеи като да си правя косата в нечовешки цветове...Ама всичко омръзва,а на тези години не знаеш кога ще ти омръзне.
Ок,сложиш си обица.И?Може след 2 седмици да ти писне.

PainMonopoly
07-20-2009, 12:35
И какво като и писне? Като и писне, го маха.

Татуировката е съвсем друго нещо. За нея и аз съм твърдо против да се прави преди 18.

DarkKisss
07-20-2009, 12:37
Имам пиърсове и не ми пука особенно и това че съм се пробила не ме прави по-тъпа, по-умна, по-красива или грозна .. Много важно .. като ти писне махаш го зараства и толкова :)

BeTiTyYy333
07-21-2009, 11:20
моя съвет е като ти харесва дупчи се...единственото,което е,ако примерно искаш на езика е там трябва мн да внимаваш,тъй като там е по-спицифично..в смисъл,че ако решиш да го махаш..може да имаш проблеми при попадането на храна в дупчицата тиллно все пак малко вероятно!! :-D :lol: :smt011 :smt011 :wink: :wink: ;-) ;-) :) :) :)

Extremescream
07-21-2009, 11:58
Ok,то ясно че ако и писне го маха и то ще зарастне.Обаче от какъв зор да си прави,да я боли,като има голяма вероятност да и писне скоро?Смисъл,не знам,на мен не ми изглежда нормално. :?

afterforever
07-21-2009, 11:59
И какво като и писне? Като и писне, го маха.

Татуировката е съвсем друго нещо. За нея и аз съм твърдо против да се прави преди 18.

Ти на колко си и колко пиърса имаше на 15.

[B]a[N]D[i]T[k]a
07-23-2009, 21:58
зависи кфо впечатление искаш да направиш ... ;d ако искаш да си "добрата ученичка" в очите на учителите си ..... пиърсинга няма да ти помогне ако ще и да се съдираш от учене ден и нощ... (сама си го каза..) ако не ти пука особено слагай и не му мисли.. аз не си падам много много по този тип неща, не си правя изводи така за хората но учителите ти със сиг ще си извадят мнение за теб.. :-o :(