PDA

View Full Version : Има ли нещо общо сънят с реалноста ?



Shalala
07-12-2009, 15:29
значи ще ви разкажа моята история,върху която мислих цял ден..
преди около 1 месец сънувах че нашият град (които е разделен на две от жепелинията) аз живея от долната полувина,а от горната полувина се е превърнала в нещо като блато,смисъл такъв,улиците са пълни с вода и жабоняк,но по незнаини причини хората си живеят,на всякъде има паднали дървета,блъснати коли..и т.н.
Докато където живея аз всичко си е нормално...Така беше първият път когато го сънувах.
Вторият,играхме с приятели и приятелки.
Третият,направо отидох с приятели и гледахме някакво събитие,когато доиде едно момиче прегъргна ме,аз се обърнах направих същото,и ми прошепна на ухото,да я целуна направихго и така....
тя беше на 19 аз на 15
:lol:
И всички ни се чудиха,но си бяхме заедно до края на съня....
ставам,и пак си мисля за това момиче,и като разбрах че всичко е било сън :-x :-x :-x
ама пък беше много яко :oops: :oops: :oops:

та да ви питам нормално ли е,и случвало ли ви се е ?
аз неска съм цял ден като напушен,просто незнам,пълен съм с енергия,и се чувствам прекрасно :-P :-P

Nam3less3
07-12-2009, 15:58
Да, нормално е. Аз сънувах, че карам черен мерцедес, и като се събудих откачих като разбрах истината :-x

ZipFail
07-12-2009, 16:00
Ето това е силата на подсъзнанието, хубавият сън лекува и дава енергия, няма нищо странно :>

aniezina
07-12-2009, 21:36
Сънят си е цяла наука. Подсъзнанието е много интересно. Не искам да ес обвързвам с цитати, но си спомням, че някой бе го сравнил със шкаф с много чекмеждета.
Сънят има пряка връзка с реалността. Или по-скоро две връзки- "желателна"(така я наричам аз) и пророческа.
Първата е, както в твоя случай, отражение на твои подсъзнателни желания. Може да е и отзвук от случили се събития дали отражение върху твоето подсъзнание, без ясто ти да си отчел този факт. Да си видял това момиче някъде и подсъзнателно да си го пожелал и чак в съня да го обмисляш.

Втората връзка, пророческата е доста успорвана. Става въпрос за пророчески сънища. Според мен и за тях си има логично обяснение. Факт е, че мозъка ни възприема чрез сетивата около 70 % повече информация от тази, която съзнателно възприемаме. Спред мен пророческите сънища са просото сънища, при които сме обработили и останалата възприета информация, и въз основа на нея сме стигнали до предвидими вече събтия.

Ох, много мога да говоря за сънищата. Аз самата имма доста буден ум и няма нощ, през която да не сънувам, ето защо така живо се интересувам от магията на съня :)

Nam3less3
07-13-2009, 01:44
Сънят си е цяла наука. Подсъзнанието е много интересно. Не искам да ес обвързвам с цитати, но си спомням, че някой бе го сравнил със шкаф с много чекмеждета.
Сънят има пряка връзка с реалността. Или по-скоро две връзки- "желателна"(така я наричам аз) и пророческа.
Първата е, както в твоя случай, отражение на твои подсъзнателни желания. Може да е и отзвук от случили се събития дали отражение върху твоето подсъзнание, без ясто ти да си отчел този факт. Да си видял това момиче някъде и подсъзнателно да си го пожелал и чак в съня да го обмисляш.

Втората връзка, пророческата е доста успорвана. Става въпрос за пророчески сънища. Според мен и за тях си има логично обяснение. Факт е, че мозъка ни възприема чрез сетивата около 70 % повече информация от тази, която съзнателно възприемаме. Спред мен пророческите сънища са просото сънища, при които сме обработили и останалата възприета информация, и въз основа на нея сме стигнали до предвидими вече събтия.

Ох, много мога да говоря за сънищата. Аз самата имма доста буден ум и няма нощ, през която да не сънувам, ето защо така живо се интересувам от магията на съня :)
Има няколко създадени теории за сънищата:
1.Подсъзнателната, абе знаете я, за подсъзнанието, психиката, за неразкритите способности на мозъка ни и т.н.
2.Мисловната и енергиината, свързана е с пророчествата и със съзнанията на другите хора(или други същества от друго измерение/извънфизическия свят/духовното/етерното/ измерения, абе все в тоя дух на нещата).
За това някой хора викат "звездите им говорят", сигурно духовете от етерното измерение им пращат пакетче с данни :D
3.Божествената теория, т.е. Бог ти дава пророчески сънища, или си човек от шестата раса, или ангела ти пазител ти праща някой сън или видение и т.н.

Всяка от тези теории е развита "научно", има си много книги по тия въпроси, и има логически правдоподобни обяснения за всичко(стига да вярваш в Бог/духовния свят/духовете и другите "измерения"). Важното е коя ще си избереш.
Иначе подсъзнанието и науките, които го изучават, обясняват 95% от сънищата.

Тълкуването на сънищатата е свързано със символичното значение на съня, но общите символи и резултатите от тях между сънищата на различните хора рядко съвпадат. Всичко зависи от живота на човека, различните символи в сънищата имат различно значение при различните души/хора. Обикновено са отражение на реалността, на миналото, опит за подсказване на бъдещето или ти казват какво трябва да се подобри в самия теб.

ElinoOor
07-13-2009, 04:43
Аз всеки път сънувам едно и също и не мога да си го избия от главата, просто отказвам да повярвам че това би се случило..

Naman07
07-13-2009, 08:59
Аз всеки път сънувам едно и също и не мога да си го избия от главата, просто отказвам да повярвам че това би се случило..
Ще споделиш ли? :D Че леко любопитство ме погъделичка.

Ilikeliljon
07-13-2009, 11:26
Сънят си е цяла наука. Подсъзнанието е много интересно. Не искам да ес обвързвам с цитати, но си спомням, че някой бе го сравнил със шкаф с много чекмеждета.
Сънят има пряка връзка с реалността. Или по-скоро две връзки- "желателна"(така я наричам аз) и пророческа.
Първата е, както в твоя случай, отражение на твои подсъзнателни желания. Може да е и отзвук от случили се събития дали отражение върху твоето подсъзнание, без ясто ти да си отчел този факт. Да си видял това момиче някъде и подсъзнателно да си го пожелал и чак в съня да го обмисляш.

Втората връзка, пророческата е доста успорвана. Става въпрос за пророчески сънища. Според мен и за тях си има логично обяснение. Факт е, че мозъка ни възприема чрез сетивата около 70 % повече информация от тази, която съзнателно възприемаме. Спред мен пророческите сънища са просото сънища, при които сме обработили и останалата възприета информация, и въз основа на нея сме стигнали до предвидими вече събтия.

Ох, много мога да говоря за сънищата. Аз самата имма доста буден ум и няма нощ, през която да не сънувам, ето защо така живо се интересувам от магията на съня :)

Хайде с будния ум, прочети тази статия http://bg.wikipedia.org/wiki/Тълкуване_на_сънища Отдолу има списък с книги, които обясняват същността на сънищата и начини на тълкуване, ама не са пошли съновници. :) :)

EarthShaker
07-13-2009, 12:23
Онзи ден сънувах как сме аверите от стария клас (всеки ден съм с тях) и нещо там старата класна ни говореше и така... на др ден случайно минахме през старото даскало и скивахме 1 даскалка дето супер мн ни се кефеше :)

по-късно същия ден по пътя видяхме още 1 даскалка, която също ни се кефеше...

филм :shock:

blackvelvet
07-13-2009, 12:54
Не искам да ес обвързвам с цитати, но си спомням, че някой бе го сравнил със шкаф с много чекмеждета.


Аз това го знам като стая пълна с полици,на които има много папки и книги (спомените мисля че бяха...),а в една отделна стая бяха лошите спомени и мисли...но като цяло е едно и също.
На мен много често ми се случва да сънувам,понякога много безмислени неща.Но имаше един път,в ойто съня ми се сбъдна....

aniezina
07-13-2009, 18:26
[

Хайде с будния ум, прочети тази статия http://bg.wikipedia.org/wiki/Тълкуване_на_сънища Отдолу има списък с книги, които обясняват същността на сънищата и начини на тълкуване, ама не са пошли съновници. :) :)
Чела съм книгите на Фройд и Фром по темата. :)

Liar
07-14-2009, 22:40

Lysit0
07-15-2009, 07:08
Казвала съм го ,и пак ще го кажа...сънят е забравеният език на БОГ.

Ilikeliljon
07-15-2009, 07:42
[

Хайде с будния ум, прочети тази статия http://bg.wikipedia.org/wiki/Тълкуване_на_сънища Отдолу има списък с книги, които обясняват същността на сънищата и начини на тълкуване, ама не са пошли съновници. :) :)
Чела съм книгите на Фройд и Фром по темата. :)

Евала, поне един човек да е прочел нещо сериозно за сънища, вместо да размята разни онлайн и не онлайн съновници и да ти приказва какво значат сънищата 8-) 8-) :D :D :D

AdmiralJohn
07-15-2009, 17:24
" Има ли нещо общо сънят с реалноста ?"
-Не.

Само да добавя...Nam3less3, знаеш ли какво е "измерение"? Не ти четох мненията, тъй като знам, че са пълни глупости, но...все пак научи какво означават някои термини, които използваш.

Nam3less3
07-15-2009, 18:10
" Има ли нещо общо сънят с реалноста ?"
-Не.

Само да добавя...Nam3less3, знаеш ли какво е "измерение"? Не ти четох мненията, тъй като знам, че са пълни глупости, но...все пак научи какво означават някои термини, които използваш.Има няколко значения, и сам може да се досетиш за какво говоря. И мненията ми не си ги измислям, ами преразказвам реално съществуващи теории, които не са измислени вчера, ами от много години, и до днес имат доста вярващи в тях.

А сънят е изцяло свързан с реалността, май твоето мнение е единственото такова в темата, и както си личи е грешно.

AdmiralJohn
07-15-2009, 19:06
Ми след като е единственото различно мнение тука...докъде е стигнал света...само аз ли съм с разума си.
Сънят няма връзка с реалността.

Nam3less3
07-15-2009, 19:28
Ми след като е единственото различно мнение тука...докъде е стигнал света...само аз ли съм с разума си.
Сънят няма връзка с реалността.Докажи го, разумни човече.

Genetix
07-15-2009, 21:14
Сънувал съм розов слон с крила които лети към мен казвам пушка появява се пушка в ръце ми и го застрелвам :D


Даа сега ще кажеш, че това се тълкува по друг начин ще го извъртиш по някакви невероятни символи и накрая всички ще се смаем :D


ПП. Наистина съм сънувал такова нещо.

themusicinme
07-16-2009, 10:06
Сънят и нашата "реалност" са две реалности, които със сигурност имат връзка.

Drift_King
07-16-2009, 20:54
А някой опитвал ли е да си налага сънища?
Аз го правя, понякога успешно, понякога не, но определно има случаи когато сънувам ситуацията, която съм решил да сънувам!
Дори съм успявал да си наложа приятен сън в момент, когато целият ми ден и дори поредица от дни са били свързани с негативни емоции.

Genetix
07-16-2009, 21:01
А някой опитвал ли е да си налага сънища?
Аз го правя, понякога успешно, понякога не, но определно има случаи когато сънувам ситуацията, която съм решил да сънувам!
Дори съм успявал да си наложа приятен сън в момент, когато целият ми ден и дори поредица от дни са били свързани с негативни емоции.

Тогава не сънуваш а мечтаеш. Когато се контролираш в съня и правиш квото ти е кеф е мечтание под друга форма :P

Или ти не говориш за контрол в съня ?

Drift_King
07-16-2009, 21:14
Не става въпрос за мечтаене!
Докато мечтаеш си буден, аз сънувам това което съм решил, че ще сънувам, но без да имам контрол над понаташното развитие.
Примерно решавам, че ще сънувам, че съм на Марс и ще си пия бирата с малките зелени човечета :D .След което се опитвам да си го наложа като идея докато се унасям и ако се получи на сутринта се събуждам и съм сънувал действие на Марс.
Ситуацията е наложена съзнателно от мен, но това което се е случило в съня е несъзнателно.

Genetix
07-16-2009, 21:16
Дам интересно ако преплетем твоят случай и това твърдение, че можем да тълкуваме сънищата можеш да си нагаждаш ковото си искаш. Ако сънуваш черна мечка с червени очи ще спечелиш 6ца от тотото. Аз казвам другия път това да сънуваш :D

vaniliika
11-07-2009, 21:29
бе кат почнахте да разкзвате за сънища ... и аз имах един странен (доста) .... цяла седмица ма държа ппод напрежение :-o .. та спомням си че понеделника сънувах че за нещо съм се провинила... и ме вкарват във затвора... и така на другия ден сънувам продължение ... започват да мислят наказание за мен .... абе нещо като сериал :lol: ... и вече четвъртъка решават да ме обезглавят :shock: ..ае нещо като в епохата на Хенри 8 (ако ма разбрахте де... просто имам предвид в този период ) :lol: .... и дори когато съм будна го осъзнавам знам че ше ми теглят чертата ... ;д ... и вече обмислям как да кажа на наще..че нещо ме очаква... боже не знам... толкова да съм била погъллната от този сън ... сама не си вярвам даже :D ....та петъка когато идва "страшния съд" 8-) ... посредата на съня осъзнах че всичко е един сън ... и свърши !.... главата ми си беше на мястото :D ..... но цяла седмица бях под напрежение .... и най-странното беше че го осъзнавах че ще ми се случи нещо.... но и аз не знаех какво... пфф не знам дали ме разбрахте ... но такова нещо никога не ми се е случвало ... :shock: :shock: .... какво ли ше значи това ...

padnaloblak
11-08-2009, 08:36
не видях дали някой вече го е споменал но:

Сън-- състояние на съзнанието в което с малко образи и усещания пресъздаваме реалността
Реалност-- един подробен изпълнен с много повече образи и усещания сън

и тук идва дилемата дали в момента ние сме будни или това е един подробен сън :D

ето ви и др интересен въпрос

Червена ли е динята и когато още не сме я разрязали?

тук се отделят два типа на виждане империзъм и .. другия тип :D

в единия случай ние разсъждаваме за света така: всеки предмед съществува независимо от останалите (пример динята е червена и без да сме я разрязали)

а другия е чепредметите около нас са тясно свързани с нашите усещания и преди ние да сме "усетили" че нещо е такова каквото е , то всъщност не е такова :D (пример динята не е червена защото ние още не сме я видели)

:D отклоних се от темата ама нищо де...

clever
11-19-2009, 14:22
Понякога сънят има връзка с действителността.Човек може да сънува неща свързани с неща които са се случили или ще се случат.

Auby
12-26-2009, 15:57
Аз също съм много заинтересована от сънищата. Един път бях сънувала сън, който така ме грабна че бях готова на момента да почна да се занимавам с тази наука само и само да разбера повече за значението на съня си. Почти всяка вечер сънувам различни и всеки от странен по-странен. Винаги ми е било интересно какво всъщност се опитва да ни каже подсъзнанието чрез тях. Съгласна съм с това, че понякога съня отразява желанията или просто нещо или някой, за което(когото) си мислил цял ден да кажем и после го сънуваш. Понякога пък сънувам хора, за които не съм се сещала "цяла вечност" и ми връщат спомените гръм и трясък. Но най-много ме заинтересоват тези, които се повтарят или ти привличат вниманието чрез детайли от съня, сякаш подсъзнанието се опитва да ти каже нещо. Не знам дали това е така, но това е моето мнение.

chill
12-27-2009, 23:01
И на мен ми е интересно да разбера повече за сънищата.
Веднъж сънувах, че говоря с някакъв непознат, вече не си спомням какво точно стана, ама интересното беше, че два дена след това се разминах със същият човек на улицата :-o Тааа.. отговаря ли на въпроса има ли общо сънят с реалността?

Shia
12-27-2009, 23:30
Ако имаш осъзнат сън има връзка с реалността или поне ти си мислиш за такава

Li0nesS
01-17-2010, 18:35
Това е доста сложен и дълъг въпрос. Прочетете "Хакери на сънища" на Андрей Реутов. :) Това, което ще ви кажа аз е написано там, така, че няма смисъл да се повтарям.