PDA

View Full Version : Себорея или какво ?



ReZoN
07-12-2009, 14:42
Здравейте, имам проблем.. Не знам колко е голям, но той е следният:
От скоро ми се появиха нещо като розови петънца, не много големи, и отгоре им се насъбира пърхут, или не знам какво е, но като го чопля падат бели люспи и после остава червената раничка, която седи извесно време и пак се насъбират люспите върху нея. Пробвал съм и да не ги чопля, но люспите почват сами да падат и е по-неприятно. :( тези неща, слава богу, са две, едното мина, но все още се усеща, а другото не мърда ..
Ако някой знае с какво да ги мажа, или какво да правя с тях, моля да ми каже. Ще бъда много благодарен, защото се подстригвам късо и се вижда. Мисля, че е Себорея, но не съм сигурен ;(

sssladuranka
07-12-2009, 16:22
събират ли се на купчинки? ако да - то аз имах такова преди 2год още се появява от време на време
себореен дерматит ми казаха че е на мен - купчинки които човърках и текваше кръв...
аз посетих дерматолог в болница Токуда,Денчева до колкото си спомням
предписа ми Кертиол S крем и шампоан,Себомакс и Елоком - общо взето всекви глупости
сега съм добре да чукна на дърво :P
бегай при дерматолог с една дума и успех ;)

ReZoN
07-12-2009, 19:40
Еми тва ще правя.. поне да намалее , защото се подстригвам 1-ви номер, а до 2-ри , 3-ти се вижда :( Иначе съм на 15 години и като по-малък пак имах, но бяха доста повече. Иначе не можах да те разбера как да ми се събират на купчинки.

sssladuranka
07-13-2009, 16:15
мъртви клетки се трупат на "купчинки" не знам как да ти го обясня :?

LoupGarrou
07-14-2009, 15:24
Имам от същото.Къпя се и на другият ден пърхот или по-точно едни такива струпеи и люспи,сякаш ми се бели скалпа,много е гадно,ама се мажа с някви работи дано да помогнат ;)

ReZoN
07-21-2009, 11:55
Личният лекар ми преписа едно лекарство. От седмица се мажа с него и използвам хубав шампоан. Вече е в пъти по-добре :) Почти ги нямам тея неща и вече не се виждат.