PDA

View Full Version : Точки по краката след премахване на косъмчетата



djudjulinkaa
07-12-2009, 14:44
Такам.. може да има такива теми, но аз не успях да намеря..
Проблема ми е, че след като си епилирам краката ми остават точки, но не такива червени от самото епилиране и после да се махат, а такива с черна точица вътре вероятно от самия косъм..едва ли го обясних добре де.. и мислех, че е от епилатора и започнах да се бръсна, но отново е така, че сякаш и по-зле.. точиците са до под коляното (даже и по-надолу) незнам дали защото косъма ми е твърд и така става или зарди епилатора, а после и зарaди бръсначката.. незнам.. при вас как е след като се епилирате .. остават ли някакви такива точици (които не се махат) ? Ако можете кажете с какъв епилатор сте или да ми препоръчате някакъв крем за след епилация.. Малко дълго стана обяснението но съжалявам :) Благодаря предварително! :)

Nadelina
07-12-2009, 15:04
И аз имах такива, сякаш нещо като коренче е вътре. От епилатора ми се получаваха и ги стисках като пъпки да се махат. Сега си бръсна краката и нямам този проблем. При теб още ги е имало, защото не е минало достатачно време след епилатора и още не са се изчистили напълно.

djudjulinkaa
07-12-2009, 15:09
мм едва ли е от времето.. епилирах ги последно преди 3 4 месеца някъде.. а и не са като пъпчици да ги стисна.. Ако може казвайте какъв крем използвате след като премахнете косъмчетата :)

soif
07-12-2009, 18:18
ползвам на philips satynelle и никога не съм имала такъв проблем

teenems
07-12-2009, 18:54
е и аз ги махам с епилатор ,получават ми се но след това изчезват
може би е от бързото отскубване на косъмчетата ,нз точно ,но при мен се махат след няколко часа :) ,но моите са червени.
а тези черните може да са подкожни косъмчета ..

djuki
07-12-2009, 20:16
ами пробвай да ги екфолираш след епилация ... с бръснача по- добре не ги махай давай с епилатора няка какво да става от него

sssladuranka
07-13-2009, 17:15
ами пробвай да ги екфолираш след епилация ... с бръснача по- добре не ги махай давай с епилатора няка какво да става от него
а след ексфолирането кожата не ти ли е червена?ако да,след колко време се оправя?ще препоръчаш ли ексфолиант :D олях се :D

djuki
07-13-2009, 17:25
ами пробвай да ги екфолираш след епилация ... с бръснача по- добре не ги махай давай с епилатора няка какво да става от него
а след ексфолирането кожата не ти ли е червена?ако да,след колко време се оправя?ще препоръчаш ли ексфолиант :D олях се :Dмацката каза че и остават ЧЕРНИ ТОЧИЦИ ! За бога поне чети темите като хората...

sweet_bubka
07-14-2009, 07:18
това са корените на мен ми се получава като се бръсна и затова започнах с епилатора и нямам такъв проблем

TeenSpirit
07-14-2009, 10:16
И на мен ми остават такива :smt097 Не ми се вярва да е от епилатора - Сатинел айс премиум... нз от кво са ама адски много ме изнервят...

ElinoOor
07-14-2009, 10:22
не ги махаш както трябва може би.. :-o

TeenSpirit
07-14-2009, 10:39
не ги махаш както трябва може би.. :-o
Някой да знае, къде има курсове по епилиране? :lol:

ElinoOor
07-14-2009, 10:40
е добре де 8-)

Junona
07-14-2009, 11:15
Амм, мацка, най-вероятно са подкожни косъмчета.. Имаше едно момиче, което преди много време имаше някакъв подобен проблем, питах я като видях темата ти и тя каза, че след като е започнала вместо с епилатор да ходи на кола маска .. са се махнали точиците.. :) Ако имаш възможност отиди да видиш при козметик за какво става на въпрос един поглед не би трябвало да ти струва парички.. според мен тя би трябвало да знае някакво мехлемче нещо.. :) Успех.. дано оправиш проблема :)

djudjulinkaa
07-14-2009, 21:52
Еми не са подкожни, защото после си излизат както трябва всичко.. много странна работа :? може би наистина са корените.. сега пак ще пробвам с епилатора да видим как ще е защото е възможно да е от честото бърснене.. :)

stealthyGirl
07-15-2009, 09:59
ползвам на philips satynelle и никога не съм имала такъв проблемДа, и не само Satinelle, ами и другите.

Предлогам, че твоя епилатор не ги отскубва, а ги къса и за това така ти остава малка част от косъма.

titinkaa
07-15-2009, 10:35
ползвам на Браун епилатор и рядко ми се получават точици,смисъл един път не друг път да и така,но рядко ми се получават,и ако имам тогава след като съм се епилирала отивам в банята мия си целите крака докъдето съм махала и след това си мажа краката с крем или с лосион за тяло и ми минават :)

TeenSpirit
07-15-2009, 11:09
ползвам на Браун епилатор и рядко ми се получават точици,смисъл един път не друг път да и така,но рядко ми се получават,и ако имам тогава след като съм се епилирала отивам в банята мия си целите крака докъдето съм махала и след това си мажа краката с крем или с лосион за тяло и ми минават :)
Не трябва да се миеш там където си се епилирала поне час ... пффф.

djuki
07-15-2009, 14:22
ползвам на Браун епилатор и рядко ми се получават точици,смисъл един път не друг път да и така,но рядко ми се получават,и ако имам тогава след като съм се епилирала отивам в банята мия си целите крака докъдето съм махала и след това си мажа краката с крем или с лосион за тяло и ми минават :)
Не трябва да се миеш там където си се епилирала поне час ... пффф.аз знам че 4 часа след това не трябва и поне 1 час преди това

epss
07-27-2009, 22:22
Преди, при всяко бръснене ми се получаваха такива точки. Това е, защото космите не се махат от корена, а както казаха преди мен, само се късат. Препоръчвам ти наистина да отидеш на кола маска... по - ефикасно е от епилатора ( е поне лично аз съм по - доволна, понеже при мен косъмчетата се появяват след по - дълъг период от време, а и ме боли по - малко от епилатора, въпреки че и с него се свиква, но предпочетох това :) )