PDA

View Full Version : Записването в новото училище?



BallFace
07-12-2009, 21:12
Какви документи трябва да носим, като отиваме в новото училище, за да се записваме?
Вярно ли е, че трябва да отидем до старото, за да вземем някакъв документ, че вече няма да се учи там..
И какъв е срока за записването?

Slashy
07-13-2009, 08:01
ами първо отиваш в старото у-ще, взимаш отпускно. след това в новото (носиш удостоверението и отпускното) и готово. поне така беше при мен.
срока е до сряда май.

detelina101
07-13-2009, 10:15
ами първо отиваш в старото у-ще, взимаш отпускно. след това в новото (носиш удостоверението и отпускното) и готово. поне така беше при мен.
срока е до сряда май.

mArMaLaDkA
07-13-2009, 10:23
Защо изобщо пускате мнение, щом ще е същото като на предишния потребител??

breathless
07-13-2009, 11:29
^ И аз дова се чудя от мноого време .. :-o

damdam
07-13-2009, 13:06
Аз ходих само до училището, в което ме приеха.
Май задължително трябва с родител, защото на документите трябва и неговият подпис.

smiLexaga1n
07-13-2009, 13:29
Сигурни ли сте, че е само това?
А до 'гнездото' трябва ли да се ходи?
А навсякъде ли трябва да е с родител? :/

Аз днес ходих да се запиша и само оригинала на удостоверението за завършен 7-ми клас (това с оценките тоест :D ) ми искаха, а носех всевъзможни глупости :lol: . Също искаха отпусно / отпускно от старото ми училище, което бях взела по-рано сутринта. И ми дадоха една бележка, на която пише, че съм записана в училището за 8-ми клас (това изречение, стана малко объркано 8-) ) . Но всъщност значи първо трябваше да отида там да си дам удостоверението и те ми дават пак тази бележка, с която да ми дадат отпусно / отпускно от моето училище, но тъй като ме познават ми дадоха и без нея. :D До гнездото няма никакъв смисъл да ходиш, отиваш само в училището, в което ще се записваш. То училището-гнездо май повече не ти трябва. Ами аз бях с родител докато се записвах в новото училище, а от моето където си взех отпусно / отпускно - то там мисля, че не трябва.

Lucho
07-13-2009, 14:01
Трябва ви едно медицинско е огигинала на свидетелството за завършен 7 клас. Всичко останало е по административен път и не ви засяга.

free3s
07-13-2009, 14:03
И аз днес ходих да се записвам и трябваше да нося удостоверението- оригинал и копие и копие от акта за раждане. Там ми дадоха бележка с която си взех отпусното и отново отидох до новото даскало да го оставя там. Тва е цялата процедура :)

rauwkost
07-13-2009, 15:09
Аз като се записвах в новото у-ще беше така:
1. Отидох до старото у-ще и си взех отпусното.
2. Отидох в новото у-ще и там ми искаха Медицинско (с профил съм), бележка за платена такса за фонда на училището (това навсякъде е различно, в някой училища може и изобщо да няма такава такса), бележката от изпитите с оценките и удостоверението за завършено основно образование, на всичките тези документи искат ОРИГИНАЛИТЕ, единствено на акта за раждане ми взеха копие. Това е. :)

elito6754
07-13-2009, 15:39
Ами аз първо отидох до новото училище и носех:
- удостоверението за завършен седми клас
- медицинско(понеже училището ми е професионално)
Дадоха ми една бежека за отпускно от старото училище, където пише, че си се записала при тях, тоест в новото.
След това отидох в старото, отписах се, прибраха ми бележката за отпускното и ми дадоха самото отпускно, с което трябва да се ява на 15 септември в новото училище. :oops:

meche95
07-13-2009, 17:16
ами първо отиваш в старото у-ще, взимаш отпускно. след това в новото (носиш удостоверението и отпускното) и готово. поне така беше при мен.
срока е до сряда май.

NE dnes me vru6taha 1vo otiva6 v NOVOTO daskalo ot tam se zapisva6 i ti davat BELEJKA koqto q predstavq6 v y4ili6teto-gnezdo 4aak togava ti davat otpysno i pak otiva6 v NOVOTO daskalo!!!!

mellina13
07-13-2009, 17:23
УРА! Вече официално съм ученичка на ЕГ"Пловдив". Днес ходих да се записвам и ми дадоха фишуто (което струваше 15лв!!! :shock: ) та нас 8-ми клас ни викат на 14-ти неофициално облечени( и тогава ще разберем кой в кой клас е), а на 15 вече с бяла ризка, фишуто и т.н. :D :D

damdam
07-13-2009, 17:33
Ооо, дано и нас да ни викат преди 15 :-D .
Нашите униформи пък още не са готови :smt022 . Не че искам много да я нося, а само да я облека да видя как ми седи.

А сег един въпрос по темата: Това отпусно задължително ли е? На мене не ми искаха нищо такова...

rauwkost
07-13-2009, 20:40
ами първо отиваш в старото у-ще, взимаш отпускно. след това в новото (носиш удостоверението и отпускното) и готово. поне така беше при мен.
срока е до сряда май.

NE dnes me vru6taha 1vo otiva6 v NOVOTO daskalo ot tam se zapisva6 i ti davat BELEJKA koqto q predstavq6 v y4ili6teto-gnezdo 4aak togava ti davat otpysno i pak otiva6 v NOVOTO daskalo!!!!
Т'ва са пълни глупости, гнездото ти няма абсолютно нищо общо!!!