PDA

View Full Version : Вечерен час



smilefromvarna
07-13-2009, 06:38
Ако детето е на възраст между 14 и 18 г., то задължително трябва да е с възрастен придружител след 22 ч.

Въпросът ми е следният: Аз съм на 19, приятелката ми на 16. Аз мога ли да мина за придружител и ако е с мен ще има ли проблеми след 22 часа?

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
07-13-2009, 07:05
Надали някой би ти направил проблем.
Но не можеш да минеш за придружител. Мисля, че трябва да имате роднинска връзка ... :-o

smilefromvarna
07-13-2009, 07:21
Надали някой би ти направил проблем.
Но не можеш да минеш за придружител. Мисля, че трябва да имате роднинска връзка ... :-o

Не мога да мина за придружител, но няма да има проблем?

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
07-13-2009, 07:28
Изчакай по-запознати от мен с регулативните норми да дадат своето мнение. Аз мисля, че по закон не можеш да бъдеш придружител, но шанса да бъдеш инспектирана е доста малък споредн мен. Тъй че риска е минимален, но кой знае ... късмета е кучка .

Lysit0
07-13-2009, 07:29
Ако е за дискотека мисля, че няма да стане.
Но все пак и двамата си носете личните карти вън след 22;00h,защото предполагам неискате 50лв глоба.

WILD__BOY
07-13-2009, 09:06
има начини да и станеш придружител, но ти трябва разрешение и от двамата и родители

ако питаш за дискотека - зависи коя... в escape съм виждал как момиче 92 набор пише декларация, че е придружаващо лице на момче 92 набор...

machoka
07-13-2009, 09:15
^^ Това са градски легенди.

Ако не си и брат/сестра, начина е декларация от двамата родителите, че са съгласни.

Ако ви спрат за проверка полицаи вечерно време, може бая грижи да ви се струпат на главата.

На мен ми се е случвало да се прибирам от някъде пеша посред нощите и както си ходя до мен се изравнява патрулка на улицата и изведнъж спират, излизат 3 говеда крещяйки 'ръцете на капака'.. и пълна проверка. Бахти и престъпника дето бях за няколко минути. Така че не разчитай само на късмета.

WILD__BOY
07-13-2009, 09:16
^^ Това са градски легенди.

Ако не си и брат/сестра, начина е декларация от двамата родителите, че са съгласни.

Ако ви спрат за проверка полицаи вечерно време, може бая грижи да ви се струпат на главата.

кое е градска легенда? нали и аз това казвам - трябва и разрешение и от двамата родители
:shock:

Shalala
07-13-2009, 09:25
еми,аз съм на 15 и съм от малко градче ченгелите са ме спирали около 10-15 пъти към 4-5 сутринта като се прибирам от диско,и като им кажа с две думи прости на кого съм.... и нема проблем.Ама,в по големите градове...
Пък и на диското не правят проблеми за алкохола,защото собственикът на дискотеката им плаща....
Да,но както те посъветваха,може би трябва да земете разрешително от ваще :-P

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
07-13-2009, 09:31
еми,аз съм на 15 и съм от малко градче ченгелите са ме спирали около 10-15 пъти към 4-5 сутринта като се прибирам от диско,и като им кажа с две думи прости на кого съм.... и нема проблем.Ама,в по големите градове...
Пък и на диското не правят проблеми за алкохола,защото собственикът на дискотеката им плаща....
Да,но както те посъветваха,може би трябва да земете разрешително от ваще :-P

Ти си едно ужасно дете :?

SunSmile
07-13-2009, 09:48
Не, няма да минеш за придружител! Трябва да сте най - малко брат/сестра, иначе не става. По принцип може, но родителите й трябва да ти напишат пълномощно, с което ти позволяват да я придружаваш след 22. Глобите са жестоки пък и тя е на 16. Ако беше на 17 и половина , т.е. да й остава малко до 18 няма да й правят проблеми, но в твоя случай няма начин. За дискотека е абсурдно да я пуснат, въпреки че има различни варианти тва да стане :) По - добре техните да ти направят пълномощно, че да нямате проблеми и разправии :)

Seducti0n
07-13-2009, 10:30
:) И аз си мислех, че по дискотеките е абсурдно да те пуснат, ако нямаш необходимите години, но се оказа, че нещата не седят точно така.

Иначе по темата-наложимо е наличието на роднинска връзка
за декларации също съм чувала, но не знам до колко ефективни са

machoka
07-13-2009, 10:33
еми,аз съм на 15 и съм от малко градче ченгелите са ме спирали около 10-15 пъти към 4-5 сутринта като се прибирам от диско,и като им кажа с две думи прости на кого съм.... и нема проблем.Ама,в по големите градове...
Пък и на диското не правят проблеми за алкохола,защото собственикът на дискотеката им плаща....
Да,но както те посъветваха,може би трябва да земете разрешително от ваще :-P

чакай сега, тука говорим за гражданите :-o 8)

cherinka
07-13-2009, 13:00
^
:lol: :lol: :lol: :lol:

Huckleberry
09-23-2014, 20:21
еми,аз съм на 15 и съм от малко градче ченгелите са ме спирали около 10-15 пъти към 4-5 сутринта като се прибирам от диско,и като им кажа с две думи прости на кого съм.... и нема проблем.Ама,в по големите градове...
Пък и на диското не правят проблеми за алкохола,защото собственикът на дискотеката им плаща....
Да,но както те посъветваха,може би трябва да земете разрешително от ваще :-P
Говорим за по-гомямите градове .. Не селата който като кажеш че баща ти има 10 крави и те вече са ти в краката .. има разлика например в софия баща ти треа да е познаван от министъра до чистачката на улицата ! :)