PDA

View Full Version : Не ми идва



mechtaq_za_teb
07-13-2009, 08:03
Почнах да се притеснявам вече. Закънсява ми с 2 седмици почти. Бях на гинеколог и ми откриха киста, но трябва да ми дойде, за да пия след това едни хапчета за кистата, обаче не ми идва. Почти всеки месец е така, но никога не ми е закъснявало толкова... а имам симптомите. Боли ме стомаха от не знам колко време, но цикълът ми го няма. Някакъв лесен начин да ми дойде знаете ли или ще трябва пак да ходя на лекар?

BlackWings
07-13-2009, 08:30
Да не си бременна , незнам но това просто е първото , което ми идва наум , не че искам да те плаша.. :-o
Ако не може да си , може би трябва да се видиш с гинеколога си , да не би да има някакъв хормонален проблем, че не ти идва. Не съм запозната как кистата влияе на цикъла.
Има една бабина рецепта за предизвикване на цикъла с кисело мляко и канела - нещо такова НО препоръчвам не експериментирай с такива глупости + това едва ли действа. Най добре попитай лекар , наистина той ще те посъветва най добре.

mechtaq_za_teb
07-13-2009, 08:33
Да не си бременна , незнам но това просто е първото , което ми идва наум , не че искам да те плаша.. :-o
Ако не може да си , може би трябва да се видиш с гинеколога си , да не би да има някакъв хормонален проблем, че не ти идва. Не съм запозната как кистата влияе на цикъла.
Има една бабина рецепта за предизвикване на цикъла с кисело мляко и канела - нещо такова НО препоръчвам не експериментирай с такива глупости + това едва ли действа. Най добре попитай лекар , наистина той ще те посъветва най добре.Не съм бременна :)

Nadelina
07-13-2009, 08:35
Не си прави експерименти, а отиди пак при гинеколога, повече ще си навредиш така.

SunSmile
07-13-2009, 08:55
Ходи при генеколог и му кажи да ти го предизвика. По принцип трябва да ти изпише Дуфастон да го пиеш няколко дни, той щи каже и всичко да се оправи

sladkalady
07-13-2009, 09:16
Не ти идва заради кистата.Отиди на гинеколог ,за да ти изпише нещо,което да ти предизвика цикъла

mechtaq_za_teb
07-13-2009, 09:22
Не ти идва заради кистата.Отиди на гинеколог ,за да ти изпише нещо,което да ти предизвика цикълаАз я имам от доста време и не знам... оффф ;( ужас

mechtaq_za_teb
07-13-2009, 09:37
Ей, сладурано, ще ти откъсна ушите :-) Нали точно с теб си писахме на лични, че трябваше да ми предизвикат лелката с хапчета, за да мога да почна ОК. И въпреки че пих Дуфастон, след това чаках 2 седмици, за да ми дойде. Би трябвало вместо да чакате следваща М, да я предизвикате.
Закъснява ти заради хормонални неуредици, но не е зле да се тестваш.

Струва ми се темата е за Здравни ;)Знам, че си пиасхме, но какво да направя... смисъл гинекологът ми каза да изчакам да ми дойде и да го пия от 16-тия ден. Не знам как ще стане... от няколко дни се чувствам супер зле.

kalpazanka
07-13-2009, 09:38
А колко дни ти е МЦ?

Loshotia
07-13-2009, 09:55
Дуфастон не се предписва току така. Аз го пия веднъж на 10 дни по половин хапче, за да ми идва и лекувам с него аденом.


А кистата още ли я имаш?

mechtaq_za_teb
07-13-2009, 10:09
Дуфастон не се предписва току така. Аз го пия веднъж на 10 дни по половин хапче, за да ми идва и лекувам с него аденом.


А кистата още ли я имаш?Да. Аз още не съм пила хапчетата, трябва да ми дойде за тая цел.

LittleFashionista
07-13-2009, 10:15
Ако ми кажеш какво общо има с козметика и диети :-o
Това е тема за раздела "Здравни проблеми и болести"
Сори, че правя забележка,но просто ме дразни...Не си мислете, че щом тук пишат предимно момичета е " момичешки раздел"

Loshotia
07-13-2009, 10:26
^ e то и здравето не е момичешки раздел

До авторката: като бях по- малка и имах киста си спомням, че ми дадоха някакви хапчета и я разбиха

LittleFashionista
07-13-2009, 10:33
^ e то и здравето не е момичешки раздел

нещо не те разбрах :-o ?
казах, че е по удачно да пише в раздела за здравето и т.н. , защото какво общо има кога и е дошло с козметика и диети. някои момичета май сериозно си мислят, че тука щом пишат повече момичета и могат да пускат теми за момичешки проблеми...

mimsssssss
07-13-2009, 10:38
единствения по безопасен начин за предизвикване е канелата.2 лъжици и до 24 часа ти идва.пробвала съм го и е вярно.но все пак консултацията с гинеколог е препоръчителна

kalpazanka
07-13-2009, 10:42
единствения по безопасен начин за предизвикване е канелата.2 лъжици и до 24 часа ти идва.пробвала съм го и е вярно.но все пак консултацията с гинеколог е препоръчителна
Много моля четете И първия пост на авторката, не само заглавието! Прегледала се е, има назначено лечение, но първо трябва да дойде менструация, за да го започне.

GaBiIi__
07-13-2009, 10:45
Не си прави експерименти, а отиди пак при гинеколога, повече ще си навредиш така.
:)

mechtaq_za_teb
07-13-2009, 11:09
Извинявам се. Явно темата не е за тук. Не съобразих, защото съм срещала подобни теми и в този раздел. Ако модераторите сметнат за нужно, нека е преместят.

Loshotia
07-13-2009, 11:14
За предизвикване съм чувала, че пият аспирин. Ама с това може да си прецакаш стомаха. Аз съм пила и чай от дафинов лист- отвратително е

mechtaq_za_teb
07-13-2009, 11:20
За предизвикване съм чувала, че пият аспирин. Ама с това може да си прецакаш стомаха. Аз съм пила и чай от дафинов лист- отвратително еНе... питах за нещо безвредно. Но явно такова няма.. :)

Kris4oy
07-13-2009, 11:34
и аз много се притеснвам, защото съм вече на 14 и още не ми е дошло.. ако пробвам това с канелата, дали ще стане? :(

GaBiIi__
07-13-2009, 11:46
и аз много се притеснвам, защото съм вече на 14 и още не ми е дошло.. ако пробвам това с канелата, дали ще стане? :(
не не пробвай когато трябва тогава ще ти дойде ако не има лекари за това :)

LovelyGirl
07-13-2009, 11:54
Трябва да отидеш при гинеколожката си и тя да ти изпише лекарства, с които ще го предизвика!

Little_Lady93
07-13-2009, 13:24
Авторке, а да си гладувала или правила няква диета???

Loshotia
07-13-2009, 13:26
^това също! И стресът много се отразява

иначе пробвай с дафинов лист

shell
07-13-2009, 15:17
и аз много се притеснвам, защото съм вече на 14 и още не ми е дошло.. ако пробвам това с канелата, дали ще стане? :(
миличка,недей да си бърникаш по организна :( когато тялото ти е готово и цикълът ти ще си дойде.Не забравяй,че ще ти дойде когато организмът ти е готов,когато той реши ,а не ти.Можеш да си докараш здравословни проблеми :( Има време ще ти дойде.Виж ако си вече на 16 и нямаш мензис тогава се притеснявай.
А към авторката-мисля,че е най-разумно да отидеш пак при гинеколога си,за да ти даде съвет :) Успех :-)

mimsssssss
07-13-2009, 15:30
и аз много се притеснвам, защото съм вече на 14 и още не ми е дошло.. ако пробвам това с канелата, дали ще стане? :(
миличка,недей да си бърникаш по организна :( когато тялото ти е готово и цикълът ти ще си дойде.Не забравяй,че ще ти дойде когато организмът ти е готов,когато той реши ,а не ти.Можеш да си докараш здравословни проблеми :( Има време ще ти дойде.Виж ако си вече на 16 и нямаш мензис тогава се притеснявай.
А към авторката-мисля,че е най-разумно да отидеш пак при гинеколога си,за да ти даде съвет :) Успех :-)

+1

DivoTo_KoTe
07-13-2009, 15:53
Ох една съученичка пиеше някакъв чай,обаче не се сещам какъв и им идваше.

Ако влезе в скайп ще я питам

mechtaq_za_teb
07-13-2009, 20:27
Авторке, а да си гладувала или правила няква диета???Не.

akinom
07-14-2009, 05:50
Не си яла месо напоследък?

mechtaq_za_teb
07-14-2009, 08:57
Не си яла месо напоследък?Ям си всичко, не се ограничавам в количество. Е, не ям сладко почти... така де, не се тъпча с боклуци. Това имах предви. Но си хапвам и то доста.

Bloodlust
07-14-2009, 18:27
Бях в подобна ситуация - закъсняваше ми, а имах всички признаци. Почнах да пия повече вода и ми дойде. Сестрата в даскало ни беше обяснявала, как през лятото понякога организма не може да складира достатъчно вода за да настъпи цикъла. Поне е абсолютно безвреден метод. :)

Kris4oy
07-15-2009, 16:49
днес ходих на лекар и ми казаха, че когато съм падала като малка съм си деформирала прешлоените и те притискта единият ми яйчник и затова не може да ми дойде, но казах че не е нещо сериозно :grin: :grin: :grin:

bubinkaa
07-15-2009, 21:29
mechtaq_za_teb какво стана...дойде ли ти вече? :-o

Pliok0019
07-16-2009, 13:05
За предизвикване съм чувала, че пият аспирин. Ама с това може да си прецакаш стомаха. Аз съм пила и чай от дафинов лист- отвратително е
Аз пия дафинов лист понякога, защото имам страшен проблем с болките по време на ЦМ...

За канелата и аз съм чувала, но наистина решението е само едно - отиди на лекар.