PDA

View Full Version : Дете с проблем.



BaBsYyY_SeXyYy
07-13-2009, 09:39
Вие как бихте се дължали, ако имате нов\нова съученик\съученичка, който\която ходи с патерици или просто има някакъв проблем? И може ли това дете да бъде спокойно, че няма да го изолират или да го подиграват в новия клас?

TheNewReligion
07-13-2009, 09:45
Е, как да се държа? Нормално, естествено. Миналата година в бившия ми клас дойде едно момиче, което имаше някакъв ужасен проблем с краката и се движеше много трудно. Аз се сприятелих с нея, помагах й да изкачва стълбите...От начало ми се струваше готина, но впоследствие (как се пише тази дума?) се оказа мамино детенце, на което постоянно трябва да обръщаш внимание, и се скарахме. Може да няма много общо с темата, но реших да го напиша.

rauwkost
07-13-2009, 15:14
Бих се отнасяла абсолютно нормално, така както се държа със "здравите", така и с въпросното дете. А тази грешка със съжалението, която допускат много хора е адски тъпа, т'ва дете ще се чувства още по-зле само защото вижда че буди съжаление в очите на заобикалящите го!

sword
07-13-2009, 15:29
^ Подписа ти с лупа тряя да се чете. Колко ли ти е за факаната родина..

rauwkost
07-13-2009, 15:32
^ Подписа ти с лупа тряя да се чете. Колко ли ти е за факаната родина..
Абе то ми е достатъчно за "факаната родина" ама трябваше да е линк и нещо се прецака, как да е ще си го оправя.

sexa_na_kompleksa
07-13-2009, 15:52
Ще се държа нормално.
Не знам дали питаш, защото ти имаш някакво увреждане, или просто от любопитство... Но аз съм контактувала с такива хора и последното, което те искат е, да се държат с тях сякаш са различни.

yMeH
07-13-2009, 15:59
Имаше едно момиче с такъв проблем Елена се казва.
Съвсем нормално се държаха всички.
Приятно момиче, нищо лошо не мога да кажа.

Lysit0
07-13-2009, 18:01
Нормално естестевено.Даже бих помогнала с каквото мога.

GbSy
07-13-2009, 18:05
Нормално. Виж, аз знам. Четох ти един постинг.
Не се страхувай, с мен лично няма да имаш никакви проблеми. :)
Дай скайп, че ще сме съученички... е аз ще съм с ИЕ, но к'во..

vampire_girl_
07-13-2009, 18:37
Нормално.
Ако ми допада като характер,бих била приятелка с въпросния човек.
Какво значение има как се придвижва или изглежда някой - това не го прави повече или по-малко човек.
Стига да е свестен/а ми е все тая какъв е.

Seducti0n
07-13-2009, 19:47
:) повече от добре,
аз все се бутам да помагам, понякога имам чувството, че е жизнено важно за мен да бъда полезна за някого, още повече, що се отнася до трудно подвижен човек.

Изолацията е възможно най-тъпия подход, не знам какъв човек трябва да си, 4е да страниш от някого, само поради физически недъг.

ThePowerOfLove
07-13-2009, 21:38
Бих се държала съвсем нормално. В никакъв случай не бих се подигравала. На всеки може да се случи.

plmn
07-14-2009, 02:59
Бих се държала съвсем нормално. В никакъв случай не бих се подигравала. На всеки може да се случи.

абсолютно. това не го/я прави по-малко човек от който и да е.

xoxi
07-14-2009, 06:20
Ще се държа с детето както с всички останали от класа.

hotspot
07-14-2009, 07:14
БИХ МУ ПОМАГАЛ , НЕ МИСЛЯ ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ ОТХВЪРЛЯТ ТАКИВА ДЕЦА , МАКАР И МНОГО ХОРА ДА ГИ Е СРАМ ДА ПРИЗНАЯТ ,ЧЕ И ТЕ СА НА ТУЙ МНЕНИЕ :oops:

tItEufFf
07-14-2009, 10:09
Имам едно момче в класа.. Не е добре. Неадекватен е. Много му се подиграват. Веднъж му разспиаха несесера и той започна да си боде ръката с пергела. Ужасно е. Защо го правят...
На него не може да се помогне. Опитвала съм да говоря с него, но както казах - неадекватен е. Вижда се, че живее в друг свят, където му е добре. Веднъж в един час започна да се смее с глас.. от нищото.

Ужасно е да виждаш хора, които се мислят за голямата работа като се заяждат с по-слаби от тях. Явно не разбират колко са жалки.

Violenza
07-14-2009, 19:24
Няма нищо по-жалко от това да се правиш на велик на гърба на някой по-слаб от теб.
В класа ми има едно момче, не е от най-приказливите, специално с мен и моите приятелки общува доста, но с момчетата и дума не си разменя, защото тия глупаци само му се подиграват, мислейки се за нещо много по-голямо. Говорила съм хиляди пъти по тая тема с тях, да не го закачат, да не го удрят, дори да не говорят с него, ако имат намерението да му се подиграват, но няма никакъв смисъл, те просто не искат да разберат за какво става дума..

Wassil
07-14-2009, 19:32
Абсолютно нормално , дори бих помагал ежедневно на въпросния/та ми съученик/чка :)

eXpl0d3
07-14-2009, 19:35
Ще му се подигравам, ще го бия и ще го спъвам да пада ....

БАВНОРАЗВИВАЩИ сте ве !

Как може да се дъжа според теб .... кой клас си, че такаива малоумщини питаш ? На секи може да са случи така ,че да е със здравословен проблем ....

fan7as1a
07-14-2009, 20:34
Еми аз бих се държала добре...ако иска да му помогна ще ми помогна...защо пък трябва да му се подигравам като другите..все пак и инвалида е човек и той има чувства :? :)

Unendlich
07-16-2009, 18:22
Ще се държа съвсем нормално, защото той/тя ще е един от нас :grin: Подигравки винаги се получат, ако в класа ти са събрани гадни хора, може да се получи и при по-малките .. В по-големите класове някак си това го няма, има едно по-голямо разбиране и дали това ти харесва или не, все трябва да се държиш на положение, иначе ти си глупакът. :)

teenems
07-16-2009, 18:35
ще се сприятеля и ще помагам :smt048

AItOo0
07-17-2009, 15:41
Ще се държа нормално и ако видя ,че има нужда от помощ с удоволствие ще му помогна :)

adizitk1
07-17-2009, 16:54
ще се сприятеля и ще помагам :smt048
+1 :)

KeInEnAmE
08-10-2009, 08:24
тва 4е е с патерица не озна4ава 4е е трябва да се държат с него по раъли4ен на4ин от другите деца според мене

CrAzYanDlaZy
08-10-2009, 08:30
Ооо много ясно, че няма да тръгна да се държа като гаднярка! Все пак на всеки може да се случи, то и на мен ми се е случвало, като си счупих ръката и всички бяха много мили. А и тва дете все пак ще се оправи. Така че аз лично бих помагала с удоволствие. :)

Sunny_stz
08-15-2009, 14:35
Бих му помогнала!

des7royer
08-15-2009, 21:25
Ще се държа с него, както и с всяко друго дете :) Например имам един приятел, който му правиха операция преди месец и сега се въстановявя, може да ходи-куца, но е супер комплексиран от това.. Няма желание да излиза освен пред тях да го видя, срам го е .. :? Направо незнам как да го накарам да не му пука.. Той си мисли, че всички ще му се смеят и т.н.....

NamelessRomantic
08-15-2009, 23:58
Както със всеки друг - ако ми харесва личността - добре,ако ли не - не чак толкова.Просто какъвто и да било недъг няма да повлияе на отношенията ни - или поне няма това да е причината.

petranka666666
08-16-2009, 15:46
vseki moje da ima problema psihicheski ili fizicheski trabva da uvajavame tezi detza.Te sastho kato nas imat sartza i dushi i te stradat mnogo po-veche ot nas.Taka misla az

bloodymirror
09-03-2009, 08:58
Така е,помагаш и това е..