PDA

View Full Version : Трудно изхождане... МОЛЯ ВИ за бързи отговори.. :(



3ff3k7a
07-13-2009, 15:10
Здравейте! По принцип ходя по голяма нужда много рядко..на няколко дни един път.. което изобщо не е добре.. сега не съм ходила от повечко време..ии е доста твърдо и голямо.. :( И боли.. боли ме, все едно някой ме пробожда отвътре отвреме на време, както и ми е мноого тежко. Но не мога да отида.. трудно ми е... Някой ако може да ми предложи нещо? Предпочитам да не са лекарства разни, но вече положението е много зле и бих пробвала всичко... :( Мерси предварително!

JoyfulCompany
07-13-2009, 16:40
Чаят от Сена ще ти помогне. Биопрограма имат такъв, във всяка аптека ще намериш (специално пък този на Биопрограма го има и по супермаркетите). Запари го хубаво. Да знаеш, че ефектът му може да е бурен и болезнен (за коремчето)! И го използвай само за този път!!!, защото очевидно нямаш добра перисталтика и не е хубаво да привикваш към външни средства. Изготви си добър хранителен режим, докато още не са се задълбочили проблемите. Пий много вода, яж ябълки, на гладно може да пиеш мед, разтворен в топла вода, не преяждай, не прекалявай със сухите храни, дъвчи бавно и с внимание всяка хапка, хубаво ще е да спортуваш. Важно е, направи го сега за себе си, точно този хроничен запек плюс малко по-слаби кръвоносни съдове на изхода могат да ти докарат отвратителни хемороиди.

ItalianMafia
07-14-2009, 05:45
Запек.. ходи до аптеката..

hottie
07-14-2009, 07:19
Това е много лошо. Наистина те съвсетвам да предприемеш мерки. Защо не се консултираш с гастроентеролог? Можеш да си причиниш и хемороиди по този начин(гледам на там си се запътила).
Значи сигурно ще бъда досадна като кажа, че трябва да се храниш здравословно и да се движиш, но е така. Факт.

kalpazanka
07-14-2009, 07:33
Наблягай на влакнините. Също можеш да си вземеш зелен чай на Биопрограма. След като го изпиеш, най-много до 2 часа ще има ефект. Избягвай пакетираните боклуци, старай се да хапваш повече течни храни /супички, кисело мляко/ и зеленчуци. Идеята е като пиеш много вода, да има какво да я задържи в храносмилателната система, защото иначе се резорбира в дебелото черво.

georgi12
07-14-2009, 08:06
Един такъв проблем освен , че е много вреден за организма също така предизвиква и хемороиди . Ако не си запозната - хемороидите са разширени вени на аналното отверстие , които са доста болезнени и неприятни .
Дращенето , което усещаш при изхождане може да са имено хемороиди .Освен , че е задължително да отидеш на лекар , както и да пиеш слабителни чайове , то добре е и да се храниш с храни , които да предизвикват разхлабване .
Наблегни и на супите . Избягвай сухи храни .
Проблемът ти никак не е малък и за това не отлагай нито час.

3ff3k7a
07-15-2009, 00:44
Ако си взема този чай на Биопрограма... ще го изкарам като..разстройство? Няма значение де, аз пък точно това искам, защото иначе е много болезнено..не искам просто да ме накара да отида по голяма нужда, а да е рядко.. така ли действа?

Обещала съм си, след този път, започвам да вземам мерки. Сега искам просто да го изкарам от себе си.. защото имам чувството, че всеки момент ще се пръсна.. :(

mufff
07-15-2009, 02:12
Има доста средства за разхлабване. Има и шоколадчета.... и всякакви други работи :)

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
07-15-2009, 05:02
Отиди до личния да ти изпише разхлабително ;/ Ще се разпориш, но ще ти мине.

След което посети специалист и най-вероятно ще трябва да минеш през някакво лечение. Нещо не е наред или просто наблягаш прекалено много на сухите храни.

Gabroveca
07-15-2009, 06:53
Пиши на КИРИЛИЦА!

.: machoka :.

hottie
07-15-2009, 07:22
И фибри !

xplay
07-15-2009, 08:50
Чай от Сена (Майчин лист) и правилно хранене!

cookie_master
07-15-2009, 09:59
може да е от яденето на сухи храни :(

3ff3k7a
07-15-2009, 10:24
Да, все ми повтарят да не ям само такива сухи храни, ама кой да слуша..сега отивам до аптеката за чай.

punk14
07-15-2009, 11:21
моето най-добро и помагащо решение е:сутрин към 10:15 на гладно пиеш топла вода(ама не топла да ти изгори корема,ами малко по топла от хладка вода.и пиеш по малко с банан.ядеш банан и пиеш от топлата вода по малко.като ги изпиеш се разходи мъничко(може и да клякаш от време на време и чистия въздух на балкона няма да ти дойте и той зле нали?)
това е най доброто решение и ще се оправиш и не ми се смейте защото действа.аз един път така и 7 дни в седмицата и 7 геврека в кенефа :razz: :razz: :razz:
а за напред не яш твърди или сладки неща.нито пък меса особено свинско.сега е лято и има достатъчно салати в магазина(а да не говорим лятото колко плодове има)некатарини,праскови,ди ията също основен плод на лятото.и айде успех ако направиш всичко както трябва след 2 седмици ще пишеш как да си оправиш разтройството :razz:
ако случайно не се оправиш все пак,значи имаш сериозен здравословен проблем и тябва да посетиш чичо доктор :(

titinkaa
07-15-2009, 11:45
тва може да се дължи на лошо храносмилане и лош навик на ядене,яж Активиа всеки ден

ameli
07-17-2009, 15:16
активия действа ли :-D

3ff3k7a
07-18-2009, 00:02
Благодаря на всички за отговорите! Вече трети ден пия някакъв сироп за лечение на запек. Днес пих и от този чай на биопрограма. До преди малко нямаше никакъв ефект, а бяха минали поне 12 часа откакто го пих..тъкмо започнах да губя надежда и.. ме изненада точно когато щях да лягам.. А вече се чудех дали да не изпия втори чай :-D Не излезе всичко, но се надявам утре да се поизчистя. Мерси пак на всички, ако има нещо ще пиша.. :) И вече ще внимавам какво ям и какво правя! :-D

mysticinside
07-18-2009, 12:16
активия действа ли :-D

Да действа ...аз примерно сутрин на училище изяждам една ии след обяд съм задължително в тоалетната но не е разстройство а нормално изхождане по голямо нужда наистина много облекчава :) естествено в нейния случей една активия няма да помогне но вече прочетох ч е епочнаала да се опражя ! Браво и без повече такива проблеми :)

emilian
07-19-2009, 16:48
и с мен е така но аз съм мом4е кажете какво да правя :shock: :shock:

3ff3k7a
07-21-2009, 12:15
Еmilian, едва ли има значение дали си момче или момиче. Чаят винаги помага! :-D Но го ползвай само един път. След това се старай да се храниш правилно, по-малко сухи храни, повече плодове и течности, сутрин на гладно чаша топла вода, и трябва да се оправиш.. Иначе при теб каква е точно ситуацията??

emilian
07-21-2009, 14:41
mersi