PDA

View Full Version : Моля, дайте ми съвет (за училище)



excellence
07-14-2009, 10:01
Значи, малко странна тема точно за лятната ваканция, но нека да бъде по същество... става въпрос за английския..
значи в момента завърших 10 клас, граматика всичко чаткам на 6, обаче тая лексика ми е голяма мъка!! Не мога да запомням нови думи и това е! Ако случайно запомня, то е "зубрене" заради някое контролно, което предстои. Особено phrasal verbs .. преди ми беше много лесно да запомням думи - свързвах ги с дати, личности, спомени и т.н. но не става вече...
моля кажете начин, примерно вие как ги учите? Почнах да се подготвям за TOEFL , граматиката, всичко оправям, есета, обаче на следващия ден просто новите думи, или такива, които не се използват често даже не помня, че съм ги учила.
Сериозно, дайте някакъв съвет, че ми е страшна мъка... :(

dark_wings
07-14-2009, 10:15
Еми зубря ги..как иначе??Много рядко запомням някоя дума ей така.

iiordanova
07-14-2009, 10:24
пиши всяка дума по няколко реда и си я повтаряй докато я пишеш.
:)

soif
07-14-2009, 10:25
преди си правих картончета от едната страна пишех думата на френски а от другата превода прехвърлях ги по няколко пъти на ден и ги запомнях

amk933
07-14-2009, 10:38
Гледай филми без субтитри, чети английски книги, гледай CNN, BBC, SkyNews, чети в нета американски сайтове и вестници и проблеми с лексиката няма да имаш. 8-)

excellence
07-14-2009, 10:50
^ aми ако искаш вярвай, правя го (само без BBC, само CNN), обаче проблема е, че като видя някоя дума, която не знам, проверявам я в речника, опитвам се да я запомня, но на следващия ден вече съм я забравила и каква е и какво означава.. :(

amk933
07-14-2009, 10:58
^значи с чуване не става. Тогава ти остават писане, гледане и повтаряне. Пробвай с някой от тия методи и виж кой ти е най-ефективен. :)

sexa_na_kompleksa
07-14-2009, 13:30
преди си правих картончета от едната страна пишех думата на френски а от другата превода прехвърлях ги по няколко пъти на ден и ги запомнях

Това е много полезно. Аз по немски си учех така. : )

absd
07-14-2009, 19:34
преди си правих картончета от едната страна пишех думата на френски а от другата превода прехвърлях ги по няколко пъти на ден и ги запомнях


това трябва да го пробвам :) :)

Eddie
07-15-2009, 07:17
В 8-ми клас като ни даваха по 100 и повече думи за един ден да научим учителя ни беше казал начин по който да ги учим по бързо.

Значи започваш да пишеш думата една под друга 25 пъти, като вече написаните думи ги закриваш с лист хартия за да не ги гледаш, защото се получава машинално преписване, и след всяко написване си казваш на глас произношението на английски и на ум българското значение. След това в събота или неделя си правиш един голям преговор на думите взети през седмицата. Аз също много трудно помня нещо на изуст но така успях да го науча пустия english

puxi95
07-15-2009, 17:25
Аз ги уча така:
1. Пиша всяка дума по няколко по 3-4 реда
2. Пишейки повтарям произношението
4.Пишейки на ум запомням какво значи
5. След това всички нови думи, които съм ги писъла по 4 реда ги изреждам в колонка
6. До тази колонка правя още няколко
7.И в първата колонка думите ако са на английски във втората срещу всяка дума пиша значението й. Във третата превеждам от български на английски думата като закривам с лист или друг подръчен материал съответно първата колонка :)

Айде, Успехчета :-)