PDA

View Full Version : Проблем с Немският език



alexandarchy
07-14-2009, 11:35
Здравеите, проблемът ми е такъв. От следващата година съм 8 кл. в езикова гимназия с профил НЕ-АЕ, което значи, че ще изучавам предимно немски. Не разибрам нищо от този език лексика граматика изобщо нищо. Може ми се дължи на това че не съм го изучавал въобще дори 5 мин. не съм отделял на този език, Въпросът ми е дали знаете за някакви помагала за начинаещи уроци в замунда за и подобни, защото не искам да отивам съвсем неподготвен.
Съжелявам за дългия пост. Благодаря предварително. :)

nencuHka
07-14-2009, 11:40
Ти като утидеш в училището започваш от А В С ... не се притеснявай,няма да те мъчат с лексика и нещо,което не са ти преподали там.

damdam
07-14-2009, 11:42
Повечето няма да са го учили, спокойно, няма да си единствен. . Както каза nencuHka, започва се от азбуката. Пък и да си купиш помагала и такива нещо, ти като дори 5 мин не си отделял, едва ли сам ще се научиш да четеш и пишеш правилно.

faststep
07-14-2009, 13:07
Аз пък имам един немски разговорник, но за сега съм обърнал внимание само на числата. :-o Но мисля да не се натоварвам сега и да си почивам пълноценно през ваканцията...После, като дойде време за учене, ще му мисля. Пък и всички ще сме на едно ниво и каквото е ново за теб, ще е ново и за всички. :)

lipstik
07-14-2009, 13:12
Ти ще почнеш да го учиш от нилата,така че няма проблем.

afterforever
07-14-2009, 17:18
май и проблем с българския

Wassil
07-14-2009, 17:23
Немски не се учи така сам , с помагалца и т.н. , без да ти се преподава от учител ;р В Езиковите гимназии всички започват от А-Б , и бързо ще навлезеш в немския ;)

Сам да си учиш е , както казва класната , Гаст-арбайтер-дойч (Както някои мургави хора , предимно от ромски произход 8-) говорят български ;д )

afterforever
07-14-2009, 17:26
Аз уча сам немски и не е невъзможно, имайки предвид, че научих и още 2 езика сам :-o Но на мене и българският ми е добър...

sunset_light
07-14-2009, 17:28
Ами и аз съм така.
Приета съм с първи немски ,втори английски.
Първоначално и аз се притеснявах.
Но нали за това ще имаме 18-19 часа седмично език.
Да го научим. :)
Сега си почивай,че догодина ще е тежко. :D

ThePowerOfLove
07-14-2009, 17:37
Проблем нямаш, отначало се почва всичко. Не ти трябват допълнителни помагала, достатъчно е да отделяш нужното време за домашните и да си повтаряш каквото сте учили.

letilili
07-14-2009, 18:08
И аз не знаех нито една думичка на немски,обаче с доста усилия и слушане в час ,цяла година нямам по-слаба оценка от 6 :-o :D

Wassil
07-14-2009, 18:32
Аз уча сам немски и не е невъзможно, имайки предвид, че научих и още 2 езика сам :-o Но на мене и българският ми е добър...

Е това са вече изключения , иначе БРАВО ! :)
Аз по принцип говоря ;р :)