PDA

View Full Version : Мъдри мисли



Plamenka9009
07-14-2009, 15:50
Коя е най-мъдрата мисъл, която ви е направила впечатление в някой филм или песен .. :oops:

balon4eee
07-14-2009, 16:35
черно море , много е добре , слънце пече- още по добре ! На морето дупка , под чершафа 2

Priceless
07-14-2009, 16:47
Never let the fear of striking out keep you from playing the game . :) Cindarella Story
Любовта ни е като вятъра - не можеш да я видиш, но можеш да я почувстваш - A walk to remember :smt007

vampire_girl_
07-14-2009, 20:14
"Защо винаги лошите момчета лъжат,за да влязат в леглото ти,а добрите момчета лъжат,за да влязат в сърцето ти?" - Брук,ОТХ

"Егоистично е да си самотен сам,когато има още толкова много хора по света,които са самотни сами в същото това време." - Лукас,ОТХ

И изобщо в ОТХ има много яки мисли...струва си да се гледа,било то и само за това.

lastdaywithme
07-14-2009, 20:46
:arrow: "Животът е игра, в която правилата постоянно се менят. нищо неможе да я обърка повече от тези, които я взимат насериозно."

webmast3rche
07-14-2009, 22:23
Да бъдеш никой,но себе си,в свят,който прави всичко възможно,да те превърне в някой друг означава да се биеш в най-трудната битка,в която някое човешко същество може да се бие. :grin:

YellowZ
07-14-2009, 22:50
"You try. You fail. You try. You fail. But the only true failure is when you stop trying. " от The Haunted Mansion 8-)

Мн як филм... :razz:

TellMeYourName
07-14-2009, 22:53
"Защо винаги лошите момчета лъжат,за да влязат в леглото ти,а добрите момчета лъжат,за да влязат в сърцето ти?" - Брук,ОТХ

"Егоистично е да си самотен сам,когато има още толкова много хора по света,които са самотни сами в същото това време." - Лукас,ОТХ
направо ме разчувстваха :lol:

vichevv
07-14-2009, 23:41
БЪДИ ВИНАГИ ВЕРЕН НА СЕБЕ СИ !

Priceless
07-15-2009, 06:36
за да няма нова тема ще попитам тук. имаше един спомен беше нещо такова

уморих се от фалшиви души....какъв избираш да си с мен мъж или..нз някой сеща ли сеее... :(

Мене ми звучи като песента на Глория - Можеш ли да ме обичаш 8-)
Страхливец или мъж ще си за мен какво избираш ? :?

sunshinebaby
07-15-2009, 08:07
за да няма нова тема ще попитам тук. имаше един спомен беше нещо такова

уморих се от фалшиви души....какъв избираш да си с мен мъж или..нз някой сеща ли сеее... :(

Мене ми звучи като песента на Глория - Можеш ли да ме обичаш 8-)
Страхливец или мъж ще си за мен какво избираш ? :?


И на мен така ми прозвуча :D

DeadSilence
07-15-2009, 08:55
To be or not to be :lol:

machine_shot
07-15-2009, 09:26
Криминале -
Джулс:
'The path of the righteous man is beset on all sides with the iniquities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who in the name of charity and good will shepherds the weak through the valley of darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon those with great vengeance and with furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know that my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee.'

Tempest
07-15-2009, 10:16
Agent Simmons: I'm gonna count to five, okay...
Captain Lennox: Well, I'm gonna count to three.
[ Transformers ]
:D :D :D

RiseGirl
07-15-2009, 12:11
V: People should not be afraid of their governments. Governments should be afraid of their people.

трябва да ме направят рекламно лице :Д

TellMeYourName
07-15-2009, 12:16
Renton (Trainspotting) : ...Who needs reasons when you've got heroin?" 8-)

RiseGirl
07-15-2009, 12:31
American History X
Hate is baggage. Life's too short to be pissed off all the time. It's just not worth it.

Форест Гъмп:
„Животът е като кутия бонбони — никога не знаеш какъв ще ти се падне.“
„Run, Forest, run!“

Оркестър без име
"Цяла седмица й свиря под прозореца... Ай сиктир! Да не е Лайза Минели" 8-)

Отчаяни съпруги
Не стойте край надгробният ми камък, не ридайте.
Мен там ме няма, аз не съм заспал.
Аз съм в хилядите ветрове в единна цялост.
Аз съм диамантеният блясък на снежец.
Аз съм слънцето, огряло, жито зряло.
Аз съм нежен, кротък, есенен дъждец.
Не стойте край надгробния ми камък, не ридайте.
Мен там ме няма, аз не съм умрял!

JUSTDNB
07-15-2009, 12:37
"Whenever you have eliminated the impossible,whatever remains,however improbable,must be the truth." Sir Arthur Conan Doil

"Голямата трагедия не е смъртта,а това,което умира в теб,докато си жив."

"Perversity - The human thirst for self torture." E.A. Poe

И всъщност най-любимата ми е една много кратка,лично според мен,много смислена.

"Cum tacent,clamant." M.T.Cicero ("Като мълчат,крещят.")

blackvelvet
07-15-2009, 13:37
1.SSDD-same shit,different day
2.Това,че животът е тъй непосвторим,го прави така сладък.
3.Forget the pricne with the horse.I want the vampire with the Volvo.

Plamenka9009
07-15-2009, 15:09
Истинска любов.Разбираш ли?-Когато остарееш и се сбръчкаш, когато останеш без зъби, а съпругът ти те погледне, въпреки че е с отслабнало зрение, да види в очите ти целия свят - бъдещето, миналото, всичко добро и дори лошите неща които сте преживели и да може да каже "Това е моята кралица. И имах привилегията да я обичам." Това е истинската любов - Prince Charming :)

AnGeLcHeToTi
07-15-2009, 19:27
"Аз съм най самотния самотен самотник.."Сид Ice Age 3 :D
И това което ми е на подписа....

graceless
07-15-2009, 19:35
Кой каза,че човек умира?
Човек никога не умира напълно
Защото все още духът му витае наоколо,а тялото е в гроба :-P

graceless
07-15-2009, 19:40
От филма Walk the Line (2005)
Джун Картър към Джонни Кеш:You're not nothin'. You are not nothin'. You're a good man, and God has given you a second chance to make things right, John. This is your chance, honey.

psdsquared
07-15-2009, 20:14
"Everybody lies" - house md :)

juliee
07-16-2009, 11:17
"Аз съм най самотния самотен самотник.."Сид Ice Age 3 :D
И това което ми е на подписа....
:D :D :D

beliqsmok
07-16-2009, 19:48
И сам войнът е войн .. (не помня в кой филм беше)

SuperMeBojo
07-17-2009, 17:15
Не е точно мисъл, а кратък диалог.
You are the worst fuck I've ever had
-Why does a woman think that the wors't she could do to a man is criticize his sexual performance?!? ... Далеч не е най-мъдрото, но пък не е лощо да се знае като отговор на някой аргументи, направени от някой хора :wink: ... Network 1976

xHARDCANDYx
07-17-2009, 23:00
Любовта ни е като въздуха-неможеш да я видиш,но можеш да я усетиш :)

SuperBadSuperFresh
07-18-2009, 11:46
Have you ever loved someone so much, you'd give an arm for?
Not the expression, no, literally give an arm for?
When they know they're your heart
And you know you were their armour
And you will destroy anyone who would try to harm 'her

Eminem-When I'm Gone

Nail
07-18-2009, 12:22
"Не бих заменил семейството си за нищо.Дори и за целия шоколад на света" - Чарли от "Чарли и шоколадовата фабрика"


" След три дена, той бе загубил гласа си....след три месеца си беше загубил ума." - "Happy Feet"

InnocentGreed
07-18-2009, 12:53
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

xHARDCANDYx
07-18-2009, 16:19
InnocentGreed

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".


+1 :-)

North
07-19-2009, 09:27
"...Immortality seems like a good idea,until you realize you gonna spend it alone" -- "Queen of the Damned"
("Безсмъртието изглежда добра идея докато не осъзнаеш,че ще го прекараш сам")

"..И който не разбира от музика,бърза да пикае!..." -- "Ортекстър без име"

nikiTa__
07-20-2009, 12:03
Днес всеки гледа да е нещо повече от всички. Всеки гледа да се къпе във парички. Всеки следващ по-отракан, a всеки обикновен човечец е прецакан! Всички в днешно време сте такива,самочувствието направо ви избива. Но ще говорим като остареете..Друга песен ще запеете! Цял живот си пропиляхте да се правите на “пички”. Сега надявам се разбрахте, Красотата не е всичко!!!

JUSTDNB
07-20-2009, 12:52
Spencer: Well, that could change. I think my brother is going to ask you. He thinks you're "hot" .
Ashley: Yeah, he's got that right.

Spencer: Oh, I love Kelly Clarkson.
Ashley: And I love you anyway.


- And when it comes down to having the choice of being right or protecting you, I'll be wrong every single time. Because it's just who I am.


Ashley: Wow.
Spencer: You too.

- I used to think no one cared about what happened to me. And then I met you.


- I deeply resent you calling me homophobic!
- I didn't call you homophobic.What I said is,that you are in denial of being homophobic.There is a big difference..

Ashley: Life's a bitch and so am I. (Не можете да ми кажете по-мъдра мисъл от тая. 8-) )


- Too fast,too country,too gay..
- Ok,we're done.

Всички са от South Of Nowhere :smt007

dan40123
07-20-2009, 13:00
Седнеш ли на два стола, падаш по средата.
Който зло мисли, зло намира.
Плащаш 2, вземаш едно.
има и едно в подписа

Ballbreaker
07-20-2009, 13:05
Cause I need to watch things die... from a distance
Vicariously I live while the whole world dies
You all need it too, don't lie
Why can't we just admit it?

който се сети отде е получава една несъществуваща, но много вкусна курабийка.

шегичка де, tool - vicarious

wasch0
01-27-2011, 16:42
Любовта ни е като въздуха-неможеш да я видиш,но можеш да я усетиш :)


A walk to remember :smt007

elenkata66
07-04-2012, 08:58
moje li da te popitam kak misluh stava ve4e sme 1 godina zaedno s moq priqtel i sega nehto ze da se ligavi da kazva na maitap iskam da skusame kak go priemah tova kato zaa po golqma ot men az sam na 14 atoi na 16

heartshapedbox
07-04-2012, 09:13
V: People should not be afraid of their governments. Governments should be afraid of their people.


Любимият ми филм.<3

„ - Хората имат различни звезди. За тези, които пътуват, звездите са водачи. За други са само малки светлинки.“ -Малкият принц <3

Clown
07-04-2012, 09:58
"Cold silence has a tendency to atrophy any Sense of compassion"
Tool - Schism

kolegata88
07-04-2012, 10:52
Не е важно как ще се изкъпеш а как ще се избършеш след това

Nikolcheto24
07-04-2012, 15:57
When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. - Jimi Hendrix

heartlesandfreaky
07-05-2012, 00:12
I'm beautiful in my way, 'cause God makes no mistakes, I'm on the right track baby, I was born TO BE BRAVE...
Lady Gaga - Born This Way

Colouring
07-05-2012, 09:27
"The advantage of being a freak is it makes you stronger"

"Our bodies break down, sometimes when we are 90 , sometimes before we're even born, but it always happens and there's never dignity in it. I don't care if you can't walk, see, wipe your ass. It's always ugly. Always! You can live with dignity, you can't die with it. "

"Gifts allow us to demostrate how little we know about a person. And nothing pisses a person off more than being shoved into the wrong pigeonhole."

"Truth begins in lies."

"I've found that when you want to know the truth about someone that someone is probably the last person you should ask. "

От Хаус са.

И един от наааааааааааай-най любимите ми:

Michael Scofield: When I was young, I couldn't sleep at night because I thought there was a monster in the closet. But my brother told me there wasn't anything in the closet but fear. And fear wasn't real. He said it wasn't made of anything, it was just air. Not even that. He said you just have to face it. You just have to open that door, and the monster would disappear.
Dr. Sara Tancredi: Your brother sounds like a smart man.
Michael Scofield: He is. In here though, you face your fear. You open that door, and there's a hundred more doors behind it. And the monsters that are hiding behind them- they are all real.

Prison Break


A любимата ми мисъл е:
" Be the change you want to see in the world "
Gandhi

Slashy
07-06-2012, 06:52
Има доста готини мисли, на които съм попадала, но веднага се сетих за тази:
“Има нещо за теб, което не знаеш. Нещо, което дори отричаш че съществува, докато не стане твърде късно за да направиш каквото и да е по въпроса. То е единствената причина да ставаш сутрин. Единствената причина, поради която търпиш всичките лайна, кръв, пот и сълзи. И това е защото искаш хората да знаят колко добър, красив, щедър, забавен, налудничав и умен наистина си ти. Страхувай се от мен или ме почитай, но, моля те, мисли че съм специален. Всички споделяме едно пристрастяване. Ние сме наркомани за одобрение. Правим всичко заради потупването по гърба и златния часовник. За едното проклето браво. Вижте умното момче със значката, което лъска своя трофей. Свети пред останалите като диамант, защото всички сме просто маймуни в костюм, жадуващи за одобрението на останалите.” - цитат от филма “Revolver”

slimbo
07-07-2012, 22:00
Have you ever loved someone so much, you'd give an arm for?
Not the expression, no, literally give an arm for?
When they know they're your heart
And you know you were their armour
And you will destroy anyone who would try to harm 'her

Eminem-When I'm Gone

даа това е филм........... иначе си избрал/а едно от великите творения на еминем

whitebunny
07-08-2012, 20:47
Често да живееш с човек, за когото знаеш, че не те обича, е по-самотно отколкото да живееш сам.
Анатомията на Грей

strawberry88
07-09-2012, 23:17
Trust is like a mirror.You can fix it if it's broken,but you can still see the crack in that mother fucker's reflection.

ledenakrasota
07-09-2012, 23:21
"Ако обичаш нещо, пусни го на свобода. Ако го сгази кола, значи не ти е трябвало."- Алф

bubbbi :)
07-09-2012, 23:37
Хората , които се обичат не си причиняват болка ! - El Barco <3
Когато спреш да се страхуваш , ще започнеш да се наслаждаваш. - Tres metros sobre el cielo <3
Да се преструваш , че изобщо не те боли , боли най-много. - El Braco <3
A woman's heart is a deep ocean of secrets. - Титаник <3

glam_girl
07-10-2012, 13:37
It’s only getting better if we want it to... - Never Close Our Eyes by Adam Lambert
Open your eyes, look up to the skies and see... - Bohemian Rhapsody by Queen

slimbo
07-11-2012, 09:42
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/c36.0.403.403/p403x403/165858_274034876037556_91241199_n.jpg

liebeistfuralleda
07-11-2012, 21:30
Reality is wrong. Dreams are for real-2pac

Daydreamer3
07-12-2012, 13:43
“Vengeance, you see, can wait. A lifetime if necessary.”
The Borgias(TV series)

lqlq89
07-16-2012, 13:30
http://prikachi.com/images/630/5020630L.jpg

http://prikachi.com/images/645/5020645e.jpg

fizzyg
07-28-2012, 11:50
Silence is the most powerful scream.-Anonymous
Seduce my mind and you can have my body,find my soul and I'm yours forever.-Anonymous
И наааааааааай-най-любимото ми:
"Винаги се чувствам щастлив. Знаеш ли защо? Защото не чакам нищо от никого. Да чакаш винаги боли. Животът е кратък. Затова обичай живота, бъди щастлив и винаги се усмихвай. Живей за себе си и запомни - преди да говориш - слушай, преди да пишеш - мисли, преди да нараниш - чувствай, преди да мразиш - обичай, преди да се предадеш - опитай! Преди да Умреш - ЖИВЕЙ!-Шекспир