PDA

View Full Version : Министерски съвет



firegirlll
07-14-2009, 16:45
Е, депутатите на новото народно събрание вече се заклеха, кажете сега какво мислите и доволни ли сте от избора на Бойко на нови министри. :)

amk933
07-14-2009, 17:40
Да! Крайно време беше експерти, а не политици да управляват България. Всички до сега без изключение са прфоесионалисти и имат вътрешен поглед за проблемите в системите, които ще оглавят. Това са хора, които биха могли да се справят с тях. Особено Фандъкова, Дянков, Цветанов и Рашидов са истински гурута в техните области. Дано поне те направят нещо, че, ако тях ги няма кой. :)

doomkillerr
07-14-2009, 17:41
Е, депутатите на новото народно събрание вече се заклеха, кажете сега какво мислите и доволни ли сте от избора на Бойко на нови министри. :)

За сега нищо не можа да кажа... Ще видим като заработи новото правителство, какви мерки ще предприемат за "оправията" на нашата скромна Родина! Все пак одобрявам това, че назначава хора компетентни в областта в която сега ще бъдат министри. До сега имаше и случай хора който си нямат и понятие от дадена сфера да бъдат назначавани като министри... :shock:

amk933
07-14-2009, 19:17
Е, депутатите на новото народно събрание вече се заклеха, кажете сега какво мислите и доволни ли сте от избора на Бойко на нови министри. :)

За сега нищо не можа да кажа... Ще видим като заработи новото правителство, какви мерки ще предприемат за "оправията" на нашата скромна Родина! Все пак одобрявам това, че назначава хора компетентни в областта в която сега ще бъдат министри. До сега имаше и случай хора който си нямат и понятие от дадена сфера да бъдат назначавани като министри... :shock:

Да! Особено госпожа Нина Чилова, която я бяха попитали какъв скулптор предпочита, а тя беше казала името на някой композитор.... :-x


Не ме е страх от министъра на културата, а от културата на министъра Радой Ралин

firegirlll
07-15-2009, 04:38
Е, депутатите на новото народно събрание вече се заклеха, кажете сега какво мислите и доволни ли сте от избора на Бойко на нови министри. :)

За сега нищо не можа да кажа... Ще видим като заработи новото правителство, какви мерки ще предприемат за "оправията" на нашата скромна Родина! Все пак одобрявам това, че назначава хора компетентни в областта в която сега ще бъдат министри. До сега имаше и случай хора който си нямат и понятие от дадена сфера да бъдат назначавани като министри... :shock:

Да! Особено госпожа Нина Чилова, която я бяха попитали какъв скулптор предпочита, а тя беше казала името на някой композитор.... :-x


Не ме е страх от министъра на културата, а от културата на министъра Радой Ралин
Да, за този нелеп случай и аз бях чула. Според мен също е рано да се каже, но съдейки по новите министри, определено има качествени хора и професионалисти, което е изключително важно. От моите наблюдения мога да гарантирам само за Йорданка Фандъкова. Да се надяваме най-после да видим някаква светлинка в тунела, защото на народа вече му е писнало отвсякъде.

Lysit0
07-15-2009, 05:46
Доволна съм ,че генерала е начело.Той ще оправи наща скапа държава..... 8)

boog
07-15-2009, 09:04
Комунистите са знаели , че ще паднат замислили са всичко за да се издъне новото правителство не се надявайте прекалено много за да не останете после разочаровани. :x докато не се разкара от власт цялата червена сган няма оправия !!!

firegirlll
07-15-2009, 09:18
Комунистите са знаели , че ще паднат замислили са всичко за да се издъне новото правителство не се надявайте прекалено много за да не останете после разочаровани. :x докато не се разкара от власт цялата червена сган няма оправия !!!
Поясни, моля те, че не можах да разбера какво искаш да кажеш :-o

CucAgMuH
07-15-2009, 09:34
Иска да каже че текущите управляващи са поставили "капани" на бъдещите управляващи. Параноята го тресе яко.

Практически става въпрос по-скоро за споразумение подписано от предишните управляващи влизащо в сила през мандата на следващата партия оглавила парламента - викат му още "подводен камък".

Параноята че няма да се справят тресе ГЕРБ и постоянно пеят че има такива неща. А да има такива неща е нещо НОРМАЛНО. Правителството като голяма институция има подписани множество договори. В някои случаи - договорите имат връзка. Тоест, ще подпишем договора Х с благоприятни за България условия, ама само ако подпишем договора У с благоприятни условия за другата страна. Постига се след "преговори" и "компромиси". После властта се сменя, новите управляващи виждат договор У и казват "Ето, заложили са ни капан - вижте колко е неблагоприятен договор У...", а за договор Х си мълчат и после казват "Много добър напредък отбелязваме еди-къде си...".

Такива ми ти работи...

Genetix
07-15-2009, 09:58
Е не може ли новото правителство да отмени тези договори ? Все пак не са ги сключили те.

firegirlll
07-15-2009, 10:11
Е да, ама другата държава примерно въобще не я интересува, че в България са протекли еди какви си реформи, или че е имало смяна на правителството. Нея си я вълнуат нейните интереси и облаги от конкретния договор и така . ;)

Genetix
07-15-2009, 10:28
Е да, ама другата държава примерно въобще не я интересува, че в България са протекли еди какви си реформи, или че е имало смяна на правителството. Нея си я вълнуат нейните интереси и облаги от конкретния договор и така . ;).


Е разбира се, че е така. Но при един екстремално неизгоден договор за страната ще трябват и жертви, все пак има начин да се разтрогне.

firegirlll
07-15-2009, 13:13
Е да, ама другата държава примерно въобще не я интересува, че в България са протекли еди какви си реформи, или че е имало смяна на правителството. Нея си я вълнуат нейните интереси и облаги от конкретния договор и така . ;).


Е разбира се, че е така. Но при един екстремално неизгоден договор за страната ще трябват и жертви, все пак има начин да се разтрогне.
Винаги има начин да се разтрогне, обаче колкото е по-сериозен, толкова по-големи компромиси от наша страна трябват, а управлявашите така като ги гледам май не са особено жертвоготовни..

plmn
07-15-2009, 13:26
Доволна съм ,че генерала е начело.Той ще оправи наща скапа държава..... 8)

абсолютно грешно е да чакаш на една личност, каквато и да е тя, да 'оправи' нещо. НИЕ сме държавата, огромна част от проблемите на нашето съвременно общество се коренни именно в изкривените ни разбирания за демокрация, и не само.

по темата : рано е да се каже каквото и да е.

CucAgMuH
07-15-2009, 13:30
Винаги има начин да се разтрогне, обаче колкото е по-сериозен, толкова по-големи компромиси от наша страна трябват, а управлявашите така като ги гледам май не са особено жертвоготовни..

Бате Бойко вече отряза "Южен поток" и АЕЦ "Белене" ако не ме лъже паметта. С това темпо ще имаме втора атомна електроцентрала когато Етиопия завладее луната :-D

Щото иди обясни на тъп пожарникар, че циментовите основи(от 80-те години на миналият век) са започнали да корозират и не е кой знае колко добра идея да им сложиш ядрен реактор отгоре. Следователно трябва да бъдат изрязани и премахнати, а това е крайно скъпа и сложна процедура. Самият цимент има една камара примеси различаващи го от обикновеният цимент, за да не пропуска евентуална радиация и да понася високи температури и вибрации запазвайки здравината си. Следователно не можеш да идеш, да пуснеш двеста циганина с по една кирка и да го изкъртят. Всъщност - можеш, ама ще има да къртят до Второто Пришествие.

И вижда бате Бойко - договор за милиони левове да се изкърти тоя бетон(за да може после да се сложи нов). Конспирация! Спираме договора! Плащаме неустойки! БСП е виновно! :razz: Забавлява ме тоя човек :)

kristo
07-15-2009, 18:48
Доволна съм ,че генерала е начело.Той ще оправи наща скапа държава..... 8)
Първо да оправи себе си, че и той самият е достатъчно скапан. После да ни "оправя" държавата.

То и един негов гуру, който на практика го откри и наложи в политиката щеше да ни оправя за 800 дни и видяхме как ни "оправи". Тоя е същия като него, ама заблудените душици като вас скачат като пеперудки от тоя на оня, който им обещае да им свали звездите. Щото е лесно да подкрепяш силния на деня и да му "верваш", ама по неприятно и трудно е да видиш истинското му лице и да си един от малкото, които не го подкрепят, щото не са заблудени коне с капаци.

DJ_Mrav4o
07-15-2009, 22:23
Новият финансов министър е някакъв експерт в Световната банка. Честито! Дано я оправят тая държава, че положението е тежко :-o

CucAgMuH
07-16-2009, 00:33
Новият финансов министър е някакъв експерт в Световната банка. Честито! Дано я оправят тая държава, че положението е тежко :-o

Да си експерт в Световната банка не е голямо постижение. Нещо като да си сервитьорка в модерна чалга дискотека 8-)

amk933
07-16-2009, 00:41
^Изобщо не е само това:

Дянков е завършил Ловешката езикова гимназия, УНСС, доктор по икономика от Мичиганския университет.

Работи за Световната банка работи от 1995 г. Директор на научен център в Харвард. Работи по страните, най-застрашени от кризата в световен мащаб.

Класиран е в топ 100 на най-цитираните икономисти в света.

А жена му е финансовият съветник на Барак Обама. :)

CucAgMuH
07-16-2009, 01:11
^Изобщо не е само това:

Дянков е завършил Ловешката езикова гимназия, УНСС, доктор по икономика от Мичиганския университет.

Работи за Световната банка работи от 1995 г. Директор на научен център в Харвард. Работи по страните, най-застрашени от кризата в световен мащаб.

Класиран е в топ 100 на най-цитираните икономисти в света.

А жена му е финансовият съветник на Барак Обама. :)

Жена му консултира мамуняк, управляващ страната с най-големите бюджетни дефицити за света в миналите 2 години, и планирани най-големи бюджетни дефицити в световен мащаб за следващите 3 години. 8-) Това какво общо има с качествата му като икономист?

Другото няма да го коментирам :) Да го видим какво ще направи. Според преподавателите ми хич го няма тоя човек. Склонен съм да им вярвам...

amk933
07-16-2009, 01:14
^Изобщо не е само това:

Дянков е завършил Ловешката езикова гимназия, УНСС, доктор по икономика от Мичиганския университет.

Работи за Световната банка работи от 1995 г. Директор на научен център в Харвард. Работи по страните, най-застрашени от кризата в световен мащаб.

Класиран е в топ 100 на най-цитираните икономисти в света.

А жена му е финансовият съветник на Барак Обама. :)

Жена му консултира мамуняк, управляващ страната с най-големите бюджетни дефицити за света в миналите 2 години, и планирани най-големи бюджетни дефицити в световен мащаб за следващите 3 години. 8-) Това какво общо има с качествата му като икономист?

Другото няма да го коментирам :) Да го видим какво ще направи. Според преподавателите ми хич го няма тоя човек. Склонен съм да им вярвам...

Не ги знам преподавателите ти какви са, но много се съмнявам някой от тях да дорасъл нивото на директор на научен център в Харвард. А Дянков освен всичко друго е завършил и някаква специализация по анти-кризисни мерки. :)

CucAgMuH
07-16-2009, 02:10
Преподавателите ми са надраснали нивото на Харвърд. Те ни преподават от Хаваите, мойто момче. Отиваш да търсиш преподавателя си по Световна Икономика за заверка и младши асистента му ти казва че той е на Хаваите за да си купи втора яхта, понеже старата искал да си я докара в Черно Море. Старшито(старши асистента) пък бил заминал да кара сноуборд в Алпите, докато му поправят Bentley-то. Заверка нанъйци - по телефона. Деканът ни пък активно се опитва да е първият декан на български университет който се е разхождал в космоса... Другите двайсетина преподавателя не отстъпват по лудост на гореописаните. Имам усещането че като чуят за антикризистни мерки и си го местят от единият крачол в другият.

Ти ми говориш за някакъв смешко от Харвърд с антикризистни мерки. Ш` го видим ко ш` направи :) Дянков-Нервната Криза 8-)

amk933
07-16-2009, 02:18
Преподавателите ми са надраснали нивото на Харвърд. Те ни преподават от Хаваите, мойто момче. Отиваш да търсиш преподавателя си по Световна Икономика за заверка и младши асистента му ти казва че той е на Хаваите за да си купи втора яхта, понеже старата искал да си я докара в Черно Море. Старшито(старши асистента) пък бил заминал да кара сноуборд в Алпите, докато му поправят Bentley-то. Заверка нанъйци - по телефона. Деканът ни пък активно се опитва да е първият декан на български университет който се е разхождал в космоса... Другите двайсетина преподавателя не отстъпват по лудост на гореописаните. Имам усещането че като чуят за антикризистни мерки и си го местят от единият крачол в другият.

Ти ми говориш за някакъв смешко от Харвърд с антикризистни мерки. Ш` го видим ко ш` направи :) Дянков-Нервната Криза 8-)

Със заплатата си от Харвард може да ги купи всичките ваще със се лодките им. Бюджетът на Харвард е $30 милиарда. А и имах предвид интелектуалното ниво -не финансовото, ако не ме разбра. Ако бяха толкова топ, нямаше да са тук, а в университета, на чиито финансов научен център, директор е бил Дянковски. Да го плюят, ама поне да има на какво отгоре. ;)

Drift_King
07-16-2009, 11:19
Понеже заговорихме за икономика:
Аз съм леко скептично настроен към екип икономисти опитващи се да оправят кашата, която сами са сътворили.
Ако погледнем в миналото на световната икономика (а и българската), всички подобни опити свършват зле.
В условия на пазарна икономика кризи като настоящата и "Голямата депресия" са нормално явление, което неможе да бъде спряно нито овладяно.Това е един от основните принципи на икономинака винаги ще има спадове и винаги ще има бумове.
От анализи които съм чел за подобни кризи, стигам да извода (не претендирам, че е верен), че силната намеса в пазарите с цел бързо излизане от кризата води до задълбочаване на проблемите и по-бавно възтановяване.Точно в момент на криза пазарите трябва да бъдат оставени да се самокоригират, но след това е необходимо да има ограничения.Често експертите участващи в политиката искат да забързат този процес и в рамките на месеци да променят естественият ход на икономиката чрез различни приоми.Но в почти всички случаи нещата се объркват, защото политическата и социалната реалност са доста по-разлчини от рационалната икономическа и пазарна реалност от която експертите черпят опит.

CucAgMuH
07-16-2009, 13:13
Със заплатата си от Харвард може да ги купи всичките ваще със се лодките им. Бюджетът на Харвард е $30 милиарда. А и имах предвид интелектуалното ниво -не финансовото, ако не ме разбра. Ако бяха толкова топ, нямаше да са тук, а в университета, на чиито финансов научен център, директор е бил Дянковски. Да го плюят, ама поне да има на какво отгоре. ;)

Остани в реалността :smt011 Идеята е че преподавателите за които говоря гледат на университета като на развъдник от който да си избират момиченца и да си чешат егото че "техните ученци постигат успехи". Другите им интереси са чисто финансови и определено отдавна са подминали ДНК-то(Дянков Нервната-Криза).

Старшито по Корпоративно Право за период от една година смени седем коли за по над 300к лева всяка. А разходите за коли не са най-фрапиращата част от бюджета му. Бюджета на Харвърд не са джобните пари на ДНК-то, не знам как го мислиш ти :) Вуйчо ми е преподавател в Харвърд и за да си купи кола за 120к евро му трябваха две години. Прави си сам разликите. ДНК-то - ръководител, да взема 4 пъти повече - за 6 месеца ще си купи кола. Работи и в Световната банка - да получава два пъти повече пари. За три месеца ще си купи кола значи. И пак не достига нивото на Старшито. :-D

Няма смисъл да нищим кой колко пари има. Идеята е че хора които разбират от икономика и са дръпнали напред благодарение на практическо прилагане на знанията го погледаха, послушаха го какви ги говори, усмихнаха се и казаха че не става. :)

Нямам нищо против да грешат и тоя човек да оправи положението в България. Както казах - ще поживеем, ще видим.

amk933
07-16-2009, 15:32
^Много глупава логика беше това с колата. Това, че е сменил 7 коли за по 300к, не значи, че е имал 7 коли за 3 хиляди, а че ги е сменял. Нали се сещаш? Ако учиш икономика трябва поне с елемнтарни логики да си наясно. Така че ти може да си имаш кола за 300к, да я продадеш и да си купиш нова със същите пари. Чаткаш ли? Това беше мнооого глупава логика, че щом сменил 7 коли значи е дал 2 100 000. Пък и не знам защо харзулна тематав повърхнината на шарите, при положение, че въпросът беше свързан с лични качества, но карай. Отделна е темата в кое българско университетче се въртят тия далаверки, защото прокуратурата явно има доста работа. Но како те слушам Утре Носете Съответната Сума ще да е този български позор. И само по това, което ми каза, ми стана ясно защо Дянков е в Харвард, а те тук. То си личи кой кого е надминал и кой кисне тук, за да "печели честно."В науката не парите те правят добър, ако не си разбрал. ;)

CucAgMuH
07-16-2009, 18:51
Логиката за колите не е глупава - ако ставаш свидетел първа ръка на това което виждам аз можеш да си направиш много изводи. Например че на този човек не му дреме да извади 300-400-500-600 и нагоре хиляди за да си купи нова кола, докато на старата нищо й няма. После два-три месеца старата му кола да стои като експонат в очакване някой да я купи. За това време парите които струва колата стоят и се обезценяват. Един вид той е отписал около милион - това явно са дребни пари за които не му пука каква доходоносност могат да имат(10% годишна лихва в банка се приема за най-най-лошият случай) и ги е инвестирал в коли. Мога много да ти спекулирам със сумата на евентуална загубена доходност и алтернативни разходи на годишна база. По-добре да спрем обаче дотук :)

Университета не е УНСС :) От УНСС и СУ идват в нашият университет да ни преподават. Тоест - декана ни е отправил финансово предложение към тях на което те не са могли да откажат. И да ти кажа - който и да е идиота с табелка "Гост Преподавател" е много щастлив че са извикали него, а не някой друг. А пък ние си ги гаврим 8-) Какво да ни правиш - частен университет. Плащаме си - гаврим ги.

Щом се изживяваш като защитник на ДНК, хайде да не пишем повече глупости. Намери изказванията му за това какво смята да направи ако стане министър, да не ги търя аз. Прочети, помисли върху тях. Ако не можеш да намериш слабите страни на това което той планира да направи - аз мога да ти ги посоча :) Мерките които той обяви по телевизията че ще вземе меко казано не са вървежни в българската икономика. Единственото което ще направи е да тласне икономиката към стагнация и минаване в сивият сектор, или поне от нещата които каза че ще вземе като мерки.


Едит:

Гледах новините заради теб. ДНК-то искал за предприятия и фирми с над 50 процента държавно участие да бъдат пуснати акции на БФБ. Подобно предприятие е “Мини Марица-изток” ЕАД например. Целта на ДНК е да стимулира живота на БФБ.

Дотук добре. Само дето някой не му е казал на ДНК че живот в БФБ няма и не е имало. Дори в най-оживените седмици, в най-добрият период на БФБ - около 30-40% от индексите не помръдват, или изменението е било известно преди месеци(сливания, поглъщания и други). Тоест - няма особен смисъл да се опитва да го съживява, най-вече в условия на криза. Това което ще постигне за момента е да продаде част от държавните предприятия на ниски цени чрез БФБ. Тоест, ако изкара на пазара акции за 12,5% от предприятието Х в момента ще може да ги продаде за сума У. Ако обаче се изчака по-благоприятен момент същите акции могат да бъдат продадени за сума далеч по-висока от У. БФБ от своя страна ще отчете за три-четири седмици голям оборот, след което отново ще се пасивира.

Като оставим настрана чисто икономическата загуба от ситуацията, идват редица други въпроси:

Чрез продаването на подобни дялове от предприятия и фирми в енергетиката, България не отстъпва ли върху контрола който може да осъществява над енергийната си политика?

Намалявайки държавното участие в подобни предприятия и фирми, се намалява генерираната от тях печалба, която ежегодно се внася в бюджета. Първата година или две парите от изтъргуваните акции ще покрият тази дупка, но след това? Не е ли като в историята в която се "коли златната кокошка"?

Продаването на акции в момент на криза, означава че дребните купувачи ще бъдат елиминирани, понеже са най-силно засегнати от кризата. Толерират ли се едрите риби? И тези едри риби хора на ГЕРБ ли са?

И още, и още...

ПП. Чакам да чуя още за другите му "мерки".

amk933
07-16-2009, 19:55
^ Една от мерките, които ще приложи е да координира НАП и Агенция Митници, което ще спре контрабандата и още 800 000 000 лева ще влизат в годишния бюджет. В семейството ми лично познаваме хората, които изградиха софтуерната система на митниците и НАП и те много пъти са казвали, че тройната хунта не иска да ги синхронизира, за да не се спира тази контрабанда. Синхронизирането под умите на Дянков и по техните може да се извърши точно за между 6 и 8 седмици. Дянков го обеща. 800 000 000 не са никак малко за една държава като България, още повече в условие на криза. Само до края на годината в държавната хазна ще влязат още между 150 000 000 и 200 000 000 лв. Защо това до сега никой не го направи? ;)

Бтв, това да не е НБУ? :)

CucAgMuH
07-16-2009, 20:05
Координацията между НАП и Митниците се бави именно от клапавият софтуер на "хората които ти лично познаваш". От 1-ви този месец трябваше митниците да преминат на напълно електронен режим, със закон приет от Тройната коалиция.

Пилотният софтуер се издъни. Два месеца дращеха като полудели да го оправят. Дойде официалният сорк(1ви Юли 2008-ма). Пуснаха официално митниците и системата се срина. В момента митниците.. как беше... "функционират аварийно". Ако ти се чете повече по въпроса, можеш да метнеш едно око на тези тема: http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=262065

Чак след като се оправят бъкиите в митнците може да е говори за свързване с НАП. Това е проект още отпреди БСП, на "експерти" от НДСВ. Не знам защо оставаш с впечатлението че ДНК изобщо има нещо общо с цялата история - то не става така "Айде хоп" и след месец и половина имаме електронни митници свързани с НАП. :)

Друго нещо? Нещо което нали - негово хрумване си е... и реализацията ще си е негова...

amk933
07-16-2009, 20:15
^Изобщо не е вярно, че системата е рухвала. Просто се оправдават, за да продължават да крадат. Мислиш ли, че, ако беше рухнала щеше Дянков да обещае двете системи да бъдат свързани за 3 месеца, ако беше толкова нестабилна. При НАП няма никакви проблеми, при Митници един единствен път и проблемът беше премахнат за отрицателно време. Няма никакви причини да го бавят, но не им е изгодно. Нали се сещаш, че половината от контрабандните пари пълнят партийните касички на Теророиста, Руския хомо, и Мадридския брокер? Иначе за Дянков в момента се сещам за някакви споразумения със МВФ за запазване на финансовата стабилност, което договорът ще цели да гарантира. :)

CucAgMuH
07-16-2009, 20:37
Ъм, факт е че износите не можеха(и май все още не могат) да бъдат извършвани чрез сайта на българските митници, а трябва да правиш врътките с XML и PDF. Демек нещо все още не сработва. НАП не са ми интересни, не съм се занимавал с тях :) Възникналите проблеми както ми изглежда са изцяло проблем на фирмата осъществяваща техническата поддръжка на митниците. Възможно е правителството да създава пречки за по-бързото отстраняване на проблема, не изключвам тази вероятност. Все пак е малко вероятно, понеже те можеха просто да гласуват по-далечна дата от 1-ви Юли за влизане на "новият електронен начин", вместо да си губят времето да създават пречки по-късно за въвеждането му.

ДНК-то не носи отговорност за това. Както казах - проекта се мотка още от времето на Негово Величество(да си го уважаваме все пак човека). Кой пречил, кой не - не е крайно ясно. Все пак някаква работа е свършена. Ако ДНК-то я довърши - браво. Но не може да хвърли всички негативи върху предните управляващи и да си припише целият положен труд.

Колкото до контрабандата - имам малко по-различни виждания. Те винаги са си пълнели кръгът на БСП с жълтици, без значение кой е на власт. Това е извод на база какво съм видял покрай една определена митница... тоест, ситуацията може само тук да е такава - не претендирам че и е ясно за всички митници. ДПС не е фактор на митниците. НДСВ пък още по-малко. Ако е имало нещо свързано с ДПС/НДСВ на митниците - то е ставало с позволението и под зоркият поглед на БСП. Дори БСП да не е във властта има значително влияние над тази институция.

МВФ-то ще го коментирам като видя конкретни части от договора :)

amk933
07-16-2009, 20:52
ДПС не е фактор на митниците? :lol: :lol: :lol:

Чувал ли си за бизнесмена Фоат Гьовен, който е един от близките на Доган хора. Всички безмитни магазини и бензиностанции бяха негови и тези, които останаха са негови. Нужно ли е повече да кометирам? То е ясно чия каса се пълни от там и повярвай ми БСП не получава и 1/10 от това на сокола. ;)

А за МВФ си нямам никаква идея какво е, как е, що е? Дано за добро да е... :)

CucAgMuH
07-16-2009, 21:15
Именно това ти казах - наблюденията ми са върху една конкретна митница, затова не са обективни :) ДПС тук садят репички, набиват колчета на доматите, джомолят си тихичко на изкривен турски...

Хич не съм се замислял за безмитните глупости всъщност. Тоест, знам около кой се въртят, но акцентирах за по-различни неща. Малки примери:

Ако си имаш проблеми с БСП, камионите ти случайно може да се окажат седем-осем дена блокирани пред митницата поради "нередности в документите". Сещай се когато имаш договорени срокове за доставката - плащаш неустойки.

Ако случайно пък имаш благословията на партията, изведнъж както има 50-тина чакащи за износ - ти минаваш първи. Другите - чакат. Отиди и се изрепчи нещо на митничарите, та да не минеш още няколко дена.

Определени камиони може и да не минат проверки, ако си се договорил със... сещаш се кой. Митничарите перат печатите и махат камиона да минава, даже без да погледнат шофьора в очите.

И още, и още... мързи ме вече да пиша. И изведнъж по новините - "В Ирак намерили оръжия произведени в България"(произведено и изнесено по времето когато имаше оръжейно ембарго над Ирак според серийните номера). По абсолютно съвпадение хората притежаващи и управляващи "Арсенал"(оръжейният завод) са си отявлени социалисти от едно време. Много са примерите как по време на управлението на БСП и как дори по времето в което БСП не е във властта през митниците са минавали какви ли не товари абсолютно безпроблемно. Много малка част е заради корупцията на митничарите(нали, и те не са ангелчета... :) ). Някакси не мога да си представя митничарите организирано по собствена идея да пропускат дни наред десетки тирове натоварени с гранатомети и автомати до горе.

amk933
07-16-2009, 21:46
^Ами точно това го вържи с моето обяснение за Агенция Митници и НАП и виж, че наистина настоящата власт няма никаква изгода да го вкара в приложение. А това, че приемат по-ранна дата е, за да замажат очите на населението, а после системите "рухват" мистериозно, точно преди да стане факт. Много съвпадения нещо... Абе както и да е, важното е че иде ново правителство, пак надежди и дано да се оправдаят. :)

CucAgMuH
07-16-2009, 22:17
Електронната система не мисля че ще помогне в тези случаи :)

Присъствал ли си на проверка на митничари решили да правят проблем? "Товарете камиона пред мен". Всичко се сваля(15-20 тона товар) с мотокарчета. Разопакова се и се преглежда детайлно от митничаря, после той сяда на столче да пие кафе докато го товарят пред него. Някъде към края той става и отива до тоалетна. Връща се и казва "Вие какво правите докато ме няма бе? Сложили сте друг товар. Разтоварвайте и товарете камиона пред мен" и си сяда обратно на столчето. Седемнайсет дни. Пет различни митничаря. Проблема не беше във фирмата производител - проблема беше със транспортната фирма(т.е. тези които са собственици на камиона). Седемайсет дни на напрестанно товарене и разтоварване, при което шофьора стои нащрек да е готов за тръгване, на товарачите им се зави свят да обикалят, а складовете се запълниха с продукция която чака да бъде натоварена на следващите камиони(има само две рампи за товарене/разтоварване и е доста натоварено положението).

Предлагаха им пари на тия митничари. Колко точно не съм сигурен, но бяха възмутени колко много са им предложили, а те са отказали. :-D

Отделно пък в примера ми с камионите за Ирак - ако си мислиш че изобщо са съществували из някакви регистри... най-вероятно по документи даже не са напускали страната за периода.

Ще ми се да мисля че има оправия, но ми изглежда че все ще се намери откъде да се прецака и най-идеалната система стига да има желание. А желание явно има...

amk933
07-16-2009, 22:37
Абе това за желанието си прав много. Но наистина и преди Дянковски да го говори това за 800 милиона, си е доказано, че толкова изтичат контрабанда и, че НАП и Агенция митници, ако се съчетаят ще се оправи. Дано го направи за 3 месеца, пък ще видим как ще е. То по-лошо надявам се няма на къде.... Иначе митничарите са големи гадове, знам го това, особено, ако не са на кеф. :)

Briseis
07-18-2009, 17:37
супер нека продаде НЕК и после ще се чудим как да си плащаме сметките за тока...

заставам зад всяко едно мнение на СисАдмин

lovec
07-20-2009, 13:41
щом боико ги избира значи всичко е нарет

love_enrique
07-29-2009, 17:03
Човек,който наби полицай ни е министър на културата :shock: И все пак какво да очакваме щом мутра ни е премиер...

CucAgMuH
07-29-2009, 22:43
Забелязвам една последователност при ДНК :) (финансовото министърче)

11.07.2009 - Дянков: Първо ще актуализираме бюджета (http://www.vesti.bg/?oid=2289911&tid=40)
29.07.2009 - Дянков: Няма да актуализираме бюджета (http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2330691)

Има още доста такива твърдения, но не ми се рови да ги линквам :)

Това само показва колко незапознат и неподготвен е да се занимава с нещото което се е захванал(но прави гръмки популистки изказвания). Вижда се от кой дол дренки е :-({|=

Diam0nD
07-30-2009, 08:47
Човек,който наби полицай ни е министър на културата :shock: И все пак какво да очакваме щом мутра ни е премиер... правилно ... но нямахме избор на вота ;)

T72
08-03-2009, 08:39
Ако гласуват увеличение на даплатите на военните и отпуснат пари на МО за нова техника съм с тях, иначе са мекерета.

Сега ще кажа как точно ще стане със заплатите, ще резнат ния на гвардейците, на които са тройно по-големи от на един от спецчастите, къдто пък е най-ниска заплатата. Така тия идиоти дето киснат по цял ден пред министерството и се мислят за много велики войници, че са станали гвардейци ще им изчезне усмивката от лицето, а ние дето си късаме задниците за България малко ще ни се дигне стимола да се биеме.