PDA

View Full Version : 2012г.



Страници : [1] 2

firegirlll
07-14-2009, 16:54
За края на света, календара на маите(сочи, че 2012 светът ще свърши) , пророчествата на Ванга по темата и т.н. Вярвате ли в това и кога мислите, че краят на света ще настъпи?

Genetix
07-14-2009, 16:58
Има такава тема.

firegirlll
07-14-2009, 17:02
Уж потърсих, ама не намерих такава.. :-o Съжалявам, заключете я.

Genetix
07-14-2009, 19:57
Аз съжалявам, че не предоставих линк.

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=249435

ZipFail
07-14-2009, 20:31
ВСИЧКИ ЩЕ УМРЕМ !

amk933
07-14-2009, 22:10
Ванга е казала, че ще умрем през 2057, май. Вижте в Уикипедия, там пише нейните по важно пророчества, но определено не е 2012. А за маите, дано не са прави.... :)

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
07-15-2009, 03:51
Не го вяравам ... това са някакви изсмукани от ръкавите прогнози, които се базират на необосновани предположения ... за съжаление ще живеем, ако ще се мре нека е избирателно 8-)

firegirlll
07-15-2009, 05:13
Не го вяравам ... това са някакви изсмукани от ръкавите прогнози, които се базират на необосновани предположения ... за съжаление ще живеем, ако ще се мре нека е избирателно 8-)
:lol: :lol: :lol: Нека!

firegirlll
07-15-2009, 05:14
Ванга е казала, че ще умрем през 2057, май. Вижте в Уикипедия, там пише нейните по важно пророчества, но определено не е 2012. А за маите, дано не са прави.... :)
Аз пък някъде бях чела, че била казала за 2012 :-o Нищо чудно някой да се опитва да спекулира с дарбата и.

Lysit0
07-15-2009, 06:11
Не го вяравам ... това са някакви изсмукани от ръкавите прогнози, които се базират на необосновани предположения ... за съжаление ще живеем, ако ще се мре нека е избирателно 8-)
Изислици ама каквото е предсказала се е збъднало....
Например ,че в Русия някакъв кораб ще потъне,не му помня името,и той е потънал след няколко години.

blackvelvet
07-15-2009, 06:28
Четах някъде,че календара на маите е труден за разчитане.Така че няма да се изненадам ако са допуснали грешка в изчисленията.

Ilikeliljon
07-15-2009, 06:46
Не го вяравам ... това са някакви изсмукани от ръкавите прогнози, които се базират на необосновани предположения ... за съжаление ще живеем, ако ще се мре нека е избирателно 8-)
Изислици ама каквото е предсказала се е збъднало....
Например ,че в Русия някакъв кораб ще потъне,не му помня името,и той е потънал след няколко години.

Всъщност не е кораб. А предсказанието гласи Курск ще се озове под водата. Това го казва преди 1989, тогавашните жители на град Курск в Русия се усъмнили в пророчеството, защото до града нямало море или голямо езеро и нямало как града да попадне под водата. И ето ти ново 20, то ставало въпрос за подводницата Курск, която наистина потъна при инцидент. :-o :-o

firegirlll
07-15-2009, 09:24
Според мен в пророчествата на Ванга няма какво да се съмняваме. Имам една книга, написана от нейни близки за живота и, в която са описани много изумителни случки, които ме карат да вярвам в тези неща. Друг е въпросът, че от пресата доста неща си измислят и казват, че Ванга ги била предрекла.. То човек вече да се чуди на кого да вярва и на кого не.. :?

Jumbie483
07-15-2009, 11:55
Ето пророчествата на Ванга за бъдещето ни.

2008 – Атентати срещу четирима държавни глави. Конфликт в Индостан. (Индия-Пакистан)
2010 – Начало на Третата Световна война. Войната ще започне през 2010 год и ще завърши през 2014. Войната ще започне като конвенционален конфликт, а по-късно ще прерастне в ядрен.
2011 – В резултат от ядрената война в Северното полукълбо ще изчезнат всички растителни и животински видове.

2014 – Повечето хора по планетата ще страдат от рак на кожата и други кожни заболявания.
2016 - Европа ще остане почти безлюдна
2018 – Новия световен лидер е Китай. Експлоатираните държави се превръщат в експлоататори.
2023 – Лека промяна в орбитата на Земята.
2025 – Европа е все още слабо заселена.
2028 – Създава се нов източник на енергия. (вероятно от контролирана термоядрена реакция). Постепено гладът изчезва. Изтрелва се първият пилотиран космически кораб към Венера.
2033 – Топят се Полярните ледове. Повишава се равнището на световния океан.
2043 – Световната икономика процъфтява. Водеща религия в Европа – Ислям.

2046 – Става възможно подмяната на органи.
2066 – По време на атака върху Рим от страна на ислямски армии, САЩ използват за пръв път климатично оръжия – климатът се променя и захладнява

2076 – Безкласово общество (комунизъм).
2084 – Природата се възстановява
2088 – Нова болест – старее се за няколко секунди

2097 – Новата болест се лекува.
2100 – Изкуствено слънце осветява тъмната страна на Земяна.

2111 – Хората се превръщат в киборги (живи роботи)
2123 – Войни между малки държави.
2125 - В Унгария получават сигнал от Космоса.

2130 – Създават се колонии под водата.
2164 – Хората се превръщат в полухора.
2167 – Нова религия.
2170 – Голямо засушаване.
2183 – Колония на Марс се сдобива с ядрено оръжие и иска незабавна независимост от Земята.
2187 – Изригването на вулканите ще става контролирано от хората.

2195 – Морските колонии са напълно подсигурени от храна и енергия.

2196 – Пълно смесване на етносите.
2201 – Термоядрените процеси в Сълнцето се забавят. Глобално застудяване.
2221 – Хората осъществяват пряк контакт с извънземни същества.

2256 – Космически кораб пренася нов опасен вирус на Земята.

2262 – Постепено се променят орбитите на планетите. Марс е застрашен от комета.
2271 – Наново се изчисляват променените физически константи.
2273 – Човешкият род е една единствена раса.
2279 – Енергия от нищото (вероятно от вакуум или черни дупки).
2288 – Пътуване във времето. Нови срещи с извънземни цивилизации.
2291 – Слънцето угасва. Правят се опити за възстановяване на термоядрените процеси.
2296 – Променя се гравитационното поле в следствие от мощни експлозии на Слънцето. Започват да падат стари спътници и други космически обекти.

2299 – Във Франция възниква партизанско движение срещу исляма

2302 – Открити са нови важни закони и тайни на Вселената.

2304 - Открита тайната на Луната.
2341 – Нещо страшно се прилижава към Земята.

2354 - Авария на едно от изкуствените слънца на Земята. Засушаване.

2371 – Големия глад.
2378 – Бързо растяща раса.
2480 – Две от изкуствените слънца се сблъскват. Земята е в мрак.
3005 - Война на Марс.
3010 - Комета удря Луната.
3797 – По това време живота на Земята изчезва, но човечество ще може да постави основите на своето оцеляване на други звездни системи.

източник: http://www.rusenews.eu/news,1,13292.htm

blackvelvet
07-15-2009, 13:14
Май да... :lol: ама някои неща наистина ме стряскат :-D

Genetix
07-15-2009, 13:31
Ако 2010 няма война значи ВАНГА не струва :D

plmn
07-15-2009, 14:18
Ванга направо за автор на научна фантастика става.

абсолютно :lol: но ако тези всички неща са истини, ми се иска да можех да живея толкова много за да видя всичко това. уви.... :shock: 8-)

blackvelvet
07-15-2009, 14:39
Ванга направо за автор на научна фантастика става.

абсолютно :lol: но ако тези всички неща са истини, ми се иска да можех да живея толкова много за да видя всичко това. уви.... :shock: 8-)

И аз се изкушавам....но както кзах по-горе...малко ме е бъзе :D :D :lol:

mitko93
07-15-2009, 17:55
Spored mn filosofi,vrachki i gleda4ki - svetut 6te6e da svur6i 2000 g . V mnogo gradove potopi 6tqlo da ima horata sa iznesaha. Tova sa pulni gluposti na koito mnogo ot nas se vzuvcame. Nqka budem realisti-ako ima6e takiva hora koito predri4at smurtta na horata... to kakuf 6te6e da e svetut ? :)

kalokairi
07-15-2009, 20:49
Четах някъде,че календара на маите е труден за разчитане.Така че няма да се изненадам ако са допуснали грешка в изчисленията..
Наистина е възможно да е допусната грешка при изчисленията,но ако маите са предсказали наистина че краят на света ще е през 2012 г. не бива да подхождаме скептично все пак маите са може би най-интелигентната нация живяла някога на земята.Познанията им във всякакъв аспект са били забележителни за времето си. Знаели са неща открити много години след тях и колкото и невероятно да звучи астрономическите им познания са били изключително точни.
Относно предсказанията им повечето от тях се сбъдват.А дали предсказанието им за края на света е вярно само времето може да покаже. Едно е ясно краят за всеки един от нас ще доиде рано или късно и няма да бъде по различно, ако този край настъпи едновременно за всички

AnotherAccount
07-16-2009, 03:52
Кратко и ясно: Това са пъъъълни глупости!

firegirlll
07-16-2009, 06:02
Кратко и ясно: Това са пъъъълни глупости!
А дано се окажеш прав.. :lol:

blackvelvet
07-16-2009, 06:50
Четах някъде,че календара на маите е труден за разчитане.Така че няма да се изненадам ако са допуснали грешка в изчисленията..
Наистина е възможно да е допусната грешка при изчисленията,но ако маите са предсказали наистина че краят на света ще е през 2012 г. не бива да подхождаме скептично все пак маите са може би най-интелигентната нация живяла някога на земята.Познанията им във всякакъв аспект са били забележителни за времето си. Знаели са неща открити много години след тях и колкото и невероятно да звучи астрономическите им познания са били изключително точни.
Относно предсказанията им повечето от тях се сбъдват.А дали предсказанието им за края на света е вярно само времето може да покаже. Едно е ясно краят за всеки един от нас ще доиде рано или късно и няма да бъде по различно, ако този край настъпи едновременно за всички

Да,все няога ще умрем.....аз лично не искам да е толкова скоро :D :oops:

firegirlll
07-16-2009, 07:19
Четах някъде,че календара на маите е труден за разчитане.Така че няма да се изненадам ако са допуснали грешка в изчисленията..
Наистина е възможно да е допусната грешка при изчисленията,но ако маите са предсказали наистина че краят на света ще е през 2012 г. не бива да подхождаме скептично все пак маите са може би най-интелигентната нация живяла някога на земята.Познанията им във всякакъв аспект са били забележителни за времето си. Знаели са неща открити много години след тях и колкото и невероятно да звучи астрономическите им познания са били изключително точни.
Относно предсказанията им повечето от тях се сбъдват.А дали предсказанието им за края на света е вярно само времето може да покаже. Едно е ясно краят за всеки един от нас ще доиде рано или късно и няма да бъде по различно, ако този край настъпи едновременно за всички

Да,все няога ще умрем.....аз лично не искам да е толкова
скоро :D :oops:
Напълно подкрепям.. :lol:

kalokairi
07-17-2009, 12:44
Четах някъде,че календара на маите е труден за разчитане.Така че няма да се изненадам ако са допуснали грешка в изчисленията..
Наистина е възможно да е допусната грешка при изчисленията,но ако маите са предсказали наистина че краят на света ще е през 2012 г. не бива да подхождаме скептично все пак маите са може би най-интелигентната нация живяла някога на земята.Познанията им във всякакъв аспект са били забележителни за времето си. Знаели са неща открити много години след тях и колкото и невероятно да звучи астрономическите им познания са били изключително точни.
Относно предсказанията им повечето от тях се сбъдват.А дали предсказанието им за края на света е вярно само времето може да покаже. Едно е ясно краят за всеки един от нас ще доиде рано или късно и няма да бъде по различно, ако този край настъпи едновременно за всички

Да,все няога ще умрем.....аз лично не искам да е толкова скоро :D :oops:
Никой не иска или поне никой нормален :D лично на мен обаче ми е доста интересно да разбера какво ще стане

Jumbie483
07-17-2009, 14:45
Нима ви е толкова интересно да разберете как..:

Хората се превръщат в киборги (живи роботи)
Хората се превръщат в полухора.

?

Аз лично не искам да живея в такова време.

blackvelvet
07-17-2009, 14:46
Нима ви е толкова интересно да разберете как..:

Хората се превръщат в киборги (живи роботи)
Хората се превръщат в полухора.

?

Аз лично не искам да живея в такова време.

Би било ужасно :(

Genetix
07-17-2009, 14:51
Кое би било ужасно ?

blackvelvet
07-17-2009, 15:01
Да живееш с хора киборги :oops:

Jumbie483
07-17-2009, 15:06
Да живееш с хора киборги :oops:

Ако живееш тогава, да не мислиш, че ще си изключение ?

Genetix
07-17-2009, 15:35
Според мен няма да е чак "Ужасно". Киборг значи смеска между робот и човек, но мозъка и чувствата си остават в противен случай ще бъдем роботи. С правилни импланти в краката и ръцете ще можем да вдигаме до тон. С подобрение на кожната ни структура ще бъдем по издръжливи както на различни атмосферни фактори така и на физически дори и на оръжие. С нано роботи ще се ограничат болестите :D

Се тая .... това все пак е план за бъдещето нищо не се знае. Аз просто си измислям :D

blackvelvet
07-17-2009, 15:40
Хахаха абе...нали няма да сме живи тогава.....така че...... :lol:

ZipFail
07-17-2009, 16:38
Според мен няма да е чак "Ужасно". Киборг значи смеска между робот и човек, но мозъка и чувствата си остават в противен случай ще бъдем роботи. С правилни импланти в краката и ръцете ще можем да вдигаме до тон. С подобрение на кожната ни структура ще бъдем по издръжливи както на различни атмосферни фактори така и на физически дори и на оръжие. С нано роботи ще се ограничат болестите :D
Освен наноботите - абсолютно ненужни глупости...

Jumbie483
07-17-2009, 19:19
Според мен няма да е чак "Ужасно". Киборг значи смеска между робот и човек, но мозъка и чувствата си остават в противен случай ще бъдем роботи. С правилни импланти в краката и ръцете ще можем да вдигаме до тон. С подобрение на кожната ни структура ще бъдем по издръжливи както на различни атмосферни фактори така и на физически дори и на оръжие. С нано роботи ще се ограничат болестите :D

Ако ти харесва мисълта да се превръщаш в машина.. скръц, скръц..смазка, моля :D
Дано Ванга греши, защото според мен това ще е ужасно бъдеще..

VHack
07-25-2009, 15:51
аз казвам че маите са могли да броят само до 2012 след това са свършвали пръстите на цялото племе индианци и не са могли да стигнат по далеч

kalokairi
07-25-2009, 16:43
аз казвам че маите са могли да броят само до 2012 след това са свършвали пръстите на цялото племе индианци и не са могли да стигнат по далеч
много е вероятно :D :D

blackvelvet
07-26-2009, 07:31
аз казвам че маите са могли да броят само до 2012 след това са свършвали пръстите на цялото племе индианци и не са могли да стигнат по далеч

Харесва ми това предположение :D

DJ_Mrav4o
07-26-2009, 23:29
Краят на света щеше да идва 2000 година, после 2006, сега 2012... през 6 години мрем. :lol: Въпреки че не оспорвам дарбата на Ванга според мен тя не е знаела какво точно значат думите й. :?

malone
07-27-2009, 09:31
Краят на света щеше да идва 2000 година, после 2006, сега 2012... през 6 години мрем. :lol: Въпреки че не оспорвам дарбата на Ванга според мен тя не е знаела какво точно значат думите й. :?Споделям това мениние.Предсказанията и до известна степен са вярни,но имам чувството че всеки който дава предсказания за война никога не е имал точно предсказание.Така че и това за края на света не го вярвам.

YouCantStopMe
07-27-2009, 13:09
Ебати предсказанията.
Трета световна,хора-роботи,изгаснало слънцее..

Nam3less3
07-28-2009, 03:34
Краят на света щеше да идва 2000 година, после 2006, сега 2012... през 6 години мрем. :lol: Въпреки че не оспорвам дарбата на Ванга според мен тя не е знаела какво точно значат думите й. :?За 2012 поне има по-сериозни причини, останалите бяха глупави и суеверни(за 2000 година и т.н.).

LittleFashionista
07-28-2009, 18:49
То вече и филм има :lol:

Иначе баба ванга не е предсказала това за 2012 :-o

Ilikeliljon
07-28-2009, 19:10
А иначе света няма как да свърши, защото живота на Земята ни едва започва..

Би ли уточнил какво имаш предвид, защото живота на Земята не започва едва сега :-o :-o

Scarecrow
07-28-2009, 22:10
Аз не разбрах какво имате предвид под това "краят на света".Какъв свят?
Краят на човечеството? Краят на планетата ? Не знам какъв смисъл влагате в понятието СВЯТ.ААко става дума за човечеството и планетата (то едното зависи от другото) , то мисля че още 10тина века най-малко не ни мърдат.Такива промени в природата, като изчезване на цял един вид (особено хората...ние сме доста корави) не стават за 1-2 години, а за милиони.Вярно е , че имаме сериозно влияние върху Земята (лошо), с което може би нещата ще се ускорят, но все пак не чак до толкова.Пък и вече започваме да се осъзнаваме.Четох някаква статия, за това как след 2-3 милярда години водородната енергия на слънцето ще се изчерпа и тогава...Ма не си спомням точно.Абе не се безпокойте ще си изживеете живота.Аре да сме живи и здрави.

Nam3less3
07-29-2009, 10:19
Може да значи и края на тази ера на духовно развитие, и всякакви такива теории има.

aloveyou
08-02-2009, 15:55
Ванга направо за автор на научна фантастика става.

+1..

backiss
08-03-2009, 10:42
ами има хиляди хора които са предричали края на света
значи
гордея се че Ванга е Българка и ако е казала 2012г. че ще е края на света ок дано да доживея за да видя дали ще е реалност.
но всеки които дава няква дата си има основание
прочетете личните трудове на анг.физик Исак Нютон той дава една друга дата и с една дума обяснява защо е дал тази дата
попринцип аз вярвам във вечноста и не коментирам края на света много много

In_And_Out_of_Love
08-05-2009, 10:18
Защо всички говорите за физическият край на света? Може би светът ще се измени "духовно" т.е. хората ще изменят начина си на мислена и светът ще спре да съществува такъв, какъвто го познаваме(алчен и егоистичен). Само се моля промяната да е положителна.
Що се отнася до физическия край на света не мисля, че ще е толкова скоро...

banforyou
08-05-2009, 22:57
Извинете ме ако греша, но Ванга нищо не е казала за 2012 година ?

Относно календара на майте...и той не казва нищо за края на света, просто че свършва на 2012 година, не означава че ще се мре, може да е някаква промяна, някакво откритие, нещо грандиозно което да промени човечеството

Ето цитат на потребител от друг форум

Може да е само два вида
- лошо - край на света, Апокалипсис
- добро - край на света в сегашната му форма, трансформация, Апокалипсис в смисъла на гръцката дума, което значи Откровение или "преведено" с разбираеми съвременни понятия - откровение значи разяснение, разкриване на истината, СВАЛЯНЕ НА КАРТИТЕ на всички: било то природа, хора, политически системи, религии, задгробен живот и т.н., разкриване на кирливите ризи, раздаване "на всекиму според заслуженото".

Почваме с лошите варианти, да видим кой е най-вероятен.

1. Война, световна или местна, но с глобално значение? - едва ли, защото през целия този етап (-3000 - +2012) сме видяли какви ли не касапници в сферата на войните плюс две Световни войни. Е, да, но може да е ядрена, ще кажете. Добре, но кой би се втурнал да прави ядрена война, при условие, че благодарение на Студената война всички вече си дават сметка, че от подобен род война няма изгода? Ядрената война като вариант отпада.

2. Климатичен апокалипсис от глобалното затопляне? - как си представяте за 2 години да стане чак такъв апокалипсис? И този вариант отпада.

3. Изчерпване на нефта? - не може да стане за толкова кратко време. Изчерпване ще има, но то ще е или към 2050 или към 2100. И този вариант отпада, в смисъл, че няма да се сбъдне през 2012.

4. Идване на управник на власт, който да сбъдне всички страхове на любителите на конспирации, масони, илюминати, еврейски конспирации и т.н.? - и този вариант отпада, защото не може за 2 години той да направи от Света една държава (както тръбят подобен род конспирации). Тя Европа едвам се обединява, камо ли целия свят.

5. Икономическа криза? - такива сме виждали много, дори и да има такава, тя няма да е вечна, а дори и да е сериозна, най-много да си извадим някои поуки за капитализма и един вид да го подобрим - тоест подобен род криза няма право да се зове "събитие, което да бележи границата от -3000 до +2012".

ТОВА СЪБИТИЕ ТРЯБВА ДА Е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО И РЯДКО, което НЕ СЕ Е СЛУЧВАЛО или ПОЧТИ НЕ СЕ СЕ СЛУЧВАЛО от -3000 до +2012 г.

Кандидати за такива събития са следните неща според мен:

1. Смяна на полюсите - отпада, защото това нещо не става за един ден нито за една година.

2. Официално идване на извънземни - непредсказуемо, но слабо вероятно събитие, според мен. За мен лично и това отпада, но с едно на ум.

3. Сблъсък с астероид - има астероиди, които са толкова малки, че наистина не могат да бъдат засечени предварително и изведнъж ги откриваме. Но ТЕ СА МАЛКИ, тоест няма да причинят нищо или почти нищо. Ако е голям астероид, той ще бъде засечен достатъчно по-рано. Така че не може изведнъж да стане нещо на тази дата или през тази година. И това отпада.

4. Изригване на вулкан по-могъщ от Кракатау или Тоба, подобен на вулканът, който е изригнал през 750 000 г. пр. н. е. и който е накарал човечеството да премине през "гърло на бутилка", както го наричат англоговорящите учени. Според тях, тогавашната популация от няколко милиона души на планетата е била унищожена вследствие на климатичните промени и са оцелели само няколко хиляди в планинските плата на Етиопия, откъде човечеството се е разселило. Има документален филм за това в Замунда, търсете го с името Stone Age Apocalypse. Това е един от вариантите, но такива вулкани не изригват толкова лесно и отдавна не са изригвали

5. Избухване на свръхнова, чието лъчение ни променя за добро или лошо - Това също е подходящ вариант, особено след като прочетете моята тема - censored
6. Обърквация в ЦЕРН - Това също е подходящ вариант, въпреки че учените твърдят, че нямало нищо страшно и аз съм на същото мнение, все пак не се знае.

ДОТУК РАЗГЛЕДАХ ЛОШИТЕ ВАРИАНТИ

От добрите варианти има само един
- всички да се просветлим и да станем по-добри и възвишени. Само това си заслужава да се изтъкне, защото погледнете човешката история... Ако някой каже: от тази дата ще ЗАПОЧНЕ ПОДОБРЯВАНЕТО на човечеството, то значи нищо не казва, защото ЗАПОЧВАНЕТО НА ПОДОБРЯВАНЕТО е почнало още от идването на първия духовен учител и УЖ СЕ ПОДОБРЯВАМЕ, ама я погледнете човешката история (тоест, то подобрението си върви, но не за всички, а за всеки в различно време). А ако някой каже, че това събитие през 2012 ще засегне само избрана група хора, примерно 144 000 избрани/Библията или някой си таен орден - тогава това събитие няма право да се зове ГЛОБАЛНО или ЗНАЧИМО!

Следователно: или всички трябва да се възвисим, или това събитие няма право да се нарича ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВАЖНО И НЕЧУВАНО! Нали така? А как ви се струва изведнъж за една година всички да станем по-добри или да се просветлим? Абсурд, помислете си само колко са хората и условията, в които живеят, обхванете цялата планета - ескимоси, Първия свят/или Западът+Русия и Китай, Вторият свят, Третият свят, Африка, Азия... абсурд просто всички да се просветлят.

ЗАКЛЮЧЕНИЕ:

Както се вижда от изброените варианти - най-вероятно НИЩО НЯМА ДА СЕ СЛУЧИ или в най-лошия случай, ще гръмне вулкан или ще създадем лоша черна дупка в ЦЕРН или Бетелгейзе ще избухне (виж моята тема).

Освен ако - на тази дата не направят някакво откритие, което наистина коренно да започне да променя човечеството, но не е и да го промени за един ден. Примерно подобни открития може да са - абсолютно и неопровержимо научно физическо доказателство за преражданията, или падане на някоя религия (примерно според пророчеството на Малахей - папа Бенедикт 16 е предпоследният папа, а при последния религията трябва да падне; или промяна в исляма), или откриване на термоядрения синтез, или откриване в ЦЕРН, че преди Вселената е имало нещо и такива подобни, но пак това не са неща, които... разбирате ме.

laturka
08-06-2009, 00:21
ЕЙ АЛО, НЯМА ДА Е КРАЯ НА СВЕТА А КРАЯ НА ИНТЕРНЕТ! ПОНЕ ТАКА СЕ НАДЯВАМ! :-D

ItalianMafia
08-06-2009, 03:50
ЕЙ АЛО, НЯМА ДА Е КРАЯ НА СВЕТА А КРАЯ НА ИНТЕРНЕТ!

FACEPALM !

eveto_xx
08-13-2009, 13:08
Може да значи и края на тази ера на духовно развитие, и всякакви такива теории има.
По-скоро да .

chaos_
08-15-2009, 19:44
По принцип доста съм се интересувала от тази тема.
Даже изчетох 2 книги със всевъзможни изчисления,които ми се видяха доста сложни ,автора се опитваше да сметне част от календара на маите.
И така наречениете предслазания са следните:
Магнитното поле на земята ще се преобърне,което ще доведе до много проблеми,като земетресения,вулкани,цунам ита и подобни.Европа и северна америка щели много рязко да се движат на север и да идат на мястот на северния полюс.
И всички тези предсказания са и по повод изчезналата Атлантида,която била в центъра на земното кълбо ,но заради подобни бедствия,потънала на мястото ,което сега е Антрактида.

Но е напълно възможно цялата тази история да е спекулация спрямо обществото,поради простия факт ,че американците обожават да си играят с умовете и масовата паника на хората и вероятно е чсито и просто измислено.

SolusChristus
08-16-2009, 02:04
И всички тези предсказания са и по повод изчезналата Атлантида,която била в центъра на земното кълбо

http://img37.imageshack.us/img37/367/atlantis.png

NaNa_SladuRana
08-19-2009, 16:04
нали знаете,че календара на маите се разминава с нашия и 2012 е било преди 8 години,ако не се лъжа :)

Nam3less3
08-19-2009, 16:12
нали знаете,че календара на маите се разминава с нашия и 2012 е било преди 8 години,ако не се лъжа :)Не съм чувал за това.

padnaloblak
08-19-2009, 18:07
ааа ужъс...... току що убиди най-точния календар правен някога.... тцтцтц

(говоря за този на маите ) :D

NaNa_SladuRana
08-19-2009, 18:39
нали знаете,че календара на маите се разминава с нашия и 2012 е било преди 8 години,ако не се лъжа :)Не съм чувал за това. в един час по история точно за това си говорехме :)

Stani46
08-20-2009, 12:10
2012 едвали,ще изчезне земятя.Ще си говорим тогава аиде живи и здрави спокойно живейте си живота :) :)

Scarecrow
08-20-2009, 20:53
Ами никога не може да сем сигурни какво са казали предсказателите.Често им се преписват несъществуващи предсказания и хората като прочетат нещо от непотвърдени източници (като интернет) веднага разгласяват.Аз лично не съм чувал, за такова предсказание.Чел съм, че и Нострадамус и Ванга предсказват края на света като 3797 година (но пак от интернет).Преди това обаче ще има няколко войни, хората ще измрем, после пак ще се появим, ще колонизираме Марс.Ще има изкуствени слънца и какво ли още не.М/у другото 2010 година се очаква да започне трета световна война :booooomb: (очаквайте) и ще свърши през 2014 като резултатът ще е намаляване на човечеството наполовина :D :D :D . Така, че на тия предсказания не бих се осланял.

gret4ety
10-29-2009, 07:24
2012 едвали,ще изчезне земятя.Ще си говорим тогава аиде живи и здрави спокойно живейте си живота :) :)
Абе вие добре ли сте... Как ще изчезнебе! Това е материя. Няма как да се дематериализира и да се "пренесе в друго измерение"...
Ако дойде края на света то ще бъде или астероид блъснал се в земята, или огромен слънчев взрив, или други подобни. И това би се предвидило с научни изследвания не по календара на маите....

krasiveli
11-12-2009, 18:22
2008 – Атентати срещу четирима държавни глави. Конфликт в Индостан. (Индия-Пакистан)
2010 – Начало на Третата Световна война. Войната ще започне през 2010 год и ще завърши през 2014. Войната ще започне като конвенционален конфликт,
а по-късно ще прерастне в ядрен.
2011 – В резултат от ядрената война в Северното полукълбо ще изчезнат всички растителни и животински видове.
2014 – Повечето хора по планетата ще страдат от рак на кожата и други кожни заболявания.
2016 - Европа ще остане почти безлюдна
2018 – Новия световен лидер е Китай. Експлоатираните държави се превръщат в експлоататори.
2023 – Лека промяна в орбитата на Земята.
2025 – Европа е все още слабо заселена.
2028 – Създава се нов източник на енергия. (вероятно от контролирана термоядрена реакция). Постепено гладът изчезва. Изтрелва се първият пилотиран
космически кораб към Венера.
2033 – Топят се Полярните ледове. Повишава се равнището на световния океан.
2043 – Световната икономика процъфтява. Водеща религия в Европа – Ислям.
2046 – Става възможно подмяната на органи.
2066 – По време на атака върху Рим от страна на ислямски армии, САЩ използват за пръв път климатично оръжия – климатът се променя и захладнява
2076 – Безкласово общество (комунизъм).
2084 – Природата се възстановява
2088 – Нова болест – старее се за няколко секунди
2097 – Новата болест се лекува.
2100 – Изкуствено слънце осветява тъмната страна на Земяна.
2111 – Хората се превръщат в киборги (живи роботи)
2123 – Войни между малки държави.
2125 - В Унгария получават сигнал от Космоса.
2130 – Създават се колонии под водата.
2164 – Хората се превръщат в полухора.
2167 – Нова религия.
2170 – Голямо засушаване.
2183 – Колония на Марс се сдобива с ядрено оръжие и иска незабавна независимост от Земята.
2187 – Изригването на вулканите ще става контролирано от хората.
2195 – Морските колонии са напълно подсигурени от храна и енергия.
2196 – Пълно смесване на етносите.
2201 – Термоядрените процеси в Сълнцето се забавят. Глобално застудяване.
2221 – Хората осъществяват пряк контакт с извънземни същества.
2256 – Космически кораб пренася нов опасен вирус на Земята.
2262 – Постепено се променят орбитите на планетите. Марс е застрашен от комета.
2271 – Наново се изчисляват променените физически константи.
2273 – Човешкият род е една единствена раса.
2279 – Енергия от нищото (вероятно от вакуум или черни дупки).
2288 – Пътуване във времето. Нови срещи с извънземни цивилизации.
2291 – Слънцето угасва. Правят се опити за възстановяване на термоядрените процеси.
2296 – Променя се гравитационното поле в следствие от мощни експлозии на Слънцето. Започват да падат стари спътници и други космически обекти.
2299 – Във Франция възниква партизанско движение срещу исляма
2302 – Открити са нови важни закони и тайни на Вселената.
2304 - Открита тайната на Луната.
2341 – Нещо страшно се приближава към Земята.
2354 - Авария на едно от изкуствените слънца на Земята. Засушаване.
2371 – Големия глад.
2378 – Бързо растяща раса.
2480 – Две от изкуствените слънца се сблъскват. Земята е в мрак.
3005 - Война на Марс.
3010 - Комета удря Луната.
3797 – По това време живота на Земята изчезва, но човечество ще може да постави основите на своето оцеляване на други звездни системи

ето няколко предсказания на Ванга :)

Vesk0u
11-12-2009, 19:50
Ванга направо за автор на научна фантастика става.

Ще видим... Тя е била единствената такава жена в света. Имай го в предвид!

FlammeNoir
11-16-2009, 19:30
Бъдещето винаги може да се промени Ванга беше предсказала че човечеството ще изчезне 5 години след като в белия дом влезе черен президент но ето че тук е предсказала нещо друго начи има много варианти ще видим как ще се развият нещата в будеще

Shia
11-16-2009, 23:24
Филмът е мега як с мега ефекти.Трябва да го има на 3D 8-) .

clever
11-19-2009, 13:05
Shia
прав си ! ;)

аз не вярвам в края на света ..

Ba4eTiMiLk0
12-19-2009, 21:01
2008 – Атентати срещу четирима държавни глави.Конфликт в Индостан. (Индия-Пакистан) такъв конфликт наистина имаше, но беше през 2002 година и нещата се оправиха. Живейте спокойно, па каквото ще да става ;]

Shelcha
12-19-2009, 21:19
:grin:

Ba4eTiMiLk0
12-19-2009, 21:30
И като цяло това за третата световна война през 2010 е пълна глупост, защото е било казано от Ванга според руски вестник на име "Правда"...

TuAF
12-19-2009, 21:30
2008 – Атентати срещу четирима държавни глави. Конфликт в Индостан. (Индия-Пакистан)
2010 – Начало на Третата Световна война. Войната ще започне през 2010 год и ще завърши през 2014. Войната ще започне като конвенционален конфликт,
а по-късно ще прерастне в ядрен.
2011 – В резултат от ядрената война в Северното полукълбо ще изчезнат всички растителни и животински видове.
2014 – Повечето хора по планетата ще страдат от рак на кожата и други кожни заболявания.
2016 - Европа ще остане почти безлюдна
2018 – Новия световен лидер е Китай. Експлоатираните държави се превръщат в експлоататори.
2023 – Лека промяна в орбитата на Земята.
2025 – Европа е все още слабо заселена.
2028 – Създава се нов източник на енергия. (вероятно от контролирана термоядрена реакция). Постепено гладът изчезва. Изтрелва се първият пилотиран
космически кораб към Венера.
2033 – Топят се Полярните ледове. Повишава се равнището на световния океан.
2043 – Световната икономика процъфтява. Водеща религия в Европа – Ислям.
2046 – Става възможно подмяната на органи.
2066 – По време на атака върху Рим от страна на ислямски армии, САЩ използват за пръв път климатично оръжия – климатът се променя и захладнява
2076 – Безкласово общество (комунизъм).
2084 – Природата се възстановява
2088 – Нова болест – старее се за няколко секунди
2097 – Новата болест се лекува.
2100 – Изкуствено слънце осветява тъмната страна на Земяна.
2111 – Хората се превръщат в киборги (живи роботи)
2123 – Войни между малки държави.
2125 - В Унгария получават сигнал от Космоса.
2130 – Създават се колонии под водата.
2164 – Хората се превръщат в полухора.
2167 – Нова религия.
2170 – Голямо засушаване.
2183 – Колония на Марс се сдобива с ядрено оръжие и иска незабавна независимост от Земята.
2187 – Изригването на вулканите ще става контролирано от хората.
2195 – Морските колонии са напълно подсигурени от храна и енергия.
2196 – Пълно смесване на етносите.
2201 – Термоядрените процеси в Сълнцето се забавят. Глобално застудяване.
2221 – Хората осъществяват пряк контакт с извънземни същества.
2256 – Космически кораб пренася нов опасен вирус на Земята.
2262 – Постепено се променят орбитите на планетите. Марс е застрашен от комета.
2271 – Наново се изчисляват променените физически константи.
2273 – Човешкият род е една единствена раса.
2279 – Енергия от нищото (вероятно от вакуум или черни дупки).
2288 – Пътуване във времето. Нови срещи с извънземни цивилизации.
2291 – Слънцето угасва. Правят се опити за възстановяване на термоядрените процеси.
2296 – Променя се гравитационното поле в следствие от мощни експлозии на Слънцето. Започват да падат стари спътници и други космически обекти.
2299 – Във Франция възниква партизанско движение срещу исляма
2302 – Открити са нови важни закони и тайни на Вселената.
2304 - Открита тайната на Луната.
2341 – Нещо страшно се приближава към Земята.
2354 - Авария на едно от изкуствените слънца на Земята. Засушаване.
2371 – Големия глад.
2378 – Бързо растяща раса.
2480 – Две от изкуствените слънца се сблъскват. Земята е в мрак.
3005 - Война на Марс.
3010 - Комета удря Луната.
3797 – По това време живота на Земята изчезва, но човечество ще може да постави основите на своето оцеляване на други звездни системи

ето няколко предсказания на Ванга :)

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

YouKnowImBetterThanYou
12-19-2009, 22:38
Ванга никога не правила предсказанията по-горе! Не знам кой и ги приписва, но това са абсолютни глупости, които се разпространяват из нета. Нещо като верижните писма, които бяха на мода преди няколко години.

SolusChristus
12-21-2009, 16:19
^ cool story bro

Auby
12-26-2009, 00:52
Изчетох всички мнения и само се обърках още повече, че чак си забравих и собственото :D Та значи аз лично не вярвам много много на теорията, че края на света ще е през 2012, но пък ако е така нали ще сме живи да видим. Ако нищо не стане до 21 Декември 2012 можем да сме сигурни, че Американците само ни пълнят главите с глупости за да си искарат парите. Ако пък се случи, ще се радвам да бъда свидетелка на края на света. Хващайте пуканките и гледайте! :D :D

mech0
12-26-2009, 21:24
Край на света едва ли - просто да кажем ще има огромен природен катаклизъм, в следстие на който ще изчезнат доста от обитателите на Земята. Всъщност маите никога не са казвали, че ще има край на Земята - просто това е краят на 5-ата епоха.

SolusChristus
12-26-2009, 21:29
Както казах, ще се смея на 1 Януари 2013, защото нищо няма да се случи.

DevilWish
01-04-2010, 16:11
Прочетох цялата тема, бая се кокорих, някой мнения ме 'втрещиха' с простащината си.
И според мен 2012 няма да бъде края.Краят скоро няма да дойде.А и края на кое?Както някой преди мен каза и аз не ви разбирам какво имате предвит под "света"?
Както и да е, който колкото му е писано толкова ще живее, пък и дори и в 2012 да трябва да умрем, щом Бог така е решил така ще бъде ;)

Brook
01-05-2010, 20:44
Аз мисля ,че действителност ще има край на света,но не мисля че това ще бъде през 2012.Все пак не може земята да съществува вечно и рано или късно ще стане,но кога никой не може да каже със сигурност можем само да се гадае.Но след като земята бъде унищожена може да мине известно период от време и пак да има живот на земята и даже да бъде по-добър от сегашния.

Kaley
01-22-2010, 16:29
Както казах, ще се смея на 1 Януари 2013, защото нищо няма да се случи.

+1 8)

Относно предсказанията на тая вещица Ванга- :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Bohis
02-05-2010, 11:38
Аз мисля ,че действителност ще има край на света,но не мисля че това ще бъде през 2012.Все пак не може земята да съществува вечно и рано или късно ще стане,но кога никой не може да каже със сигурност можем само да се гадае...
:);) На същото мнение... ако трябва да вярваме на предсказанията Земята трябваше да е изчезнала поне 10 пъти до сега :-o

danibebi
02-06-2010, 11:25
Незнам вече дали да вярвам или не..някъде пише,,че край на света няма да има,,някъде,,че ще има :? :? незнам :(

K0rTexXx
02-07-2010, 08:31
Ето пророчествата на Ванга за бъдещето ни.

2008 – Атентати срещу четирима държавни глави. Конфликт в Индостан. (Индия-Пакистан)
2010 – Начало на Третата Световна война. Войната ще започне през 2010 год и ще завърши през 2014. Войната ще започне като конвенционален конфликт, а по-късно ще прерастне в ядрен.
2011 – В резултат от ядрената война в Северното полукълбо ще изчезнат всички растителни и животински видове.

2014 – Повечето хора по планетата ще страдат от рак на кожата и други кожни заболявания.
2016 - Европа ще остане почти безлюдна
2018 – Новия световен лидер е Китай. Експлоатираните държави се превръщат в експлоататори.
2023 – Лека промяна в орбитата на Земята.
2025 – Европа е все още слабо заселена.
2028 – Създава се нов източник на енергия. (вероятно от контролирана термоядрена реакция). Постепено гладът изчезва. Изтрелва се първият пилотиран космически кораб към Венера.
2033 – Топят се Полярните ледове. Повишава се равнището на световния океан.
2043 – Световната икономика процъфтява. Водеща религия в Европа – Ислям.

2046 – Става възможно подмяната на органи.
2066 – По време на атака върху Рим от страна на ислямски армии, САЩ използват за пръв път климатично оръжия – климатът се променя и захладнява

2076 – Безкласово общество (комунизъм).
2084 – Природата се възстановява
2088 – Нова болест – старее се за няколко секунди

2097 – Новата болест се лекува.
2100 – Изкуствено слънце осветява тъмната страна на Земяна.

2111 – Хората се превръщат в киборги (живи роботи)
2123 – Войни между малки държави.
2125 - В Унгария получават сигнал от Космоса.

2130 – Създават се колонии под водата.
2164 – Хората се превръщат в полухора.
2167 – Нова религия.
2170 – Голямо засушаване.
2183 – Колония на Марс се сдобива с ядрено оръжие и иска незабавна независимост от Земята.
2187 – Изригването на вулканите ще става контролирано от хората.

2195 – Морските колонии са напълно подсигурени от храна и енергия.

2196 – Пълно смесване на етносите.
2201 – Термоядрените процеси в Сълнцето се забавят. Глобално застудяване.
2221 – Хората осъществяват пряк контакт с извънземни същества.

2256 – Космически кораб пренася нов опасен вирус на Земята.

2262 – Постепено се променят орбитите на планетите. Марс е застрашен от комета.
2271 – Наново се изчисляват променените физически константи.
2273 – Човешкият род е една единствена раса.
2279 – Енергия от нищото (вероятно от вакуум или черни дупки).
2288 – Пътуване във времето. Нови срещи с извънземни цивилизации.
2291 – Слънцето угасва. Правят се опити за възстановяване на термоядрените процеси.
2296 – Променя се гравитационното поле в следствие от мощни експлозии на Слънцето. Започват да падат стари спътници и други космически обекти.

2299 – Във Франция възниква партизанско движение срещу исляма

2302 – Открити са нови важни закони и тайни на Вселената.

2304 - Открита тайната на Луната.
2341 – Нещо страшно се прилижава към Земята.

2354 - Авария на едно от изкуствените слънца на Земята. Засушаване.

2371 – Големия глад.
2378 – Бързо растяща раса.
2480 – Две от изкуствените слънца се сблъскват. Земята е в мрак.
3005 - Война на Марс.
3010 - Комета удря Луната.
3797 – По това време живота на Земята изчезва, но човечество ще може да постави основите на своето оцеляване на други звездни системи.


Е те ако от Blizzard видят това, със сигурност ще видим нова поредица на StarCraft (и ще бъдем горди, че българите сме допринесли за това ;) ) :razz: :razz: :razz:

emancipaciq
02-08-2010, 20:43
Календара на маите свършвал и дойде края на света...Чудо голямо като свършил, мойто календарче в джоба свършва на 31.12.2010 тва значи ли че света ще умре? :?

reini334422
02-13-2010, 10:42
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Леле, вие ме разбихте, леле напиках се от смях :D :D :D :D Светьт.. :D ще свьрши вьв време, когато не очакваме :-D

А онзи ден и час никой не знае, нито небесните ангели, нито Синьт, а само Отец. (Матей 24:36)

Затова, бдете и бьдете готови, защото в час който не мислите, Човешкият Син ще дойде. (Матей 24:44)

Neo712
03-07-2010, 14:27
" Основна религия в Европа-Ислям :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Края на света не мисля,че ще е на 21 декември 2012 :? Никой нищо не може да каже.Че имат китайците ядрени оръжия имат,но не виждам причина поне засега да ги използват.Трета световна няма да има според мене.Поне аз мисля,че човечеството е достатъчно еволюирало и не виждам причина за такъв комфликт между нас :( А пък тфа за марсиянците е пълно безумие направо се попиках от смях :lol:

gir
03-08-2010, 14:55
[b]Ето пророчествата на Ванга за бъдещето ни.

2008 – Атентати срещу четирима държавни глави. Конфликт в Индостан. (Индия-Пакистан)
2010 – Начало на Третата Световна война. Войната ще започне през 2010 год и ще завърши през 2014. Войната ще започне като конвенционален конфликт, а по-късно ще прерастне в ядрен.
2011 – В резултат от ядрената война в Северното полукълбо ще изчезнат всички растителни и животински видове.

2014 – Повечето хора по планетата ще страдат от рак на кожата и други кожни заболявания.
2016 - Европа ще остане почти безлюдна
2018 – Новия световен лидер е Китай. Експлоатираните държави се превръщат в експлоататори.
2023 – Лека промяна в орбитата на Земята.
2025 – Европа е все още слабо заселена.
2028 – Създава се нов източник на енергия. (вероятно от контролирана термоядрена реакция). Постепено гладът изчезва. Изтрелва се първият пилотиран космически кораб към Венера.
2033 – Топят се Полярните ледове. Повишава се равнището на световния океан.
2043 – Световната икономика процъфтява. Водеща религия в Европа – Ислям.

2046 – Става възможно подмяната на органи.
2066 – По време на атака върху Рим от страна на ислямски армии, САЩ използват за пръв път климатично оръжия – климатът се променя и захладнява

2076 – Безкласово общество (комунизъм).
2084 – Природата се възстановява
2088 – Нова болест – старее се за няколко секунди

2097 – Новата болест се лекува.
2100 – Изкуствено слънце осветява тъмната страна на Земяна.

2111 – Хората се превръщат в киборги (живи роботи)
2123 – Войни между малки държави.
2125 - В Унгария получават сигнал от Космоса.

2130 – Създават се колонии под водата.
2164 – Хората се превръщат в полухора.
2167 – Нова религия.
2170 – Голямо засушаване.
2183 – Колония на Марс се сдобива с ядрено оръжие и иска незабавна независимост от Земята.
2187 – Изригването на вулканите ще става контролирано от хората.

2195 – Морските колонии са напълно подсигурени от храна и енергия.

2196 – Пълно смесване на етносите.
2201 – Термоядрените процеси в Сълнцето се забавят. Глобално застудяване.
2221 – Хората осъществяват пряк контакт с извънземни същества.

2256 – Космически кораб пренася нов опасен вирус на Земята.

2262 – Постепено се променят орбитите на планетите. Марс е застрашен от комета.
2271 – Наново се изчисляват променените физически константи.
2273 – Човешкият род е една единствена раса.
2279 – Енергия от нищото (вероятно от вакуум или черни дупки).
2288 – Пътуване във времето. Нови срещи с извънземни цивилизации.
2291 – Слънцето угасва. Правят се опити за възстановяване на термоядрените процеси.
2296 – Променя се гравитационното поле в следствие от мощни експлозии на Слънцето. Започват да падат стари спътници и други космически обекти.

2299 – Във Франция възниква партизанско движение срещу исляма

2302 – Открити са нови важни закони и тайни на Вселената...............................

Да-а-а...някои са прекалили с водката.

EdinBulgarin
03-12-2010, 16:46
Добри сметки е правила Ванга.. За близките години е възможно според моя теория на нейните предсказания (която няма да споделя с вас :D ) но за повече от 100 години няма как да се предсказва така че спокойно.. Луната може и да не бъде ударена от комета.. :D

fr33runner
03-12-2010, 19:07
Аз даже четох и книгата за пророчеството на майте.Стана ми много интерестно за тези кристални черепи.А отностно пророчеството-календара в телефона ми свършва през 2067 =>тогава е края на света. :D :D :D

kalokairi
03-12-2010, 19:41
Както казах, ще се смея на 1 Януари 2013, защото нищо няма да се случи.

+1 8)

Относно предсказанията на тая вещица Ванга- :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
Като гледам профила ти ми става ясно, че си религиозен и поради този факт изобщо не се учудвам, че наричаш Ванга вещица. Църквата винаги е отричала всичко, което се смята за "паранормално". Не знам колко достоверни са точно тези предсказания, но едно мога да кажа със сигурност Ванга е била велика и аз винаги ще съжалявам, че нямах възможността да се срещна с нея.
А относно маите те са били най- интелигентната цивилизация живяла някога на земята. Сега знаем за тях прекалено малко благодарение на църквата.
Католически свещенник чието име не си спомням отива на полуостров Юкатан и започва да изучава тайните на маите. Той изгаря цялата им писменост всеки намерен от него лист под претекст, че съдържали антихристиянски текстове. Добре, че са били достатачно умни да изписват предсказанията и историите си освен в книги и по стените на храмовете си, но с времето повечето от тях са разрушени. Представете си колко неща щяхме да знаем ако тази писменост не беше унищожена

HRaBr0TyYKeBaPcHe
03-12-2010, 22:28
Както казах, ще се смея на 1 Януари 2013, защото нищо няма да се случи.

+1 8)

Относно предсказанията на тая вещица Ванга- :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
Като гледам профила ти ми става ясно, че си религиозен и поради този факт изобщо не се учудвам, че наричаш Ванга вещица. Църквата винаги е отричала всичко, което се смята за "паранормално". Не знам колко достоверни са точно тези предсказания, но едно мога да кажа със сигурност Ванга е била велика и аз винаги ще съжалявам, че нямах възможността да се срещна с нея.
А относно маите те са били най- интелигентната цивилизация живяла някога на земята. Сега знаем за тях прекалено малко благодарение на църквата.
Католически свещенник чието име не си спомням отива на полуостров Юкатан и започва да изучава тайните на маите. Той изгаря цялата им писменост всеки намерен от него лист под претекст, че съдържали антихристиянски текстове. Добре, че са били достатачно умни да изписват предсказанията и историите си освен в книги и по стените на храмовете си, но с времето повечето от тях са разрушени. Представете си колко неща щяхме да знаем ако тази писменост не беше унищожена

Браво за хубавия коментар.Напълно съм съгласен :)

А относно 2012г...
1-края не може да настъпи за 1 ден.Градил се е милиони,милярди години не може да свърши просто така.
2-главното вярване за края на света е заради календара на маите.Няма да идва "Края" а просто през 2012г им свършва епохата и започва новата.1 тяхна епоха е от порядъка на около 5100-5200г(не помня колко точно).Дори днешните потомци на маите не са чували подобни неща за края на света.
3-Много хора го раздухват за да могат да се възползват-било то парично или нещо друго.А народа е много наивен. :)

kalokairi
03-13-2010, 19:02
Както казах, ще се смея на 1 Януари 2013, защото нищо няма да се случи.

+1 8)

Относно предсказанията на тая вещица Ванга- :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
Като гледам профила ти ми става ясно, че си религиозен и поради този факт изобщо не се учудвам, че наричаш Ванга вещица. Църквата винаги е отричала всичко, което се смята за "паранормално". Не знам колко достоверни са точно тези предсказания, но едно мога да кажа със сигурност Ванга е била велика и аз винаги ще съжалявам, че нямах възможността да се срещна с нея.
А относно маите те са били най- интелигентната цивилизация живяла някога на земята. Сега знаем за тях прекалено малко благодарение на църквата.
Католически свещенник чието име не си спомням отива на полуостров Юкатан и започва да изучава тайните на маите. Той изгаря цялата им писменост всеки намерен от него лист под претекст, че съдържали антихристиянски текстове. Добре, че са били достатачно умни да изписват предсказанията и историите си освен в книги и по стените на храмовете си, но с времето повечето от тях са разрушени. Представете си колко неща щяхме да знаем ако тази писменост не беше унищожена

Браво за хубавия коментар.Напълно съм съгласен :)

А относно 2012г...
1-края не може да настъпи за 1 ден.Градил се е милиони,милярди години не може да свърши просто така.
2-главното вярване за края на света е заради календара на маите.Няма да идва "Края" а просто през 2012г им свършва епохата и започва новата.1 тяхна епоха е от порядъка на около 5100-5200г(не помня колко точно).Дори днешните потомци на маите не са чували подобни неща за края на света.
3-Много хора го раздухват за да могат да се възползват-било то парично или нещо друго.А народа е много наивен. :)

Мисля, че епохите им бяха около 9000 години и се смята, че в края на предишната е изчезнал континента атлантида. Краят на всяка една епоха е свързан с природни бедствия. На тази дата планетите ще бъдат в специфично движение с което маите свързвали края на една епоха и началото на друга. Учените са изчислили, че планетите ще са точно в това положение на 21 декември 2012 г. Нострадамус е предсказал, че на същата тази дата слънцето няма да изгрее и това е вярно: поради това разположение на планетите слънцето просто няма да се вижда от земята. Има и предсказание, че първият чернокож президент на САЩ ще бъде последния президент на САЩ. Светът няма да изчезне на тази дата, но ще се пречисти ако мога така да се изразя. И това наистина няма да стане за един ден, ако се замислите броят на земетресенията от последната година е по голям от броя на тези от миналата.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
03-16-2010, 11:33
Попринцип, да.Края на техните епохи се свързва с бедствие.Но надаали ще стане нещо :?

ZipFail
03-16-2010, 18:11
Един интересен въпрос...

Като толкова са много знаели, как не са предвидили, че ще дойдат едни 5000 испанци през морето и ще ги избият до крак ?

HRaBr0TyYKeBaPcHe
03-16-2010, 20:12
Ами те не са били гадатели.Те са били най вече велики астрономи.А и попринцип да бяха гадатели нямаше как да предвидят да испанците.Защото те не са естествено нещо като смяната на сезоните,годините и тн :)

mech0
03-16-2010, 21:43
Един интересен въпрос...

Като толкова са много знаели, как не са предвидили, че ще дойдат едни 5000 испанци през морето и ще ги избият до крак ?
Един интерерсн отоговор - империята на маите тогава е била в такъв опадък, че и без испанска намеса и щяла да изчезне. И къде гледа тия екшъни, че ги избиват до крак ? :-o И плюс това календарът се определя на принципа на математически изчисления, а не на гледане на боб. Така, че вземи прочети тук там нещо, пък току виж си спрял да пишеш малоумни мнения. :shock:

ZipFail
03-16-2010, 22:19
Геноцидът над маите и индианците е един от най-големите в световната история...голям екшън е било..

Някак си не ми се ще да вярвам на предсказанията на маите, които са били супер математици и са можели да изчислят всичко за 5000 години напред, но не са открили колелото(!), и не са могли да запазят собствената си държава... ;)

Shia
03-16-2010, 22:52
Всички ще умрем.Разрухата почна с всички тези земетресения и нарастващи по дълбочина дупки по улицата.Изпадайте в паника и те така...


Колкото и да са били развити(кое съпоставено с нас сега е малко налудничево) краят на света не е чак толкова лесно нещо да се прескаже.

mech0
03-17-2010, 07:05
Геноцидът над маите и индианците е един от най-големите в световната история...голям екшън е било..

Някак си не ми се ще да вярвам на предсказанията на маите, които са били супер математици и са можели да изчислят всичко за 5000 години напред, но не са открили колелото(!), и не са могли да запазят собствената си държава... ;)
Спри да говориш всеобщи заблуди. Маите са открили колелото - имат детски играчки на колела, ринговете на играта пок - то - пок са кръгли, да не говорим за всичките гривни, пръстени. Също така Едуард Томпсън измъква от калденеца в Чичен Ица златен диск и Алфонсо Виля Рохас открива огромно каменно "колело" с диаметър 1 метър и 4 метра дълго, тежащо близо 5 тона, което се използвало вместо валяк, за да се трамбоват пътищата. И по другия въпрос - маите НИКОГА не са били напълно побеждавани. Едва орез 20 век мексиканците получават контрол на цял Юкатан. Оцелелите маи се оттеглят в дивата област на Кинтана Роо, която е разположена в югоизточната част на полуострова. В момента маите са 6 милиона и продължават да говорят на родния си език.

CaSsIe
03-31-2010, 21:01
Пффф пуснете още 1574363 теми за тая 2012.. и то всяка следваща е все по - малоумна :D
Не бе честно осъзнайте се.. колко пъти щеше да идва края на света? И през 2000 година сумати народ се самоуби заради масовото промиване на мозъците с идеята, че идва края на света.
Всеки един момент може да умреме, ама не мислите за тоя момент нали.. а за няква тъпа дата, предсказана от не знам си кой...
Ако ще мрем- да мрем, ако не здраве да е :grin:

prasyte
03-31-2010, 21:34
Според руското електронно издание, Ванга дори е предсказала, че през 2008 г. ще бъде извършено покушение срещу четирима държавни ръководители, както и пламването на конфликт в Индустан. Последните събития, според Ванга, ще станат причина за началото на Трета световна война, която ще избухне през 2010 г. Не всички нейни думи, обаче, подкрепят тази възможност. Според друго нейно изказване "След 2000 г. няма да има катастрофи, ни потоп. чакат ни 1000 години мир и благоденствие". Тези различия сочат, че бъдещата ни участ явно зависи от направеният избор от човечеството. Ето и няколко извадки от предсказанията й за светло бъдеще:

По думите на Ванга, "През 2018 година влаковете ще се движат на релси, идващи от слънцето. Добивът на нефт ще спре и Земята ще си отдъхне." Всъщност Ванга предсказва за свръх бързите влакове на магнитни възглавници, които учените разработват в момента. Или както тя се изразява, "влаковете ще полетят, задвижвани от слънцето". С тях хората ще достигат до всяка точка на земята за броени часове. Днес Вселенската Федерация за Мир, работи за осъществяване на точно такъв проект за световна магистрала и свързване на всички столици със свръхбързи влакове на магнитни възглавници.

Религиите ще изчезнат и човечеството ще вярва само в едно учение. Това ще обедини чевечеството, като едно семейство и донесе мир и благодентвие, предсказва Ясновидката. "Човечеството ще преживее много катаклизми и много бурни събития. Ще се променя и съзнанието на хората. Ще дойдат тежки времена, хората ще се разделят на групи по вяра. Всички религии един ден ще изчезнат! Ще остане само учението.” Ванга пророкува сегашното егоистично разделение на религиите. "Сега различните религии искат да се възползват от каквото сварят, ама тяхното време си отива. Човечеството ще хвърли тия окови. Религията ще има друга задача." Вместо да спорят и враждуват помежду си религиите ще си подадат ръце за изграждане на един нов и мирен свят чрез водене от месиянската личност, която ще дойде. Също от нейните пророчества е ясно, че той идва като миротворец да установи мир за човечеството. Или, както тя се изразява, "Този който ще подпише окончателния договор за мира на планетата". Ванга добавя: "Христос отново ще дойде на Земята в бели дрехи. Настъпва времето, когато определени хора ще почувстват със сърцето си завръщането на Христос". Ванга завършваше така: „Тогава ще дойде Осмият и той ще подпише окончателния мир на планетата, но това ще е началото на края!” С други думи началото на новия свят ще бележи края на старите системи изградени на базата на егоизма. Сатанинския свят вече ще започне да упада с издигането на новата култура на мир. Господството на земята ще бъде изцяло в Божиите ръце и авторитет, или както Библията казва, „Ново Небе и нова Земя”.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
03-31-2010, 23:00
Според руското електронно издание, Ванга дори е предсказала, че през 2008 г. ще бъде извършено покушение срещу четирима държавни ръководители, както и пламването на конфликт в Индустан. Последните събития, според Ванга, ще станат причина за началото на Трета световна война, която ще избухне през 2010 г. Не всички нейни думи, обаче, подкрепят тази възможност. Според друго нейно изказване "След 2000 г. няма да има катастрофи, ни потоп. чакат ни 1000 години мир и благоденствие". Тези различия сочат, че бъдещата ни участ явно зависи от направеният избор от човечеството. Ето и няколко извадки от предсказанията й за светло бъдеще:

По думите на Ванга, "През 2018 година влаковете ще се движат на релси, идващи от слънцето. Добивът на нефт ще спре и Земята ще си отдъхне." Всъщност Ванга предсказва за свръх бързите влакове на магнитни възглавници, които учените разработват в момента. Или както тя се изразява, "влаковете ще полетят, задвижвани от слънцето". С тях хората ще достигат до всяка точка на земята за броени часове. Днес Вселенската Федерация за Мир, работи за осъществяване на точно такъв проект за световна магистрала и свързване на всички столици със свръхбързи влакове на магнитни възглавници.

Религиите ще изчезнат и човечеството ще вярва само в едно учение. Това ще обедини чевечеството, като едно семейство и донесе мир и благодентвие, предсказва Ясновидката. "Човечеството ще преживее много катаклизми и много бурни събития. Ще се променя и съзнанието на хората. Ще дойдат тежки времена, хората ще се разделят на групи по вяра. Всички религии един ден ще изчезнат! Ще остане само учението.” Ванга пророкува сегашното егоистично разделение на религиите. "Сега различните религии искат да се възползват от каквото сварят, ама тяхното време си отива. Човечеството ще хвърли тия окови. Религията ще има друга задача." Вместо да спорят и враждуват помежду си религиите ще си подадат ръце за изграждане на един нов и мирен свят чрез водене от месиянската личност, която ще дойде. Също от нейните пророчества е ясно, че той идва като миротворец да установи мир за човечеството. Или, както тя се изразява, "Този който ще подпише окончателния договор за мира на планетата". Ванга добавя: "Христос отново ще дойде на Земята в бели дрехи. Настъпва времето, когато определени хора ще почувстват със сърцето си завръщането на Христос". Ванга завършваше така: „Тогава ще дойде Осмият и той ще подпише окончателния мир на планетата, но това ще е началото на края!” С други думи началото на новия свят ще бележи края на старите системи изградени на базата на егоизма. Сатанинския свят вече ще започне да упада с издигането на новата култура на мир. Господството на земята ще бъде изцяло в Божиите ръце и авторитет, или както Библията казва, „Ново Небе и нова Земя”.

Такъв влак с магнитно поле е измислен.Най-бързия влак е именно такъв.И е широко използван.Е разбира се може би ще претърпи малки промени.
А Христос няма как да се върне-нали е умрЕл.Няма как
:?

п.п. Ти да не си внук на Ванга???

ZipFail
04-01-2010, 00:51
Не става въпрос за жалката японска версия а за нещо многократно по-бързо ;)

HRaBr0TyYKeBaPcHe
04-01-2010, 17:03
Не става въпрос за жалката японска версия а за нещо многократно по-бързо ;)

Е Япония е най-великата нация може би...Всичко японско е с пъти над класата на всяко друго.Не бъркай китайци с японци ;) А и не само там ами примерно в Франция е най-бързи такъв влак поне за Европа(ако не и за по-голям мащаб) който е с до 500км/ч.
Е може за някакъв с свръхзвукова скорост или нз...

ZipFail
04-01-2010, 20:34
Има проекти за такива магнитни влакове във вакуумни тунели, които ще се движат с над 3000 км/ч, това имам предвид ;)

Иначе японците са пичове, да 8-)

HRaBr0TyYKeBaPcHe
04-05-2010, 16:56
Има проекти за такива магнитни влакове във вакуумни тунели, които ще се движат с над 3000 км/ч, това имам предвид ;)

Е може,но Ванга няма нищо общо

dPa3HuTeJl
04-15-2010, 12:21
Хахахах края на света , ДРЪЖКИ !! имате ли представа колко МИЛИОНИ книги и филми за изкупени за тва нещо ?? А имате ли представа колко милиони долари за взети ?? НЕ ,нали ? Еми то и аз нямам , ама със сигорност ако ми ги дадът и цял живот ше си живея като цар ! :D Някой от вас да е виждал ИСТИНСКИЯ календар на живо , че да знае какво пише на него ?? Има много снимки .. а който го е виждал може да потвърди че всършва на 2012 но в тая тема още не се е намерил такъв .. 8-) Според мен тва са пълни глупости !!! Календара може да е свършил по ХИЛЯДИ причини .... никой не е бил там по това време че да каже с точност .. даже и известни астролози доказват че тогава "слънцето ще се изравни с земята " или планетите или каквото там беше (не съм проверявал защото не ме и интересува 8-) ) Та според мен няма да има край на света скоро , ние сами ще си го създадем края на света ! :D

y0urhottie
04-16-2010, 06:31
това за 2012 не ми се вярва,че ще стане
а за останалите години които предсказват за края на света каквото ще да става все тая :)

GD95
04-18-2010, 22:13
Ще има ново начало,но не и край!

Niakoitam
04-19-2010, 13:04
И аз мисля че няма да е край на света, а ще е едно ново начало, може би по-добро, но свързано с много жертви. Игнорирам другите неща за да се вгледаме в последните събития. Гледах и филма 2012 и все повече започва да ми се струва че както във филма така и в реалността крият нещо от нас за да няма масова паника. Вижте и действителността сега. Както казах ще пренебрегна много предишни неща и ще наблегна на сегашните. Слънцето не може да навлезе в нов цикъл (не съм гледал скоро та незнам дали още не е влезнало в новият ци цикъл, но и да е влезнало даже се е бавило около година и нещо, което за последните около 300 години наблюдения не е ставало)2012 ще има слънчев пик, магнитното поле на Земята в последните 150 години е много намаляло и северният му полюс е отклонен. Според мисля че беше wikipedia в периода от 1900-1910 е имало 3/4 по-малко земетресения от периода 2000-2010 и са били много по слаби. Особено тази година земетресенията над 6 степен по Рихтер са си вече почти ежедневие. ПО ЦЯЛАТА ЗЕМЯ не само на определени части. По слабите пък са още повече. Застинали вулкани изригват За последните месеци два в Исландия вторият от които застинал преди 200 години и който даже блокира въздушният транспорт на голяма част от северното полукълбо. Ето и днес е изригнал и поредният застинал вулкан от 64та година в Камчатка. А още даже не сме средата на 2010 година. Предтавете си ако нещата се запазят в тази насока и се усилват постепенно какво може да стане до края на 2012 година и дали пък не може и маите да са били прави.

ken
05-14-2010, 12:02
Според Димитър Захариев света няма да свърши 2012.

Envy
05-14-2010, 16:08
Може би , но ме съмнява много.По-скоро да свърши света,когато Слънцето изгърми след около много много време. Иначе Niakoitam има право в тези думи.Както е тръгнало с тези блокажи на въздушното постранство, до 2012 току-виж се изместило и течението Гълфстрийм и какво ще стане с Западна и Северна Европа , да изригне още някои друг застиванал вулкан по-сериозно , по-силни земтресения , наводнения и прочие. Нищо не се знае с абсолютна сигурност.

gandalfepi4
05-14-2010, 20:28
абе хора, смятате ли че земетресения, вулкани, бури, наводнения, гълфстрийми от такива колосални размери че да преебът всичко на планетата би следвало малко от малко да са предвидени от очилатите хора с тоновете технична апаратура и знания?

мисля че преди да почнете да правите хипотези от типа "нищо не се знае" трябва поне мъъничко да се пообразовате какво знаем аджиба и какво не. това разбира се е само предложение.

saruhi
05-17-2010, 15:33
Изумявам се от хората,които вярват в пророчеството за краят на света през 2012. :lol: Просто е невъзможно,поради две причини:
-Напълно изключено е хора,живели с листа за дрехи,ловували глигани,и строили шантави сгради да познаят кога чааааааак след хилядолетия света ще свърши!! :D Другото,което е само Бог знае кога ще бъде краят на света,защото "за Бог един ден е като 1000 години и 1000 години като 1 ден" и човек,със своето нищожно знание за света не би могъл да отгатне!
Когато и да е краят на света..единственото нещо,което мога да правя е да продължавам да се уповавам на Бог и да го следвам :)

MuffDiver
05-20-2010, 19:51
За края на света, календара на маите(сочи, че 2012 светът ще свърши) , пророчествата на Ванга по темата и т.н. Вярвате ли в това и кога мислите, че краят на света ще настъпи?

Ае кога и къде е споменато,че Ванга била предрекла 2012.Тва е пълна глупост.Истината е че се приближиава планета и ще ни подмине,неква планета Х Нибуру.Сега дали катаклизми,заради нея ще станат нз ,но толкова знам.

Vortexa
05-20-2010, 22:26
Ае кога и къде е споменато,че Ванга била предрекла 2012.Тва е пълна глупост.Истината е че се приближиава планета и ще ни подмине,неква планета Х Нибуру.Сега дали катаклизми,заради нея ще станат нз ,но толкова знам.

До колкото аз четох някъде се беше говорило, че тя е предсказала, че световните сили ще се променят (С.А.Щ няма да е главната сила итн итн), но не знам дали наистина е така :D

Иначе :



-Напълно изключено е хора,живели с листа за дрехи,ловували глигани,и строили шантави сгради да познаят кога чааааааак след хилядолетия света ще свърши!!


Недей така човек.Ако знаеш нещо относно ,,забравените познания,, ще мислиш по друг начин.Точно маите и шумерите и много от древните племена са имали знания за много звезди и галактики и до сега не е обяснено откъде знаят за това.Много са си знаели независимо как са се обличали :D

nomingo
05-22-2010, 09:39
Ето пророчествата на Ванга за бъдещето ни.

2008 – Атентати срещу четирима държавни глави. Конфликт в Индостан. (Индия-Пакистан)
2010 – Начало на Третата Световна война. Войната ще започне през 2010 год и ще завърши през 2014. Войната ще започне като конвенционален конфликт, а по-късно ще прерастне в ядрен.
2011 – В резултат от ядрената война в Северното полукълбо ще изчезнат всички растителни и животински видове.

2014 – Повечето хора по планетата ще страдат от рак на кожата и други кожни заболявания.
2016 - Европа ще остане почти безлюдна
2018 – Новия световен лидер е Китай. Експлоатираните държави се превръщат в експлоататори.
2023 – Лека промяна в орбитата на Земята.
2025 – Европа е все още слабо заселена.
2028 – Създава се нов източник на енергия. (вероятно от контролирана термоядрена реакция). Постепено гладът изчезва. Изтрелва се първият пилотиран космически кораб към Венера.
2033 – Топят се Полярните ледове. Повишава се равнището на световния океан.
2043 – Световната икономика процъфтява. Водеща религия в Европа – Ислям.

2046 – Става възможно подмяната на органи.
2066 – По време на атака върху Рим от страна на ислямски армии, САЩ използват за пръв път климатично оръжия – климатът се променя и захладнява

2076 – Безкласово общество (комунизъм).
2084 – Природата се възстановява
2088 – Нова болест – старее се за няколко секунди

2097 – Новата болест се лекува.
2100 – Изкуствено слънце осветява тъмната страна на Земяна.

2111 – Хората се превръщат в киборги (живи роботи)
2123 – Войни между малки държави.
2125 - В Унгария получават сигнал от Космоса.

2130 – Създават се колонии под водата.
2164 – Хората се превръщат в полухора.
2167 – Нова религия.
2170 – Голямо засушаване.
2183 – Колония на Марс се сдобива с ядрено оръжие и иска незабавна независимост от Земята.
2187 – Изригването на вулканите ще става контролирано от хората.

2195 – Морските колонии са напълно подсигурени от храна и енергия.

2196 – Пълно смесване на етносите.
2201 – Термоядрените процеси в Сълнцето се забавят. Глобално застудяване.
2221 – Хората осъществяват пряк контакт с извънземни същества.

2256 – Космически кораб пренася нов опасен вирус на Земята.

2262 – Постепено се променят орбитите на планетите. Марс е застрашен от комета.
2271 – Наново се изчисляват променените физически константи.
2273 – Човешкият род е една единствена раса.
2279 – Енергия от нищото (вероятно от вакуум или черни дупки).
2288 – Пътуване във времето. Нови срещи с извънземни цивилизации.
2291 – Слънцето угасва. Правят се опити за възстановяване на термоядрените процеси.
2296 – Променя се гравитационното поле в следствие от мощни експлозии на Слънцето. Започват да падат стари спътници и други космически обекти.

2299 – Във Франция възниква партизанско движение срещу исляма

2302 – Открити са нови важни закони и тайни на Вселената.

2304 - Открита тайната на Луната.
2341 – Нещо страшно се прилижава към Земята.

2354 - Авария на едно от изкуствените слънца на Земята. Засушаване.

2371 – Големия глад.
2378 – Бързо растяща раса.
2480 – Две от изкуствените слънца се сблъскват. Земята е в мрак.
3005 - Война на Марс.
3010 - Комета удря Луната.
3797 – По това време живота на Земята изчезва, но човечество ще може да постави основите на своето оцеляване на други звездни системи.

източник: http://www.rusenews.eu/news,1,13292.htm
кефи ме :-D

Niakoitam
05-28-2010, 08:01
Изумявам се от хората,които вярват в пророчеството за краят на света през 2012. :lol: Просто е невъзможно,поради две причини:
-Напълно изключено е хора,живели с листа за дрехи,ловували глигани,и строили шантави сгради да познаят кога чааааааак след хилядолетия света ще свърши!! :D Другото,което е само Бог знае кога ще бъде краят на света,защото "за Бог един ден е като 1000 години и 1000 години като 1 ден" и човек,със своето нищожно знание за света не би могъл да отгатне!
Когато и да е краят на света..единственото нещо,което мога да правя е да продължавам да се уповавам на Бог и да го следвам :)

А също и не бива да забравяме че тези хора с "листа за дрехи" са измислили толкова сложен календар и според учените са се появили някак изведнъж, процъфтявали са и са изчезнали също така както са се появили. Има логика за изгубените знания тъй като има едни открития наречени "неудобни" открития за науката от древността чиято направа е възможна почти само с методите от 19ти век, а кристалните черепи не знаят как дори с днешната технология могат да се направят. Някой от тях са доста фини при това и дори с днешните средства при такава направа биха се спукали на парчета. Освен това са направени от кварц, материал, който може да съдържа в себе си информация. Прилага се и при компютрите в днешно време например.
Относно маите. Да оставим другите неща на страна и да приемем че просто се заблуждаваме под влиянието на писанията за 2012 година, но едно нещо се чудя като изключим всички открития, които в последствия са били открити, а ги има на рисунки от много преди това. Но как маите при условие че са били такива диваци каквито ги описваш ти са сложили за последен ден в календара си година, която напълно съвпада със Слънчев пик и дата, която съвпада със зимното слънцестоене. И това преди хиляди години.




Ае кога и къде е споменато,че Ванга била предрекла 2012.Тва е пълна глупост.Истината е че се приближиава планета и ще ни подмине,неква планета Х Нибуру.Сега дали катаклизми,заради нея ще станат нз ,но толкова знам.

До колкото аз четох някъде се беше говорило, че тя е предсказала, че световните сили ще се променят (С.А.Щ няма да е главната сила итн итн), но не знам дали наистина е така :D



Не знам колко е истина и доколко са изопачени думите и но аз съм чел че е казала че последният американски президент ще е чернокож (Барак Обама е чернокож, това го бях чул още докато Джорд Буш беше президент) и че последният папа ще е този след папа Йоан Павел II (т.е. папата, който е в момента, сега му изключих името) Та ако това са наистина нейни думи и е познала и това може би е някакъв знак че нещо наистина наближава.

MochaOnMyLips
05-28-2010, 09:06
Ако тази година започне WW3 и войната е ядрена, ми напомнете да ви черпя всичките по една голяма бира.

mech0
05-28-2010, 17:57
Ако тази година започне WW3 и войната е ядрена, ми напомнете да ви черпя всичките по една голяма бира.
Ако ми остане черен дроб след радиацията ще ти напомня задължително. :smt006

Tempest
05-29-2010, 00:42
м... откъде маите са знаели това.. ами ако сте чували за една книга, казва се "Не пипай тази книга!"... по-заинтересованите може да я прочетат, ще се стори интересна... Според нея няколко пъти е идвал "края на света"... я наводнения, я други бедствия (опустошителни, естествено)... и всъщност края на света се очаква, дали наистина ше е 2012.. никой не знае, то беше и 99, беше и 2001 май... че и 2006 имаше някви глупости пак... май заради световното отмениха края на света хахахх.. и 2009 се говореше за сблъсък на Земята с някаква планета... не помня името... дай на медиите подобна информация и ше направят утрешния ден край на света :)

Niakoitam
05-29-2010, 08:34
Абе не знам, но вече все по достоверно започва да ми изглежда. Погледни тази година какво става пък и ако си гледал този екшъна за 2012 какво се случва може би наистина ще придобиеш усещането че всичко се пази в тайна...доколкто може, с цел да не настъпва масова паника. Колко земетресения и то силни се изредиха от началото на годината по цялото земно кълбо и итнеха сумата и животи, колко наводнения по света стнаха и стават, колко бури и цунамита, а сега започнаха да се активизрат и вулканите-застинали и активни. Дали предишни години не са съобщавали толкова често за изригването на вулканите, защото не е имало такъв, който да блокира по-голямата част от въздушният трафик в Европа или просто не е имало толкова, но тези за който съобщават тази година не са хич малко.
Два в Исландия, един или два в Камчатка, мисля че някъде бяха споменали за още един, също и тези два:
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3014971
А сме само средата на 2010 все още.

Отделно един куп самолетни катастрофи, влакове, огромни нефтени петна като това покрай САЩ, времето и то започва като че ли нещо да се побърква в последно време и т.н.

Tempest
05-29-2010, 14:10
копеле, въобразяваш си... щом Бойко дойде на власт, значи ше си изкара поне един мандат... което значи, че края на света ше е след 2014... :D

ExtremeLife
05-31-2010, 15:42
Abe hora nikoi ne e kazal 4e 2012 6te doide kraqt na sveta...kazano e 4e na 21.12.2012 6te se slu4i ne6to, 6te nastane obrat....ako zabelqzvate kato ob1rnem 21 se polu4ava 12, zatova datata pokazva nqkak1v obrat a ne kraqt na sveta xD[/i][/b]

MochaOnMyLips
06-05-2010, 20:06
Първо, маите не са имали нашето летоброене, че да обръщат 21 и 12.
Второ, техният календар се дели на епохи, всяка от която завършва с опустошително бедствие, което погубва човечеството с изключение на двама души, които после да го продължат.
Повтарям, бира за всички желаещи, все тая в какво състояние им е черният дроб :D.

djipsito
06-09-2010, 15:13
Началото на черните дни за планетата ни вече е започнало.
Поне това твърди научният сътрудник от Московския държавен университет Николай Жарвин.

Началото на Апокалипсиса е поставил вулканът Ейяфятлайокутл в Исландия, който изригна на 21 март. Той бе "заспал" от 20-те години на XIX век, когато за последно е бълвал лава и пепел.

От вулканичните изригвания в Исландия може да тръгне наводнение, което да прерастне в световен потоп, обяви ученият, цитиран от Газета.ру. Вследствие на аномалиите, свързани с активността на вулкана Еяфялайокул, се очаква затопляне на крайбрежията на стотици и хиляди километри.

"Под угроза са Петербург, Калининград, Ню Йорк и Рио де Жанейро", уточнява Жарвин.
В момента, в който топенето на гренландския ледник стигне критична точка, исландският разлом може да се разцепи. Тогава Северо-американската литосферна плоча ще тръгне нагоре, а Еврозийската - надолу. Ще се образува пропаст, в която ще нахлуе вода и тя ще попадне в ноосферата, нагрята до 1000 градуса. След което ще последва взрив, а над Земята ще се установи нулева видимост, обяснява своята теория руският учен.

Ако прогнозите му се сбъдват, спящите вулкани ще се събудят вследствие на невиждана сеизмична активност. "Океанът буквално ще бухне, водата ще се издигне и ще завали библейски дъжд", казва Жарвин.

Според него този Апокалипсис ще сполети планетата между 2030 и 2070 година.
Руснакът съветва правителствата на Русия, Бразилия и САЩ отсега да планират мерки за евакуация на населението в застрашените градове.

Това е цитат от друг форум. Доколко е вярна тази теория не се знае, при всички положения не вярвам края на света да е през 2012. Определено, обаче става нещо... Говориха по новините за Свръхнова, другото което е, всички тези земетресения, изригващи вулкани и т.н само още повече карат хората да се страхуват, че "края на света" е близо...
Колкото до предсказанията на Ванга, всички ще се убедим до колко са вярни, ако тази година наистина има Световна Война.
Звучи стряскащо де, твърдението че "Първия чернокож президент на САЩ ще е последният президент на САЩ" ...

D12Respect
06-09-2010, 15:42
Радвайте се, че ще можем да наблюдаваме такова рядко явление с просто око като суперновата.. Няма нищо общо с измислицата 2012

YouDontKnowMe
06-12-2010, 22:05
мале много ме е страх наистина ли ше омрем през 2012
все пак ако не бее истина нямаеш да го говориат всички а и маите са го казали :-#
Ти си черна и няма да умреш. Черното не умира.

Dragonflyelf
06-13-2010, 06:14
О.о Гледам и се чудя...

Чела съм, че действително краят на календара на Великите Маи е през 2012 година... Това не разбирам как за хората означава, че идва краят на света. Знаете ли, че преводът на "свят" има 50% вероятност да бил объркан с "епоха", "ера". През 2012, месец декември, не знам си точно кой ден беше, от 11:11, когато слънцето заставаше не знам си как спрямо не знам си кое (ако има интересуващи се, ще прегледам книжката, която имам по темата и ще ви кажа всичко в точност) ще настъпи краят... наа.... *драматична музика* цикълът от години на маите. То е нещо като век, не помня точно колко години съдържаше. Не знам дали ще дойде краят на света, но маите определено не го твърдят, не го и отричат. Пък и наскоро учените съвсем ме разочароваха, като казаха, че били объркали изчисленията. >.> Така, че... освен масови самоубийства и разрушителни действия на малоумници, които вярват, друго не вярвам да се случи... Но кой знае... Всичко може да стане! Идеята ми е, че маите не го твърдят.

Но... едно "но"... Казва се, че Нютон го бил изчислил за 2012. Обаче кой вярва на учени обсебени от ябълки xd

GalaxyEater
06-13-2010, 09:17
О.о Гледам и се чудя...

Чела съм, че действително краят на календара на Великите Маи е през 2012 година... Това не разбирам как за хората означава, че идва краят на света. Знаете ли, че преводът на "свят" има 50% вероятност да бил объркан с "епоха", "ера". През 2012, месец декември, не знам си точно кой ден беше, от 11:11, когато слънцето заставаше не знам си как спрямо не знам си кое (ако има интересуващи се, ще прегледам книжката, която имам по темата и ще ви кажа всичко в точност) ще настъпи краят... наа.... *драматична музика* цикълът от години на маите. То е нещо като век, не помня точно колко години съдържаше. Не знам дали ще дойде краят на света, но маите определено не го твърдят, не го и отричат. Пък и наскоро учените съвсем ме разочароваха, като казаха, че били объркали изчисленията. >.> Така, че... освен масови самоубийства и разрушителни действия на малоумници, които вярват, друго не вярвам да се случи... Но кой знае... Всичко може да стане! Идеята ми е, че маите не го твърдят.

Но... едно "но"... Казва се, че Нютон го бил изчислил за 2012. Обаче кой вярва на учени обсебени от ябълки xd
Нютон казва 2066, доколкото си спомням.

Dragonflyelf
06-13-2010, 10:09
Нютон казва 2066, доколкото си спомням.

Прав си, нещо съм се заблудила..

Niakoitam
06-17-2010, 10:04
Всъщност се чудя дали освен всички останали неща-земетресения, вулкани, бури, наводнения и това не са разни предзнаменования за това, което ще се случва 2012 в по-голям мащаб:


Неизвестно космическо тяло се вряза в Юпитер
http://forums.wsphere.com/index.php?showtopic=530&st=240&p=317802&#entry317802

Огромни дупки се образуват по Земята:
http://www.teenproblem.net/news/s/20024.html

ZipFail
06-17-2010, 11:48
Някои хора много ще се смеем на 1ви януари 2013 :lol:

Niakoitam
06-18-2010, 08:37
Някои хора много ще се смеем на 1ви януари 2013 :lol:

Абе дано се смеете, но знам ли. Тези неща все повече започват да ми заприличват на нещата от филма 2012, на които във филма или никой не обръщаше внимание или тези, които ги забелязваха си траеха да не всяват масова паника. Не че и аз знам дали тогава изобщо ще стане нещо и какво ще е, но един мой сън от преди около 12тина години леко ме глозга. Подкрепен от още един скорошен сън, който не можах да повярвам че стана. Тогава изобщо не бях чувал за въпросната дата 21.12.2012 година.
С риск да ме изкараш луд ще ги разкажа:
В по старият ми сън се говореше за някаква точно определена дата. Денят до настъпването и беше много по-близо от момента, в който се намираме сега. Между хората, пък даже и като че ли в медиите се говореше доста усърдно за нея. Много хора говореха как Ада щял да излезе на Земята, но за кратко. След това щял да изчезне, защото от него нямало да има нужда и Земята щяла да се превърне в Рай.Хората чакаха същевременно със страх, любопитство и желание за по добро бъдеще.Чаках и аз.(всъщност когато започнах да чета в интернет за тази дата и реакциите около нея ми стана някак чудно че са подобни на тези, които бяха в съня ми само че там бяха по интезивни. Тая реплика от съня ми за Ада и след това Рая съм я чел в интернет последната година две сигурно около десетина пъти)Въпросната дата дойде и ме свари почти по бели гащи.Бях доста по-голям в съня си отколкото в реалността тогава(два, три пъти до сега съм се сънувал по-голям в сънищата си отколкото съм в реалността). Говорех си с някакъв мъж с мотор. Бяхме на някакъв път между много сгради. Изведнъж от небето започнаха да падат по диагонал огнени топки и се удряха в сградите около нас разрушавайки ги същевременно. Пътят зад нас започна да се пропуква. Образуваха се огромни пропасти. От тях започна да излиза лава.Ние се качихме бързо на мотора и тръгнахме да бягаме напред където пътят още беше здрав. В този момент се събудих.Сънувал съм и други апокалиптични сънища след това, но не толкова подробни.

Още по странното идва от другият ми сън. Веднъж през януари тази година се чудих дали всъщност наистина сънищата показват нещо След това сънувах един сън, в който някой ми каза че тази година времето ще се оправи чак през юни месец. Странно и за мен, но както виждаш така и стана.

djipsito
06-18-2010, 20:18
^ Интересно... аз винаги съм вярвала че сънищата означават нещо... Да те питам, чел ли си "От кого сме произлезли" на Мулдашев ? Ако си я чел, какво мислиш за нещата които описва в нея ?

Niakoitam
06-19-2010, 06:51
^ Интересно... аз винаги съм вярвала че сънищата означават нещо... Да те питам, чел ли си "От кого сме произлезли" на Мулдашев ? Ако си я чел, какво мислиш за нещата които описва в нея ?

И аз все повече вярвам в тях, но като че ли има с пряко и преносно значение. Но този все ми се струва че беше с пряко. Пък и сега като гледам че в реалносттта и специално в интернет се говорят неща и настроенията са подобни като в съня ми все повече започва да ми се струва че това не е поредната година. Но аз никога и не съм вярвал че 21.12.2012 ще е краят на света. По скоро и аз като в съня вярвам че това ще е някаква разделна линия към усъвършенстване и към по-добро, но много хора, които не могат да се приспособят ще загинат поради различни обстоятелства и катаклизми. Даже според някои теории периодът от 1980 до 2012 е период на прочистване-един от най тъмните периоди в човешката епоха. Относно книгата не съм я чел, но явно трябва като имам повече време. Иначе ако може да се разкаже накратко ако искш може да го направиш. :)

gandalfepi4
06-19-2010, 09:09
абе хора може ли да ви питам нещо дето ме не мога да разбера-освен на филма и календара на хора, които не са изобретили колелото на какво се обосновават сраховете ви?

има поне стотици провалени предскзания, които са се основавали на много по-умни и обосновани твърдения и досега са били винаги провалени. защо сега когато на някакви първобитни хорица им свършва календара трябва да навържем някакви странни хипотези в някаква франкенщайнска теория за края на света?

mech0
06-19-2010, 09:29
абе хора може ли да ви питам нещо дето ме не мога да разбера-освен на филма и календара на хора, които не са изобретили колелото на какво се обосновават сраховете ви?

има поне стотици провалени предскзания, които са се основавали на много по-умни и обосновани твърдения и досега са били винаги провалени. защо сега когато на някакви първобитни хорица им свършва календара трябва да навържем някакви странни хипотези в някаква франкенщайнска теория за края на света?
ХАХАхах, както обясних някъде назад в темата маите са познавали колелото. Също така тези първобитни хорица случайно имат най -точния календар, отлични математици и строители са и са направили кристален череп, който и с днешните технологии не може да бъде направен толкова прецизно. Я ми кажи някое друго предсказание, много по - умно и по - обосновано.

gandalfepi4
06-19-2010, 09:44
оу, извинявай за колелото. просто се доверих се на уикипедия

извинявай и за кристалния череп-пак се доверих на уикипедия и снимки на десетки много красиви и детайлни други черепи направени с модерна и... не-толкова модерна технология в европа и фактологическата липса на въпросния майски череп.

извинявай и за това че се предоверих пак на адската уикипедия и приех на вяра необоснованата ѝ хипотеза че майският календар(който и да е от тях) всъщност не предсказва какъвто и да било катаклизъм а просто свършва (happy new cosmic sicle)

ако искаш хубави, провалени предсказания използвай
гугъл-резултатите са към 25 милиона.

но все пак аз питах защо вярвате/ш и толкова.

mech0
06-19-2010, 10:38
оу, извинявай за колелото. просто се доверих се на уикипедия

извинявай и за кристалния череп-пак се доверих на уикипедия и снимки на десетки много красиви и детайлни други черепи направени с модерна и... не-толкова модерна технология в европа и фактологическата липса на въпросния майски череп.

извинявай и за това че се предоверих пак на адската уикипедия и приех на вяра необоснованата ѝ хипотеза че майският календар(който и да е от тях) всъщност не предсказва какъвто и да било катаклизъм а просто свършва (happy new cosmic sicle)

ако искаш хубави, провалени предсказания използвай
гугъл-резултатите са към 25 милиона.

но все пак аз питах защо вярвате/ш и толкова.
Съжалявам, но в Уикипедия има доста грешки и липсват доста неща. За кристалният череп можеш в Teenproblem даже да прочетеш, сега е на първа страница темата за маите в Новини. От там може да се информираш и за календара и никъде не съм казал, че календарът означава край на света. А кристалният череп наистина е уникален и не може даже със съвременни технологии да се направи - просто напиши кристален череп маите в Google и виж за какво иде реч, не е зле да хванеш да прочетеш някоя книга за маите да видш, че въобще не са прост народ. А относно колелото пак ще изложа фактите, защото явно те мързи да ровиш о темата: маите са открили колелото - имат детски играчки на колела, ринговете на играта пок - то - пок са кръгли, да не говорим за всичките гривни, пръстени. Също така Едуард Томпсън измъква от калденеца в Чичен Ица златен диск и Алфонсо Виля Рохас открива огромно каменно "колело" с диаметър 1 метър и 4 метра дълго, тежащо близо 5 тона, което се използвало вместо валяк, за да се трамбоват пътищата.

filmimilmi
06-19-2010, 11:06
Ето научно-популярно клипче за тези черепи. Достатъчно сериозен поглед. Това да прецените сами за себе си е най-важно. А ние няма смисъл да спорим защото не сме учени. :)
http://www.youtube.com/watch?v=rR32IsutTws (от 8 части е)

djipsito
06-19-2010, 14:34
^ Интересно... аз винаги съм вярвала че сънищата означават нещо... Да те питам, чел ли си "От кого сме произлезли" на Мулдашев ? Ако си я чел, какво мислиш за нещата които описва в нея ?

И аз все повече вярвам в тях, но като че ли има с пряко и преносно значение. Но този все ми се струва че беше с пряко. Пък и сега като гледам че в реалносттта и специално в интернет се говорят неща и настроенията са подобни като в съня ми все повече започва да ми се струва че това не е поредната година. Но аз никога и не съм вярвал че 21.12.2012 ще е краят на света. По скоро и аз като в съня вярвам че това ще е някаква разделна линия към усъвършенстване и към по-добро, но много хора, които не могат да се приспособят ще загинат поради различни обстоятелства и катаклизми. Даже според някои теории периодът от 1980 до 2012 е период на прочистване-един от най тъмните периоди в човешката епоха. Относно книгата не съм я чел, но явно трябва като имам повече време. Иначе ако може да се разкаже накратко ако искш може да го направиш. :)

http://chamieblog.blogspot.com/2010/02/blog-post_23.html в този линк е добре резюмирано, мисля че ще го разбереш по-добре от моите обяснения ;д. В книгата също пише че предишните цивилизации са изчезвали защото негативната им енергия била повече от позитивната (нещо такова), били са много по-развити от нас (примерно със силата на мисълта са можели да местят предмети, дори да променят нещо си във вселената, може би се дава и отговора кой е построил пирамидите..) и когато са постигнали големи технологически способности са се самоунищожили. И за тва нашата мисия на земята била да се осъвършенстваме сами, без някакви такива "дадени" висши способности..
Ако я прочетеш, ще я разбереш, мен не ме бива много в преразказите ;р, пък и още не съм я дочела. На някои им се струват врели-некипели тези неща, ама може пък да има доза истина, кой знае...

gandalfepi4
06-19-2010, 15:38
никъде не съм казал, че календарът означава край на света

ОУ... извинявай но точно така ми изглеждаше като започна да ми отговаряш на въпроса. не, не твърдя че майската цивилизация е била нек'во лайно, далече съм от тази мисъл (м/у другото те не са използвали колелото за превоз на разни неща, транспорт и тн. поради липса на животни, които да използват като "двигател")

просто исках да видя защо хората дето вярват че календарът им свършва мислят че това означава край на света 8-)

bebity92
06-19-2010, 15:43
Прочетох цялата тема, стана ми много интересно и реших да пиша.Много съм объркана,дали ще има край или не,но повече клоня,към това,че няма да има.Ето защо,защото според мен няма да има край,това може да е едно ново начало,хората може да станат по-развити във всяко едно отношение.А и в Библията се казва,че това не може да се определи,защото,когато най-малко очакваме,може да се случи,както прочетох по-напред.Вярно маите са много добри математици,астрономи,но това,че календарът им свършва,може да значи,че предстои нещо добро.Надявам се да няма край на света,но само времето ще покаже.

gandalfepi4
06-19-2010, 15:57
добре де хора аре обяснете ми какво става като НА ВАС ви свършва календарът а?

краят на света ли идва? или някакво невероятно ново духовно и неочаквано начало?

или просто си купувате друг с мисълта че още един астрономически цикъл е минал и вчера сте поркали яко? всяка минута, час, ден, всяка седмица, месец година, век, милениум, еон или каквото и да е, е просто поредния цикъл в чиито краища или начала не се случва нищо ново, непредвидимо, неочаквано или случайно!

ако сте в гората и без представа за времето няма и да разберете дали е станало нещо НО половината планета сега се насира мощно защото на някакви пологоли пичове, дето са се кланяли на слънцето им изтича (астрономическия) цикъл!

ЗАЩО, моля някой който вярва в това да ми каже защо има това мнение че ще се случи нещо магично или глобално в краят на този пореден цикъл?

не мога да го разбера това, моля сериозно, ако имате някакво знание което астрономи, геолози или к'вито и да са там учени люде ня,ат споделете, а ако е просто от филма така да ми каже някой и да ми задоволи любопитсвото че наистина не мога да чатна за какво е цялата гюрюлтия :smt087

Niakoitam
06-19-2010, 18:31
Ще се опитам отчасти да те накарам да се позамислиш. Кога започва нашият календар? На 1ви януари. А кога свършва? На 31 декември. Това са 12 месеца по-късно. Много такива години има в един човешки живот. А сега. Кога се счита че свършва календара на маите. Всеизвестен факт 21.12.2012 година. А знаеш ли един малко по неизвестен факт. Кога се счита че започва. Точно 3100 и незнам коя година беше точно преди новата ера. Започването на календарът им има някакво случайно или не съвпадение с формирането на първите по-големи човешки обединения и формирането на първите две ама наистина първите две градове държави в света. Така известните Шумер и Акад. И още едно съвпадение. Точно в края на календара на маите случайно ще има слънчев пик и ще е и зимното Слънцестоене, а маите мисля че доста са почитали Слънцето. :)

gandalfepi4
06-19-2010, 19:24
ииии...?

Niakoitam
06-20-2010, 07:46
ииии...?

ииии ииии не знам ииии ли е или не е ииии, но малко странно ми се вижда това. Ако се поразчетеш малко за календара т.е. за календарите на маите ще разбереш че този, който се споменава че ще свърши през 2012 година далеч не е единственият им календара. Имат един по малък ако не се лъжа беше с 360 годишни цикли и други още по малки, който спокойно се побират в един човешки живот. Та по въпроса "ииии?"
Ами не знам....малко странно ми се вижда че толкова голям календар започва именно с нещо толкова важно за човечеството като формулирането на градовете държави Шумер и Акад, който са дали идеята за следващите такива обединения, за държавите и съюзите, които са станали в бъдеще. Промяната от семества и племена към първите държави. Странно откъде маите считани за такива диваци от някои хора са знаели за тези първи по-големи човешки обединения. Още по странното идва от друго. Второто сигурно случайно съвпадение. Как маите при положение че са били такива диваци са налучкали че 2012 ще има слънчев пик като дори нашите учени съвсем скоро са установили това и как пък свършва точно на 21. 12 когато е зимното слънцестоене.
Щом календара започва с обединения на повече хора и преминаването на някои племена в обединени държави какво пречи във края на този календара например цикълът да завършва с обединението на всички хора оцеляли от природните катаклизми и обединени в една цел. Откриване на евентуалното колективно неосъзнато или един вид край на човешката еволюция такаква каквато я познаваме до момемта. Контрол на общата ни съдба ако се приеме че ноосферата наистина съществува и съдбата на всеки един човек се определя от неговите действия и енергии спрямо другите хора и изобщо същества и техните срещу него. Една взаимосвързана верига. Ако ти знаеш със сигурност че правейки нещо лошо на друг то ще ти се върне като бумеранг след това в двойни дози ти ще гледаш да правиш добро за да е благосклонна съдбата към теб.

Niakoitam
06-20-2010, 08:02
http://chamieblog.blogspot.com/2010/02/blog-post_23.html в този линк е добре резюмирано, мисля че ще го разбереш по-добре от моите обяснения ;д. В книгата също пише че предишните цивилизации са изчезвали защото негативната им енергия била повече от позитивната (нещо такова), били са много по-развити от нас (примерно със силата на мисълта са можели да местят предмети, дори да променят нещо си във вселената, може би се дава и отговора кой е построил пирамидите..) и когато са постигнали големи технологически способности са се самоунищожили. И за тва нашата мисия на земята била да се осъвършенстваме сами, без някакви такива "дадени" висши способности..
Ако я прочетеш, ще я разбереш, мен не ме бива много в преразказите ;р, пък и още не съм я дочела. На някои им се струват врели-некипели тези неща, ама може пък да има доза истина, кой знае...

Аз пък мисля че може да има голяма доза истина в това. Говоренето за изчезналите знания, потъналата Атлантида и така. Чела ли си за десетте неудобни научни открития. А има и много други освен тях.Аз смятам че все пак силата на съзнанието ни е доста по-голяма от тази, която мислим че има в момента. Може би все пак можем доста повече работи, но просто не ги знаем поради някаква загуба на знания във времетп. Смятам все пак че може би всеки човек ги има тези "дадени" висши способности, но евентуално за да си ги върнем първо трябва да се научим да ги ползваме както трябва, защото представяш ли си в днешно време да ги имаме или да знаем че ги имаме. Та ние като нищо ще се самоунищожим.Може би телекинезата е възможна като се има впредвид че мозъкът ни работи с енергия, а учените все повече започват да установяват че материята е силно концентрирана енергия.Не е сигурно дали и ние не можем да влияем на вселената просто все още може да не сме го осъзнали, защото както казах може да не сме готови. Все пак един средностатистически човек ползва около 3-4% от мозъка си, а Айнщайн е ползвал 14 процента. След това се преминава евентуално в лудост поне според хората в днешно време. Но пък може да е един друг, по раличен начин на мислене. Все пак една маймуна да речем няма как да разбере миисленето на един човек. Може и нещо след 2012 да ни накара да мислим и разсъждаваме по коренно различен начин от сега. :)

gandalfepi4
06-20-2010, 08:12
aха. разбрах, благодаря

MochaOnMyLips
06-21-2010, 09:58
След като попрегледах темата след последния си пост ми хрумнаха няколко интересни неща.
Първо, краят на света според маите може би вече е настъпил. Така де, съществува някаква вероятност очилатият господин, който е направил сравнение между тяхното и нашето летоброене да е допуснал грешка. Даже май имаше някаква такава теория, че е по-рано, а не декември 2012.
Второ, всичките фантасмагории за това, как маите са били някакви свръхинтелигентни същества, които да могат да предвидят края на света по-точно от нас са пълни глупости, най-малкото защото са биологически необосновани. Според законите на еволюцията би било по-нормално ние да знаем, кога ще настъпи краят на света, не те.
Трето (тъй като половината ми компания са отакута), имаше едно жестоко аниме, в което главната героиня беше нещо като бог. Тя можеше да променя и пресъздава (и разрушава!) реалността както си реши. Останалите хора обаче не го съзнаваха. Може да се случи и нещо такова :D

ZipFail
06-21-2010, 10:39
много оффтопик:
как се казва тва аниме ?

Niakoitam
06-21-2010, 10:42
Второ, всичките фантасмагории за това, как маите са били някакви свръхинтелигентни същества, които да могат да предвидят края на света по-точно от нас са пълни глупости, най-малкото защото са биологически необосновани. Според законите на еволюцията би било по-нормално ние да знаем, кога ще настъпи краят на света, не те.


Според законите на еволюцията ако сега ни тресне примерно един огромен метеорит и на земята останат 2000-3000 човека, които освен че са изгубили всичките си машини и технологии се борят и няколко поколения за своето оцеляване не можейки да създат отначало технологиите си, защото всичко трябва да започне от направата на каменните сечива и да продължи към по сложните технлогии много ясно че следващите поколения няма да има време да се учат на знанията, защото първо трябва да се оцелее и след това да се образова. Гаранция че нещо такова не е станало даваш ли?. Учените са сигурни вече поне за 3-4 Апокалипсиса, които са намалили драстично населението на земята, което по техни изчисления е било много по-малко от сега.

Ами как ще обясниш направата на кристалните черепи( не се знае дали са дело на маите) за чиято направа дори и днешните технологии са недостатъчни, защото още при направата им ще се пръскат на парчета. Единственото обяснение на учените сега е с пилене с много фин пясък. Но за направата на един такъв фин и прецизен череп от кварцов кристал(между другото кварцовете се използват и при днешните технологии за запазване на различна информация)е щяло да е нужно да се работи около 300 години по 24 часа на денонощието.Нещо и на тях не им се връзва. Ами камъните от Ика, мисля че така се казваха, които леко се пренебрегват че уж били по нови. На тях има нарисувани неща като съвременните летателни машини и други още непознати ни неща както и хора яздещи динозаври. Ако тези картини наистина са толкова стари това значи че хората може и да са по стари в еволюцията от това, което предлага теорията на Дарвин и може да са живяли паралелно с динозаврите. А я си представи че това, което е избило динозаврите и голяма част от животинският свят на земята тогава и се счита че е астероид е оставило малка част от хората ако считаме че тогава са съществували такива развити хора че да моггат да покоряват динозаврите и е унищожило и закопало надълбоко или в океаните техните технологии и ги птринудило да оцеляват от нулата борейики се с враждебните условия и постепенно част от знанията са се изгубили, а друга част са останали при малко хора като маите, които не са ги разбирали чак толкова добре, но са ги позлвали. Няма ли вероятност според теб да се е случило нещо наистина такова.? :)

gandalfepi4
06-21-2010, 11:37
пичове, може ли да ми кажете как по-точно законите на еволюцията предсказват това което казвате? и може ли да ми кажете и какви са въпросните закони на първо място, че аз уж от отдавна се интересувам от това ма така и не съм видял някъде формулиран закон.

и някойтам-виждам че кристалните черепи са ти в устата

http://www.scaryforkids.com/pics/crystal-skulls.jpg



красивичък е нали? и аз не мога да повярвам че е направен с модерни технологии и си има подвижна долна челюст за разлика от долното грозилище, което е един от въпросните черепи за които говориш.

това че дори и след като си направих труда да ти поизвадя информация за черепите не спираш да говориш за тях е разбираемо НО ЗАЩО дори и да беше най-красивот нещо на планетата трябва да показва че в краят на календара им ще избухне вселената???





http://www.crystalskulls.com/images/sha-na-ra-crystal-skull.jpg

ПП повечето от въпросните камъни са направени от местните селяндури след като са копирали комикси

http://en.wikipedia.org/wiki/Ica_stones

осъзнаваш ли колко си нямаш и представа за какво говориш? аз знаех за тях, но за да ти покажа на теб че грешиш за точно 10 секунди ти намерих добе известн информация, елементарен труд койо ти не си си направил :?

Niakoitam
06-21-2010, 12:11
Малко информация за черепите:

http://www.fenomenibg.com/modules/news/article.php?storyid=57

А за камъните от Ика твоите теории се споделят и от други, но за сега са само теории

Ето малко информация и за тях:

http://www.novinar.net/news/8-zagadkite-na-drevnostta-kamanite-ot-ika_Mjc5MTs4.html

gandalfepi4
06-21-2010, 13:53
:D оуууу, голем си инат брат. добре разбираш ли че ми даваш някакви сайтове, които дават напълно необоснована информация за да излезеш на уикипедия (НЕ, не съм някакъв уикипедопоклонник, просто там има доста хубави източници за твърденията и лесно може да си направиш справка и с други документи)

ей ти нешънъл джиографик за черепите като уикито не ти харесва

http://www.nationalgeographic.com/history/ancient/crystal-skulls.html

а относно иките-знаеш ли че тези неща се продават като сувенири?

или приемаш че тези хора които буквално създават такива камъни са... ами създали тези камъни илииии че животни изчезнали преди 60 000 000 години (които и не може да са живи днес поради огромни промени в климата а и да бяха живи смятам че има лека вероятност някой да забележи диплодок (едно от най-гоуемите днзаври) да се шматка из америка след като ТОЧНО той е изобразен на тези камъни )

Niakoitam
06-22-2010, 10:10
Оххх карай. Бях тръгнал да напиша един много дълъг пост от рода на Първо, Второ, Трето, но изобщо не виждам какъв е смисълът да си троша пръстите като ти си на 100% сигурен че едни сайтове дават 100%тната истина пък други са си измислили ей така, защото просто ги сърбели ръцете. Истината е някъде там по средата. По National Geografic съм гледал филмчета за 2012, маите,разни Апокалипсиси и други. Те не отричат че нещо може наистина да стане през 2012, докато веднъж по БТВ репортерите даваха едно филмче набързо набързо и крайният им извод беше. Няма да се притеснявате нищо няма да стане. Така че е въпрос на гледна точка. Според теб едни източници са добри, според един физик ,с който спорех веднъж няма ли го пък на научни списания и трудове от еди какво си естестество за нищо не става. Да не говорим за сляпата ти вяра относно знанията на днешните ни учени, които постоянно се изменят и например теориите им за топенето на ледовете не се оказаха вярни. Оказа се че се топят много по-бързо от очакваното от тях. Е, разбраха защо ама свирено ако се отнася за нещо по важно. Та те дори не могат да разберат защо слънцето не може да навлезе в нов цикъл, нещо много странно за него. Никакви обяснения и относно сблъсъка на голямото тяло с Юпитер. Така че преди да започнеш да вярваш сляпо на учените по някакви теории, които постоянно се изменят с времето си помисли че и учените са хора и те не могат да знаят всичко, а се учат. А пък ако има някаква фрапираща новост ти ще си от последните, които ще я разберем особено ако тази новост противоречи на вече възприетите и силно вкоренени норми и теории. Докато не се изясни почти напълно тя няма да види официално бял свят, а и след това не е много сигурно. Според зависи.

gandalfepi4
06-22-2010, 14:08
ок, съгласен, прав си. ако случайно намеря нещо по-здраво, ако искаш, ще продължим тогава 8-)

и м/у другото не съм някакъв малоумник, който вярва само на учебниците и недоказаните статии, наясно съм че съдържат много грешна информация, просто за конкретното нещо съм се интересувал в далечното минало и всичко що-годе стабилни и достъпни източници ми потвърждават мнението и за'тва.

но както ти каза, майната му, обичам те, да не спорим :-)

Patriot
06-22-2010, 21:28
Бахти простотията е това за 2012, мислех че вече не е интересно за обсъждане

m0n4yyy
06-24-2010, 17:23
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=338708&postdays=0&postorder=asc&start=0 :)

MochaOnMyLips
06-25-2010, 08:59
Това с еволюцията го казах със следната мисъл в главата - една черта се развива, само когато е необходима и закърнява, когато е ненужна. На маите едва ли им е било необходимо да знаят, кога ще свърши света, повече от на нас. Няма логика те да го могат, а ние - не.
Анимето е The Melancholy of Haruhi Suzumiya и по спомени като жанр е комедия/научна фантатсика. Има и втори сезон, който така и не изгледах - The Disappearance of Haruhi Suzumiya.

zink
06-28-2010, 04:37
баа дано доживея до 2076 и дано Ванга е права

darkPaladin
06-28-2010, 17:22
2012 е далече как ще издържа не знам :(

hgfh
07-03-2010, 08:10
Не вярвам ,че 2012 г ще сложи край на човечеството ! То не бяха 1999 г. /ако не се лъжа/ ,2000 г . ,2001 г.

Tempest
07-06-2010, 09:40
кратко и ясно - ако имаше край на света 2012, нямаше да ни кажат... за да не всяват "масова паника"... медиите раздуват, разтягат локуми, стряскат без причина... и ние, простолюдието, вярваме, защото сме свикнали да вярваме на медиите... приятно умиране на 21.12.2012... ама без мен!

fUcKsMiLe
07-06-2010, 16:51
Охх .. хайде вече е ЮЛИ .. средата на 2010, ама като гледам никакви "Свяетовни войни" не виждам ! И аз не вярвам толкова във края, ама края на какво ? :D .. Токова ми е интересно, края на човечеството, края на епохата, края на технологиите, края на убийствата, кражбите ????? .. вече и аз не знам какво говоря :D .. Ама ще е хубаво сега в БЛИЗКОТО бъдеще да бъде края или поне началото на края на простотиите и глупавите теми във всеки форум! .. На хората чак им писва ! :D

П.С. --- Не се чудете на това което казах, но вече почнах да полудявам от безмислените теми! То ще се види всичко, когато му дойде времето!!

П.С. 2 --- Спрете да се заяждате един с друг .. БАНАЛНО и супер ТЪПО е ;) .

Поздрави ;)

K_O_L_E_V
07-06-2010, 17:02
Остават 898 дни , така че който каквото ще прави да действа :D

Mitkoni
07-08-2010, 09:04
Ето пророчествата на Ванга за бъдещето ни.

2008 – Атентати срещу четирима държавни глави. Конфликт в Индостан. (Индия-Пакистан)
2010 – Начало на Третата Световна война. Войната ще започне през 2010 год и ще завърши през 2014. Войната ще започне като конвенционален конфликт, а по-късно ще прерастне в ядрен.
2011 – В резултат от ядрената война в Северното полукълбо ще изчезнат всички растителни и животински видове.

2014 – Повечето хора по планетата ще страдат от рак на кожата и други кожни заболявания.
2016 - Европа ще остане почти безлюдна
2018 – Новия световен лидер е Китай. Експлоатираните държави се превръщат в експлоататори.
2023 – Лека промяна в орбитата на Земята.
2025 – Европа е все още слабо заселена.
2028 – Създава се нов източник на енергия. (вероятно от контролирана термоядрена реакция). Постепено гладът изчезва. Изтрелва се първият пилотиран космически кораб към Венера.
2033 – Топят се Полярните ледове. Повишава се равнището на световния океан.
2043 – Световната икономика процъфтява. Водеща религия в Европа – Ислям.

2046 – Става възможно подмяната на органи.
2066 – По време на атака върху Рим от страна на ислямски армии, САЩ използват за пръв път климатично оръжия – климатът се променя и захладнява

2076 – Безкласово общество (комунизъм).
2084 – Природата се възстановява
2088 – Нова болест – старее се за няколко секунди

2097 – Новата болест се лекува.
2100 – Изкуствено слънце осветява тъмната страна на Земяна.

2111 – Хората се превръщат в киборги (живи роботи)
2123 – Войни между малки държави.
2125 - В Унгария получават сигнал от Космоса.

2130 – Създават се колонии под водата.
2164 – Хората се превръщат в полухора.
2167 – Нова религия.
2170 – Голямо засушаване.
2183 – Колония на Марс се сдобива с ядрено оръжие и иска незабавна независимост от Земята.
2187 – Изригването на вулканите ще става контролирано от хората.

2195 – Морските колонии са напълно подсигурени от храна и енергия.

2196 – Пълно смесване на етносите.
2201 – Термоядрените процеси в Сълнцето се забавят. Глобално застудяване.
2221 – Хората осъществяват пряк контакт с извънземни същества.

2256 – Космически кораб пренася нов опасен вирус на Земята.

2262 – Постепено се променят орбитите на планетите. Марс е застрашен от комета.
2271 – Наново се изчисляват променените физически константи.
2273 – Човешкият род е една единствена раса.
2279 – Енергия от нищото (вероятно от вакуум или черни дупки).
2288 – Пътуване във времето. Нови срещи с извънземни цивилизации.
2291 – Слънцето угасва. Правят се опити за възстановяване на термоядрените процеси.
2296 – Променя се гравитационното поле в следствие от мощни експлозии на Слънцето. Започват да падат стари спътници и други космически обекти.

2299 – Във Франция възниква партизанско движение срещу исляма

2302 – Открити са нови важни закони и тайни на Вселената.

2304 - Открита тайната на Луната.
2341 – Нещо страшно се прилижава към Земята.

2354 - Авария на едно от изкуствените слънца на Земята. Засушаване.

2371 – Големия глад.
2378 – Бързо растяща раса.
2480 – Две от изкуствените слънца се сблъскват. Земята е в мрак.
3005 - Война на Марс.
3010 - Комета удря Луната.
3797 – По това време живота на Земята изчезва, но човечество ще може да постави основите на своето оцеляване на други звездни системи.

източник: http://www.rusenews.eu/news,1,13292.htm
Ако е такова бъдещето предпочитам живота да свърши 2012г.

December
07-08-2010, 19:28
/не ми обръщайте внимание,просто си пиша.все пак ще се радвам ако някой успее да отговори на шантаво глупавите странни и психарски въпроси :lol:

разбира се,че няма да дойде краят през 2012.Вселената е огромна и непредсказуема.Никой не може да знае нещо толкова голямо,и ако реално го знаеше,щеше да си мълчи.Такива неща не бива да се знаят от всички.
А според мен всичко с 2012 е голяма глупост.
Не знам к'ви маи к'во нещо,но мозъчето ми роди идеята,че това е просто реклама.Мхъм,вижте колко книги се написаха,колко репортажи и филми(документални и оная холивудска простотия) се направиха.Колко статии се изписаха.Из интернет к'ви ли не неща се появиха...
Всичко е такава мания...не мога да си представя колко милиона са се спечелили...
Нямам си представа какви са тия календари...
Последно време гледам да не задавам много въпроси.
Но още от малка съм си задавала тези...
Все пак говори се за краят?Но какво е краят?И какво има след краят?
Краят на една ера,краят на нашето съществуване?Краят на кое?
А и знаем,че след всеки край чертае пътят на нова начало.Какво ще е новото начало?
Аз мисля,че вече сме започнали новото начало.Че точно сега пишем началото.Ерата на новото,на технологиите.И все пак имаме си и ново хилядолетие....Както и да е.
Но да се върна към началото.Много се мразя заради тези въпроси...
Какво е началото?И какво е имало преди началото?
Всички сме учили 5 клас как преди колко си милиона години к'во се образувало,какво станало.
Но...то как се е образувало.Всмисъл(не че дори и частица от това което приказвам има смисъл лол) галактиката,вселената и там другите астрономически неща които не знам.
Това ме кара да се обърна към религията и да се питам кай стои зад това.

//хе-хе в учебниците пише как се е създала еди-коя си звезда,но аз се питам кой я е създал тази звезда?
Какво е вселената?И защо ни е тя?
И какво има след вселената?За мен тя е просто стая от къщата.Какви са другите стаи?

//кажете ми някоя книжка/сайт за тия неща за които говоря,защото и аз самата не знам за какво говоря лол ;д


П.П. лол ;д

MochaOnMyLips
07-08-2010, 20:03
Виж, за маите и рекламата съм съгласна, същото важи и за илюминатите, глупостите за силата на подсъзнанието и тн и тн.

За обръщането към Бога не съм никак съгласна, но след като ще ме линчуват (пак) за този свой коментар ще се лиша от удоволствието да продължа да говоря за това.

Какво е началото и какво е краят? Никой не може да ти каже (все още), макар че учени и не толкова учени доста си блъскат главата и даже от време на време стигат до някакъв (жалък) напредък. Но едва ли истинското Начало е плод на нещо разумно - защото все и то трябва да се появи отнякъде, нали? Трудно ми е да си представя такова нещо като начало всъщност - по-скоро гледам на Вселената като на нещо вечно, макар и променящо се. А всичко останало е хаос. Но толкова за моята гледна точка - тя е много неясна и вероятно невярна.

По въпроса с книжката (сайт не мога да ти препоръчам, не съм гледала) - вземи си нещо на Мичио Каку или на Джон Бароу (имаше една книга за константите в природата, ама на моменти става много сложна, ако не разбираш от математика и физика; иначе е готина!). Имаше и една книга на издателство Бард...ъ... "Необятната вселена" примерно? Ама не помня автора... Най-доброто четиво може би би било "A Brief History of Time" на Хокинг, но нея не съм я чела (все още).

December
07-08-2010, 20:27
Ах мерси за книгите.

За обръщането към Бога не съм никак съгласна, но след като ще ме линчуват (пак) за този свой коментар ще се лиша от удоволствието да продължа да говоря за това.Има ли значение всъшност.
Всеки има право да си изкаже мнението.Дали ще е глупаво,шантаво или наивно.
Тва,че разни си многознайковзи решили да се правят на голямата работа и да те заливат с теории, не трябва да те спира.Все на някого ще му е интересно да прочете твоята теория.В слуяеят аз :lol:

А за учените - не смятам,че ще измислят нещо добро.
Науката вече почнах много да не я зачитам.
Точно най-важните неща от живота ни не може да ги обясни.
Не я зачитам,но ми е интересна.Хах странна комбинация.
Просто винаги са ми били интересни всички гледни точки на даден раговор,тема или каквото и да е било.

MochaOnMyLips
07-08-2010, 20:46
Не писах, защо не съм религиозна, защото ме мързеше, не защото някой ще ми каже нещо :D.
Колкото до науката - аз пък мисля, че само тя може да даде отговори, друг е въпросът, че може би още сме прекалено глупави за да постигнем целите си. Нищо, време все пак има.

December
07-09-2010, 14:15
И накрая стигам до това,че не можем(и не трябва) да си отговорим на всички въпроси.Ако знаем всичко,вече няма да сме човеци :lol: а нещо по-върховно ддз.Но това едва ли ще стане,а ако стане това ще е еъе далечното,далечното бъдеще.
Тогава мисля,че ще е краят.Краят на човечеството.
Ако знаем всичко няма смисъл да живеем,нали така (:

А определено имаме много въпроси и загатки за които ни трябват още стотици/хиляди години за да можем да отговори.
Две години няма да стигнат предполагам :lol:

7227
07-18-2010, 09:24
Според тези предсказания ще умрем 3797 година :D А за 2012 година,слънцето няма да изгрее,но няма да умрем.Колкото пове4е знаем,толкова по-лошо,май по -добре нищо да не знаем.4етох,4е извънземните били сред нас :shock: ,но не сме ги забелязвали,но след време те ще направят така,4е да ги забележим :shock: Не искам нищо да знам пове4е :lol: :D

brutaLxxbunny
07-18-2010, 10:12
Fuck,ще си умра в училище :-#

Smrazqvashta
07-25-2010, 15:27
Не вярвям.

BlackEyedPeas
07-27-2010, 20:01
Малеййй, Ванга започна май да се оказва права!!! 2010 – Начало на Третата Световна война. Войната ще започне през 2010 год и ще завърши през 2014. Войната ще започне като конвенционален конфликт, а по-късно ще прерастне в ядрен. Онзи ден по новините даваха, че Северна Корея заплашва САЩ с ядрена война! Ужасът те първа настъпва! В началото и аз не вярвах в тези измишльотини, но като чух оня ден т'ва и направо се вцепених. Бях си спомнила, че го четох някъде, после го прочетох и тук .. Казват, че войната ще започнела да се образува през Август 2010, но ще видим к'во ще стане. Докато не стане тази W.W III, аз няма да вярвам, докато не го видя с очите си!!!

xdennyx
07-28-2010, 13:51
Малеййй, Ванга започна май да се оказва права!!! 2010 – Начало на Третата Световна война. Войната ще започне през 2010 год и ще завърши през 2014. Войната ще започне като конвенционален конфликт, а по-късно ще прерастне в ядрен. Онзи ден по новините даваха, че Северна Корея заплашва САЩ с ядрена война! Ужасът те първа настъпва! В началото и аз не вярвах в тези измишльотини, но като чух оня ден т'ва и направо се вцепених. Бях си спомнила, че го четох някъде, после го прочетох и тук .. Казват, че войната ще започнела да се образува през Август 2010, но ще видим к'во ще стане. Докато не стане тази W.W III, аз няма да вярвам, докато не го видя с очите си!!!


Леле дано е само някакъв тъп конфликт щото се изплаших .. Та по темата,аз на тея пророчества от маите не им вярвам..По скоро вярвам на маите,но не и на наще учени,които си измислят всичко за пари.Вярвам обаче на предсказанията на Ванга.И ако товаа в горния пост е вярно супер яко сме загазили.

ZipFail
07-28-2010, 14:07
Те Северна Корея залашват от 10 годни с тея бомби бе :lol:
Пък и в САЩ с подръчни материали в час по химия могат да направят по силни от техните, само дето корейците се правят на силни, че да не ги закачат..
Не се вкарвайте в излишни филми ;)

Neutral
08-02-2010, 16:26
Не го вяравам ... това са някакви изсмукани от ръкавите прогнози, които се базират на необосновани предположения ... за съжаление ще живеем, ако ще се мре нека е избирателно 8-)
Изислици ама каквото е предсказала се е збъднало....
Например ,че в Русия някакъв кораб ще потъне,не му помня името,и той е потънал след няколко години.

Курск
Не искам да вярвам за никакъв край на света. Живее ми се ,а не спират през 2 години да повтарят за апокалипсис...

MochaOnMyLips
08-04-2010, 20:29
Знаете ли, евала на всеки, който би посмял (и може) да започне ядрена война. Аз много силно се съмнявам, че такива хора има, честно казано. Но това съм само наивната аз...

Anonimen05
08-10-2010, 05:44
Аз вярвам само в едно. Единствено Бог знае кога ще е краят на света. Никой друг. Той ще реши кога да вземе със себе си част от нас. Грешите със всички тези пророчества .. Живейте, а пък Бог е решил сам кога да е краят на света. Господ не иска да знаем кога е, за да не се плашим. Поне аз така мисля иначе да знаеш, че наистина ще умреш утре. Нее може така. Затова Бог ни е спестил тази информация

gandalfepi4
08-10-2010, 06:46
^ прав си. то и аз ако знаех че ще умра след 60-ина години (примерно) щях да загубя мотивация да живея.

както и хората с рак или спин, за които се знае с още по-голяма точност че им остават еди-колко си месеца/годинки живот лекарите не им го казват нарочно, защото представи си брат - те биха започнали да си изживяват мечтите и да осъзнават по-силно от когато и да било че са живи и да се наслаждават на този (мимолетен) факт.

и всъщност грешиш, Бог вече ни е казал кога ще настъпи краят на света - някъде около 80-та сл.хр. (според директните, еднозначни думи на самият исус поне) :D

December
08-10-2010, 18:31
^ прав си. то и аз ако знаех че ще умра след 60-ина години (примерно) щях да загубя мотивация да живея.
Кво е то тва 60 години и да загубиш мотивация :lol: 60 години са много време.Аз ще умра сигурно и след по-малко.Не ми се вярва да съм столетница ;д А и не ми се правят усилия да догоня един век.Предпочитам да взема всичко от живота,да пия и да се друсам(оххх колко тъпо прозвуча но си е д/г така..) вместо да си лягам в десет и да се пътча с чайове от еди кви си билки.
Но всичко това си е до човека де.
Малко безотговорно,но може да се каже,че вярвам в съдбата.Ако ти е писано да умреш млад,да те прегази някоя кола колкото и здравословен живот да живееш,пак ще умреш.Нещо от рода на това което каза Anonimen05.Бог когато си реши ще те вземе :lol: Не че много вярвам в него де.Последно време все по-малко ми пука за "него".
Колкото по-малко знаем,толкова сме по-щастливи все повече се обеждавам.

Абе както и да е.Наближава :lol:

BlackEyedPeas
08-13-2010, 19:23
WTF! Няма да повярвате какво прочетох:

"Учените объркали календара на маите, краят на света се отлага?"

Пророчествата, че краят на света ще настъпи през декември 2012 г. (или поне, че тогава ще се случат световни катаклизми), може да се окажат неверни заради грешна интерпретация на календара на маите, смятат някои учени. Става дума за невярно тълкуване на един от символите, който може да означава 4772 година, а не фаталната 2012 г.

Паметникът на маите е намерен през 60-те години на миналия век и представлява кръгла таблица със символи - всеки от който означава определен календарен период. Въпреки че монументът е силно повреден, учените твърдят, че са разшифровали написаното на него. Доскоро то гласеше, че на 23 декември 2012 г. ще настъпи краят на света (хронологията гласи, че в същия ден ще завърши съвременната епоха, започнала на 12 август 3114 преди новата ера). Според пророчеството тогава ще се случат събития, които ще променят хода на историята. Известно е, че цивилизацията на древните индианци е била достигнала високо развитие на астрономията, сложната математика и абстрактното мислене. Затова предсказанията за ужасяващите събития всяваха и все още всяват страх сред хората.

Астрономите подкрепят теорията, но не за края на света, а за предстоящи природни феномени с глобална значимост. Те предупреждават, че през 2012 г. по време на зимното слънцестоене през декември Слънцето ще се окаже в зоната на Млечния път. Те знаят, че ни очакват мощни слънчеви изригвания, каквито вече се случват и се отразяват на планетата и хората. Предсказанията твърдят, че по това време ще настъпи обновление на света, негово прераждане. Маите предупреждават, че в същия момент ще се случат събития, които коренно ще променят света.

UNITED2
08-13-2010, 19:31
:razz: :razz: E aйде бе,бях се настроил за 2012 ся пак го отлагат :razz:

Nam3less3
08-13-2010, 19:37
:razz: :razz: E aйде бе,бях се настроил за 2012 ся пак го отлагат :razz:Спокойно, да се надяваме, че има още опасност от ядрена война или смяна на магнитните полюси :D

gandalfepi4
08-15-2010, 06:56
Точно заради такива изказвания уважавам много повече източните философии и религии, отколкото християнстовто, исляма и т.н..

Защото никога няма да чуя будист да казва нещо против другите религии или че ако не си съгласен с него ще бъдеш подложен на вечни мъки и т.н..

Ако любовта, смирението и разбирането наистина са пътя към Бога, то будистите са много по близо до него, отколкото 90% от християните ;)

евала брато! +100


Че то и от християнин никога няма да чуеш такива неща. Явно 90% от християните не са християни, или поне тези, които си чувал.

90% от представителите на християнството не са християни а? пич, сори ама май ТИ си еретик, а не те. не мое 90% от подръжниците на една абстрактна и хипотетична идея да са за заблудени а 10% от тях да не са. ако ставаше въпрос за нещо истинско и доказуемо можеше да е така, спор нема (виж геоцентричността например) ама в твоя случй става въпрос САМО И ЕДИНСТВЕНО за мнение ерго за бройката хора които го споделят ('щото съгласи се, ако не беше само до мнение ти трябваше да си и юдейн и мюсюлманин освен християнин, те си имат ТОЧНО толкова аргументи и "тук пише че е вярно" колкото и твоите хора :D ). едно време са били на мнение че вещиците се горят, едно време са били на мнение че иисус е бил прав като е казвал че стария завет още важи, едно време са били на мнение че жените трябва да се покриват, едно време са били на мнение че трябва да ядеш бога си ритуално и тн и тн и тн... а библията си е една и съща през цялото това време :?

все пак да не забравяме че на няколко пъти християните се подготвяха за края на света, а не мюсюлманите или евреите, те поне не си променят мнените за нещо на всеки 100-ина години като вас(не за друга ами че не им се налага) :-P

библията за всяко време и място е различна, тя не е отражение на факти а на собственото ти интерпретиране на разни неща. това, сори пич, не МОЖЕ да е написано от съвършен бог и не е (както обаче пише в нея) вечения и непроменлив завет на бог за нас, от който няма да падне и една йота или да подлежи на промяна или интерпретиране до края на света, а който не вярва в това ще бъде отлъчен от рая. по тази логика атеистите заслужават да са в рая а не християните, ние поне спазваме указанията и четем божието слово буквално. :razz:

December
08-15-2010, 09:28
:razz: :razz: E aйде бе,бях се настроил за 2012 ся пак го отлагат :razz:Оххх и аз така :/ Кво сега четирихиляди и коя година.ми филмите,ми квниги,квооо :/ ??!!!
Их,че гадно.Ще умра от някаква обикновенна смърт като катастрофа или ак,мамка му :/
А през 2012 от какво щяхме да умираме да попитам :razz: Нали уж края,ама кво щехме да изчезнем като герои от някоя игра,когато спре тока :lol:
Някакви експлозии ли...



Тая статия междодругото много ме разхили,отново :razz:

Nam3less3
08-15-2010, 09:54
библията за всяко време и място е различна, тя не е отражение на факти а на собственото ти интерпретиране на разни неща. това, сори пич, не МОЖЕ да е написано от съвършен бог и не е (както обаче пише в нея) вечения и непроменлив завет на бог за нас, от който няма да падне и една йота или да подлежи на промяна или интерпретиране до края на света, а който не вярва в това ще бъде отлъчен от рая. по тази логика атеистите заслужават да са в рая а не християните, ние поне спазваме указанията и четем божието слово буквално. :razz:С течение на времето и с развитието на съзнанието на хората, библията се е интерпретирала от най-буквално(в древността), до доста символистично(към днешно време), което даже очевидно е по-правилно. Това, че църквата едно време е горила вещици и т.н. и въобще всичките и деяния противоречат на християнството, просто това е била опорочена човешка институция, а не пример за изповядване на християнство. Важното е човек като тълкува библията, да го прави с вяра в доброто, да не я изменя така, че да нарушава собствените и основи, и резултатите от тълкуванията му да са в духа на християнството.

gandalfepi4
08-15-2010, 10:33
казано от теб сега :D както и да е де, по - добре така а не като онези майки дето си изпозастреляха, заколиха и издавиха децата или като онзи град в които всички обявиха една баба за вещица :-|

purple00
08-26-2010, 09:06
Не го вяравам ... това са някакви изсмукани от ръкавите прогнози, които се базират на необосновани предположения ... за съжаление ще живеем, ако ще се мре нека е избирателно 8-)
Изислици ама каквото е предсказала се е збъднало....
Например ,че в Русия някакъв кораб ще потъне,не му помня името,и той е потънал след няколко години.

да ама също така е казала че медиците в Либия няма да се освободят нали :D

vIKToriYa
09-11-2010, 15:36
всички ще умрем рано или късно .... дано не е скоро че искам да си поживея... най-хубавите ми години са сега :D :D :D :D

Greennight
09-14-2010, 19:02
Абе едвали ще е края на света... Тва,че на маите са им свършили камъните или там на квото са писали и са нямали повече място си е техен проблем 8-) пък и ако умрем,нали мрем сичките,кво ви пука ?

gandalfepi4
09-15-2010, 06:32
^ ми аз лично повече искам живота да продължи отколкото аз самият да съм жив.

не съм толкова себичен предполагам

GunSnSteelflowers
10-02-2010, 15:58
За 2012 не вярвам. Но вярвам, че в скоро време ще се самозатрием. Толкова много физическа и морална мизерия, че се стига до един кръговрат, от който не може да се определи кой крив, кой прав.

BaffaLsc
10-02-2010, 17:36
http://2012-vanga.blogspot.com/2009/10/blog-post_602.html
Хорааа.. тва ,което прочетох ми се издигна косата .. батее ,много ме е страх,, :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Поне добрата новина е ,че ще се мре през 3000 и някоя ..

Greennight
10-02-2010, 21:41
http://2012-vanga.blogspot.com/2009/10/blog-post_602.html
Хорааа.. тва ,което прочетох ми се издигна косата .. батее ,много ме е страх,, :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Поне добрата новина е ,че ще се мре през 3000 и някоя .. Спокойно,Бибилята,Нострада мус и маите са предсказали,че ше се мре 2012.Няма да го докараме до 3000 според тях 8-)

gandalfepi4
10-03-2010, 06:40
http://2012-vanga.blogspot.com/2009/10/blog-post_602.html
Хорааа.. тва ,което прочетох ми се издигна косата .. батее ,много ме е страх,, :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Поне добрата новина е ,че ще се мре през 3000 и някоя .. Спокойно,Бибилята,Нострада мус и маите са предсказали,че ше се мре 2012.Няма да го докараме до 3000 според тях 8-)

Библията? ъ? това па къде го пише в библията??

аз уж я знаех :smt017

BaffaLsc
10-03-2010, 08:04
^^ И аз уж :D

Greennight
10-03-2010, 09:27
Не помня точно страницата,щото тва го четох преди 2-3 години,но имаше някъде дето пишеше,че история подобна на тази с Ной ще се повтори и ще има ден на страшния Съд,въпреки че мисля,че не се споменава никъде за 2012.

gandalfepi4
10-03-2010, 09:48
^ ох, свети йоан кукузел, ОЩЕ един който не знае библията :-#

аре бе човек. ТОЧНО пък ноевопотопна история няма да се повтори. нали яхвето казва накрая, че повече никога няма да прави така:

21и Господ помириса сладко благоухание; и рече Господ в сърцето Си: Не ще проклинам вече земята, поради човека, защото помислите на човешкото сърце са зло още от младините му, нито ще поразя вече друг път всичко живо както сторих.

22Догде съществува земята, сеитба и жътва, студ и горещина, лято и зима, ден и нощ няма да престанат.

затова и прави дъгата - неговият завет че повече няма да повтаря тази постъпка ](*,)

исус в матей казва че ще има такива неща и по-конкретно войни, глад и земетресения. слава богу по-късно конкретизира че въпросното събитие което ще доведе до армагедон ще се случи докато поколение е живо тъй че е позакъсняло... малко... нещото.

Nam3less3
10-04-2010, 14:30
Армагедон може и да не означава физическо изстребление на хората. В библията се набляга на духовното, не на физическото. Армагедон може и да значи духовното падение на човечеството.

ladykeisy
10-09-2010, 12:56
Освен пророчеството на баба Ванга, Нострадамус също го е казал по време на съществуването си, но не е казал, че ще е края на света, а ще има някакъв преврат(война или нещо подобно).Това за края на света е преувеличено.

DREAM95
10-31-2010, 15:24
:-D 2012 нема да мреме бъдете сигорни :)

ZipFail
10-31-2010, 15:54
:-D 2012 нема да мреме бъдете сигорни :)

Стига си спамил във всяка тема идиот прост.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
10-31-2010, 16:42
:-D 2012 нема да мреме бъдете сигорни :)

Стига си спамил във всяка тема идиот прост.

You 2 :)

avitoholbg
11-06-2010, 16:55
Това, че календара на маите свършва през 2012г. незначи, че и живота ще свърши тогава :-D . Никой ли не се сети, че просто маите са измряли преди да сложат 2013г. :shock: :razz: . Незнам точно... можеби календарът им е съдържал и другите години но е бил унищожен от европейските заселници които са смятали календарите за ерес. Те и самите маи несмятали, че света ще свърши през 2012г. въобще нямат такива пророчества.
Въобще на кой му хрумна да измисли тази простотия, че да му се продава по добре книгата или филма.
Както казва един мой учител:
- В момента се водят изкуствени войни.
Нарочно разни хора и общества си внушават някви апокалиптични неща и по този начин по голямата част от обществото им вярва и се паникьосва. По този начин и много хора умират. На бас, че малко преди 2012г. огромна маса хора ще се самоубият вярвайки в края на света и някви такива работи :( .

go71n
11-19-2010, 20:59
не бе просто тия майте -2012години по ( x ) 365 дни умножете ги и е толко пръсти са имали та за това до толкова са могли да преброят ;д

gandalfepi4
11-20-2010, 08:31
оххх... така ще ви я наспамя тая тема след една година и два месеца :evil:

Niakoitam
01-03-2011, 15:03
Незнам защо си решил да наспамиш темата точно след една година и два месеца като от този твой пост до въпросната дата са оставали 2 години и един месец, но явно съм пропуснал нещо.

А иначе и аз съм най-обикновен човек и аз не знам дали ще стане нещо със сигурност или не.
Но все пак забелязах нещо дори само като човек се вгледа в природните бедствия през изминалата вече 2010 година.
Мислех че поради знанието ми за тази дата усещанията ми за увеличаването на бедствията са се обострили и се заблуждавам, но...дойде края на годината, дойде времето и за статистика. Абстрахираме се от всички останали неща и поглеждаме природните бедствия:

http://www.dnes.bg/world/2010/12/21/godinata-v-koiato-zemiata-si-go-vyrna.106827
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=723947
http://money.ibox.bg/news/id_1846079306
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3515211
и т.н и т.н

Тук са отбелязани най-вече бедствията, които са взели жертви и материални щети. А които не са?
Дори в моят град през изминалата година имаше две земетресения в два поредни дни по около 3.5 по Рихтер. Първото го споменаха, а на второто дори журналистите не му обърнаха внимание.Ами ако световната тенденция на бедствия от тази година се запази? Ами ако това е само началото и се увеличи драстично? До въпросната дата остават още около 2 години и за това време могат да станат много неща. По средни изчисления от всички новини, които изчетох жертвите на бедствия 2009 са били около 80 000 души, а за 2010 са около 280 000 души. Представете си какво може да стане ако тенденцията на увеличаване с тази скорост се запази в следващите две години или пък се увеличи.
А да и между другото днес 3 дни след Нова година е станало поредното земетресение в Чили с магнитут 7.1 по рихтер и вторичен трус 5.8 по Рихтер. Американските учени обещават че щяло да има още редица от силни трусове там. И това е в началото на 2011 година. Дали 2010 година е само началото или просто по случайност година рекордна по природни бедствия близка по случайност до 21.12.2012 ни остава само да чакаме и да видим как ще свърши 2011 година и каква ще е статистиката. Но ако и тя се окаже рекордна...нищо чудно маите да са били прави, ако не за края на света както го интерпретират някои, в които не влизам аз то поне за новото начало, което няма как да се размине без много жертви.Дано поне ако има такова нещо на остналите хора да дойде най накрая акъла в главите.

01-03-2011, 15:09
Незнам защо си решил да наспамиш темата точно след една година и два месеца като от този твой пост до въпросната дата са оставали 2 години и един месец, но явно съм пропуснал нещо.

А иначе и аз съм най-обикновен човек и аз не знам дали ще стане нещо със сигурност или не.
Но все пак забелязах нещо дори само като човек се вгледа в природните бедствия през изминалата вече 2010 година.
Мислех че поради знанието ми за тази дата усещанията ми за увеличаването на бедствията са се обострили и се заблуждавам, но...дойде края на годината, дойде времето и за статистика. Абстрахираме се от всички останали неща и поглеждаме природните бедствия:

http://www.dnes.bg/world/2010/12/21/godinata-v-koiato-zemiata-si-go-vyrna.106827
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=723947
http://money.ibox.bg/news/id_1846079306
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3515211
и т.н и т.н

Тук са отбелязани най-вече бедствията, които са взели жертви и материални щети. А които не са?
Дори в моят град през изминалата година имаше две земетресения в два поредни дни по около 3.5 по Рихтер. Първото го споменаха, а на второто дори журналистите не му обърнаха внимание.Ами ако световната тенденция на бедствия от тази година се запази? Ами ако това е само началото и се увеличи драстично? До въпросната дата остават още около 2 години и за това време могат да станат много неща. По средни изчисления от всички новини, които изчетох жертвите на бедствия 2009 са били около 80 000 души, а за 2010 са около 280 000 души. Представете си какво може да стане ако тенденцията на увеличаване с тази скорост се запази в следващите две години или пък се увеличи.
А да и между другото днес 3 дни след Нова година е станало поредното земетресение в Чили с магнитут 7.1 по рихтер и вторичен трус 5.8 по Рихтер. Американските учени обещават че щяло да има още редица от силни трусове там. И това е в началото на 2011 година. Дали 2010 година е само началото или просто по случайност година рекордна по природни бедствия близка по случайност до 21.12.2012 ни остава само да чакаме и да видим как ще свърши 2011 година и каква ще е статистиката. Но ако и тя се окаже рекордна...нищо чудно маите да са били прави, ако не за края на света както го интерпретират някои, в които не влизам аз то поне за новото начало, което няма как да се размине без много жертви.Дано поне ако има такова нещо на остналите хора да дойде най накрая акъла в главите.

За теб няколко хиляди е голяма цифра????
А и нещата не опират до конкретен ден...Това ще стане в продължение на известно време...
А и за всичко сме си виновни ние(човечеството).

Niakoitam
01-03-2011, 15:49
За теб няколко хиляди е голяма цифра????
А и нещата не опират до конкретен ден...Това ще стане в продължение на известно време...
А и за всичко сме си виновни ние(човечеството).[/quote]

Да голяма цифра е. Въпросът е да го забележиш.
280 000 - 80 000 = 200 000
200 000 >80 000 = 1.5 пъти
Ами ако тази тендецият продължи така следващите 2 години?
Ами ако рязко се увеличи?
Да събираме ли жертвите тогава общо да речем за изминалите 10 години, който доколкото разбрах са повече от предишните 50 години. Разбира не пропускаме факта че и населението се е увеличило много през последните 10 години, което дава допълнителни проблеми, които не са свързани към природните бедствие.
Но да се върнем само и единствено към природните бедствия. Изключваме кризи, болести, гладуване, хора останали без домове и т.н.
Казваш нещата не опирали до един точно определен ден. Може и така да е. Може и тогава да е пикът. Каква е гаранцията че природни катаклизми не се влияят от нещо космическо. Както например приливите и отливите на Земята се влияят от Луната. Но нещо например в галактически размери. В една от новините се споменава следното:

Международният комитет GEOCHANGE публикува неотдавна 150-страничен доклад, според който има повишена активност на природните катаклизми във всички обвивки на Земята. Според данните само за първите 5 месеца на 2010-а изригванията на вулкани са повече, отколкото за предишните 150 г. За последното десетилетие загиналите от трусове са с 42% повече, отколкото в предишните 50 г. Като цяло учените смятат, че настъпват тревожни изменения в геофизичните параметри и показатели в Слънчевата система.

За още малко повече разяснение. Следващият слънчев пик е именно през 2012 година, а зимното Слънцестоене е точно на 21 декември. Ще има и по специално космичвско подреждане. Дори и изминалата вече година имаже някакво на 21 декември, но по често срещано. Ненам какво е било по новините го споменаха. А да и познай маите са почитали страшно много Слънцето. Едно ми е чудно само. Като ги определят за такива диваци как случайно са знаели или пък може би е било съвпадение и са отбелязали точно за края на календара им зимното слънцестоене в година на слънчев пик. Или пък може наще учени да са се объркали нещо в разкодирването на датата им. Знае ли човек. :)

01-03-2011, 15:59
Сметката ти не е вярна...Но това няма значение...
Еми цифрата е адски малка...Като се има в предвид че паразита, наречен човек е с брой 7 милярда...няколко хиляди са много малко...Планетата Земя може да изхранва 3 милярда, а ние сме двойно, че и повече отгоре...
За всичко сме си виновни ние...
Аааа неща като приливи...отливи...слънчева радиация не се променят рязко...
А маите....да те са били една от цивилизациите които са на ТИ с астрономията...Но са питали, сега, още живи маи, за края на света на тази дата...И маите незнаят за такова нещо...Какво повече да обсъждам...

Niakoitam
01-03-2011, 16:27
Сметката ти не е вярна...Но това няма значение...
Еми цифрата е адски малка...Като се има в предвид че паразита, наречен човек е с брой 7 милярда...няколко хиляди са много малко...Планетата Земя може да изхранва 3 милярда, а ние сме двойно, че и повече отгоре...
За всичко сме си виновни ние...
Аааа неща като приливи...отливи...слънчева радиация не се променят рязко...
А маите....да те са били една от цивилизациите които са на ТИ с астрономията...Но са питали, сега, още живи маи, за края на света на тази дата...И маите незнаят за такова нещо...Какво повече да обсъждам...

Казваш: "Планената може да изхранва 3 милиарда, а ние сме 7 милиарда.". Планетата всъщност винаги може да ни подкастри колкото и на някои хора да не им се вярва. Ставало е вече три или четири пъти. Според маите четири и ще стане 5 ти път тогава, а доколкото съм запознат нашите учени за сега са отрили доказателства за три такива пресейки на хората. Доколкова били изтребени че видът ни за малко е щял да изчезне. Успяли да оцелят само най- приспособимите, които започнали да си помагат взаимно един на друг. И така. Поне според маите или някои писания които съм чел това ще е последната пресейка.
Напротив...приливите и отливите се променят много рязко...един прилив тряе по няколко часа. И отливите май са така. Те просто са циклинчни. Слънчевият пик също е цикличен и се редува със слънчев минимум. Цикълът се повтаря на всеки 11 години, а освен това последното припалване така да го кажем. т.е излизане от слънчев минимум на слънцето се позабави малко, което е доста необичаен феномен откакто се изледва от около 150-200 години. Сега си представи нещо с цикличност 26 000 години, това подреждане, което ще стане на 21 декември 2012 година става веднъж на толкова години, а последният пети цикъл на календара на маите е започнал на 13 август 3113 година пр. Хр.. Знаеш ли какво е станало тогава. През тази година са създадени първите по-големи човешки обединения- градовете-държави Шумер и Акад. Благодарение на тези обеднинения днес живеем в този свят, който всички познаваме. Този цикъл свършва на 21.12.2012 година.
А цивилизацията на маите се е появила изведнъж, процъвтяла е много и също така необичайно е изчезнала. Тези маи сега нямат много общо с предците си. Те използват някакви много по прости календари и не знаят как работи онзи календар за който става дума

01-03-2011, 16:38
Тези цикли представляват епохи...И просто епохите свършват...
А щом Земята може да изхрани това население защо сме в това положение?А и ти като каза ИМАЛО Е!Еми ето причината...
Еми нормално е появяването изведнъж на маите...Все пак след разрушението на Атлантида те трява да създадът цивилизация някъде...Пък и не са били глупави...все пак не трябва да се пренебрегва от коя раса са....

Niakoitam
01-03-2011, 16:59
Ето нещо, което ми привлече вниманието, а щракнах съвсем случайно.
Не че не съм попадал на подобни неща, но е интересно:
http://silverunicorn.org/forum/index.php?topic=22.0

Niakoitam
01-03-2011, 17:06
Тези цикли представляват епохи...И просто епохите свършват...
А щом Земята може да изхрани това население защо сме в това положение?А и ти като каза ИМАЛО Е!Еми ето причината...
Еми нормално е появяването изведнъж на маите...Все пак след разрушението на Атлантида те трява да създадът цивилизация някъде...Пък и не са били глупави...все пак не трябва да се пренебрегва от коя раса са....

Не е задължително да може да го изхрани. Има гладуващи, има ГМО и т.н. Лекарите също не се вписват в естественият подбор например, но ние имаме чувства, които ни карат да не оставяме близките и роднините си на произвола особено след като ни е дадена сила евентуално да им помогнем. Е, според разни конспиративни теории и някои хора се опитват прикрито и всячески да намаляват населението, но колко е вярно не се знае.И то най вече заради пари.

01-03-2011, 17:44
Тези цикли представляват епохи...И просто епохите свършват...
А щом Земята може да изхрани това население защо сме в това положение?А и ти като каза ИМАЛО Е!Еми ето причината...
Еми нормално е появяването изведнъж на маите...Все пак след разрушението на Атлантида те трява да създадът цивилизация някъде...Пък и не са били глупави...все пак не трябва да се пренебрегва от коя раса са....

Не е задължително да може да го изхрани. Има гладуващи, има ГМО и т.н. Лекарите също не се вписват в естественият подбор например, но ние имаме чувства, които ни карат да не оставяме близките и роднините си на произвола особено след като ни е дадена сила евентуално да им помогнем. Е, според разни конспиративни теории и някои хора се опитват прикрито и всячески да намаляват населението, но колко е вярно не се знае.И то най вече заради пари.

ГМО...ти подиграваш ли се...
За какъв естествен подбор при човека?...Явно се подиграваш вече...
А за конспиративните истории да не отварям уста...че темата...

kukli4kata001
01-03-2011, 17:53
Аз не вярвам, че 2012 е края на света. ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ. Тогава единствено може да се случи нещо наистина важно за човечеството да речем. Като разкриване на няква тайна или нещо подобно....

ZipFail
01-03-2011, 17:53
Земята без проблем може да изхрани 7 миларда, въпроса е в начина на използване на ресурсите ;)

RoSKo0o0
01-03-2011, 19:13
Пълни глупости. Пророчествата са измислени с цел печелене на пари и има резултат - хиляди хора вече си купиха филми, книги и надгробни плочи ахах... имало е стотици пророчества за края на света (мисля че и Нострадамус е давал по-ранни години)... 2012 нищо няма да стане и след това ще се даде друга година за края на света, където глупавите и наивните хора отново ще дадат своята вяра, парите и стрес, което ще иум избие желанието да живеят, да учат, да работят - ще си крадат, разбиват, убиват, защото няма да им пука, нали все пак края на света идва. :>

01-03-2011, 19:17
Земята без проблем може да изхрани 7 миларда, въпроса е в начина на използване на ресурсите ;)

И как ще стане???Я ми разясни?

ZipFail
01-03-2011, 19:17
Пророчествата са измислени с цел печелене на пари
Със сигурност маите са направили календара за да продават филми и книги :lol:

01-03-2011, 19:54
Земята без проблем може да изхрани 7 миларда, въпроса е в начина на използване на ресурсите ;)

И как ще стане???Я ми разясни?

????????????

ZipFail
01-03-2011, 20:01
В момента развитите страни консумират двойно повече храна и енергия, отколкото реално им е нужно. Плюс това в момента гладуващите са не повече от 1.5 милиарда, а 7 минус 1.5 не е равно на 3..

Допълнително с това рационализацията и оптимизацията на селското стопанство се увеличава постоянно и от единица площ могат да се вадят огромни количества храна..

Проблема не е в храната, а в другите ресурси ;)

01-03-2011, 20:03
В момента развитите страни консумират двойно повече храна и енергия, отколкото реално им е нужно. Плюс това в момента гладуващите са не повече от 1.5 милиарда, а 7 минус 1.5 не е равно на 3..

Допълнително с това рационализацията и оптимизацията на селското стопанство се увеличава постоянно и от единица площ могат да се вадят огромни количества храна..

Проблема не е в храната, а в другите ресурси ;)

Нещата не са така прости както си мислиш...

ZipFail
01-03-2011, 20:09
Така е - заблудена овчица съм си :(
Или си защити мнението и обясни защо е така или не се обаждай, окей ?

01-03-2011, 20:12
Така е - заблудена овчица съм си :(
Или защити мнението си и обясни защо е така или не се обаждай, окей ?

Еми виж в какво положение сме...Там колко гладуват...Колко са с отслабена имунна система поради недохранване...територията не достига...няма къде да живеят и тн...Като цяко човека е най-големия паразит...

ZipFail
01-03-2011, 20:17
Наистина защитено и подкрепено с доказателства мнение

"Виж там кво е..то е много зле...бахти гадното хората гладуват...дай да избием 4 милиарда души"

И както казах, в статистиките най-голямата цифра е 1.5 милиарда души...и гладуват заради неразвита икономика, не защото нямат възможност ;)

01-03-2011, 20:21
Наистина защитено и подкрепено с доказателства мнение

"Виж там кво е..то е много зле...бахти гадното хората гладуват...дай да избием 4 милиарда души"

И както казах, в статистиките най-голямата цифра е 1.5 милиарда души...и гладуват заради неразвита икономика, не защото нямат възможност ;)

Дупка в икономиката - липса на средства...

ZipFail
01-03-2011, 20:39
В икономиката няма такова нещо като липса на средства. Да не би да са сакати ? Защо Америка има средства ? На тях не са им паднали от небето.
Имат ли човешки капитал и земя - значи могат да се развиват...да не говорим за милиардите, които всяка година се дават от благотворителност..

ПП: По статистиката на IFPRI за 2010 гладуващите по света са били 925 милиона, със 150 милиона по малко от 2009 ;)

RoSKo0o0
01-03-2011, 20:43
Пророчествата са измислени с цел печелене на пари
Със сигурност маите са направили календара за да продават филми и книги :lol:

Пич, маите са били изтребени от американците.... баш геноцид си е било при тях... знаеш, че те са индианци, пък и тогава компютри и технологии е нямало, сещаш ли се??? Тоест какво искаш, да направят календар до 1 000 000 000 година ли??? Моля ти се, брат ... не се излагай... това е изтребена изведнъж цивилизация... сега ние като ми е програмиран ГСМ-а до 2069 значи, че ще мрем тогава ли???

ZipFail
01-03-2011, 20:46
Retard alert ^

RoSKo0o0
01-03-2011, 20:49
Retard alert ^

Ретард, ама поне ме обори като е толкова ретарднато. Погледни календарите на другите изгубени цивилизации да видим колко ще съвпаднат с тези на маите. Ще видиш какъв ретард си ти, когато ти пиша на 1 януари 2013 :-)

ZipFail
01-03-2011, 20:51
Critical alert ! Code RED ! :booooomb:

RoSKo0o0
01-03-2011, 20:58
Critical alert ! Code RED ! :booooomb:

Така е, брат... явно си в третата световна война, която започна ноември месец... беги от зоната, че да не се ретарднеш и ти от пророчества.

Niakoitam
01-04-2011, 08:04
ГМО...ти подиграваш ли се...
За какъв естествен подбор при човека?...Явно се подиграваш вече...
А за конспиративните истории да не отварям уста...че темата...

Така и не можах да разбера за какво се подигравам, но карай. :)



Пророчествата са измислени с цел печелене на пари
Със сигурност маите са направили календара за да продават филми и книги :lol:

И аз това казвам. :-D


Пич, маите са били изтребени от американците.... баш геноцид си е било при тях... знаеш, че те са индианци, пък и тогава компютри и технологии е нямало, сещаш ли се??? Тоест какво искаш, да направят календар до 1 000 000 000 година ли??? Моля ти се, брат ... не се излагай... това е изтребена изведнъж цивилизация... сега ние като ми е програмиран ГСМ-а до 2069 значи, че ще мрем тогава ли???

RoSKo0o0 щом знаеш толкова подробности за изчезването на маите ти предлагам веднага да тичаш да вземеш Нобелова награда. Ще ти я дадът без проблем. :-D
Наще учени и до момента си бият главите как, аджеба са изчезнали маите, но ти реши цялата главоблъсканица в един единствен пост. Според някои учени може да са изчезнали заради засушаване на водните им източници, според други може да са си ги замърсили поради жертвоприношенията, които са правили, според трети е нещо съвсем друго, но за изчезването на маите нашите учени в общи линии знаят толкова колкото как са били построени прирамидите например. Теории, теории, теории и нищо все още не е напълно достоверно и доказано. Но щом казваш че американците им направили геноцит и ги изтребили така да бъде. Нищо че много, много по рано там са стигнали испанските завоеватели и са намерили там какво....празни и обезлюдени сгради. Но да приемем че и тук американците са били виновни за всичко. Нищо че тогава е нямало такова понятие. :D
И да не съм много запознат, но и календарите на други древни цивилизации свършват на тази дата. Мисля дори че календара на шумерите също свършва тогава.

RoSKo0o0
01-04-2011, 10:21
Бях гледал предаване (не знам дали беше по Хистори... по някоя от тези телевизии) за маите предаване (но то беше отдавна и въобще не се говореше за края на света)... знам ли? Може да съм хванал просто последната теория и така да ми се е запечатално в главата? Но такъв ми е спомена. Няма да споря, ако е така. Сега се поразгледах в интернет и си прав. Но е смехотворно човек да предрича съдбата. Нали уж и в библията пише, че само Господ знае кога ще е този ден...


Предсказания за края на света съществуват на практика почти за всяка година.

1000 г. - чакал се е Апокалипсиса, заради изтичането на хиляда години от рождението на Христа.

1033 г. - 1000 години от разпъването на Исус.

1666 г. - заради наличието на числота на Дявола 666.

2009 г. - според разшифровка от предсказанията на Нострадамус.

2010 г. - ще свърши нефтът и светът ще се окаже във война.

2011 г. - краят може да настъпи заради сблъсък с астероида 2005 Yu55.

2014 г. - до Слънчевата система ще достигне великански облак с космически прах, който ще разруши всичко по пътя си: комети, астероиди, планети и звезди.

2016 г. - според изследователя Джеймс Хансен в тази година ледниците ще се стопят и водата ще залее планетата.

2018 г. - ядрена война, предсказана от Нострадамус.

2019 г. - нов сблъсък с астероид. Този път с 2002 Nt7.

2020 г. - година, предречена от Исак Нютон.

И това са само част... нищо няма да стане 2012. Тези духовни "изляния" не са вече за хората...доказа се, че физиката е във всичко, но тези "джедайски сили" на хората нещо са доста смешни... По мога да повярвам на сблъсъци с астероиди и т.н., защото това е ВЪЗМОЖНО И ВЕРОЯТНО, а не появата на някаква планета на определена дата :razz:

RoSKo0o0
01-04-2011, 10:25
И между другото ми обяснете как един "пророк" казва, че краят на света и човечеството ще дойде "2009" и изведнъж ще избухне ядрена война "2015"??? Толкова глупости на едно място, без умисъл, без логика, без последователност - хаотичност...

mech0
01-04-2011, 10:34
Част от предсказанията на Нострадамус не са директни, всеки ги разчита и тълкува както може .

RoSKo0o0
01-04-2011, 10:34
Добре, приемам.

01-04-2011, 11:44
Ясно е, че няма да свърши...То имаше и за 1999, за 2000 за 2009(по-близки години) и нищо не стана...
А кой спомена за испанците...Еми унищоили са цивилизация...Само, че ацтеките...

Niakoitam
01-04-2011, 13:39
Бях гледал предаване (не знам дали беше по Хистори... по някоя от тези телевизии) за маите предаване (но то беше отдавна и въобще не се говореше за края на света)... знам ли? Може да съм хванал просто последната теория и така да ми се е запечатално в главата? Но такъв ми е спомена. Няма да споря, ако е така. Сега се поразгледах в интернет и си прав. Но е смехотворно човек да предрича съдбата. Нали уж и в библията пише, че само Господ знае кога ще е този ден...
Всъщност никой не говори за края на света. Или хайде някои говорят, но това е малко преекспонирано от някоя хора с времето. Всъщност се говори за края на петият и последен цикъл от календара, когато всички цикли от най-малките до най-големите приключват в един и същи ден. Ден в който изтича големият период от 104 000 години, мисля че толкова пишеше. Говори се за последното ново начало. Краят на света може и да дойде, но....само за някои хора. Смъртта на всеки е неговият край на света.



И това са само част... нищо няма да стане 2012. Тези духовни "изляния" не са вече за хората...доказа се, че физиката е във всичко, но тези "джедайски сили" на хората нещо са доста смешни... По мога да повярвам на сблъсъци с астероиди и т.н., защото това е ВЪЗМОЖНО И ВЕРОЯТНО, а не появата на някаква планета на определена дата :razz:
Ама кажи ми честно, абсолютно убеден ли си че физиката е всичко или просто си научен така от света, в който живееш в момента.
Да проследим този свят от миналото.
Първо всички хора или поне по-голямата маса са вярвали в магията. Магията е определяла всичко и който не е бил съгласен не са го чакали добри неща. Постепенно се появила вярата в много богове и трудно си проправила път сред вярващите в магичните явления. След това се появила вярата в един Бог и всички вярващи в това били гонени и убивани. След това поглеждаме към християнството.Започнала да се появява науката. Всички, които правели нови научни открития и твърдяли че Земята не е плоска, а сферична били хвърляни на клада като вещици и вещери. Днес влияят религията и науката повсеместно. Някои учени вярват и в двете. Има и много учени, които вече започват да отхърлят религията макар че например откъде се е пръкнал тоя голям взрив никой не може да отговори. В днешно време има хора вярващи в различни религии, има и атеисти-това си е пак един вид религия колкото и да убеждават вярващите в друго, има и все още племена вярващи в стари богове и обичаи. Кой е прав и кой е най-близо до истаната за света, а? Всъщност никой. Всеки е прав за себе си и си има своите доводи. Ти ще кажеш.:"Физиката е всичко". Ами хайде докажи го де. Та ние дори не можем да отговорим на прости иначе въпроси като Кои сме ние всъщност? Къде се намираме? Дали можем само нещата който правим в момента или много повече?Как е станал големият взрив? Какво има в черните дупки и в голяма част от Вселената? Защо ни е дадено толкова пространство пък едвам стигаме до Луната? Има ли други като нас, по развити или не чак толкова? Напоследък активно се наблюдават сънищата. Може би все пак не са обикновен скринсейвър. Говорят се неща за влияние върху природата със съзнатието тип "The Secret", говори се за оносфера мисля че се казваше (колективното съзнание) и т.н и т.н.А докажи че няма нищо такова като дори не знаеш кои сме всъщност ние. Днешната физика дори не знае откъде идва 95% от масата на телата. Говори се за холографска Вселена и разни други типове Вселени. В еволюционната теория се казва че сме тръгнали от маймуните, а според днешната физика няма почти накъде повече да се развиваме ако нещата са така както ги мислят. Ти вярваш ли в това? Аз не. Та ние с днешните постижениея дори до Марс трудно ще стигнем, да не говорим за повече хора, а населението на Земята расте ли расте лавинообразно. Ти каза че в Библията било писано че само Бог знае кога ще е Апокалипсиса. Точно така е. Но в Библията пише също и че ще се появяват много лъжепророци и малко хора ще повярват за въпросната дата. Може да е 2012 може и да не е. Само и единствено Бог знае

RoSKo0o0
01-04-2011, 15:39
Дам, интересни въпроси зададе. Това ми напомни за "Изгубени", където Джон Лок питаше Джак - "Ти човек на науката или на вярата си?". Е, може би аз съм човек на науката, защото досега нищо магическо не се е случило. (Не казвам, че не мога да повярвам на нещо, което не съм видял - не съм от този тип хора). А относно физиката... всичко във Вселената се измерва чрез нея, разстоянията, циклите и т.н. Друго доказателство е и този клип ---> http://www.youtube.com/watch?v=E2fswCPeu_Q , макар че не знам дали трябва да се приема като някакво неопровержимо доказателство за нещо. Всичко се обяснява с физиката. Аз съм християнин, но колкото повече опит натрупвам, толкова повече се отдалечавам от мисълта за религията да представлява нещо реално и истинско. Според мен тя е била създадена, за да се въведе ред в обществото. Но не мога да отрека и факта, че лошото, злото се наказва по някакъв начин от нещо си. (колкото и детско да звучи) Това, което съм видял досега ме е научило на тази мисъл...
Но да... сънищата... преражданията... изобщо душата... ние нищо не знаем за себе си. Не знаем кои сме, откъде идваме, къде отиваме.
Според мен има други като нас... или не точно, но някъде извън тази планета. Доказателство затова са рискунските на първобитните хора, които не са цъфтели от завидни творчески умове, а и на някои от иконите с Дева Мария и Христос в небето са били рисувани такива обекти. (Нищо чудно да са и колажи) И така... ако има Господ... кой е създал него? Откъде е дошъл големия взрив? Кой го е причинил... Господ го свърваме по принцип със земното, не с Вселената....Паралелни светове, духове(в които не вярвам), митични създания, магии(както каза ти)... проблема да не вярвам в тях е, защото никъде не е доказано, че съществуват или че са съществували... но да си призная, би ми бил по-спокоен живота, ако ги имаше.

01-04-2011, 17:41
Niakoitam доста от нещата които написа са верни, но и за доста грешиш...
Къде се намираме...еми зависи...Може да се каже по доста начина...Да речем унас съм..в Млечния път съм...и тн...Но може би имаш право защото по грандиозното не знаем...
Дали можем още от нещата които правим..? Мисля, че доста знаят въпроса...не мисля да го кометнирам...
За дупките...Еми това е огромно количество маса сбита в една точка, с огромна гравитация,която е спосона да огъва време-простванството...
Еми пътувания...много лесно могат да стават и са ставали...например до Марс...Но просто случаите са потулени и не е разрешено да се казва на масата...Ако проявиш интерес мога да ти кажа що годе как...
Еми точно други може би няма като нас...защото сме създадени от генно инженерство..
Съня нама какво да го гадаем...ние го предизвикваме...
А вселените са 10^10^10^7 степен...
Еволюцията е глупост...Ние сме генно инженерство...А и не следваме естествения подбор...
За Бог няма да коментирам...
RoSKo0o0 религиите са създадени за да държат в манипулация и контрол масите...Всичките са създадени от 1 раса...
И на тази планета има извънземини и извън нея...
Паралелни светове има....Душа...също.
Това, че ти не знаеш не значи, че попринцип не се знае...
А има и хора(както съм казвал няколко пъти вече) които знаят около 99% от всичката информация за всичко някога...но са единици...

mech0
01-04-2011, 18:05
SmeLotYyKiuFte, няма начин пак да не те опонирам. Първо, дай малко информация за тези полети до Марс, защото аз се сещам само за няколко официални такива на НАСА. Имаш ли някакви съвсем реални факти, които подкрепят тезата ти, че еволюцията е глупост, защото теорията е доста добре обяснена и подкрепена от доказателсва и както gandalfepi4 не веднъж е казвал е най - добрата научно обоснована теория за произхода на човека. Ако сме генно инженерство и Господ не е нашият създател кой е тогава - извънземните(отново ще те помоля за по - обстойна информация)? А това с религиите как ти дойде на ум - знаеш ли колко религиозни учения има - поне няколко хиляди и въпреки това твърдиш, че само една раса ги е създала, коя по точно - бялата, негроидната или монголидната?

RoSKo0o0
01-04-2011, 18:20
Аз нищо не твърдя. Изказвам моето познание и моето мнение. Водя дискусия, от която искам да науча нещо. :)

01-04-2011, 18:23
SmeLotYyKiuFte, няма начин пак да не те опонирам. Първо, дай малко информация за тези полети до Марс, защото аз се сещам само за няколко официални такива на НАСА. Имаш ли някакви съвсем реални факти, които подкрепят тезата ти, че еволюцията е глупост, защото теорията е доста добре обяснена и подкрепена от доказателсва и както gandalfepi4 не веднъж е казвал е най - добрата научно обоснована теория за произхода на човека. Ако сме генно инженерство и Господ не е нашият създател кой е тогава - извънземните(отново ще те помоля за по - обстойна информация)? А това с религиите как ти дойде на ум - знаеш ли колко религиозни учения има - поне няколко хиляди и въпреки това твърдиш, че само една раса ги е създала, коя по точно - бялата, негроидната или монголидната?

За някои от нещата мога да ти напиша малка книга...Но ще карам през просото...Много накратко...
Не става въпрос за полети...И няма общо с НАСА...
За еволюцията не виждам защо да ояснявам....Замисли се....В природата оцеляват най-силните,приспособените, и всяко следващо поколение става все по-добро...А при хората...?
Генно инженерство сме...Не заради дядоти Божи и дрън дрън....А от Ануннаки...
И именно те са създали религиите....Основната практика е разделяй и владей(дано си схванал какво имам в предвит, ако се съмняваш - попитай).А вече подклонове на религиите вече се наслояват от човечеството...Но така сме проектирани...Един вид...

ZipFail
01-04-2011, 19:02
Пак тон глупости, без никакви доказателства...

'Епа то е очевидно, замисли се' не се брои за доказателство ;)

Nam3less3
01-04-2011, 19:08
RoSKo0o0 религиите са създадени за да държат в манипулация и контрол масите...Всичките са създадени от 1 раса...
И на тази планета има извънземини и извън нея...
Паралелни светове има....Душа...също.
Това, че ти не знаеш не значи, че попринцип не се знае...
А има и хора(както съм казвал няколко пъти вече) които знаят около 99% от всичката информация за всичко някога...но са единици...Ти както ма опонираш на всеки пост сега и аз. Къде са ти доказателствата? Какви са тия глупости? Науката доказала ли го е, или просто вярваш в него? Откъде знаеш кой какво е създал, с очите си ли си го виждал? Защо всичко това трябва да е вярно? Какви са тия хора които знаят всичко, това откъде го измисли?

01-04-2011, 19:42
RoSKo0o0 религиите са създадени за да държат в манипулация и контрол масите...Всичките са създадени от 1 раса...
И на тази планета има извънземини и извън нея...
Паралелни светове има....Душа...също.
Това, че ти не знаеш не значи, че попринцип не се знае...
А има и хора(както съм казвал няколко пъти вече) които знаят около 99% от всичката информация за всичко някога...но са единици...Ти както ма опонираш на всеки пост сега и аз. Къде са ти доказателствата? Какви са тия глупости? Науката доказала ли го е, или просто вярваш в него? Откъде знаеш кой какво е създал, с очите си ли си го виждал? Защо всичко това трябва да е вярно? Какви са тия хора които знаят всичко, това откъде го измисли?

За някои от нещата съм коментирал многократно в други теми...
А Зипчо, мамин, мисля, че ако почна и това за еволюцията да разказвам ще ви обидя....но забравих, че и ти четеш...Ако желаеш ще го обесня...