PDA

View Full Version : Маски с хума :)



Just_me_91
07-14-2009, 17:55
Напоследък чета за невероятното действие на маските за лице с хума, в което съм се уверила сама-идеални са за почистване и стягане на кожата (не само на лицето, но и на тялото като цяло - много е полезна за намалянето на стриите).Реших се да пробвам и маските за коса, които са не по-малко хвалени.Искам само да попитам някой ако знае или си е правил такава маска дали се слага на суха или на мокра коса?Ако някой се интересува- ето малко рецепти за маски с хума:
Маски за лице:
1)Хума се смесва с малко вода и (бадемо малсо по желание, но е препоръчително ако маската се използва за цялото тяло) до получаване на леко гъста смес.Стой се с маската най-много 10-на минути докато изсъхне без да се прекалява :)
2)Хума се смесва с 2-3 лъжици кисело мляко до получаване на гъста смес.Нанася се и се чака да изсъхне десетина минути.
Маска за коса:
Хума се смесва с оцет като може да се добават мед или 1 яйце.Маската се нанася и трябва да стой докато поизсъхне, но не повече от 10 минути.
Благодаря ви предварително за отговорите :)

BlueCat
07-14-2009, 18:18
Ами по-добре на мокра коса. Последният път я сложих на суха и... повече няма да повторя 8-)

Snuffles
07-14-2009, 18:20
И действа ли?

shell
07-14-2009, 18:21
Аз много често си правя маска на косата с хума и съ м много доволна :grin: Смесвам в подходящ съд няколко лъжици хума,1 жъртък и вода-пропорциите сама съм си ги нагодила на водата и хумата в зъвидимост от дължината на косата ми,иначе казано всеки сам си преценява.С хумата обаче не бива да се прекалява-примерно трябва да са не повече от 3 с л :)
Та като ги смеся добре трите неща си ги слагам на суха коса,оставям 20минути и измивам косата с шампоан.След това косата ми е много мека ,блестяща ,че като че ли има и повече обем :) Някъде бях чела ,че косата дори може да се мие само с хума вместо с шампоан,но това още не съм го опитвала :)

BlueCat
07-15-2009, 10:01
И действа ли?
Зависи какъв резултат очакваш. Косата има повече обем.

elito6754
07-15-2009, 10:29
Аз много често си правя маска на косата с хума и съ м много доволна :grin: Смесвам в подходящ съд няколко лъжици хума,1 жъртък и вода-пропорциите сама съм си ги нагодила на водата и хумата в зъвидимост от дължината на косата ми,иначе казано всеки сам си преценява.С хумата обаче не бива да се прекалява-примерно трябва да са не повече от 3 с л :)
Та като ги смеся добре трите неща си ги слагам на суха коса,оставям 20минути и измивам косата с шампоан.След това косата ми е много мека ,блестяща ,че като че ли има и повече обем :) Някъде бях чела ,че косата дори може да се мие само с хума вместо с шампоан,но това още не съм го опитвала :)

Брей. Ще взема да пробвам тази маска. :D

Just_me_91
07-15-2009, 19:30
Пробвах я и съм много доволна :grin:

DivoTo_KoTe
07-15-2009, 20:21
Аз съм си правила само с яйце и косата придобива много хубав блясък.Но скоро не съм пробвала