PDA

View Full Version : ПЕТИЦИЯ "Истината за смъртта на Запряна Коледарова"



BlackWings
07-14-2009, 20:49
Само допреди няколко месеца Запряна Коледарова е щастлива бъдеща майка, която чака термина си на 22 март, за да роди първото си дете. То ще е момченце, което заедно с таткото Христо са решили да кръстят Георги, пише 24 часа. Мечтите на младото семейство от Петрич обаче се сриват в първите дни на март, когато бременната вдига температура. На 5-и вечерта я приемат в столичната многопрофилна болница “Св. София“ на сем. Валентина и Христо Мазнейкови. Тя е именит акушер-гинеколог, а той - ортопед. На 10 март изваждат със секцио бебето с мерки 3550 г и 50 см. След това започва ходенето по мъките на родилката.

Със съпруга й обикалят още 3 болници и на 4 април Запряна умира от сепсис, който тръгва от матката и за дни обхваща целия й организъм.

Майката на починалата млада жена не е на себе си от мъка. “Цял месец нито един лекар не дойде да ни каже очи в очи, че дъщеря ми развива сепсис. Лутахме се по болници, докато инфекцията я разяждала отвътре.

Според съпруга на починалата Запряна, жена му е можела да бъде спасена и случаят е лекарска грешка. “Ако още при секциото бяха видели инфекцията на матката в начален стадий. В “Майчин дом“ постъпи със сепсис, след секциото развива вторична инфекция от неизчистена плацента - така пише в документите. За мен случаят е лекарска грешка. Ще водя дела, но се притеснявам, че фамилия Мазнейкови са доста влиятелни. Страх ме е, че може по някакъв начин да се окаже натиск върху разследващите, случаят да бъде покрит и да няма виновни“, казва още Христо.

Резултат от проверката на здравното министерство за смъртта на 26-годишната родилка Запряна Коледарова все още няма, резултатите от назначената съдебномедицинска експертиза се бавят с месеци. До момента от министерството са изискали писмени обяснения от всички, ангажирани с лечението й. От събраната до момента документация не може да се направи категорично заключение за причината, довела до леталния изход, респективно адекватността на лечебния процес и действията на медицинските специалисти, усукаха се от здравното министерство.


По-подробна информация за случая:
http://www.blitz.bg/article/11171
http://www.bulpress.net/article/11204
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=45912


Горещо", 11 юли, 22 ч., Нова телевизия - трагичният случай на Запряна Коледарова. Гледната точка на съпруга Христо и гледната точка на д-р Мазнейкова.
В студиото на предаването се изяснява смъртта на младата родилка:

http://vbox7.com/play:da135861
http://vbox7.com/play:f72dcd86
http://vbox7.com/play:24cc0a80
http://vbox7.com/play:2fa02190
http://vbox7.com/play:5efc56da

Накратко , една фатална поредица от лекарско безхаберие , алчност и бездействие прекарват една млада жена през ада и довеждат до нейната нелепа трагична смърт , оставяйки едно дете без майка. Към момента медицинските лица , свързани със случая отказват да поемат отговорност за действията си.

"Сега е повече от ясно какво ще последва: Мазнейкови трескаво са започнали да се обграждат със защитна стена от лъжесвидетелските показания на подчинения им персонал с цел да се преиначат фактите и да се прикрие неудобната истина. Ще ползват услугите на скъпоплатени мастити адвокати, които са доказали, че умеят да превръщат черното в бяло. А техни близки колеги ще ги подкрепят с позитивни мнения – на принципа „Гарван гарвану око не вади”. Болезнено познат български сценарий! И най-вероятно ще си спасят кожите от „правосъдието” ни. Така става в България. Тук човек може да си осигури възмездие и справедливост единствено ако му стиска сам да се погрижи за това. Просто няма законен начин!" - Цитат от коментар върху една от статиите

Моля всеки , който се чувства съпричастен към болката на семейството , и всеки съвестен , който желае с гласа си да спомогне за излизането на истината наяве и възтържествуване на справедливостта , да прочете и подпише следната петиция:

http://bgpetition.com/Zapriana/index.html

,изготвена от инициативна група български родители , насочена към отговорните национални институции на р.България, и нека се надяваме ако има виновни да си понесат последствията .

Благодаря предварително .

cherinka
07-14-2009, 21:08
Да, и аз гледах "Горещо" в събота.
Пича е готин, жена му беше супер яка. При репортажа с Мазнейкова тая не ми вдъхва много доверие. Не може да си супер якия и знаменит лекар и да допуснеш толкова млада и красива жена да почине.
Преди всичко дано Христо е ПРАВ и да ги осъди тия Мазнейкови.

Иначе не знаех, че бебето е оживяло. Хванах към края 'Горещо' и останах с впечатление, че малкия си е отишъл с майка си, от което ми стана супер гадно в душичката.....
:(

hottie
07-15-2009, 06:16
Ужасена съм и подписах

Canis_Dirus
07-15-2009, 07:00
Аз НЕ подписах, няма и да подпиша. Стига с тия манипулативни петиции и репортажи. Лекарите също грешат. Кофти е, че грешките им често са фатални, но това е положението.
Била майката млада и красива. Ами ако беше някоя 45 годишна дебела циганка? На никой нямаше да му пука.

И каква истина да излезе на яве? Че е станала грешка? Е нали го пише в документите? Истината е излезнала на яве - непочистена плацента и сепсис. И? Случая вече е за БЛС.

BlackWings
07-15-2009, 07:45
Теб пък все някой те манипулира и все другите са лицемери и нещо не си доволен и все си на въпреки.
В петицията никъде не се хвърля вината върху никого, нито се манипулира който и да е.
Не е допустимо лекарите да се чувстват неприкосновени да погубват с некомпетентността си хората , които са им поверили здравето си , потъпквайки хипократовата си клетва , и да не плащат за това.
Лекарската грешка трябва да бъде обективно разследвана , както се разследва всяко едно убийство или причиняване на смърт по невнимание. Говорим не за друго , а за човешки живот.
Ако беше починала твоя близка , едва ли щеше да говориш така.
И не , няма значение възраста и външният вид на жената.
Ест. си имаш правото да мислиш каквото искаш , аз просто си казвам , Peace V

bubblebabe
07-15-2009, 07:48
Гледах го в "На кафе" и в "Горещо". Очаквам го в "Господари на ефира" или в "Шоуто на Слави"...
или пък ще направят предаване "Случая Запряна"...
И аз съм ужасена, но въпреки всичко не подписах.

Canis_Dirus
07-15-2009, 07:55
Аз очаквам и да продадат филмовите права! Лекарите също са хора и грешат. Който е безгрешен пръв да хвърли камък! Щом са стигнали до положението, в което са едва ли са толкова некомпетентни. Ако пък са некомпетентни, защо отиват при тях?

Запознай се със съдържанието на Хипократовата клетва. Тя няма никаква юридическа стойност. Дори предполага, че обучението в медицина трябва да е безплатно, което не е. Това е просто ритуал. А смърта поради лекарска грешка дори не е обект на въпросната клетва.


и сега какво? Трябва да си платят? За пари ли става въпрос? Пари ли искат? Ще им върнат ли парите Запряна?

Много обичам такива пълни с патос и изпразнени от съдържание коментари!

BlackWings
07-15-2009, 08:28
:) Какво да кажа , че да не кажеш че е изпразнено от съдържание.

Аз не съм безгрешна , но моите грешки не са причинявали смърт.

И да запозната съм , че хипократовата клетва е устен ритуал , нямащ юридическа стойност. Но знам и че и лекарите се заклеват под перифразирано "Ще препоръчвам на болните подходящо лечение и ще се стремя винаги да ги защитавам безкористно , ще се предпазвам от всякаква волна неправда".
Поне като се заклеваш в нещо не ти ли трепва нещо под лъжичката като го нарушаваш , ей така от съвест , карай че няма юридическа стойност.
Сигурно под "волна неправда" засегнатите медицински лица не включват това , че след като взели 4000лв от родилката , за неправилно проведено секцио , са я изписали поживо-поздраво на 2 дена родила , с 40 градуса температура? И това , ще ми кажеш че било неволна простима човешка грешка.

И под "плащане" няма нужда да се правиш на тъп че не разбираш , че става въпрос за законно наказание - излежаване на присъда и/или отнемане на лиценз , забрана за лекарска практика и т.н. и аз не съм юридическо лице. И като това няма да им върне Запряна , айде да освободим всички убийци от затворите , щото нали това че са в затвора няма да върне убитите хора?

Едит: Смъртта , причинена поради небрежност също е престъпление и подлежи на съответното законово наказание - ФАКТ

И моля те не се заяждай с мен , пренебрежителният тон и многото удивителни ако е възможно да ги прескочим , не си насочвай злобата към човека с различно мнение - няма нужда , не тропам с крак да го налагам.

Canis_Dirus
07-15-2009, 09:02
Удивителен - !
Въпросителен - ?

В моите две горни мнения няма удивителни ;)

Явно са сметнали, че препоръчаното лечение е подходящо. За съжаление медицината не е точна наука и не може да се предвиди, как ще реагира човешкото тяло.

Скъпото здравеопазване е типично за пазарната икономика. На който не му харесва - да ражда в къщи във ваната!

Само не разбирам, защо трябва да се подписва куцо и сакато и не остави на специалисти да установят причините и какво точно е станало. С подобен обществен натиск е напълно възможно да се дадат грешни заключения.

Има си съответни компетентни органи, които са длъжни да разгледат случая и да излязат с експертиза.
Ако е налице "престъпна небрежност" виновника да си понесе наказанието.

monka
07-15-2009, 11:24
Моето семейство лично е претарпявало много болки и страдания заради грешки на шибани, смотани и некомпетентни лекари и сестри! Няма да разказвам какво точно се е случило, но заради 2(не една!!!) грешки на лекар, сега член на семейството е увреден за цял живот и то по много жесток начин!!! Станала съм свидетелка не на 1,2,3,4,5, а на много "професионалисти", постоянна корупция и какво ли не...За мое огромно съжаление явно случая на Запряна не е първи...няма и да е последен, а лошото е, че на малко им пука...

Bianca
07-15-2009, 11:41
Канисе, грешат, ама нали знаеш – всеки трябва да си плати за грешките.
Друг е въпросът колко някои си плащат...
Под "плати" нямам предвид парична сума.

Canis_Dirus
07-15-2009, 11:54
Канисе, грешат, ама нали знаеш – всеки трябва да си плати за грешките.
Друг е въпросът колко някои си плащат...
Под "плати" нямам предвид парична сума.

Обаче нали знаеш, че в нашето общество всичко се измерва с пари. Те са универсалното разменно средство.
Случва се така, че лекарските грешки действително имат тежки последствия, обаче гледате само едната страна на медала. Ако за всяка грешка трябва да плащаш със затвор и доживотна безработица, то следва да получаваш и съответното възнаграждение, за да си вършиш работата.
Ако си мислите, че медицинските лица в България получават това възнаграждение - лъжете си.

И изобщо не се учудвайте от цените. Труда на лекарите в България все още е доста евтин. Идея си нямате, какви цени имат консумативите и защо комплект кабели за ЕКГ струват 140 лева (кабели с подобна дължина и качества за колата ви ще струват максимум 5 лева).

И стига сте съдили без да имате на лице всички факти!

И винаги важи принципа - ако не вярвате на доктора, можете да преминете на самолечение на собствена отговорност!

Bianca
07-15-2009, 12:00
Да, тук наистина става въпрос за пари, кога ли не е ставало въпрос за тях, но все пак смятам, че семейството ТРЯБВА да получи обезщетението, което им се полага.
Няма значение каква заплата получават лекарите, длъжни са да внимават и да си вършат работата съвестно. Като не им харесва възнаграждението – да не стават лекари, бе. Ниските заплати не бива да бъдат причина за несъвестно вършене на работата и за убийства.

Canis_Dirus
07-15-2009, 12:03
Да, тук наистина става въпрос за пари, кога ли не е ставало въпрос за тях, но все пак смятам, че семейството ТРЯБВА да получи обезщетението, което им се полага.
Няма значение каква заплата получават лекарите, длъжни са да внимават и да си вършат работата съвестно. Като не им харесва възнаграждението – да не стават лекари, бе. Ниските заплати не бива да бъдат причина за несъвестно вършене на работата и за убийства.
По твоята логика - като не им харесва лечението, да не ходят по лекари.
И стига сте говори за убийства без доказателства.
Ако някой от вашите родители за момент загуби контрол над колата и прегази две малки деца това прави ли го ужасен човек и зъл убиец?

hottie
07-15-2009, 12:06
Грешат, не грешат..факт е, че не е трябвало да я изписват при това положение и да я разкарват така. Щом са сгрешили да се бяха опитали да попрвят грешката мама им стара!
Тъпото е,че на тази лекарка НЕ й е първа грешка, следователно прошка за нея няма. Недопустимо е.

Bianca
07-15-2009, 12:07
Да, тук наистина става въпрос за пари, кога ли не е ставало въпрос за тях, но все пак смятам, че семейството ТРЯБВА да получи обезщетението, което им се полага.
Няма значение каква заплата получават лекарите, длъжни са да внимават и да си вършат работата съвестно. Като не им харесва възнаграждението – да не стават лекари, бе. Ниските заплати не бива да бъдат причина за несъвестно вършене на работата и за убийства.
По твоята логика - като не им харесва лечението, да не ходят по лекари.
И стига сте говори за убийства без доказателства.
Ако някой от вашите родители за момент загуби контрол над колата и прегази две малки деца това прави ли го ужасен човек и зъл убиец?
Прави го човек, който носи вина, независимо какъв е.

Canis_Dirus
07-15-2009, 12:09
Грешат, не грешат..факт е, че не е трябвало да я изписват при това положение и да я разкарват така. Щом са сгрешили да се бяха опитали да попрвят грешката мама им стара!
Тъпото е,че на тази лекарка НЕ й е първа грешка, следователно прошка за нея няма. Недопустимо е.
А като не й е първата грешка, що хората масово продължават да ходят при нея? Защото са суетни и е важното да са при известния доктор? Щото косата ми я прави Капанов, циците - Църков, носа - Иванов и тн.


и стига се разправяли, какво трябва и какво не! Специалисти ли сте? Известни ли са ви детайлите? Как така съдите без факти и доказателства?

Canis_Dirus
07-15-2009, 12:11
Прави го човек, който носи вина, независимо какъв е.
А ако в случая го е "сгънал" някой друг шофьор, който още не може да бъде намерен? Трябва ли да го осъдим този и да лежи в затвора? Ами ако децата са излезнали внезапно пред него на пътя и не е имал време да реагира?

Bianca
07-15-2009, 12:22
Прави го човек, който носи вина, независимо какъв е.
А ако в случая го е "сгънал" някой друг шофьор, който още не може да бъде намерен? Трябва ли да го осъдим този и да лежи в затвора? Ами ако децата са излезнали внезапно пред него на пътя и не е имал време да реагира?
Даваш ебати крайностите. А и случаите са различни. Тази жена и проблемите ѝ не са изскочили "внезапно".

Canis_Dirus
07-15-2009, 12:29
Даваш ебати крайностите. А и случаите са различни. Тази жена и проблемите ѝ не са изскочили "внезапно".
Знаеш ли, как точно е станало? Била ли там?
Мисля, че и на двете отговорът е НЕ!

Преди години нашумя един случай, когато една жена заяви, че детето й е отвлечено от "едри мъже с черно бмв" и след 4 часа имаше блокада на София, въпроси "накъде вървим, накъде отиваме", само и само, за да се разбере след 10 часа, че жената е психично болна и НЯМА дете (или беше дадено за отглеждане в дом)!

Много е удобно да си обвинител и съдия, ама не стават така нещата!

hottie
07-15-2009, 13:20
Грешат, не грешат..факт е, че не е трябвало да я изписват при това положение и да я разкарват така. Щом са сгрешили да се бяха опитали да попрвят грешката мама им стара!
Тъпото е,че на тази лекарка НЕ й е първа грешка, следователно прошка за нея няма. Недопустимо е.
А като не й е първата грешка, що хората масово продължават да ходят при нея? Защото са суетни и е важното да са при известния доктор? Щото косата ми я прави Капанов, циците - Църков, носа - Иванов и тн.


и стига се разправяли, какво трябва и какво не! Специалисти ли сте? Известни ли са ви детайлите? Как така съдите без факти и доказателства?

Ами предполагам, че не всички са информирани. Ако не бях прочела това тук нямаше да го знам. И съм си патила от такива лекари, мамицата им. За малко да умра заради некадърник като тая преди няколко години.
В България ако ти се наложи да тръгнеш по лекари и болници ти трябва много късмет.

Canis_Dirus
07-15-2009, 13:24
Ами предполагам, че не всички са информирани. Ако не бях прочела това тук нямаше да го знам. И съм си патила от такива лекари, мамицата им. За малко да умра заради некадърник като тая преди няколко години.
В България ако ти се наложи да тръгнеш по лекари и болници ти трябва много късмет.
По-скоро връзки и информация.
Да те насоча ли? Сестра ми е GP в 13 Поликлиника до Сити Центъра 8-)

acdcfenka
07-15-2009, 13:26
..................................................

hottie
07-15-2009, 13:27
Ооо на мен ако ми се наложи лекарска помощ вече отварям google и търся мнения 8-) иначе връзки да.. Ако ми трябва джипи ще се свържа с теб 8-)
а пък в бг мама има черен и бял списък на лекарите в България.Ама там всеки пише различно.. за да вярваш трябва няколко мнения да се припокрият

Canis_Dirus
07-15-2009, 13:35
Ооо на мен ако ми се наложи лекарска помощ вече отварям google и търся мнения 8-) иначе връзки да.. Ако ми трябва джипи ще се свържа с теб 8-)
а пък в бг мама има черен и бял списък на лекарите в България.Ама там всеки пише различно.. за да вярваш трябва няколко мнения да се припокрият
То и доктора не може да угоди на всички. И той може да има кофти ден.
Да не говорим, че има пациенти идиоти, дето звънят в 11 вечерта и питат "Детето ми има пъпка на ръката от какво е?"
- ми може нещо да го е ухапало
- Какво го е ухапало?

Кви нерви трябва да имаш, че да не му теглиш на тая една майна?

hottie
07-15-2009, 13:43
е да, някои прекаляват. Или тези, които се редят от 6 сутринта пред джипито(главно баби) и взимат всички талони и отиват за най-малкото :o

Canis_Dirus
07-15-2009, 13:48
е да, някои прекаляват. Или тези, които се редят от 6 сутринта пред джипито(главно баби) и взимат всички талони и отиват за най-малкото :o
По този повод да се направи петиция, защото касата отпуска талони според броя на пациентите, а не според техните нужди. Получаваш си в началото на месеца направленията, обаче за хронично болни, родилки, диабетици и тн. си ДЛЪЖЕН да дадеш направление и накрая ти остават 10-15, които да разпределиш на 1000 човека (цифрите са реални).

Затова - оглеждайте се за допълнително здравно осигуряване. В Европа е практика. На задължителното малко хора разчитат - предимно бедните и не получават добро здравеопазване.

BlackWings
07-15-2009, 14:42
Canis , твоята логика " Ми що ходите по лекари бе , хем знаете че се допускат грешки , и пак ходите" , звучи като " Спреде да ядете бе народе !!! Хем знаете , че тъпчат храните с изкуствени консерванти,овкусители модификатори и нишестета , хем пак ядете!"

Ми като се случи да се разболее човек , къде да ходи? Ще отиде при някой , който би трябвало да е квалифициран да му помогне да възстанови здравословното състояние, защото това му е работата.
Не изкарвай сега , че пациентите са си виновни , че посетили тая болница в която починали . Всеки може да попадне на некадърен алчен лекар , дори и ти , и точно това е което внася несигурност и което се надяваме да подлежи на промяна.

Canis_Dirus
07-15-2009, 14:47
Canis , твоята логика " Ми що ходите по лекари бе , хем знаете че се допускат грешки , и пак ходите" , звучи като " Спреде да ядете бе народе !!! Хем знаете , че тъпчат храните с изкуствени консерванти,овкусители модификатори и нишестета , хем пак ядете!"

Ми като се случи да се разболее човек , къде да ходи? Ще отиде при някой , който би трябвало да е квалифициран да му помогне да възстанови здравословното състояние, защото това му е работата.
Не изкарвай сега , че пациентите са си виновни , че посетили тая болница в която починали . Всеки може да попадне на некадърен алчен лекар , дори и ти , и точно това е което внася несигурност и което се надяваме да подлежи на промяна.
Яжте хубави храни бе. Образовайте се.

До колкото знам, семейството само е избрало болницата. Това е то пазарната икономика - имаш право на избор.
Дали, ако лекарят е некадърен и алчен щеше да е толкова известен?
Ако да, кой го е направил такъв? Пациентите.

BlackWings
07-15-2009, 15:42
;-) - Пациентите.
Чуваш от хора , бивши пациенти , че лекарите там са квалифицирани , предполагаш по това , че обслужването е на ниво , и че ще ти осигурят грижите от които се нуждаеш. Ми да , защо да не отидеш там , като си чул добри думи ? Или ще кажеш "Аааа , тя сигурно е добра болница , ама аз няма да съм овца в стадото , и ще си ходя в държавна пък да става каквото ще"

Да , ама това че лекарят е известен и добре айде - кадърен , не го прави автоматично имунизиран от това да бъде алчен , да ти вземе парите за половин свършена работа и да те прати да си ходиш неизлекуван. Нали знаеш поговорката , че на качето с мед , само една лъжичка лайна му трябва ...

Briseis
07-15-2009, 15:51
но като се гледат лекарски сериали и там умре пациент от лекарска грешка всички съчувстват на милите доктори, които поради проблеми в личния живот са допуснали грешка в професионалния.

в България здравеопазването е зле. и всичко си има цена. а понякога оцеляването е въпрос на шанс.

kalpazanka
07-15-2009, 16:12
Известни ли са ви детайлите? Как така съдите без факти и доказателства?
Именно заради това не подписах.

firegirlll
07-16-2009, 07:25
Аз НЕ подписах, няма и да подпиша. Стига с тия манипулативни петиции и репортажи. Лекарите също грешат. Кофти е, че грешките им често са фатални, но това е положението.
Била майката млада и красива. Ами ако беше някоя 45 годишна дебела циганка? На никой нямаше да му пука.

И каква истина да излезе на яве? Че е станала грешка? Е нали го пише в документите? Истината е излезнала на яве - непочистена плацента и сепсис. И? Случая вече е за БЛС.
+1 Красотата не определя колко стойностен и ценен е бил един човек! Нищо лично, и аз се чувствам зле от случилото се, но след като не сме достатъчно запознати по случая нямаме право да заемаме категорично някоя от страните.

djuki
07-16-2009, 08:02
Известни ли са ви детайлите? Как така съдите без факти и доказателства?
Именно заради това не подписах.до колкото разбрах ... не е известно защо е починала и петицията е точно за това ! Да се направи разследване за да се разбере защо е станала тази трагедия !

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
07-16-2009, 08:04
Трагедия е. Дали е грешка, некомпетентсност ... иди го докажи. Жалко за семейството. Не бих се подписал. Съпричастен съм, но ...

PRECIOUSSTONE
07-16-2009, 15:44
регистрирах се първо за да ви поздравя - горда съм и съм много приятно изненадана, че тук се говори на такава тема. но разбира се съм и тъжна, голяма трагедия.
второ - едно пояснение искам да направя, дано помогне с нещо - прочетете внимателно петицията, нищо че е малко дълга, ако го направите ще разберете, че тя не взима ничия страна. не обвинява и не подкрепя. тя изисква информация от тези които вече много добре знаят какво точно се е случило, но от 3 месеца си мълчат! изискваме информацията така понеже знаем къде живеем и виждаме как обикновено става - човека го правят на луд и на смешен, докато накрая случая се потули, защото той е сам, а те са много!
както се надявам вече всички да са чули - Христо Коледаров продължава да се бори със нецивилизованата практика и система у нас - да се пренебрегват обикновенните хора и да не им се дават отговори, информация и т.н... той обяви мирен протест, който ще бъде на 23.07.09 в 10ч. пред МБАЛ "Св.София" намираща се на бул.България 104. моля всички да го подкрепим, така правим нещо голямо и за собственото си здраве и за собствената си държава. дано нещо се промени най-после!

благодаря ви много и в крайна сметка - да сте здрави и късмет!

SWASTIKA
07-16-2009, 15:58
Направили сте петиция, която няма да промени нищо и въпреки това занимавате хората с нея?

Странно.

Дори подписалите да бъдат 5 милиона, ще се промени само бройката подписали, нищо съществено.


И като се разбере каква е истината, как ще се почувствате вие? Морално удоволетворени?


Само най - жалкото е, че и хиляди истини да излезнат на яве, жената си е мъртва и няма начин да се върне. Направете 100 петиции - вяла работа. Пълна простотия.


А и хората се отнасят с докторите твърде странно.

Един доктор спасил 10 000 човешки живота и объркал само един, става най - големия некадърник.


Моите съболезнования към близки и приятели, но това е най - грешния начин да жалееш за някой. Дори е някак си отвратително. :)

[B]a[N]D[i]T[k]a
07-16-2009, 23:01
и аз съм ужасена... кофти че вбох-а не ми се отваря иначе щях да изгледам клипчетата :(

LiLGrizzly
07-17-2009, 03:18
Аз очаквам и да продадат филмовите права! Лекарите също са хора и грешат. Който е безгрешен пръв да хвърли камък! Щом са стигнали до положението, в което са едва ли са толкова некомпетентни. Ако пък са некомпетентни, защо отиват при тях?

Запознай се със съдържанието на Хипократовата клетва. Тя няма никаква юридическа стойност. Дори предполага, че обучението в медицина трябва да е безплатно, което не е. Това е просто ритуал. А смърта поради лекарска грешка дори не е обект на въпросната клетва.


и сега какво? Трябва да си платят? За пари ли става въпрос? Пари ли искат? Ще им върнат ли парите Запряна?

Много обичам такива пълни с патос и изпразнени от съдържание коментари!
Аве ти нормален ли си и лекарите правили грешки.. то тука в България вместо да помагат те ни убиват ! Кво ме ебе че тази правила грешки да е учила неможе така да се отнема човешки живот и то на млада жена.. ! И да оставят детото без майка ве ти чуваш ли се ? Затвор за тая... ! :-x :-x :-x !

mArMaLaDkA
07-17-2009, 06:17
Свастика, точно за Мазнейкова нищо хубаво не се е говорело. И по разни форуми, когато съм чела, и когато съм гледала двата случая в "Горещо", въпросната докторка се държи адски студено, говори едно такова заучено, все едно реч изнася. Не изчетох всичко по-назад, но пък съпругът на Запряна каза, че тя не е била доизчистена напълно. Изписват я, връщат я, местят я в някаква болница за раково болни, не знам си какво.. Те кусур време не могат да разберат какво й има. Всичките са толкова убедени в кадърността на работата си, че не се сещат да погледнат дали са изчистили добре матката на пациентката си, или пък поне да се сетят, че всичките симптоми клонят към инфекция. Не знам, на мен ми бие цялата работа на гледане през пръсти. Няма да обсъждам постоянното тичане по болници, насам-натам, разните му документи и формалности, за които съпругът разказа, защото това е вече някак си нормално в България. То за един изкълчен крак те изпращат на сума ти места за сума ти бележки, какво остава, ако е нещо по-сериозно, както случая със Запряна?
Иначе Мазнейкова ми се вижда прехвалена. Пак казвам, че си говореше заучено, изглеждаше студен човек. Все пак е лекар. То ако и с пациентите си се отнася така, а както знаем да общуваш с пациента е едно от най-важните неща, горко и тежко им.
И аз няма да подпиша петицията. Стига вече с тези петиции. Откакто го научихте тоя сайт, правите петиции за щяло и нещяло и е досадно.

Canis_Dirus
07-17-2009, 06:29
Аве ти нормален ли си и лекарите правили грешки.. то тука в България вместо да помагат те ни убиват ! Кво ме е** че тази правила грешки да е учила неможе така да се отнема човешки живот и то на млада жена.. ! И да оставят детото без майка ве ти чуваш ли се ? Затвор за тая... ! :-x :-x :-x !
Предлагам ти никога да не ходиш на лекар в България, щом ти е такова мнението. Първосигнален отвсякъде!

PRECIOUSSTONE
07-21-2009, 08:33
О БОЖЕЕ, ПОРЕДНАТА СМЪРТ В МБАЛ"Св.София" е на родилката Емилия Георгиева!!! Моля ви елате на протеста на 23.07.2009 пред болницата в 10часа. Трябва да спрем това безумие!

joana90
07-25-2009, 19:13
Това с петициите може и да ти се струва досадно но тук става въпрос за човешки живот.За тези кои не са запознати петициите отиват там където трябва,а именно при отговорните институции :-x .ЗА да разберат най-накрая,че ние българите не сме стадо овце,в което всеки си казва"Е какво ще помогна аз"

DjBaloon
07-25-2009, 19:41
Подписах

Brook
02-15-2011, 20:25
Тези хора които няма ползва нищо не разбират.Вярно е че няма да върнат Пани жива но семейството и ще получат справедливост тази лекарка и екипа и ще бъдат наказани и ще си понесат последствията дай боже да бъдат уволнени или болниата да бъде затворена малко вероятно но все пак.Да ви кажа все някой трябва да предприеме първата стъпка не можем да седим да чакаме и нещата магически да се оправят .ПРосто ние сами трябва да се борим защото няма кой да ни оправи държавата въобще не се интересува какво става в таз държава а още понвече за нас тях ги интересува само парите и как да си живеят добре.Трябва да да се стегнем да се събудим от зимния сън който спим от продължение на години и да се обеденич ако искаме да променим нещо в тази държава защото все пак и вие ще станете родители някой ден и не бихте искали да стане нещо подобно с вашите деца ноо вие въобще не си го помисляте това навярно ще си спомните за това чак като станете родители и ви се случи такава трагедия.Трябва да бъдем сапричастни единни да проявим човечноста и да влезем в положението на тези семейства никой не е застрахован в това отношение.Ако успеем да съборим поне една такава болница ще е нещо ще е малка победа и ще се е струвало защото може би сте сме спасили човешки живот.Все се оплкваме че живота тук в България не струва но нищо не се подприели до сега ами кка искате да водим нормален живот като само дремим и не обръщаме внимание на случващото се отнасяме се пренабрежително се или ако обърнем внимание говорим говорим както казват хората сяко чудо за три дни което е грешно.Наистина тия клиники престижните не винаги се оказват най-добрите и не знам сии какво много хора така се заблуждават .И наистина петииците не са достатъчни трябва нещо по мащабно да се педприеме.В прочие който иска да се присъедини към групата да помогнем на христо да получи справедливост най-накрая .
http://www.facebook.com/?ref=logo#!/home.php?sk=group_134137436653108


Крайно време е да да се обеденим и да спрем тази лудост а не да гледаме и да се възмужаваме а после да се оплакваме като се случи нещо подобно на нас откъде тази апатия бе хора.

LadyDi
02-16-2011, 05:29
След 2 години?

slicky
02-16-2011, 10:29
Teмата си е бая старичка