PDA

View Full Version : Истинските ми приятели



BaBsYyY_SeXyYy
07-15-2009, 08:01
... Случвало ли ви се е да се чувствате самотни... без истински приятели? Е, в момента се чувствам точно така. Внезапно разбрах, че хората, които наричам най- добри приятели, изобщо не са такива.
На 10ти, когато разбрах, че влизам в 1АЕГ, веднаха звъннах на най- добрата си приятелка, надявайки се да се зарадва, обаче като и казах, изобщо не пролича радост. Стана ми кофти. Обадих се на едни други приятелки, които уж също са ми много близки. Те също не се зарадваха, а аз имах нужда да се радвам с някого. Тогава писах на една съученичка, с която не сме толкова близки, и и казах къде съм приета( тя е в ТБГ) и за моя изненада тя беше тая, която се зарадва за мен. Нима съм грешала кои са истинските ми приятели? Защо тези, които ми се водят бест фр., не се зарадваха за мен? Или поне не се направиха, че се радват. Случвало се е да ми споделят нещо, например тази, на която се обадих първо, ходи с един 20 годишен, който само я използва и иска да спи с нея, и винаги, когато тя се радва, че след поредния скандал са се сдобрили, въпреки че бих предпочела да се разделят, аз я окуражавам и се радвам за нея, макар и привидно. Защо тя не го направи?! Супер кофти ми е и вече не знам дали имам истински приятели. Няма да им кажа това, защото не искам да се карам с тях, при положение че догодина ще съм в друго училище, но наистина ми стана кофти.... :(

Hurtmore
07-15-2009, 11:32
Здравей мила (: Много ми е познато положението, в което си в момента... и аз преди време бях изправена пред същото. Изясних си някой неща и се сдобих с най-добра приятелка.... истинска, не като старите, с които си запозната и ти. Спокойно! Не се сдухвай, ядосвай и т.н. остави тези хора да те търсят- ако не го направят вече ще се убедиш, кои са истинските... понякога можеш да се изненадаш и да намериш приятел в лицето на някой, за който дори не си предполагала. Постъпката на твоите "приятели" е много глупава и егоистична (ако примерно те не са приети там където искат и т.н.) Така, че си направи изводите... няма смисъл да се косиш за такива хора. Успех и горе главата!

fyfi
07-15-2009, 13:36
Здравей и от мен! Искам да ти кажа, че аз се радвам за теб. Не те познавам, но се радвам, че са те приели там където ти искаш.
А по въпроса за твойте приятели: колкото и тъпо да звучи, вслушай се в сърцето ти, защото то знае най-добре дали те са ти приятели или не.
Ако отговора е да, то тогава им прости и изкарайте едно хубаво лято заедно. Все пак на всеки му се е случвало да завиди, кой повече, кой по-малко.
Ако пък мислиш, че са двулични, отиди при тях и им кажи всичко.
Това мисля аз. Успех :smt003

Priceless
07-15-2009, 13:45
Нали знаеш, че истинските приятели са тези, които се радват и тъжат заедно с тебе .. :) Аз загубих две такива истински приятелки, които чак след като ги загубих осъзнах, че са такива ..
А колкото до твоя случай, мога само да ти кажа да си избираш приятелите по-внимателно. Можеш да имаш наистина много познати, но до сърцето си допускай само хора, които го заслужават, за да не става така, както е станало сега :)

propertyofaoi
07-15-2009, 14:19
Първо честито за 1АЕГ :-)

И аз игубих един приятел, но се случва.. сългасна съм с мнението на fyfi и смятам, че ако само това е причината да прекъснете приятелството си, то тогава не си заслужава. :)

GbSy
07-15-2009, 14:58
Ами... и аз се разделих с една 'приятелка' съвсем скоро, но беше по-скоро по мое желание.
Просто ми омръзна да търпя постоянни разочарования и лъжи, не си струваше.
Сега имам точно три приятелки и макар да не се виждаме често, се радвам, че ги имам, защото зная, че винаги ще има на кого да се опра, с кого да поговоря, да споделя.
А и се надявам, че в 1 АЕГ, където съм и аз, но ти го знаеш :D, ще има свестни хора...
Съгласна съм и с Priceless, която е права, че малко хора и внимателно подбрани, трябва да допускаме 'вътре'...
Но не губи надежда... в крайна сметка животът е затова - да се учим. :)

Priceless
07-15-2009, 16:02
Пък и сега ново даскало, нови хора и ,дай Боже, наистина ИСТИНСКИ приятели ;)

adizitk1
07-17-2009, 18:18
Пък и сега ново даскало, нови хора и ,дай Боже, наистина ИСТИНСКИ приятели ;)
и аз на тва се надявам :grin:

welwet
07-17-2009, 22:13
Аз никога не съм била без приятелки(понеже съм по-приятелски настроена) и сега например когато завърших 5 клас и бях една от малкото отличнички и те много ми се зарадваха и даже ма заведаха на кино :D а За твоя случей-като отидеш в новото даскало не убиждай никол,запознай се с всички,не завиждай....усмихвай се (винаги помага една усмивка) аз в 5 клас бях нова ученичка и сега от класа сичките момичете и момчета са ми приятели+момичетата от квартала тъй че колко и какви приятелки ще имаш зависи от теб... :)

Seducti0n
07-17-2009, 22:21
:) мацко, няма нужда от симулации
да знам, че понякога човек има нуждата да сподели с някого щастието си, но не винаги хората отсреща са готови да откликнат, така както на теб ти се иска
на дали не се радват за теб, /не го изключвам като вариант/,
но просто понякога е трудничко, доста трудничко да се насилиш и да направиш това, което се предполага за да зарадваш другия

SuNsEt
07-17-2009, 22:35
И на мен ми се е случвало да няма с кого да споделя радост или тъга от живота си...
Истински приятели.Какво разбираш под''истински приятели''?Тази фраза всъщност не означава приятели,които никога не се карат или нещо подобно.Винаги приятелите се карат помежду си.Може би просто тези 2 момичета са имали неприятности и не са помислили добре над това,което си им казала.Но може и просто ти да си се лъгала,че са ти най-добрите.Просто ги остави ако смяташ,че така е по-добре.Но недей да се влачиш след тях...

fire_cat
07-18-2009, 06:22
Радвам се, че си се замислила на тая тема. Много е хубаво да имаш истински приятели, които да те разбират и винаги да бъдат до теб, но за съжаление не са останали много такива днес. Ти ще разбереш кои наистина са твоите истински приятели и тогава не ги изпускай. Аз съм преживяла много разочарования от "приятели", но това е начина да намериш хората, които държат на теб. Все пак има щастливци, които винаги са били заобиколени от най-близки хора.
Опитай да се сближиш с тези, с които не си чак толкова близка. Може пък те да станат твой добри приятели. :)

SlaveMachine
07-18-2009, 07:14
Еми аз бях долу горе така .От 1 година карам скате и с тези които карам станах много по-добър приятел отколкото с хората който дружа от малък...

nIkEnCeTy_bE
07-18-2009, 07:40
Завиждат .. ясно е ! И аз като разбрах къде съм влязла, където исках най много, майка ми се зарадва най много и беше до мен, макар че не удобряваше, че искам да вляза там и влязох. А уж приятелите ми какво направиха .. а браво браво .. толкова нагло го казаха .. защото много хора се бориха за там и аз съм от малкото ( 3ма-4ма от нашето даскало) които влязоха там. Така че спокойно ще си намериш нови приятели. Summer Time :-)

slap2trap
07-18-2009, 12:21
Виж, аз когато ме приеха в новото училише, попринцип най-елитното във моя град, аз самия си казах "е, че супер ве", аз самия толкова не се зарадвах :D А и ако няма да са в твоето даскало разбирам да те похвалят да ти кажат честито но пък баш да се радват, и все пак си права, че като твои най-добри приятелки би трябвало така да се зарадват малко ама ... още нещо - аз също съм така в момента - имам си 1 приятел дето сме мн близки ама малко писва всеки ден само с него, общо взето никой друг. По скайп всички са големи приятели, а на живо като ме видят са големи лаиняри ... Отклоних се много .... мисълта ми беше, че не е това критерия дали са ти близки и т.н.

deschinci
07-20-2009, 19:02
Не се тревожи ! Сега си в ново училище, ще срещнеш нови хора, а тези твои "приятелки" ще ги забравиш... и честито от менее :grin: :grin: :grin:

TheDevilInMe
07-23-2009, 15:49
Позната история, завистта е голяма сила, не може ле човек просто да се радва на успехите на приятелите си ?!? Преживяла съм го след кандидатстването в 7ми клас, просто постепенно всичке се отдръпнаха, защото имах по - висок от техния бал и и аз и още 2 момичета от даскалото влезнаха в английската в плд. Спокойно, обърни страницата, ново училище, нов късмет. Не намерих веднага приятели и сега не са много, но определено знам, че са хора на който мога да имам пълно доверие, работата не е в количеството, а в качеството.

Enitto
07-23-2009, 16:19
Мда, завиждат ти, определено.
Аз с мойте приятелки нямах такива проблеми, защото всички ни приеха там, където искахме. И аз, освен за себе си, се радвах и за тях. И те за мен. :)
Не се тревожи, в новото даскало ще намериш приятели. Които може би ще ти останат за цял живот. :)

Sladurcho
07-23-2009, 18:21
Честито и от мен :) Аз за пореден път се обеждавам че между момичета истинското приятелство е трудно нещо! завистта е мн силно чуство и затова тези твои уж добри приятелки изобщо не са ти се зарадвали на успеха! просто са искали да са на твое място... зае*би ги и да не ти пука просто както казаха подбирай си по внимателно приятелките и не винаги тези дето ти се правят на мн загрижени и че им пука ти казват истината! почти всички са мизерници дето искат да ти забият ножа в гърба и то не за нещо друго ами само да видят как ти се гърчиш а те се кефят на това! Надявам се в новото ти даскало да си намериш по свесни приятели на които да разчиташ и които да те подкрепят и да са ти истински приятели :)

TheNewReligion
07-23-2009, 19:04
:) мацко, няма нужда от симулации
да знам, че понякога човек има нуждата да сподели с някого щастието си, но не винаги хората отсреща са готови да откликнат, така както на теб ти се иска
на дали не се радват за теб, /не го изключвам като вариант/,
но просто понякога е трудничко, доста трудничко да се насилиш и да направиш това, което се предполага за да зарадваш другия

sentry
07-23-2009, 19:07
то в днешни дни приятели трудно се намират, а ти ми говориш за истинки :-o

ameli
07-23-2009, 19:22
поредната честитка и от мен :-) според мен, просто са искали да сте заедно и им е гадно, че сте се разделили... пък и както казаха, може да ти завиждат :P

happyfacex
07-23-2009, 19:58
Толкова пъти съм се лъгала за хората по простата причина че лесно се доверявам. Вече имам добри приятели или поне така смятам. Но ако някой приятел ми е забил нож в гърба го премествам в графа познати или го зачерквам и от тая графа. :D Недей да се лъжеш. По добре ги остави. Няма смисъл от фалшиви приятели.

KeInEnAmE
08-10-2009, 08:11
4естито за у4илището в което са те приели и какво да ти кажа и на мен ми се е слу4вало не веднъж да се запитам има ли истински приятели но сега поне в новото у4илище ще си намериш приятели и дано да са истински успех