PDA

View Full Version : Митът за плодовете и зеленчуците ?!



lazzza
07-15-2009, 10:31
Истина ли е ?! смисъл защото навсякъде пише че ако ядеш неограничени количества ябълки например няма да ти се лепне .. чудех се дали е вярно ! ? :)

akinom
07-15-2009, 10:35
Гов0риш за 1 ден р прекаран само на ябълки?

aloveyou
07-15-2009, 10:37
Гов0риш за 1 ден р прекаран само на ябълки?

Да...Прав/а си

lazzza
07-15-2009, 10:43
ами не . говоря за това че почти във всички диети има разрешение да се ядат плодове и зеленчуци . тоест колкото и да си ял можеш да изядеш 1 кг ябълки и да не ти се залепят ?! .. аз лично така го разбирам .. сега реших да правя експеримент : да ям плодове и зеленчуци в неограничени количества да видим дали ще кача .. :D xha въпроса ми е малко тъп просто се сетих :D 8-)

elito6754
07-15-2009, 10:49
Да ти се залепят? Къде да ти се залепят? :razz:

Като направиш опита, докладвай.

gabri3lla
07-15-2009, 11:08
Няма как да ти се лепнат :shock:

lazzza
07-15-2009, 11:08
за г*за и за корема :DD

Jumbie483
07-15-2009, 12:11
витамините да ти се лепнат за гЪзЪ ?
:shock: :D

Ufff
07-15-2009, 12:13
много зависи от диетата. има диети, в които ябълките ти прецакват всичко така че ...

Snickers
07-15-2009, 12:15
Не случайно ги препоръчват във всяка диета. ;/

Ufff
07-15-2009, 12:17
Не случайно ги препоръчват във всяка диета. ;/

да, но без да се прекалява и като се приемат и други храни!

foreverr
07-15-2009, 12:22
Истина ли е ?! смисъл защото навсякъде пише че ако ядеш неограничени количества ябълки например няма да ти се лепне .. чудех се дали е вярно ! ? :)
Истина е, аз постих 2 седмици и ядах само плодове и зеленчуци/като не съм яла картофи, и ориз и боб и грах и тея нали/ и се тъпчех и си ядах по доста щото те не наяждат и свалих 2 килограма за 2 седмици :)

LiLLyTu
07-15-2009, 12:28
Аз съм чувала, че ябълките и целината съдържали така наречените "отрицателни калории" - губуш повече енергия и калории докато ги ядеш, отколкото след това получаваш от тях.
Може би затова и в доста диети ги препоръчват.

zvezdichkaaa
07-15-2009, 12:33
Аз съм чувала, че ябълките и целината съдържали така наречените "отрицателни калории" - губуш повече енергия и калории докато ги ядеш, отколкото след това получаваш от тях.
Може би затова и в доста диети ги препоръчват.


И аз съм чувала това,но за зелето (:

Ето една полезна статиика

http://www.figurata.com/2008/06/blog-post_8088.html :P

Little_Lady93
07-15-2009, 12:59
Тая статия ме изкефи :D
Тъпчете се с храни с отрицателни калории :grin: 8-)

therichbitch
07-15-2009, 13:09
витамините да ти се лепнат за гЪзЪ ?
:shock: :D
ЪЪЪ, витамините няма да се лепнат, ама да си чувал/а ,че в плодовете има фруктова захар??!
И аре преди да се подигравате, помислете малко с тия кратунки
П.П. Естествено, че ако нагъваш по 2 кг на ден, не е никаква диета и няма да отслабнеш, всичко трябва да е в умерени количества, вярно, че е по- добре отколкото да нагъваш сандвичи, но пак не помага на теглото

akinom
07-15-2009, 14:20
Тази тема ме кара да се замисля... обикновено като не съм на диета , защо качвам толкова много за ден ( по 5кг) , тъпча се с какво ли не сигурно по 5-6 кила, как няма да ги кача, и ябълките да изядеш в големи количества ще напълнееш. Но в този форум, момичетата често и не се вслушват в съветите на хората, а на своя глава правят всичко, еми хайде пробвай се и виж как ' ще отслабнеш\'.

mArMaLaDkA
07-15-2009, 14:44
Ям си плодове и/или зеленчуци, когато си искам и по колкото си искам. Това са си витамини и в никакъв случай не могат да вредят. Аз изяждам по около 2 кг праскови за цял ден. Е, все пак не ям всеки ден праскови, да речем, но пък през ден-два... Да не говорим, че плодовете са съставени от около 80-90% вода. 1/4 диня или пъпеш не виждам какво толкова могат да навредят на "теглото".
Не знам, наистина не съм и не бих се ограничавала от плодове и зеленчуци, щом ми се ядат(а това е почти постоянно), при положение, че те са ми основната храна през пролетта и лятото.

Ufff
07-15-2009, 14:47
Тази тема ме кара да се замисля... обикновено като не съм на диета , защо качвам толкова много за ден ( по 5кг) , тъпча се с какво ли не сигурно по 5-6 кила, как няма да ги кача, и ябълките да изядеш в големи количества ще напълнееш. Но в този форум, момичетата често и не се вслушват в съветите на хората, а на своя глава правят всичко, еми хайде пробвай се и виж как ' ще отслабнеш\'.

как качваш по 5 кг на ден, ти добре ли си :shock:

Ufff
07-15-2009, 14:48
плодовете са блъскани със захар, незнам кой ви е излъгал че са само витамини

akinom
07-15-2009, 14:51
Тази тема ме кара да се замисля... обикновено като не съм на диета , защо качвам толкова много за ден ( по 5кг) , тъпча се с какво ли не сигурно по 5-6 кила, как няма да ги кача, и ябълките да изядеш в големи количества ще напълнееш. Но в този форум, момичетата често и не се вслушват в съветите на хората, а на своя глава правят всичко, еми хайде пробвай се и виж как ' ще отслабнеш\'.

как качваш по 5 кг на ден, ти добре ли си :shock:

Просто е- гладувам ли гладувам, не се оправдавам, знам че е тъпо, но е някаква мания.. и после се нахвърлям на храната и се качват килограмите- 5 кила да изядеш, 5кила ще качиш. :(

Ufff
07-15-2009, 14:54
^^ ако изям 5 кг храна -> ще кача 5 кг ..... това е пълна глупост само да ти кажа :)

mArMaLaDkA
07-15-2009, 15:03
Сега очаквам теория и как зеленчуците освен с витамини, са блъскани и с пестициди, та да спрем и тях да ядем.

Ufff
07-15-2009, 15:04
защо, мислиш че нещо бъркам ли?

mArMaLaDkA
07-15-2009, 15:11
Плодовете наистина имат т.нар. фруктова захар, но пък тя напуска бързо кръвта. Предпочитам да изям една блъскана със захар праскова, отколкото да изям един шоколад, в който са наблъскани всякакви гадости.

Ufff
07-15-2009, 15:21
да, аз не говоря за шоколад, а за заблудата че като хапваш плодове е все едно ядеш въздух. за справка:

1 кг портокали - 630 Cals /fat 3.0 gr, 155 gr carbs, 13 gr protein/
1 кг ябълки - 480 Cals /fat 1,3, carbs 128, prot 2.7 gr/

да не говорим че % на въглихидратите е общо взето единственото което присъства тук..

akinom
07-15-2009, 15:24
e, da ako se vartish kato magareto nqma da gi kachish :D , no inache mn barzo se kachvat, ne e nikakva glupost, na 4ujd grab i 100 toqgi sa malko, a?!

mArMaLaDkA
07-15-2009, 15:27
^ Това със 5 кг изяждаш - 5 кг качваш - от Брейниак го обориха вече. 8-)

Бтв аз не съм се теглила от февруари-март месец, когато последно ходих на фитнес. Кантара вкъщи нещо се прецака, пък не сме купували нов и така. Добре си ми е. 8-)

Ufff
07-15-2009, 15:31
не, не се въртя като магарето. първо, ти изобщо не изяждаш 5 кг храна щото незнам дали имаш представа колко е това! второ, това което изядеш не е нужно да си го залепиш на гъза щото има разхор на калории както и някои хора се хранят правилно и съотношението кг изядена храна и колко кг качваш няма нищо общо. както и да е.

lazzza
07-15-2009, 16:15
значии .. се отказвамм от всякакви плодове и зеленчуци .. hxahxa :D
е аз не изяждам по 1 кг ябълки на ден . Изяждам съвсем малки количества от сорта на половин ябълка но пък за сметка на това изяждам доста големи количества ( е поне за мен ) моркови , зеле , домати и прочие :) .. проблемът ми е че не мога да намера една СВЯСТНА диета само с плодове и зеленчуци . смисъл такъв че повечето включват пълнозърнести храни . месо . риба ии т.н . а аз искам много просто диета САМО с плодове и зеленчуци .. знам че е тъпо не ме плюйте просто задавам въпрос :) и се надявам някой от вас да знае :) 8-)

GbSy
07-15-2009, 16:19
Няма и да намериш, освен някаква идиотска изцепка.
Виж, организмът ти се нуждае от много хранителни вещества, не всички от които се набавят чрез зеленчуците.
Белтъчини, да кажем, от плодове и зеленчуци ли ще си набавиш?

Ufff
07-15-2009, 16:21
Няма и да намериш, освен някаква идиотска изцепка.
Виж, организмът ти се нуждае от много хранителни вещества, не всички от които се набавят чрез зеленчуците.
Белтъчини, да кажем, от плодове и зеленчуци ли ще си набавиш?

++++++++++++++++++++

lazzza
07-15-2009, 16:30
да права си безспороно . но аз имам проблеми с храненето от половин година може би и повече .. тоест страх ме е от храната ( най - общо) - да тъпо е .. но за жалост е така и търся помощ .. Не искам да напълнявам тъй като доста трудно свалих килограмите които исках .. а искам още .. няма значение това е друга тема :) .. и все пак ако някой знае да казва защото прерових целия нет и не намерих нещо което да ме устройва :)

Ufff
07-15-2009, 16:32
^^ обичаш ли месо, яйца?

lazzza
07-15-2009, 16:35
ами както споменах ' страх ме е от храната ' .. не можеш да ме разбереш - знам не те виня но искам да бъда напълно сигурна че няма да надебелея .. просто ми писна отт това да гладувам .. навлекох сии гастрит ,, язва .. не искам заплитане на червата .. обаче реших че от плодовете и зеленчуците се дебелее тъй като коремът ми е подут :D и нещо не схващам защо .. както и да е .. еми да обичам но ме е страх да ги ям :)

mArMaLaDkA
07-15-2009, 16:43
'Щото не ядеш редовно, 'що...

Ufff
07-15-2009, 16:48
амм незнам тогава. аз съм 168см, свалям с НВД до към 50 кг. тва са ми примерните менюта за сваляне на кг:

- закуска: 1 яйце, 40 гр. св.филе, домат;
- обяд: 2 кюфтенца на скара и салата със зехтин;
- междинно: 50 гр. сметана, 5 маслини, краставица;
- вечеря: 200 гр. пилешко бутче с масло и салата със зехтин.

1533 ккал, 70/24/7.

- закуска: 1 яйце, 40 гр. св. филе, домат;
- обяд: 2 кюфтета, краставица и домат;
- междинна: 1 яйце, 10 гр. масло, 50 гр. сметана, 50 гр. извара, краставица;
- вечеря: омлет от 2 яйца, 10 гр. масло, 40 гр. св. филе; салата със зехтин, маслини:

1552 ккал - 69/23/7

закуска: 2 яйца, 10 гр. масло, бекон, домат;
- обяд: пил. крила и салата;
- следобедна закуска : 1 яйце, 10 гр. масло, домат;
- вечеря: пил. бутчета и салата.

1465 ккал - 68/26/5.

- яйца, бекон, масло, домат;
- тиквички с кайма;
- яйца със спанак и пресен лук;
- пил. дробчета и салата.

1553 ккал - 67/25/8%.

изглежда много на пръв поглед, но с тях свалям. за да задържам тегло качвам калориите. менюто ми е съставяно след измерване на мазнините с калипер и медицински преглед обаче.

ако обичаш плодове, яж но не през целия ден а до към обяд например.

mArMaLaDkA
07-15-2009, 16:50
АБе, винаги ми е било много интересно при такива менюта, как си измервате? Това "40гр св. филе", "200гр. пилешко бутче", как ги измервате до точност?

lazzza
07-15-2009, 16:51
мерси все пак :) днес пак ще се права на заек :D но от утре ще почна с това . :) ами аз съм 1.60 и съм 44кг .. незнам много ли е малко ли но искам да смъкна до 40 :) повечето ще кажете че съм анорексичка сигурно - да имам такъв проблем но той си е съвсем отделно :) просто търся начин да се измъкна от този кръговратт .. мерси пак :)

lazzza
07-15-2009, 16:56
ами аз си имам кантарче такова .. сигурно ги знаеш .от едно време са .. ехее . но пък с времето се научаваш сам :) то секи ден да мериш кво ядеш не е лесно .. ама луд умора няма :D

Ufff
07-15-2009, 16:59
щом се харесваш 40 ... никой от нас не знае каква си така че ти сам си преценяваш кое е хубаво и кое не.

аз имам кантар, преди си теглех храната за да смятам точно калориите, след около 2-3 седмици свикнах на око и вече не го ползвам.

lazzza
07-15-2009, 17:02
не незнам как ще се чувствам .. но искам да съм толкова :) а ти ако не е тайна колко си висока и колко кг си 8-)

Ufff
07-15-2009, 17:14
168 см - 49/50 кг в момента. това ми е идеалното тегло според мен, стигала съм до 47 кг но не ми седят добре :)

lazzza
07-15-2009, 17:18
еми на мен ми казват че тряя да пълнея аз пък не искам и няма .. виждам се доста огромна но .. психиката ми не е наред :) се тая .. чух за няква японска диета .. дали е добра?

Ufff
07-15-2009, 17:20
правила съм я, имаше ефект когато бях по-пълна. като цяло диетата е идиотска защото храната е разпределена така - нищо на закуска, малко на обяд, и много на вечеря. в това не виждам мн смисъл..

lazzza
07-15-2009, 17:23
но имаше ефект?! .
П.П. а сега на няква диета ли си или ?

Ufff
07-15-2009, 17:59
но имаше ефект?! .
П.П. а сега на няква диета ли си или ?

имаше. аз я правих седмица, свалих 3 кг. в момента не съм на никаква, ям зелева супа чат пат, гледам да не ям въглихидрати, ...това е общо взето, защото не искам да свалям вече а само да си ги държа в едно положение кг.

under_black_sky
07-15-2009, 18:39
Тая статия ме изкефи :D
Тъпчете се с храни с отрицателни калории :grin: 8-)

:lol: :lol: :lol: Това ме утрепааа :lol: Тва храна ли ще е тогава :lol: :lol: :lol: искам кърпичкааа :lol: :lol:

lazzza
07-15-2009, 18:39
ами и аз от сега почвам вегетарианско меню

therichbitch
07-15-2009, 18:53
Плодовете наистина имат т.нар. фруктова захар, но пък тя напуска бързо кръвта. Предпочитам да изям една блъскана със захар праскова, отколкото да изям един шоколад, в който са наблъскани всякакви гадости.
това, вече го казах, ясно е,че са по- добрият вариант от шоколади и др такива боклуци и че фруктовата захар се разгражда по- лесно, НО в никакъв случай ако се тъпчеш няма да отслабнеш,т.е. невярно е твърдението, че по време на диета можеш да ядеш на корем /говоря за плодовете/ и ти по- нагоре мисля каза, че ядеш по 2 кг, ок ти си яж, ама отслабнала ли си -не, каза,че са ти основната храна, айде да те питам ако ядеш и по 2 кг храна от други неща, от които се пълнее, дали ще подхождаш иронично към проблема

Little_Lady93
07-15-2009, 19:08
Тая статия ме изкефи :D
Тъпчете се с храни с отрицателни калории :grin: 8-)

:lol: :lol: :lol: Това ме утрепааа :lol: Тва храна ли ще е тогава :lol: :lol: :lol: искам кърпичкааа :lol: :lol:

Тва беше базик естествено... а срга сериозно по темата.Лаззза каза че си отказала вече да ходиш по докроти защотот смяташ, че се оправяш.Съжелявам мила обаче въобще не се оправяш.Имаш нужда от помощ.Доколкото аз разбрах си 163, а не 160 нали така...Казваш че искаш да се оправиш но не е така.Само да го казваш не е достатъчно.Как по дяловите искаш да станат нещата като хората ти казват, че трябва да напълнееш, а ти говориш за сваляне на 4 кг, кото няма откъде да ги свалиш, освен от органите си.Разбери ти имаш сърце, бели дробове, бъбреци... те просто изчезват.Била съм в твоето положение и знам колко е трудно, но аз поне истински исках да се оправя а не да свалям откъдето нямам.Не ме разбирай погрешно, не те съдя и знам че ти е трудно ,но трябва да се вземеш в ръце.Всичко зависи от теб и вече не си малка.Според мен трябва да постъпиш в клиника.Стягай се и потърси помощ.Ще мислиш за диети когато животат т инее застрашен, а има много хляб да ядеш дотогава (буквално).
Надявам се да се вслушаш в това което ти казвам, защото не ти желая лошо :-)

lazzza
07-15-2009, 19:36
емии лекар лекар ама .. не искам лято е искам да си живея макар че нямам сили .. в пълния смисъл ... нямам сила да се усмихна .. а майка ми повече не искам да я тревожа с тези неща ..около мен

evi_vd
07-15-2009, 19:47
аз ям по 1-2 кила диня на ден :-| и не ми мърдат килограмите

lazzza
07-15-2009, 19:50
е диня - окей . тя е 90% вода и я изпикавашш .. :D

Little_Lady93
07-15-2009, 19:53
Ама ти казваш на хората че е ОК а ти не би го изяла нали?!Не сикаш да тревожиш майка ти ама мислиш ли че като състоянието вече е непоправимо няма да я тревожиш.А и щом искаш сама да се оправиш положи усилия.ЯЖ момиче.Стига с тия 20 грама, това кой го смята.КОлко е 1 калория?Сама знаеш че ядеш малко.Не ти казвам да се тъпчеш ама това твоето на нищо не мяза.Разбирам да трябваше да сваляш ама... Другото което ме притенява е че току що ти водях менюто.Ти наистина ли смяташ че си яла като прасе ?! Това е много притеснително да знаеш.

lazzza
07-15-2009, 20:02
aми всъщност - да . щом преди малко обмислях да хода да повръщам .. но майка ми ме хвана и не стана .. знам аз си смятам калорийте , щом вече си мисля че има калории в дъфките и в онезии солано без захар .. зле е работата .. :?

Little_Lady93
07-15-2009, 20:14
aми всъщност - да . щом преди малко обмислях да хода да повръщам .. но майка ми ме хвана и не стана .. знам аз си смятам калорийте , щом вече си мисля че има калории в дъфките и в онезии солано без захар .. зле е работата .. :?

Бях по същия начин, без повръщането обаче.И аз броях всяка калория.Помоли някой да те следи какво ядеш.Не да тъпче, но мился че ти трябва наблудение.

mArMaLaDkA
07-16-2009, 01:37
Плодовете наистина имат т.нар. фруктова захар, но пък тя напуска бързо кръвта. Предпочитам да изям една блъскана със захар праскова, отколкото да изям един шоколад, в който са наблъскани всякакви гадости.
това, вече го казах, ясно е,че са по- добрият вариант от шоколади и др такива боклуци и че фруктовата захар се разгражда по- лесно, НО в никакъв случай ако се тъпчеш няма да отслабнеш,т.е. невярно е твърдението, че по време на диета можеш да ядеш на корем /говоря за плодовете/ и ти по- нагоре мисля каза, че ядеш по 2 кг, ок ти си яж, ама отслабнала ли си -не, каза,че са ти основната храна, айде да те питам ако ядеш и по 2 кг храна от други неща, от които се пълнее, дали ще подхождаш иронично към проблема

Абе, какъв проблем, вие луди ли сте? :lol:
Бтв нали имаше една "ябълкова диета", където нагъваш ябълки като кон, всички много я хвалят.
Иначе лятото бая отслабвам. Дали от жегите или от това, че нагъвам само плодове и зеленчуци, е друг въпрос.

Иначе, lazzza, никакви предизвикани повръщания и други подобни изцепки. Ще си докараш някоя булимия. А колкото до Соланото - тея бонбонки винаги са ми били съмнителни.

hottie
07-16-2009, 07:24
Обаче яденето на сурои плодове и зеленчуци на гладно издува корема !

lazzza
07-16-2009, 07:55
забелязвам .. корема ми е подут .. :shock: и искам да хода да се метна от някъде 8-)

Little_Lady93
07-16-2009, 10:36
Аз спирам да пиша в тая тема.Не мога да гледам как се съспиваш, скоро всичко ще е непоправимо.Какво лято ми говориш бе момиче.Ти може да нямаш следващо лято не разбираш ли.Няма за кога да отлагаш, само затъваш още повече.Просто като ти чета мненията ми се плаче.Не исках да те плаша, но ако помогне по-добре така.Желая ти вскичко най-хубаво и дано се оправиш, но знай че не вървиш по този път а по грешния.Изобщо НЕ се оправяш.Няма лято няма ваканция.Знай че после ще е късно.... :-#

kuklichka_bg
07-16-2009, 11:29
aми всъщност - да . щом преди малко обмислях да хода да повръщам .. но майка ми ме хвана и не стана .. знам аз си смятам калорийте , щом вече си мисля че има калории в дъфките и в онезии солано без захар .. зле е работата .. :?

Вие сте психично болни.Сериозно-Какви калорииии може да има толкова 1 дъвка.?
Айде въврви яж 5 грама зеле.Не осъзнавате ли какво си причинявате?Коса, нокти, кости, зъби всичко си съсипвате.

lazzza
07-16-2009, 18:07
aми не не осъзнавам .. виждам го но се правя че не ми пука ..

kuklichka_bg
07-16-2009, 19:19
Не ти пука?
Ти знаеш ли какви проблеми може да си докараш и със стомаха?
Както и да, попринцип не споря по такива теми. :wink:

lazzza
07-16-2009, 21:29
знам и вече съм си ги докарала :) но с мойте камъни по моя гръб

Shia
07-17-2009, 13:24
Лошо,лошо.щот организма ти се нуждае и от нещо повече от витамини.
Ябълките имат киселини,ако не ти се лепнат по тялото,ще ти развалят емейла на зъбите.
Неограниченото количество води до повръщане и ест.,че няма как да ти се лепи

glymo14
07-17-2009, 13:27
Истина ли е ?! смисъл защото навсякъде пише че ако ядеш неограничени количества ябълки например няма да ти се лепне .. чудех се дали е вярно ! ? :)
несъм чел другите мнения, но знам че при изяждането на една ябълка хабил много повече енергия отколкото придобиваш от ябълката, с една дума отслабваш като ядеш ябълки, а и е мног ополесзно за чейнето, яденето на цяла ябълка , имам предвид да не е нарязана а ти да си я отхапеш е много полезно за чейнето, получава се нещо като масаж и го заздравява.

kuklichka_bg
07-17-2009, 14:15
о божее :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Точно обратното.

TwoSmokingBarrels
08-31-2009, 10:43
витамините да ти се лепнат за гЪзЪ ?
:shock: :D

:lol: :lol:

Beautyful
08-31-2009, 10:50
Не е мит-реалност е ! 8-) :)

ri41
08-31-2009, 12:15
аз ъъъ често прекалявам с тях и не съм забелязала да ми се лепят, по-скоро ми се отлепват мазнините :oops:

XENON
08-31-2009, 12:59
ако за един ден изядеш 5-6 кг може да ти се лепне нещо :-D
инъче не :) :)

Axel_f
08-31-2009, 17:59
Зеленчуците са най на далавера, имат по-малко калории от плодовете, нямат фруктоза, а и няма вероятност да хранеш диария, както ако прекалиш с гроздето например :D Много е полезно да си ръфаш моркови всеки ден или да ядеш салата! Ама пък плодовете са по-вкусни... :? А най-якият плод е динята, супер вкусна и нискокалорична, ама много се надува корема от нея. И после само ходиш да пишкаш :D

Zaharinka
08-31-2009, 20:39
Абе ест,че няя ти се лепнат като 1 торта,пържени картофи и 2 пилешки бургера 8-)