PDA

View Full Version : ЦВЕТНИ ЛЕЩИ !?



bloo
07-15-2009, 14:27
..здравейте..
от супер мн време искам да си сложа цветни контактни лещи /сини/ , обаче първо, че не знам от къде и второ, че майка ми е леко против..
така де, някой от вас носи ли и ако има такива да дадат някво инфо..от къде/ цена и т.н.
*наистина ли цветните лещи развалят очите?

ххх

Ufff
07-15-2009, 14:44
отиди в някоя оптика!!!! няма такива теми..при това втора такава за 1 ден

djuki
07-15-2009, 16:47
аз си бях избрава силиконови - 1месечни ... но и моята майка беше против !
Давам ти да прочетеш това защото носенето на лещи си е опасно и може да ти навлече проблеми.Щом е само за гъзария и аз супер много искам да си взема зелени , но се отказах.Иначе отиваш в някоя задължително да знаеш че е хубава оптика и питаш работещите там какво ще ти предложат.

Противопоказания:
- възпалителни и дегенеративни заболявания на клепачи, роговица, конюнктива
- сериозни очни заболявания - глаукома, иридоциклит, увеит
- инсулинозависим диабет с лош контрол
- заболявания на щитовидната жлеза
- аномалии на ръцете и пръстите
- гъбичкови заболявания по ноктите на ръцете
- лоша хигиена


Усложнения при носене на конткатни лещи:
Поставянето на контактни лещи в окото е стрес за роговицата. Увреждания могат да настъпят от неравности по лещата, чужди тела под нея, неправилно манипулиране, инфекция. Очната микробна флора не се променя при носене на контактни лещи. Това означава, че микробите се пренасят от околната среда. Причини за възникване на инфекция са лошата хигиена, неправилното боравене с контейнера за съхранение на лещите, а така също и преспиването с контактни лещи, което причинява хипоксия на роговицата /по-малко количество кислород достига до нея/. Когато пациентът спи с лещи, които не са предназначени за тази цел, това увеличава осем пъти риска от възпаление на роговицата.
Усложненията изискват много сериозен подход от страна и на пациента, и на лекаря, тъй като може да се стигне до дълготрайно и тежко възпаление на роговицата.