PDA

View Full Version : Детски игри



Dennitsa
07-15-2009, 17:57
На какви игри сте играли като малки?
Става дума за тези от сорта на жоменка,народна топка,подаръци и т.н.

Spider4eto
07-15-2009, 18:00
Обущар, Капитане капитане, Майка с деца, Съдже, Стражари и апаши... още има ама не се сещам :)

Dennitsa
07-15-2009, 18:01
Как се играят Майка с деца и Съдже? :oops:

alice_in_wonderland
07-15-2009, 18:02
На криеница и на кукли 8-)

RiseGirl
07-15-2009, 18:15
Лапак ми беше любимата 8-)

machoka
07-15-2009, 18:17
Някой знае ли я 'кър' )

Spider4eto
07-15-2009, 18:32
Някой знае ли я 'кър' ) Е как да не го знам къра, цялата в синки съм се прибирала заради него :D

Майка с деца- избирахме си някое момиченце за майка там деца, лели, вуйни и си правихме някакъв сюжет и го играехме. Най-често играехме в детската градина до нас и имахме едно място квадратно, което ни беше басейна и веднъж си бяхме съчинили, че е пълно с крокодили, та падаше голямо спасяване, викане и т.н. 8-)

Съдже- един е съджето, а другите са седнали в редичка. Съджето държи топка и почва с "Ти ще се казваш" и изрежда имена, като при всяко име хвърля топката към теб, ако хванеш на някое име значи си с него, ако каже съдже и изпуснеш се казваш по последния казан начин, а ако хванеш сам си избираш име. После следват въпроси от сорта на "Мъжа ти ще се казва" , "Ще се ожените в..." и т.н.

shadow4e
07-15-2009, 20:13
На Обущар съм играла, но не помня как се играеше. Някой ще ми припомни ли. Пак ли беше нещо с цветове?

Лапак не съм го и чувала, какво представлява? :)


Аз играех на доста игри, имаме заден двор и се събирахме доста деца. Играехме на изброените + гоненица без стъпване по земята, ръбче, народна топка, пиян морков, 21, картов, а като най-малка и на кральо, портальо. Кър играехме много в училище, имахме тераси, на които излизаш от всяка стая та играехме на кър и на разни момичешки - шоколад, сляпа баба в ластик, скачане на въже и на ластик. И това беше вслючително 6-ти клас, а сега на тази възраст други неща правят в училище.

scyLLa
07-15-2009, 20:21
Лефтерия,бинго,жмичка лол... :D и др.

j_adore2
07-15-2009, 20:23
Най - много на ластик съм скачала,стражари и апаши,имаше нещо мляко с .. еди си какво си :D , сляпа баба .. какво ли не сме правили,сега за нищо не мога да се сетя.

Dennitsa
07-15-2009, 20:29
Абе я кажете каква е тази игра кър. За първи път я чувам. :-o

EarthShaker
07-15-2009, 20:29
ура! , сляпа баба, криеница, замразявънка, стражар и апаши, покемони, лимки,

урата беше най-брутална!

ZipFail
07-15-2009, 20:35
Тва лято съм решил пак да поиграем ура на плажа..почти 10 човека сме и всички сме 70-80кг. и нагоре. Ще бъде касапница 8-)

Dennitsa
07-15-2009, 20:42
Аха. ^

Я,кажете някоя подобна на шише. 8-)

EarthShaker
07-15-2009, 20:42
Тва лято съм решил пак да поиграем ура на плажа..почти 10 човека сме и всички сме 70-80кг. и нагоре. Ще бъде касапница 8-)

айде и аз съм надъхан :D да сложа мойте 75 кила в кьопа :D

ся виждам, че кър и ура е 1 и също :D

ZipFail
07-15-2009, 20:45
Ако се метнеш до Видин те взимаме веднага 8-)

scyLLa
07-15-2009, 20:52
Ебаси и на мен ми се преиграа много даже играе ми се :grin:

vali00
07-15-2009, 21:36
Някой знае ли я 'кър' ) Е как да не го знам къра, цялата в синки съм се прибирала заради него :D

Майка с деца- избирахме си някое момиченце за майка там деца, лели, вуйни и си правихме някакъв сюжет и го играехме. Най-често играехме в детската градина до нас и имахме едно място квадратно, което ни беше басейна и веднъж си бяхме съчинили, че е пълно с крокодили, та падаше голямо спасяване, викане и т.н. 8-)

Съдже- един е съджето, а другите са седнали в редичка. Съджето държи топка и почва с "Ти ще се казваш" и изрежда имена, като при всяко име хвърля топката към теб, ако хванеш на някое име значи си с него, ако каже съдже и изпуснеш се казваш по последния казан начин, а ако хванеш сам си избираш име. После следват въпроси от сорта на "Мъжа ти ще се казва" , "Ще се ожените в..." и т.н.

аз го знам като "сиджей"

AFT
07-15-2009, 21:37
Ъъ, играта кър при нас беше известна като шмайзер. ;д А тая сидже имаше няколко имена при нас, но не ги помня.

cherrypezz
07-15-2009, 21:45
Цветя, момичета, момчета, коли, марки дрън дрън :D тази играли ли сте я, а ? :D

Spider4eto
07-16-2009, 13:44
Цветя, момичета, момчета, коли, марки дрън дрън :D тази играли ли сте я, а ? :D ааааа много познато, кво беше?

cherrypezz
07-16-2009, 13:53
Емии... двама човека си намислят едно число от 0 до 100 (примерно 32) и останалите трябва да го познаят ("40"-надолуууууууу 8-) , "11"- нагорееее) и който познае числото му казвар "Цветя, момичета..." и човека примерно си избира марки на дъвки. Другите двама си избират кой коя марка да е ( лов или турбо :D ). Позналият си избира турбо и сега е негов ред с турбото 8-) да си намисля число :D

Spider4eto
07-16-2009, 14:00
Сетих се, сетих се :grin:

Jumbie483
07-16-2009, 14:06
капитане - капитане, стражари и апаши, криеница, народна топка, шише, държави, играехме и на карти, розички, подаръци и т.н.

Spider4eto
07-16-2009, 14:07
Оооо и на държави съм играла.

Pliok0019
07-16-2009, 14:29
Някой знае ли я 'кър' ) Е как да не го знам къра, цялата в синки съм се прибирала заради него :D

Майка с деца- избирахме си някое момиченце за майка там деца, лели, вуйни и си правихме някакъв сюжет и го играехме. Най-често играехме в детската градина до нас и имахме едно място квадратно, което ни беше басейна и веднъж си бяхме съчинили, че е пълно с крокодили, та падаше голямо спасяване, викане и т.н. 8-)

Съдже- един е съджето, а другите са седнали в редичка. Съджето държи топка и почва с "Ти ще се казваш" и изрежда имена, като при всяко име хвърля топката към теб, ако хванеш на някое име значи си с него, ако каже съдже и изпуснеш се казваш по последния казан начин, а ако хванеш сам си избираш име. После следват въпроси от сорта на "Мъжа ти ще се казва" , "Ще се ожените в..." и т.н.

аз го знам като "сиджей"
Аз като седже.

Иначе ние много скачахме на въже. И играхме фризби и федербал.

Предизвиквам някой от София, притежаващ хилки и перце за един федербал-двубой в някой парк!

KoRnFlAkE
07-16-2009, 14:45
аз съм си чупила зъб докато съм играла кър. 8-)
иначее, доста игри
криеница, дама, кър, седже, замръзвънка, там некви с капитани, стражари и апаши, ръбче. и доста други, само че не помня имената.

shadow4e
07-16-2009, 15:36
shadow4e обущар беше значи един е обущаря ии е с гръб към другите
и исак някакъв цвят зелен примерно
и ако го нямаш си даваш убувката ако го имаш си я запазваш
ии като се вземат обувките се нареждат от обущаря
ии всеки си избира номер ез да гледа
и после се състезавате и ,който спечели е обущар :D
иначе ние на фиими на крокодил играхме ..куцанка,стражари и апаши, кър, въже, ластик,барбита :D
Ей, да, мерси много, и тази игра я обичах. „Видях, че е спомената и държави, тя ми беше най-любима, все мамех на нея и докато не гледат другите правих по-малка или по-голяма крачка. :D

А тази на мляко с еди какво си, как се играеше, играла съм я, но явно е било малко, че не я помня въобще.


А какво представлява ура?

ZipFail
07-16-2009, 15:41
Кър, шмайзер, ура - еднакво е :)

Jumbie483
07-16-2009, 15:55
дама

о това го забравих :-D
и ние сме играли на дама, охлюв..
и имаше още една игра в която чертаехме на асфалт някакви тунели и разпределяхме място за два отбора..
мястото беше квадратно и след това целта беше да минеш през тунела покрай другия отбор и да стигнеш до крайната цел, от там се минаваше пак някъде и ако успееш можеш да превземеш малко от територията на другия отбор :D
това ми беше любимата игра, но не помня как се казваше..

а иначе ние обичахме да си представяме, че правим концерт и всеки пееше там нещо и другите ръкопляскаха и давахме оценки за изпълнението..
много пъти сме си правили ревюта в някой..
отиваме и започваме да ровим в гардероба.. момчета-момичета всичко с грим (сенки и червило)

на много игри сме играели, но повечето не ги помня въобще

едит: знам, че играта която описах прилича на КЪР, но не е това.. :-o

Dennitsa
07-16-2009, 16:12
Тази игра за държавите изглежда интересна. Как точно се играе? 8-)

machoka
07-16-2009, 16:13
Капитане Капитааааане, какво ти е морето? -Бурно, 1,2,3; БууУууууУ и докато капитана е със затворени очи и се лута в пространството да хване някой, го правим на 2 стинки :D

ама най-яко беше като е 'замразено'. 1, 2, 3, на място спри се ти! и всички лягат по земята хАхХ )))

ZipFail
07-16-2009, 16:24
Ура=Кър (:
Аа тази с млякото какво представлява, че не се сещам ;д
Иимаше и една ама не помня как се казваше..
Наачи един е 'вънка'
а другите аа примерно на 20 метра от него
ии всеки казва някаквео ястие
ии ако този, който е 'вънка'
го яде казва да се придвижиш напред в зависимост от това колко
го обича..две мравешки..три мечешки ии т.н. ;д
а ако не го обича съответно на заде ;д
"Царьо нещо си' беше..много я играехме и тая 8-)

shadow4e
07-17-2009, 15:49
Тази игра за държавите изглежда интересна. Как точно се играе? 8-)

Чертае се кръг и се разделя и ако сте читирима се разделя на четири равни части през средата. Заставаш с единия крак в кръга, някой казва "Да бие, да бие, примерно Аржентина" и този, който е Аржентина остава и брои до 3, 1,2,3 - спирате и този, който е броял избира някой от останалите, до който трябва да стигне като трябва да каже с колко крачки ще стигне, примерно три мишешки, две великански и една човешка. Ако успее да стигне /и настъпва другия/, тогава му взима част от неговата територия от кръга. И така държавата ти се разпростира.

А тази с яденето, се казваше "Бабо, обичаш ли" и ти предлагат някакво ядене и в зависимост колко го обичаш казваш колко миши, великански, чадърчета, патешки и тн. А имаше вариант с "Царю честити, колко е часът", но тук май беше на приятелства, колко ще ти каже да минеш напред.

Vincitore
07-17-2009, 16:02
А тази на мляко с еди какво си, как се играеше, играла съм я, но явно е било малко, че не я помня въобще.


А какво представлява ура?Ура=Кър (:
Аа тази с млякото какво представлява, че не се сещам ;д
Иимаше и една ама не помня как се казваше..
Наачи един е 'вънка'
а другите аа примерно на 20 метра от него
ии всеки казва някаквео ястие
ии ако този, който е 'вънка'
го яде казва да се придвижиш напред в зависимост от това колко
го обича..две мравешки..три мечешки ии т.н. ;д
а ако не го обича съответно на заде ;д

Тази с "Млякото" има имена още и като "Кобра" и като "Мумия" .
Значи застава 1 и си разперва пръстите и всеки се хваща за някой негов пръст и той казва "Мляко" каже ли "Мляко" всички тръгват да тичат и той ги гони . Като хване някой го замразява и друг трябва да мине под него за да го отмрази и те така :D Последния който остане е следващия дето гони :D
Иначе сме играли на всички игри изброени до тук - играта на "Държавите" я бях забравила :-D

Jumbie483
07-17-2009, 16:04
Ааа сега се сетих и за още една: истината, осмелявам се или проценто
Много често играехме на това.. И то не само в детските години :-D

Vincitore
07-17-2009, 16:04
Онази с храните се казва "Кралице , кралице"
Казвахме
- Кралице , кралице обичаш лии таратор например и така :D Навсякъде имената са различни :D :-D