PDA

View Full Version : Новия парламент



x3eme
07-15-2009, 19:58
Ще настъпи ли обещатана промята?Ще има ли по-малко безработица,повече работни места и по-малко корупция?Ще може ли Бойко да спази обещанията си пред народа,и ще излезе ли България от вечната си криза?

plmn
07-15-2009, 20:05
Бойко...глупаво е да чакаме на една личност и екипа му да 'оправят' държавата. когато народа е недоволен, това трябва да си личи, народния глас трябва да се чува. а това никога няма да стане, тъй като те се страхуват най-много от това - плебисцит/референдум.
казват това, което искаме да чуем, след което всичко продължава по старому. доверието в управляващите отдавна е изгубено, не виждам какво ще го върне.

Loshotia
07-15-2009, 20:07
Аз наистина не знам какво да мисля. Попринцип българинът е свикнал да гледа доста скептично, но това е нормално предвид случилото се последните 19-20 години. Факт е обаче, че ГЕРБ-ерите се подписаха пред заявление, че ако отсъстват 3 пъти от заседание на НС или гласуват с чужди карти, ще напуснат парламента. Последните дни доста разкрития се появиха- около АЕЦ Белене, ТЕЦ Марица, осъдиха Фидел Беев. Дано да е за добро наистина.

x3eme
07-15-2009, 20:08
Предишните му обещания като кмет бяха доста обещаващи,особено след като ги спази.Надявам се сега,след като ще стане новия примиер (предполага се),да подобри политиката ни.
От друга страна сме доста предубедени заради предишните така наречени "властимащи".Дано да грешим и наистина България да стане нормално развиваща се страна.Нещо,което прилича на недостижима мечта.

Nam3less3
07-15-2009, 20:08
Повтаря се ситуацията с "мадридския измамник" :D
Българите се чакат спасител да дойде да ги оправи, а и Бойки си е медиина звезда, именно заради това всички млади са зарибени по Бат Бойко, а не видяха покрай него какви "личности" влязоха в парламента. Абе доста позорни избори, надявам се само ГЕРБ да си заслужат гласовете, или да не се изложат много.
Макар че насоката в политиката идва от Запад, и кризите идват оттам, независимо кой управлява, малко ще са разликите между правителствата. Ся е техен ред. Давай Бойко спаси ни!!11
Партията му е съвкупност от неизвестни лица, обединени около една личност.

plmn
07-15-2009, 20:09
Аз наистина не знам какво да мисля. Попринцип българинът е свикнал да гледа доста скептично, но това е нормално предвид случилото се последните 19-20 години. Факт е обаче, че ГЕРБ-ерите се подписаха пред заявление, че ако отсъстват 3 пъти от заседание на НС или гласуват с чужди карти, ще напуснат парламента. Последните дни доста разкрития се появиха- около АЕЦ Белене, ТЕЦ Марица, осъдиха Фидел Беев. Дано да е за добро наистина.

хвърлят прах в очите на обикновенните хора и отчитат дейност.

x3eme
07-15-2009, 20:09
^^Не мисля така.До сега казаното от тях се спазва във СРОКОВЕ.Кога скоро се е случвало подобно нещо?

plmn
07-15-2009, 20:12
аз с политика не се занимавам и не вярвам на политиците в България, знам само че всичко е корупция, валш, пари, коли, жени.... :(

фалш*

x3eme
07-15-2009, 20:12
аз с политика не се занимавам и не вярвам на политиците в България, знам само че всичко е корупция, валш, пари, коли, жени.... :(
Доста тийнове не се интересуват от политика,а би трябвало.То ако ние младите не изразим мнение то кой?

Nam3less3
07-15-2009, 20:17
аз с политика не се занимавам и не вярвам на политиците в България, знам само че всичко е корупция, валш, пари, коли, жени.... :(
Доста тийнове не се интересуват от политика,а би трябвало.То ако ние младите не изразим мнение то кой?Поне да гласуваме, дори и да не се интересуваме.

x3eme
07-15-2009, 20:18
^^Някой сега ше каже,че една птичка пролет не прави.Не прави да,но птичка по птичка ято става.

Canis_Dirus
07-15-2009, 20:19
Резултатът от изборите е малко тип "от всички злини избери тази, която не си опитвал".
Но от сегашните медийни изяви на Бойко Борисов съм останал с лошо впечатление. Той е човек, с когото не можеш да водиш диалог. Те му задават въпрос, той си говори каквото си знае. Чакам да го видя, как ще се справи пред хора, пред които това не върви!

Loshotia
07-15-2009, 20:30
E, поне тези лица не сме ги гледали. То и така не е правилно да се мисли, но имаме ли избор в момента? Това, което ми харесва до момента е, че Бойко вкара напълно неизвестни за публичното пространство личности, които са експерти в някаква област. Дали ще се повтори резултата от царското управление или ще настъпи така очакваната промяна, това ще покаже времето.

plmn
07-15-2009, 20:32
E, поне тези лица не сме ги гледали. То и така не е правилно да се мисли, но имаме ли избор в момента? Това, което ми харесва до момента е, че Бойко вкара напълно неизвестни за публичното пространство личности, които са експерти в някаква област. Дали ще се повтори резултата от царското управление или ще настъпи така очакваната промяна, това ще покаже времето.

погледни от другата страна. напълно неизвестните за публичното пространство личности са must.
кой ще гласува за тези, които до сега не направиха нищо? разчита се, че хората имат нагласа и мислене като твоето - 'тези са нови, не сме ги виждали, може пък да променят нещо'

Canis_Dirus
07-15-2009, 20:34
KiSsMyAsS, свали си един spellcheck, че ...

По принципизборите са особен вид решение. Малко млади хора разбират, че решенията, които се взимат днес ще дадат отражение на живота им след 2-3-4 десетилетия.

Много се оплакват, че партиите не водят политика, насочена към младите хора. Те няма как и да водят, защото населението е ЗАСТАРЯВАЩО! Тоест старите и техните нужди са приоритет. Замислете се, че когато ние сме на по 65-70 и се пенсионираме на всеки работещ ще се пада по един пенсионер. Социалната система ще рухне, ако не се вземат мерки СЕГА!

От друга страна е редно да си зададем въпроса, дали, ако се провежда политика, която да подпомага младите, това няма да резултира в нарестване на раждаемостта и да обърне възрастовата пирамида.

Nam3less3
07-15-2009, 20:36
Про-западната политика ни съсипа, това е ясно. Само можем да се надяваме да изберем по-малкото зло, защото нов курс засега не може да има.

plmn
07-15-2009, 20:38
От друга страна е редно да си зададем въпроса, дали, ако се провежда политика, която да подпомага младите, това няма да резултира в нарестване на раждаемостта и да обърне възрастовата пирамида.

мисля, че това е по-скоро плюс. младите се махат, раждаемостта периодично търпи спад, а и хората са си прави - кой иска детето му да расте в държава в положение като нашето. политика ориентиратана към младите, ще има положителен ефект, просто защото 'младите' сега, ще спадат към възрастната част от населението след 50 години например. това е нещо като дългосрочна инвестиция.

amk933
07-15-2009, 23:19
Откъснаха ми се ръцете да пиша в раздел политика с още един пич. Ако някой го вълнува да влезне и да чете или да копирам мнения тук? Има много такива теми там и пак липсват спамещите индивиди. :) Влезте да поспорим малко. :D

Nam3less3
07-15-2009, 23:45
Откъснаха ми се ръцете да пиша в раздел политика с още един пич. Ако някой го вълнува да влезне и да чете или да копирам мнения тук? Има много такива теми там и пак липсват спамещите индивиди. :) Влезте да поспорим малко. :DСпоровете на тема политика са вредни за здравето. В политиката няма правилно и грешно, ами всеки е прав за себе си. А идеологиите не се сменят всеки ден :D

MrBig
07-15-2009, 23:48
Бойко Борисов има най-голям шанс да оправи страната!Защо?Ами по простата причина,че зад гърба му седи г-жа Кристалина Георгиева ,която е вицепрезидент на световната банка и която банка вече обеща пари за нужните структурни реформи!А мъжът на тази госпожа е съветник/ще излъжа по-какво/ на щатския президент.Така че....

hottie
07-16-2009, 07:26
Аз се въздържам от мнение и следя зорко...може би след около 2 дена ще пиша пак тук

Lysit0
07-16-2009, 08:35
Според мен всичко ще се оправи , щом начело са Бойко Борисов и Герб. :)

Canis_Dirus
07-16-2009, 09:15
Според мен всичко ще се оправи , щом начело са Бойко Борисов и Герб. :)

Герб на кого е на чело? Очаквам от всъпването им в длъжност кофите за боклук да замиришат на маргаритки.

YakUZa777
07-16-2009, 10:14
Според мен, 1-2 година от мандата си ще направят, колкото да зацапат очите на народа, след това всеки да взема каквото може :( Бойко не може 1 боклук да оправи, че със 7 милиона боклуци ли ще се оправи 8-)

Lysit0
07-16-2009, 10:35
Според мен всичко ще се оправи , щом начело са Бойко Борисов и Герб. :)

Не си за този раздел, пробвай да споделиш блестящото си прозрение в Любов...
Тва ми е мнението ,a ти не се заяждай,а си задръж убидите за себе си

Canis_Dirus
07-16-2009, 10:42
Странно представи имате за "мнение"...

Случка от стария парламент:

Доган и Станишев са в сауната, знойна красавица прави свирка на Доган.
Станишев по някое време казва:
- Ефенди, да се сменим, а?
Доган отговаря:
- Ами, сменете се де!

LizZz
07-16-2009, 11:22
Странно представи имате за "мнение"...

Случка от стария парламент:

Доган и Станишев са в сауната, знойна красавица прави свирка на Доган.
Станишев по някое време казва:
- Ефенди, да се сменим, а?
Доган отговаря:
- Ами, сменете се де! 8-)
Тоя Бойко ми се струва голяма отрепка, ама ще го видим.
Майка ми каза, че бил много зле, щото преди имаше малко комуникации с него.
Прекалено много се прави на пуяк, това най-много ме дразни.

Ама като цяло направи част от обещанията, ще станем свидетели какво ще се случи.

И аз много се ядосвам, че няма е така една група от хора, която да се хване сериозно с положението и да си свърши работата. После ще има повече за грабене.
Ама и те действат първосигнално като братовчед ми, когато беше на 5 и с леля ми му направихме един тест:
Пред него чинийка, в която има един бонбон от онея в тънките цилиндърчета (бонибон).
Уговорката беше следната - ако изчака 1 минута без да я пипа ще му дамдем останалите от опаковката.
Гледа я 10 секунди и изяде едното бонбонче. 8-)
После не получи остатъка, де.
.. и рева. :-o

Същата работа са....

kypo
07-16-2009, 23:27
нищо няма да направи, щото народа тръгна с голяма кошница

но иначе преди два дни ме изкефи речта на волен, добре ги нареди турците и станишев 8-)

plmn
07-16-2009, 23:27
нищо няма да направи, щото народа тръгна с голяма кошница

но иначе преди два дни ме изкефи речта на волен, добре ги нареди турците и станишев 8-)

Волен говори добре, това не му го отричам. ;д

plmn
07-16-2009, 23:32
То само с приказки, ако ставаше България щеше да е империя и всички да са ни подчинени. За жалост от много приказки не ни остава време за действия...

тру. на думи са силни, на действия, най-вече в полза на народа, не чак толкова.