PDA

View Full Version : Трафик на 'ора



w0sh
07-15-2009, 21:51
Онзи ден в уневерситета ни раздаваха анонимни тестчета за информираност относно трафика на хора.
Та въпроса е за да те изнесат в чужбина трябва ли да си адски глупав, или може да си интелегентен турист, измамен от подлите трафиканти.

И вярно ли трафика на хора е "едно от на ужасните неща, които мгоат да се случат на човек"(цитат от теста).

Nam3less3
07-15-2009, 21:58
На всеки може да се случи, и определено не е хубаво. А анкетата е глупава.

Genetix
07-15-2009, 22:03
Мда има цели организации занимаващи се с това.

Примерно следят летищата за жени, които слизат от самолета сами и остават сами до напускане на летището, веднага след това ги отвличат.

Друг пример е следене на хотелите и търсене отново на жени самотници.
Вече повечето от летищата предлагат услуга "ескорт".

Това са по професионално изпълнените случай. Другите всички ги знаем за примамване на жени от страни под предлог почивки и ваканции. Съблазняването от сводниците и предаването им по късно зад граница. Дори има и изнудване под предлог, че ще се случи нещо на родителите им жертвите се принуждават да заминат.

plmn
07-15-2009, 22:03
сами са си виновни. от километри си личи, кой какъв е. не само, че са си виновни сами, а и ги виждам как сами се натискат да влизат в бизнеса. например, покрай нашата гимназия често се навъртат некви напомпени грозници с BMW-та и други немски коли. без много да му мислят, отраканите мадами от 8-9-10 се лепват за тях. сами си го търсят : )

w0sh
07-15-2009, 22:05
Смятате ли че като мъже можете да бъдете жертва на трафик

Genetix
07-15-2009, 22:07
Има няколко такива случая :D

Дори се знае, че мъжете струват повече от жените.

puhen0to
07-15-2009, 22:07
Ем на нас имаше специална лекция която ни изнесоха полицаи и те казаха че трафика е наистина ужасно нещо..много трудно се измъкваш ,а имало и хора (момичета конкретно) които сами се връщат рпи тези които са ги отвлекли... аз бях :shock: :shock:
Едно стана ясно... замъкнат ли те ... почти връщане няма...

plmn
07-15-2009, 22:08
Смятате ли че като мъже можете да бъдете жертва на трафик

също е възможно. не е толкова разпространено, въй като жените са експлоатирани и използвани за проституция най-вече. а иначе.. ако става въпрос за кражба на органи.. няма застраховани. някъде четох, че богаташи, имащи деца с проблеми с някой орган примерно, плащат на хора, да отвличат бездомни деца, и такива, които няма да бъдат потърсени от никого, след което им взимат органите...

mitternacht
07-15-2009, 22:10
Трудна работа.Пък и в днешните модерни времена, май наистина сами си го просят в повечето случаи.
Ех... "може да се случи на всеки..." дори на 120 килограмовия запален фен на УОУ.

puhen0to
07-15-2009, 22:10
Смятате ли че като мъже можете да бъдете жертва на трафик

също е възможно. не е толкова разпространено, въй като жените са експлоатирани и използвани за проституция най-вече. а иначе.. ако става въпрос за кражба на органи.. няма застраховани. някъде четох, че богаташи, имащи деца с проблеми с някой орган примерно, плащат на хора, да отвличат бездомни деца, и такива, които няма да бъдат потърсени от никого, след което им взимат органите...

отчаяние + пари = на престъпления

Genetix
07-15-2009, 22:16
Ами това, че те пристрастяват към наркотици за да си зависим от тях ?

Че те пребиват системно докато не станеш послушно кученце. Психическите травми след едно такова отвличане са незаличими. Човек преживял такава трагедия често става неспособен за работа. Някои от тях се самоубиват още докато са там... Ужасно направо..

puhen0to
07-15-2009, 22:18
То цялата работа става с изнудване и държане насила,трафик има и в България без дори да ги искарват ... в родния ми град имаше момиче което се хвърли от 5 етаж и по късно се разбра че било трафик...

amk933
07-15-2009, 22:36
зли гении като Кондьо и Ванко 1

Ако Ванко 1 и Кондьо са гении, аз не съм българин.... :D

plmn
07-15-2009, 22:36
зли гении като Кондьо и Ванко 1

Ако Ванко 1 и Кондьо са гении, аз не съм българин.... :D

power of sarcasm

smileforyou12
07-15-2009, 22:43
Не мисля, че могат да се нарекът глупави по скоро са хора с надеждата да работят на място което им плащат добри пари... но зад това което са им обещали стои нещо съвсем различно.. тормоз, психически физически и не само.. не мога да си го представя ужасно е :?

doomkillerr
07-15-2009, 22:54
Аз преди време бях гледал един филм, в който се разказваше точно за трафика на хора! Мисля, че се казваше "Human Trafficking" - в превод "Трафик на хора". Направо не подозирах, че е толкова страшно това и че на всеки един човек може да се случи (визирам дамите)! В края на филма, се казваше, че "след търговията с наркотици и оръжия - търговията с човешка плът е на трето място по доходоностност в световен мащаб". Също се казваше, че оръжията и наркотиците можеш да ги продадеш само веднъж, до като една жена може да я продаваш многократно всеки ден и от това да печелиш... Направо много ми стана гадно като прочетох това! А иначе филма си заслужава гледането, защото кара хората да се замислят сериозно по този проблем...

Едит: Намерих и линк към споменатия от мен филм - Щракнете тук!!! (http://zamunda.net/details.php?id=92317&hit=1)

MrBig
07-15-2009, 23:45
Бат Бойко ще им даде да се разберат на търговците на жива плът ,които досега се радваха на пълната анархия в страната!Рая им свърши!

Canis_Dirus
07-16-2009, 08:54
При търговията с хора не спираме при Ванко 1 и темподобните му.
Ако си мислите, че няма изпипани схеми, фирми-фантоми, които да набират персонал за чужбина и тн. много се лъжете.

pe4enkata
11-04-2009, 20:15
Всеки може да попадне в подлите схеми на зли гении като Кондьо и Ванко 1

xXxmetaLxXx
11-07-2009, 21:47
на никой не му пожелавам такава беля на главата :(

sladur4ence90
12-18-2009, 12:13
[quote="doomkillerr"][b]Аз преди време бях гледал един филм, в който се разказваше точно за трафика на хора! Мисля, че се казваше "Human Trafficking" - в превод "Трафик на хора". Направо не подозирах, че е толкова страшно това и че на всеки един човек може да се случи (визирам дамите)! В края на филма, се казваше, че "след търговията с наркотици и оръжия - търговията с човешка плът е на трето място по доходоностност в световен мащаб". Също се казваше, че оръжията и наркотиците можеш да ги продадеш само веднъж, до като една жена може да я продаваш многократно всеки ден и от това да печелиш... Направо много ми стана гадно като прочетох това! А иначе филма си заслужава гледането, защото кара хората да се замислят сериозно по този проблем...



Съгласна съм с теб. Филма е жесток и брутален, но доказателство за всички тия тъпанари тука, където пишат че трафикът на хора е за глупаци. Може и най-умният да си - нямаш гаранция, че някой "приятел" или дори роднина няма да се възползва от теб.
Относно тия дето пишат, че хората преживели трафик били тъпанари...??? Пълни глупости!!! Ами я си представете,излизаш до магазина, минава кола, пребиват те и те качват в колата, изнасилват те и къде е вината на жертвата? В това, че е "тъпа" да отиде до магазина ли? И това е нищожно сравнение с трафикът на хора, където това изнасилване е всеки ден и всеки час! Темата е прекалено сериозна и по-рядко обсъждана, което е доста жалко, е да говори се тук-там по темата,но никой нищо не прави. Държавата ни е под всякаква критика във всяко едно отношение. Всеки ден по медийте се обсъждат скандали между тоя и оня в парламента... А реалните проблеми, като трафикът на хора, оръжията и наркотиците, както и още много други неща остават на много заден план. Може би някой ден, някой управник би предприел нещо в борбата срещу тези престъпни дейности, след като дъщеря му или синът му примерно, недай си боже, бъде продадена някъде! Може би, тогава някой би се замислил съществено върху проблема. Та гледайте филма "Human Trafficking", за да разберете сериозността и ужасът на проблема.

eXpl0d3
12-24-2009, 22:16
зли гении като Кондьо и Ванко 1

Ако Ванко 1 и Кондьо са гении, аз не съм българин.... :D

:razz: :razz: :razz:

WhiteOneBG
01-08-2010, 02:06
Трафик мрафик - г'де го.
Аз искам да си купя 2 негърчета да носят багажа. Още две да ми теглят колата . Две мулатки по цял ден да обикалят около мене по прашки и да ми веят с две ветрила ( нищо че е зима).
Както искам и една КРАСИВА , французойка , която да си знае работата. !!!
Заменям , Гадже , Любовница и по малък брат !!!
Приемам уферти до 00:00 на 3.3.2010.
Трафиканти МОЛЯ ОТНЕСЕТЕ СЕ СЕРИОЗНО КЪМ ПРЕДЛОЖЕНИЕТО МИ !!!

doomkillerr
01-08-2010, 09:34
Трафик мрафик - г'де го.
Аз искам да си купя 2 негърчета да носят багажа. Още две да ми теглят колата . Две мулатки по цял ден да обикалят около мене по прашки и да ми веят с две ветрила ( нищо че е зима).
Както искам и една КРАСИВА , французойка , която да си знае работата. !!!
Заменям , Гадже , Любовница и по малък брат !!!
Приемам уферти до 00:00 на 3.3.2010.
Трафиканти МОЛЯ ОТНЕСЕТЕ СЕ СЕРИОЗНО КЪМ ПРЕДЛОЖЕНИЕТО МИ !!!

х 2 000 евро на парче и ще ти уредим въпроса! :-x

Linns
01-08-2010, 12:11
Както стоят нещата: доверие на никой !
Според мен сами са си виновни ..