PDA

View Full Version : една изповед



theOriginal
07-15-2009, 21:11
Животът...това е нещо сложно.Странна смесица от чувства, емоции, премеждия, заговори, предателства, приятелства и прочее.Странна смесица, при която в различен етап от живота компонените и преобладават по различен начин.В повечето случаи, попадаме на хора, които ни правят силно впечатление, запознаваме се с тях, влюбваме се или се сприятеляваме и всичко върви добре отначало....това е хубавата страна на чувствата и емоциите.След това идва ред на премеждията, били те малки или големи.Винаги ги има и излизаме от тях, понякога като победители, а понякога като победени.След това идва ред на най - лошото - заговорите и предателствата.Същите онези хора, които са ти донесли хубавата страна на чувствата и емоциите, вече си мислят, че нямат нужда от теб, а не мислят, дали ти имаш нужда от тях.Да , същите онези хора, за които си мислиш, той/тя ми е приятел ще си даде живота за мен, обича ме, не би ме предал, не го вярвам.Вярвате или не, така е.Болката, които носят тези предателства е огромна, но и тя, както премеждията се преодолява.Остава само тъжният спомен, но и нещо много важно - поуката от всичките неволи.Чак тогава идва ред на онова истинско приятелство, тъй говорено и желано от всички ни.Приятелство, при което в повечето случаи не е нужно да споделяш с човека отсреща, защото той сякаш те допълва идеално.Мислиш си...та аз го познавах толкова време, как не съм осъзнал, че е толкова истински.Може би и той си мисли същото, може би и той е преживял същото, което ти си преживял, няма значение.Има значение само това да не нараняваш този човек никога.Никога дори и на моменти да си му ядосан за нещо, дори и ако някой друг, който ти говори сигурни неща за него, защото този някой е от онези, първите, интригантите, които са готови на всичко за да развалят това приятелство.Интригант, който завижда защото няма това истинско приятелство и защото знае, че никога не може да го постигне.Защото знае, че е страхливец, който предпочита да излъже сто пъти, вместо да каже една истина.Жалки и безлични хора, които са свикнали да живеят живота на другите, онези, истинските хора.Ако сте прекалени оптимисти и се присмивате на този текст, грешите, защото това е истината - има истински хора, но са малко.Ако сте прекалени песимисти и си мислите, че не можете да вярвате на никой, също грешите, има на кого да вярвате, само трябва да го намерите и да бъдете истински.А когато срещнете такъв човек ...винаги го дръжте близо до сърцето си и внимавайте, да не го изгубите.

hamacs563
07-15-2009, 21:16
Мхм :-o :-o :-o :-o

Whyniser
07-15-2009, 21:18
Хубави мисли,но

Някои са твърде лицемерни,безхарактерни и се крият зад самата си идентичност,заблуждавайки близките си хора.

Други казват едно,правят друго.Всичко е само на думи,но не и на действия.Както се казва - въздух под налягане.

И още безброй други случаи,които сами по себе си показват,че човека е с двойствена природа.Ту покаже нещо,ту не покаже.

Никога няма да знаем абсолютно всичко за нещо определено.

bog4eto
07-15-2009, 21:19
Добре го каза!Евала! :wink:

Има истински хора,но са малко,да. :)

evi_vd
07-15-2009, 21:22
има истински хора, но са малко
правилен извод

Take_That
07-15-2009, 22:53
Добре го каза!Евала! :wink:

Има истински хора,но са малко,да. :)

Абсолютно съм съгласна

THeCheRry
07-16-2009, 06:39
Добре го каза!Евала! :wink:

Има истински хора,но са малко,да. :)

Абсолютно съм съгласна
+1

fenasf
07-16-2009, 10:48
подкрепям много от мислите изложени тук :) жалко е как страхливците се умножават, а истинските приятели са на изчезване...