PDA

View Full Version : Малък проблем



slap2trap
07-16-2009, 08:24
Здравейте :)
Лято сме и тръгнахме по басеини нали, както си е нормално и един ден открих че един приятел има странни неща по гърба си - едни вдлъбнати линии, винаги седят такива по сини. Другите прибързаха да кажат че са стрии но няма как да са просто. Така, аз не питам за приятеля си, на скоро забелязах че и аз имам такива!!! Като се видях лошо ми стана :( И моите са много, съвсем плитки и къси и безцветни ама надолу гърба ми има доста такива .... Ако някой има идея от какво са станали, как могат да се оправят или някаква информация воабще ... много ще съм благодарен :)

Мерси предварително :oops:

amk933
07-16-2009, 08:42
На колко години си? Качи снимка, ако не те е срам. Така малко трудно, но изчакай, batkodoki какво ще каже. :)

slap2trap
07-16-2009, 08:58
Ооо да, забравих да кажа. На 14 съм, но след месец правя 15. За снимка не ме е срам, но телефона ми има слаба камера, а нямам апарат и няма как да ти покажа. А и нямам как да се извия за да се снимам :D :D :D
Значи момент във инстернет ще намеря.
Във гугъл като напишеш стрии и на изображенията 10-тото има една гола дебелана - моите са такива но много по плитки и безцветни, просто някакви вдлъбнати седят винаги ... :(

djuki
07-16-2009, 10:10
ами явно са стрии , щом са като тези ! почвай повечко спорт да стегнеш кожата , масажи , малко по добър хранителен режим да не ядеш боклуци ще се махнат поне малко ....

slap2trap
07-16-2009, 10:24
Абе стрии се получават при рязко отслабване/надебелявне ... В последните 4-5 месеца не са ми мръднали килограмите. НЕ СЪМ ДЕБЕЛ. 55 кила съм и съм 1.73 ... Няма шанс да са стрии просто, а аз си спортувам, бягам по 2-3 км на ден и играя стрийт 3-4 пъти седмично. В никой случай не са стрии. А за ядене на боклуци какво да ти кажа, ям си каквото се сготви - не е нещо да ям само пици и т.н.
Оше нещо - ако са стрии те щяха да са на корема, а моите са на гърба :shock:

asi_basi
07-16-2009, 13:42
Оше нещо - ако са стрии те щяха да са на корема, а моите са на гърба :shock:

Striite moje da sa navsqkade -racete (po nagore kam mi6nicite), korema, krakata ........ navsqkade kadeto kojata se e raz6irila (ot napalnqvane) ili pri barzo otslabvane...

sssladuranka
07-16-2009, 16:51
^дам,аз примерно имам отдолу на колената :shock:
защо да не са стрии?на момчетата им се раширяват гррба и рамената като растат не се шашкай толкова ;)

slap2trap
07-16-2009, 18:56
^дам,аз примерно имам отдолу на колената :shock:
защо да не са стрии?на момчетата им се раширяват гррба и рамената като растат не се шашкай толкова ;)

Хм, имаш право! Определено ме докарваш поне до някаква възможна причина. Но ако не е надебеляване не трябва ли ако ще си се разширява да се разширява, а не така да ми излизат "стрии" ?
А дали ще се оправят според теб :oops:

Nadelina
07-16-2009, 19:35
Стриите се получават не само от рязко напълняване или отслабване, а и от разтежа, ако си се извишил бързо, може да са от това.

sssladuranka
07-16-2009, 20:41
^определено,ако "рязко си пораснал" така да се каже :D не че те отчайвам, но стриите никога не изчезват напъно...във форума има една тема за едни ампули които ги позакриват...брат ми като тръгна на фитнес така му се напраска кожата по ръцете и ги ползва, но все още леко си личат/бтв не са много евтини/...но спокойно,сигурно 50-70%от хората ги имат ;)

chicho
07-16-2009, 20:49
Това са стрии бре , кво повече има да говорим по -темата, има толкова изписано в интернет за тия стрии евентуални лечения и т.н

slap2trap
07-16-2009, 22:13
^определено,ако "рязко си пораснал" така да се каже :D не че те отчайвам, но стриите никога не изчезват напъно...във форума има една тема за едни ампули които ги позакриват...брат ми като тръгна на фитнес така му се напраска кожата по ръцете и ги ползва, но все още леко си личат/бтв не са много евтини/...но спокойно,сигурно 50-70%от хората ги имат ;)

Ами за рязкото порастане да ти кажа да, напоследък раста с по повече от сантиметър на месец :D Още нещо да те питам - без тези ампули ще се позаличат ли? Те моите са съвсееем плитички и малки, не ми пречат, просто знам че не е нормално да има затова направих цяла тема :oops:

sssladuranka
07-17-2009, 09:57
не напъно но да,ще останат едни малки чартички,малко по-светли от кожата ти,както ти казах и преди 70%от хората ги имат не се шашкай :-)

ameli
07-17-2009, 14:11
^дам,аз примерно имам отдолу на колената :shock:
защо да не са стрии?на момчетата им се раширяват гррба и рамената като растат не се шашкай толкова ;)

и аз имам там ;( и аз не съм надебелявла нито отслабвала рязко. все съм си едни кила... 164/ 42 ... не ям боклуци... ](*,) ама защо трябва да ги има ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

soif
07-17-2009, 14:15
не напъно но да,ще останат едни малки чартички,малко по-светли от кожата ти,както ти казах и преди 70%от хората ги имат не се шашкай :-)
+++++

slap2trap
07-17-2009, 22:01
не напъно но да,ще останат едни малки чартички,малко по-светли от кожата ти,както ти казах и преди 70%от хората ги имат не се шашкай :-)
Днес ходих на лекар, първо лекарката каза, че все пак са стрии, а после отидох и на кожен лекар, и той каза така ... Обясни ми там някакви глупости, общо взето каза, че ще останат за цял живот, ама ми даде да се мажа с нещо и каза че ще се позаличат и както са малки ще са почти незабележими.
sssladuranka, мерси много за помощта :-) :-) :-)





П.С. Може да локнете темата, ако пречи :)

mysticinside
07-17-2009, 22:21
Абе стрии се получават при рязко отслабване/надебелявне ... В последните 4-5 месеца не са ми мръднали килограмите. НЕ СЪМ ДЕБЕЛ. 55 кила съм и съм 1.73 ... Няма шанс да са стрии просто, а аз си спортувам, бягам по 2-3 км на ден и играя стрийт 3-4 пъти седмично. В никой случай не са стрии. А за ядене на боклуци какво да ти кажа, ям си каквото се сготви - не е нещо да ям само пици и т.н.
Оше нещо - ако са стрии те щяха да са на корема, а моите са на гърба :shock:

Не се впрягай толкова....стрий са това е полoжението....173 си висок а си 55 кила...не е нормално ако си поснал изведнъж напълно нормално е кожата ти да се нацепи!....