PDA

View Full Version : обрязването...



sentry
07-16-2009, 08:41
здр.
случайно попаднах на тази статия (http://www.dar-center.com/article/?article=146). преди бях чул за нещо подобно но не знаех детайлите. след това потърсих в уикипедия и намерих това (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%B1%D1%80%D1%8F%D0%B7%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D 0%B5#.D0.97.D0.BD.D0.B0.D1.87.D0.B5.D0.BD.D0.B8.D0 .B5_.D0.B2_.D1.8E.D0.B4.D0.B0.D0.B8.D0.B7.D0.BC.D0 .B0). и след като прочетох и в уики бях малко шокиран :shock: . разбрах, че има обрязване и в юдаизма и християнството :shock: :shock: .
Женското обрязване ? просто, това беше върха :-D . като гледам има мн рискове:

Както всяка хирургическа намеса, така и обрязването крие рискове, макар и минимални, когато процедурата е извършена от хирург в съответствие с хигиеничните норми. Най-честите усложнения са причинени от следоперативни инфекции и кървене и могат да бъдат катастрофални. Други, по-рядко срещани дълготрайни усложнения, са уринарни фистули, обриви по главичката, некрозия на части от пениса, цисти, разместване или разширяване на отвора на пениса, отстраняване на прекалено много тъкан, резултиращо в секундарна фимоза.

При обрязване в ранна възраст, най-често срещаното усложнение са т. нар. кожени мостове, образувани при неравномерно срастване на главичката с остатъка от кожа по пениса. В такъв случай е необходима повторна намеса. Друго усложнение е стеснението на уретрата, което в САЩ се наблюдава в 10% от случаите.

Различните здравни организации по света дават различен процент на възможните компликации, породени от обрязване — от 0,1% до 55% от случаите. Документирани са редки случаи на загуба на пениса и още по-редки на смърт.

но има предимства като:
От друга страна кожата често пречи на растежа на пениса и е доказано, че пенисите на обрязаните нъже по- лесно достигат големи размери. Също така при обрязването главичката се заформя като кука и това носи по- голямо удоволствие на жената.

Рискът при обрязаните мъже да се заразят със СПИН е 65% по-малък, отколкото при необрязаните, сочат данните, изнесени на Международната конференция за превенция на СПИН в Рио де Жанейро.

просто исках да споделя с вас това, което намерих :)

AceXe
07-16-2009, 08:49
Аз не съм фен на обрязването. Природата ти е дала нещо - не е случайно. Определено би трябвало от собствен опит да знаеш, че главичката е много по-чувствителна от кожата около нея. И когато си обрязан, поради търкането в плата на бельото бързо намалява чувствителността и губиш някои удоволствия в секса. Прави се с цел хигиена, а това е тъпо, защото ако си спазва хигиена човек, няма да има нужда от подобни неща. Те арабите тръгнаха по това, защото са си фанатаци, а пък и там е мноооого горещо.

Освен това за дължината на пениса звучи малко абсурдно. По-скоро имат в предвид ако имаш фимоза, че е възможно да възпрепятства растежа на пениса, но иначе звучи пресилено.

sentry
07-16-2009, 08:55
не казвам, че всичко което пише е 100% вярно, но все пак има някаква полза :P

vde
07-16-2009, 09:23
Целта на обрязването е БИЛА, само една - хигиена, която само до преди 60-70 години е била изключително лоша! (изключвам медицинските състояния които я налагат)

loveandemotion
07-16-2009, 10:03
здр.
случайно попаднах на тази статия (http://www.dar-center.com/article/?article=146). преди бях чул за нещо подобно но не знаех детайлите. след това потърсих в уикипедия и намерих това (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%B1%D1%80%D1%8F%D0%B7%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D 0%B5#.D0.97.D0.BD.D0.B0.D1.87.D0.B5.D0.BD.D0.B8.D0 .B5_.D0.B2_.D1.8E.D0.B4.D0.B0.D0.B8.D0.B7.D0.BC.D0 .B0). и след като прочетох и в уики бях малко шокиран :shock: . разбрах, че има обрязване и в юдаизма и християнството :shock: :shock: .
Женското обрязване ? просто, това беше върха :-D . като гледам има мн рискове:

Както всяка хирургическа намеса, така и обрязването крие рискове, макар и минимални, когато процедурата е извършена от хирург в съответствие с хигиеничните норми. Най-честите усложнения са причинени от следоперативни инфекции и кървене и могат да бъдат катастрофални. Други, по-рядко срещани дълготрайни усложнения, са уринарни фистули, обриви по главичката, некрозия на части от пениса, цисти, разместване или разширяване на отвора на пениса, отстраняване на прекалено много тъкан, резултиращо в секундарна фимоза.

При обрязване в ранна възраст, най-често срещаното усложнение са т. нар. кожени мостове, образувани при неравномерно срастване на главичката с остатъка от кожа по пениса. В такъв случай е необходима повторна намеса. Друго усложнение е стеснението на уретрата, което в САЩ се наблюдава в 10% от случаите.

Различните здравни организации по света дават различен процент на възможните компликации, породени от обрязване — от 0,1% до 55% от случаите. Документирани са редки случаи на загуба на пениса и още по-редки на смърт.

но има предимства като:
От друга страна кожата често пречи на растежа на пениса и е доказано, че пенисите на обрязаните нъже по- лесно достигат големи размери. Също така при обрязването главичката се заформя като кука и това носи по- голямо удоволствие на жената.

Рискът при обрязаните мъже да се заразят със СПИН е 65% по-малък, отколкото при необрязаните, сочат данните, изнесени на Международната конференция за превенция на СПИН в Рио де Жанейро.

просто исках да споделя с вас това, което намерих :) Аз до колкото знам само търците се обрязват :razz:

devi
07-16-2009, 10:30
Бивния ми (брата на гаджето ми) е обрязан и секса много повече ми харесва от колкото с необрязан. За растежа незнам, но едвали има някаква връзка с обрязването. Голям си му е (18), но на брат му, който не е обрязан му е (19,5), което ме навежда на мисълта, че са си наследствено големи.
ПП: Отностно това, че са братя стана случайно. Бившия ми замина със семейството си да живее извън България. До този момент не бях виждала брат му. Един ден бях на Централна гара и чаках една моя приятелка да дойде и видях едно момче. То също ме погледна,дойде при мен и ме целуна. От тогава ходим. Една седмица по-късно бившия ми писа и ми вика:ооо ти с брата а? Помислих си че са просто познати, но като попитах гаджето за фамилията се шокирах, когато научих че са братя.

kantona
07-17-2009, 21:13
Аз съм обрязан по принуда. Като бях 9-и клас казах на наще че нещо не е наред, защото нямам ерекция, пениса ми само пулсираше нагоре надолу при възбуда, а другите момчета открай време си разправяха за сексуални преживявания. Водиха ме на доктор. Оказа се че кожичката върху главичката ми се е свила и през цялото това време е пречила на пениса ми да расте и да еректира. Като ме обрязаха беше мн гадно, сложиха ми някаква местна упойка, но въпреки всичко мн боля и си спомням че накрая даже ми се насълзиха очите и ми потече малко кръв отдолу. После ми сложиха някакви неща на пениса и ги носих няколко дена, като тогава за птъв път главичката ми докосваше гащите и мн ме болеше защото дотогава не беше излизала извън кожичката и беше свръх чувствителна, но пък
донякъде чувството беше и хубаво. Пениса почна да расте, но все пак си остана малък. Хубавото е че поне имам доста ерекция защото малкия пенис се зарежда по добре с кръв от големия. Но на никой не казвам че съм обрязан защото ще ме помислият за турчин или еврейн.

stefsi
07-18-2009, 07:22
А дали в турция мъжете се обрязват... все пак не всички са силно религиозни там, по скоро съвременни но просто питам :D

pifchenceto
07-18-2009, 07:30
А дали в турция мъжете се обрязват... все пак не всички са силно религиозни там, по скоро съвременни но просто питам :D
Тях от малки си ги обрязват...никой не ги пита искаш ли не искаш ли :lol: отвратително е :(

Rayzak
07-18-2009, 08:24
гадно е.. аз съм много против !

qwertz
07-18-2009, 08:47
Пуснете я още 5 пъти тая тема...

pifchenceto
07-18-2009, 08:49
Пуснете я още 5 пъти тая тема...
Не давай идеи,че 100% има кой да ги изпълни :lol: :lol: :lol:

gLypChenCee
07-18-2009, 08:50
Женско обрязване ? :shock:
Вие сте болни, бе .. :shock:

BloodyMeri
07-18-2009, 14:16
Ами всеки си решава.

kantona
07-18-2009, 20:02
Не знам откъде си чела това, мойта информация е че процеса е почти 100% безопасен. Вярно е, че пениса става малко по безчуствен с времето, тъй като главата се търка в гащите. Но носенето на боксерки помага. А и така като ми го бие човек с пръчка нищо не усещам : D, хаха, шегичка. Тука в България обрязването се отрича/заклеймява, което може да се види и от предишните постинги и тва е най-вече свързано с това че културата го е насадила да се счита за турско. Но съм говорил с хора на запад и там има доста фенове, горе-долу половината обичат обрязани пениси, а другите предпочитат необрязани. За мен беше нещо като пречистване, след него се промених и вече не бях същия, беше нещо като израстване. Пък и така ако реша да стана еврейн ще ми е мн по-лесно хахахахахахаха. Всякo момиче трябва да опита да го даде поне веднъж на обрязан, чувството е мн по различно : D.

Macallan
07-18-2009, 21:00
е всички тези усложнения и болести идват от грешки на хирурга...а това за разтежа е глупост голяма...да не говорим за това със СПИНа направо ме уби. Какво толква му се чудите на женското обрязване ... като ти са много големи срамните устнички ги кълцат

Mastta
07-18-2009, 23:41
:shock: :shock: ама наистина ли има хора които си мислят, че обрязването е за турци :shock: :shock: о божеее :lol: :razz: :razz:

batkodoki
07-19-2009, 01:20
Аз не съм фен на обрязването. Природата ти е дала нещо - не е случайно. Определено би трябвало от собствен опит да знаеш, че главичката е много по-чувствителна от кожата около нея. И когато си обрязан, поради търкането в плата на бельото бързо намалява чувствителността и губиш някои удоволствия в секса. Прави се с цел хигиена, а това е тъпо, защото ако си спазва хигиена човек, няма да има нужда от подобни неща. Те арабите тръгнаха по това, защото са си фанатаци, а пък и там е мноооого горещо.

Освен това за дължината на пениса звучи малко абсурдно. По-скоро имат в предвид ако имаш фимоза, че е възможно да възпрепятства растежа на пениса, но иначе звучи пресилено.

Аз също не съм фен на обрязването на всяка цена, ако че съм направил хиляди такива!
Не сум фен в смисъл - когато то е продиктувано от "мода", лигавщина и подражание.
Когато обаче е налице Фимоза и вс други средства са изчерпани за да е функционално годен мъжкият полов орган като копулативен такъв - това се налага! ОБРЯЗВАНЕТО НЯМА НИЩО ОБЩО С ХИГИЕНАТА!

а щом си такъв специалист е добре да обясниш на публиката защо ИИСУС ХРИСТОС ГОСПОД Е ОБРЯЗАН , което е мнооого далеч от фанатизираните араби скитащи в главата ти

Мотива ти " Природата ти е дала нещо - не е случайно." - е глупав и неверен!

"Природата" ти е дала и косми - НЕ случайно, а Ти ЗАЩО се подстригваш и бръснеш ?!?!

kantona
07-19-2009, 11:57
ами да, стига се до там, че например мойте приятели изпозлват думата резани когато искат да кажат турци, например казват "онея резаните еди какво си"

а иначе обрязването нямало нищо общо с хигиенатa така ли? : D я виж тука и после помисли отново http://www.circumcisioninfo.com/circ_benefits.html

zdravk0
07-23-2009, 00:35
Айде да се режем ! :D