PDA

View Full Version : Къде сте кандидатствали ? За тея който са.



YakUZa777
07-16-2009, 09:40
Аз пробвах във ВИНС-а, но се чудя какво да се запиша, все ми е едно какво ще е, просто искам след това да има пари, а не да съм учил сума ти време и след това ***. Та ако някой учи или ще учи да сподели, наблюденията си. Засега съм се ориентирал към сетоводство и контрол или финанси.

doomkillerr
07-16-2009, 10:15
Аз тъкмо завършвам специалност Счетоводство и Контрол - само държавния изпит остана да си взема (след две седмици е той). За сега съм много доволен, че приключвам с висшето, но ме притеснява проблема с намиране на работа по специалността... :?

YakUZa777
07-16-2009, 10:19
Аз тъкмо завършвам специалност Счетоводство и Контрол - само държавния изпит остана да си взема (след две седмици е той). За сега съм много доволен, че приключвам с висшето, но ме притеснява проблема с намиране на работа по специалността... :?
Няма ли възможности за реализация ? Финанси не е ли по - доброто от 2-те ?

x3eme
07-16-2009, 11:12
Моя шанс за кандидатстване и развиване на учението го проиграх.Жалко,никога не слушах наще кво ми говорят и сгреших.

doomkillerr
07-16-2009, 11:16
Възможности за реализация има, но се иска доста стаж да имаш натрупан и в това е проблема! От двете специалности, не мога да кажа коя е по-добрата. Имам един приятел, който е доста по голям от мен и преди доста време завърши "финанси". В момента работи такава работа за която се изисква средно образование... :?

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
07-16-2009, 11:19
Аз записвам финанси и ще карам магистратура маркетинг. Това ми е проектоплана за следващите 6 години.

x3eme
07-16-2009, 11:20
Дилемата е там,че доста от вишистите се занимават с неща далеч от естеството на завършената от тях учебна програма.

plmn
07-16-2009, 11:21
още не съм, догодина завършвам. ще пробвам в чужбина, ако не стане - София/Варна/Бургас.

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
07-16-2009, 11:28
Дилемата е там,че доста от вишистите се занимават с неща далеч от естеството на завършената от тях учебна програма.

Така е ... хубаво е да има човек познанства в средите в които иска да се реализира, което не е честно спрямо всички кадри ... груба реалност...

Disrespect
07-16-2009, 11:46
варненския свободен с МИО

Loshotia
07-16-2009, 11:49
Дилемата е там,че доста от вишистите се занимават с неща далеч от естеството на завършената от тях учебна програма.

Така е. Има цифра хубави специалности с интересни предмети, но реализация после- никаква.

Аз кандидатствам тази година и основно в СУ
Право съм писала на първите две желания
Лесни теми се паднаха днес, така че може и да не ми стигне балът.
Ако не стигне- политология, социология...

InnchetO
07-16-2009, 11:57
Един въпрос с риск да бъда напсувана:
Знаете ли в България някъде да има университет по невробиология или университет със такава специалност? :)

amk933
07-16-2009, 12:01
^Провери в МА и СУ, ако там няма, на дали някъде другаде. Честно казано за пръв път го чувам това, каквото и да е. :O

InnchetO
07-16-2009, 12:15
Ами какво е.. прецакан мой интререс. :lol: Естествено се хващам за това, което цял живот да го уча и една десета от него няма да науча..

Мерси, ще проверя. :)

InnchetO
07-16-2009, 12:20
А МА ще рече Медицинска Академия, нали? :-o

Shalala
07-16-2009, 12:23
ДА !

amk933
07-16-2009, 12:40
А МА ще рече Медицинска Академия, нали? :-o

ДА. Ако там го няма или в СУ, няма къде просто, поне според мен де. (поправете ме, ако греша) :)

InnchetO
07-16-2009, 12:48
Не открих нито в един от двата.
Явно ще се учи извън България :)

x3eme
07-16-2009, 12:49
^^Езика ше ти е необходим на първо място.

amk933
07-16-2009, 12:50
Не открих нито в един от двата.
Явно ще се учи извън България :)

В Рим съм сигурен, че го има. Та има Институт по бионеврология. :)

elf4o
07-16-2009, 12:51
Аз пробвах във ВИНС-а, но се чудя какво да се запиша, все ми е едно какво ще е, просто искам след това да има пари, а не да съм учил сума ти време и след това ***. Та ако някой учи или ще учи да сподели, наблюденията си. Засега съм се ориентирал към сетоводство и контрол или финанси.
Аз у Шуменския и сигурно ще ме приемат даи боже :grin: :shock: и изпит държах :oops:

InnchetO
07-16-2009, 12:55
^^Mерси, ще разуча за университета. :)

shadow4e
07-16-2009, 13:17
Дилемата е там,че доста от вишистите се занимават с неща далеч от естеството на завършената от тях учебна програма.

Така е. Има цифра хубави специалности с интересни предмети, но реализация после- никаква.

Аз кандидатствам тази година и основно в СУ
Право съм писала на първите две желания
Лесни теми се паднаха днес, така че може и да не ми стигне балът.
Ако не стигне- политология, социология...

Пожелавам ти право, щом това искаш, но ако влезеш някое от другите три, ще си ми съседка по факултет и ще се засичаме. :wink:

YakUZa777
07-16-2009, 13:26
Аз пробвах във ВИНС-а, но се чудя какво да се запиша, все ми е едно какво ще е, просто искам след това да има пари, а не да съм учил сума ти време и след това ***. Та ако някой учи или ще учи да сподели, наблюденията си. Засега съм се ориентирал към сетоводство и контрол или финанси.

Ако искаш просто пари - не учи, а се хвани от сега и започни да работиш и да се издигаш постепенно. Ако си кадърен и работиш здраво, след 5 години, когато твоите съучници ще завършват висшето си образование, ти вече ще можеш да си примерно управител на заведение или нещо друго, което ще те постави по-високо на финансовата стълба от тях.

Висшето образование не е просто трамплин за големите пари и да действаме на принципа- дай да го избутаме и да вземем тапия.
Аз съм започнал да работя от 13 годишен, всяко лято, това не ми е проблем, но наще искат да завърша и висше, надявам се с него да идват повече пари, досега повече от 450 на месец, не съм си докарвал.
Аз на предварителния имах там 5.50, но дипломата ми е малко кофти, сега утре ще видя колко ще изкарам. Пробвах да запомня част от отговорите, предния път отидох и докато видя задачата знаех отговора :D

RAWRRR
07-16-2009, 14:44
Възможности за реализация има, но се иска доста стаж да имаш натрупан и в това е проблема! От двете специалности, не мога да кажа коя е по-добрата. Имам един приятел, който е доста по голям от мен и преди доста време завърши "финанси". В момента работи такава работа за която се изисква средно образование... :?

Първо да се извиня за грубия език,но това което написа влиза в графата "градски легенди". Финанси е една от най-хубавите специалности,които сега можеш да завършиш.Да не кажа най-добрата.Всъщност зависи и в кой университет я завършваш,но за това ще пиша по-надолу.
Това което каза за твоя приятел подкрепя мнението ми,че само дипломата не е достатъчна.Ако е завършил финанси и не може да си намери работа по специалността - значи има някакъв личностен проблем - мързи го,безотговорен е,нищо не е научил в университета.

Аз ще ти дам пример с моя приятел,които също учи Финанси,дори не е завършил още,а бачка в банка на отговорен пост.Най-малкото там може да си намериш лесно работа,ако имаш такова образование.

Колкото до университетите,искам да препоръчам на кандидатстващите УНСС.Много неща се говорят - че образованието е корумпирано,преподаватели е надменни - тези неща са истина,но ако искаш да научиш нещо,именно там е мястото.Ако си отличен ученик,никой няма да ти иска подкуп,за да си вземеш изпита.Пари дават само тези,които ги мързи да учат.

Преди 2 седмици кандидатствах за работа - случи се така,че преди да започне интервюто се срещнах с всичките кандидати - сред тях имаше момиче,завършило вече магистратура Счетоводство,имаше момиче,завършило Право,имаше студентки от СУ,ПУ.Имаше хора,които имат завършено образование и опит и които не успяха - аз дължа това на университета в които са го завършили - работодателите предпочитат УНСС,защото знаят че е най-големият стопански университет на Балканския полуостров,убедени са в способностите на възпитаниците му.

Затова на кадидатстващите бих препоръчала да помислят освен за избора на специалността и за университета.

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
07-16-2009, 14:48
ВИНС-а също е добро място за финанси. Няма прецаканата система на УНСС.

Идеята е след 2та година да станеш стажант по специалността в някоя банка/фирма. Това става с висок успех.
Защото когато веднъж вземеш дипломата с 2 години стаж ти винаги си на 2 крачки пред конкуренцията .

Canis_Dirus
07-16-2009, 14:49
Какво толкова ги хвалите тия финанси? Адски скучни са. Освен това при тях кариерата си има таван. Практиката на ръководни места да се слагат финансисти вече е доста остаряла. Но кой каквото го влече.


П.П. Каква длъжност можеш да заемеш в банка с финанси? Смисъл в някоя централа разбирам, но в клоновете не са ли с полувисше и средно?

RAWRRR
07-16-2009, 14:53
Хайде обясни ми моля те,каква е прецаканата система на УНСС?

Стажът по време на 4те години учене е задължителен,защото дори като завършиш,ще ти искат опит в сферата поне година - две и е по-добре да го изкараш,докато учиш.

Canis, той е в централата.Банката не е само гише за попълване на документи и каса - там действително са хора без висше. :)

Canis_Dirus
07-16-2009, 14:57
Тук и хората, които се занимават с отваряне на сметки, консултиране на частни клиенти и отчети също са без висше. В близките филиали няма никой с висше. Висшисти са доста малко ръководни кадри в местната централа.

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
07-16-2009, 15:06
Изпит с 3 дисциплини.
Не влизаш по специалност, а направление.
Което ще рече, че първите 2 години всички учим едно и също (общи дисциплини бля бля).
След 2та на база резултатите от 1те 2 години влизаш по специалност, което е пълната глупост.

Влизаш с задължителния икономически профил. След 2 години искаш финанси, но ако не ти стигне бала какво правим. Арграрна икономика?

RAWRRR
07-16-2009, 15:09
Имате малко висшисти в централата?!Мисля че си се объркал,има някои неща, за които образованието е необходимо,а не е само за престиж.

Ето изискванията например за позиция в Societe General Експрес банк.Позицията е "Мениджър Преценяване на риска и регулиране на претенции " ,а изискванията са:

# Магистърска степен в някоя от следните области: Икономика, Бизнес администрация или Застраховане;
# Професионален опит не по-малък от 2 години;
# Владеене на английски език (френски език ще се счита за предимство);
# Опит в областта на застраховането или банковото дело ще се счита за предимство.

Счетоводител:

# Магистърска или бакалавърска степен в областта на Финасите и Счетоводството;
# Професионален опит не по-малко от 2 години;
# Добро владеене на английски език;
# Опитът в застрахователната и/или банкова сфера е предимство.

Офис отговорник:

# Бакалавърска или магистърска степен в Икономика, Финанси или Право
# Минимум 3 години професионална практика в банковия сектор
# Добро работно ниво на английски език, френски език е плюс
# Компютърна грамотнист
# Качества на водач, отлични комуникационни, междуличностни и аналитични умения
# Динамизъм и отборен дух
# Търговски нюх

Хубавите постове в банковото дело,поне в България,изискват висше и опит.
Няма как да водиш сметките,ако не знаеш как се смята. ;)



Изпит с 3 дисциплини.
Не влизаш по специалност, а направление.
Което ще рече, че първите 2 години всички учим едно и също (общи дисциплини бля бля).
След 2та на база резултатите от 1те 2 години влизаш по специалност, което е пълната глупост.

Влизаш с задължителния икономически профил. След 2 години искаш финанси, но ако не ти стигне бала какво правим. Арграрна икономика?

Според мен,просто си ядосан,че е много учене за кандидатстудентските изпити и естествено университетът ти е виновен.Каквото е за теб,такова е за всички.Повярвай ми,трите предмета,с които се готвиш сега са най-лесното и най-малкото,което ще учиш следващите 4 години,ако те приемат в УНСС.След като те приемат там идва трудното,кандидатстудентс ия изпит е като песен.Затова трябва да си прецениш,дали можеш да се справиш.

Ако учиш през тези 2 години - няма да те приемат Аграрна Икономика.Да не говорим,че Финанси и Аграрна икономика не са в едно и също направление.Колкото до това,че всички учат едно и също - това винаги е било така.Просто сега е направено официално.Аз съм първи курс , приятелят ми е 3ти. Въпреки,че той не е разделен на направления,а е още по старата схема със специалностите - ние пак учим едни и същи предмети.Просто те са фундаментални и няма как да не учиш микроикономикс или макроикономика,а да искаш да завършиш икономическа специалност.

l0llip0p
07-16-2009, 15:28
Аз кандидатствам за информатика и бизнес информационни технологии в ПУ ( :

Canis_Dirus
07-16-2009, 15:28
Имате малко висшисти в централата?!Мисля че си се объркал,има някои неща, за които образованието е необходимо,а не е само за престиж.
Хубавите постове в банковото дело,поне в България,изискват висше и опит.
Няма как да водиш сметките,ако не знаеш как се смята. ;)

Не съм объркал. Хората с които разговаря масовия клиент се водят Dipl Bankkaufmann, което е вид полувисше.
Повече не съм се интересувал, защото за мен финансите и счетоводството са двата най-скучни предмета. И двете са ми на принципа Взел/ не взел и мога да ги пиша по n пъти.

За мен гледайки представителните таблици, началната заплата на един висшист може да се приравни към минималната такава (минимален осигурителен доход) и за моята специалност е ~ 10 пъти минималната. Това е средно де, има някой, които почват доста над това.

Иначе навсякъде в Европа е стандарт да имаш 2 години общи предмети и после да специализираш. Аз специализирам Проектмениджмънт и Развитие на нови продукти.

YakUZa777
07-16-2009, 15:32
Въпроса ми беше по - точно във ВИНС-а кое е по - добре счетоводство и контрол или финанси ?

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
07-16-2009, 15:38
Влизай финанси :Д да ходим да пием бира по време на лекциите :Д

По-добро според мен са ФИНАНСИ.

Може би не съм прав напълно за УНСС ... моя гледна точка.

RAWRRR
07-16-2009, 15:40
Е,аз ти казвам че в България,освен охраната,гишето за попълване на документи и касата, има и други хора,които са там,но които не ги виждаш. 8-)
Освен в най-малките офиси,обикновено има зала за кредити и кредитен експерт вътре,както и отговорници по архива,като те са с висше образование.

Canis_Dirus
07-16-2009, 15:45
Въпроса ми беше по - точно във ВИНС-а кое е по - добре счетоводство и контрол или финанси ?
Което ти е по-интересно!


Е,аз ти казвам че в България,освен охраната,гишето за попълване на документи има и други хора,които са там,но които не ги виждаш. 8-)
Освен в най-малките офиси,обикновено има зала за кредити и кредитен експерт вътре,както и отговорници по архива,като те са с висше образование.
С това съм наясно. Кредитните "експерти" тук не са висшисти. На сайта на Deutsche Bank си пише черно на бяло - висшистите са 55% от персонала. Охраната, чистачките, кетъринга не са персонал на банката.

БТУ тук банките нямат охрана. Това винаги ме е дразнело в българските банки. Влизаш и някакъв с пистолет те гледа лошо. Супер тъпото.

YakUZa777
07-16-2009, 15:48
Аз лично, не виждам разлика между тези двете. Така, че ми е честно казано, все едно в кое от 2-те.

RAWRRR
07-16-2009, 15:50
Явно има разлика между българските и немските стандарти значи.
Преди месец може би кандидатствах за стаж (безплатен) в ProCredit Bank за кредитни експерти,не ме взеха,най-вероятно защото още не съм завършила или защото не съм последен курс.

Тук изискванията са много високи и ако се уредиш в банка,с незавършено образование, е късмет.

YakUZa777
07-16-2009, 15:52
Аз разчитам на познати, да ме вкарат някъде. Поне колкото за стажа.

AnotherAccount
07-16-2009, 15:54
Аз ще кандидатствам догодина.. :-D
Родителите ми преди години преподаваха във винса и си мисля да не ходя там, дали защото познавам повечето преподаватели и ще има някаква предубеденост към мен не знам.. :-o
Не е подходящо място да питам, но все пак как мислите? Ще очакват ли нещо повече от мен или..? :-o

Canis_Dirus
07-16-2009, 16:14
Явно има разлика между българските и немските стандарти значи.
Преди месец може би кандидатствах за стаж (безплатен) в ProCredit Bank за кредитни експерти,не ме взеха,най-вероятно защото още не съм завършила или защото не съм последен курс.

Тук изискванията са много високи и ако се уредиш в банка,с незавършено образование, е късмет.

Има има. Фактът, че в БГ банките взимат твърде много висшисти смъква заплатите.
Какво ще рече "безплатен" стаж? Че не ти плащат?
Това е стандарт за повечето стажове в ниски семестри. Към края, ако не е платен явно фирмата е несериозна.

П.П. От двамата, които познавам и учат финанси в БГ и двамата работят в банки. Те в БГ са такова огромно количество в момента, че ...

RAWRRR
07-16-2009, 16:26
Не знам,дали това беше ирония,но харабия ( 8-) ) в България има много банки.Като имена и като филиали.

Безплатен стаж означава,такъв който не ти се заплаща - отиваш там само да се обучаваш.Което по принцип пак е хубаво,защото е голям плюс за теб за CV - то ти после. Затова дори платените стажове са със символично заплащане 250 - 350 лв.

Заплатата / хонорара като банков служител също не са толкова високи,но поне аз , на този етап , предпочитам да работя нещо престижно, отколкото нещо много доходно.

Често преглеждам един сайт за работа в министерствата,в държавната администрация и прочее,там изискванията са още по-високи,а заплатите още по-ниски.Някои хора просто го правят за себедоказване.

П.С сори за спама,но мисля че разговорът ни ще е полезен.

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
07-16-2009, 16:43
[quote="Raybeez"]
За потребителя, който оплю УНСС...

аз съм завършил там преди две години и не хванах това нововъведение с 2 години общи дисциплини, а си влизахме пак по-специалности и си учихме общите дисциплини. Новата система е по-добра и гъвкава, защото след тези две години ще отсее влезлите да отбият номера и кадърните, нека първите не заемат хубави места, а да си учат аграрна икономика и подобните... Идеята е, че общите неща няма как да не ги минеш...[/quoteщ

Не съм го оплюл. Изказах своето виждане. А какво става с купуването на изпити? Ти си кадърен и беден, оня сульо вади 500 - 1000 и има повече от теб? Говорим за рушвети от високо ниво. Отсява точно енда илюзия по-висок критерий и стандарт. Пълен фалш ...
Доказано е дори, че Свищов е една стъпка пред УНСС , които гордо и безцеремонно (без покритие) се самоизтъкват като най-ЕЛИТНИЯ икономически университет в страната ...

RAWRRR
07-16-2009, 16:53
Е като вади 1000 лв и си взима изпита,теб какво те грее?
Ти си научаваш за 2 седмици и си спестяваш парите.
1000 лв са много пари и мога да ти кажа,че той е по-прецаканият от теб за да се лиши от тях.

Свищов не е най-елитния университет,защото "елитността" на университета зависи и от възможностите за бъдеща реализация,а не само от нивото на преподаване,което също не е по-високо от това на УНСС.
Бъдещата ти реализация зависи и от работодателите ти - а както казах, те предпочитат УНСС пред всички други. :)

Briseis
07-16-2009, 16:58
общо-взето ако искаш да учиш икономика твоето място е УНСС. толкова ли е трудно да го разберете?

Canis_Dirus
07-16-2009, 16:59
Не е безплатен, а неплатен стаж... :)

Канис,

банките обикновено се разделят на фронт и бек офис, където фронт офиса са служителите, които работят с клиенти и обработват тривиалните операции - те наистина не трябва да са с висше образование, но в България имаме прекалено много висшисти на глава от населението и затова не бих се учудил, ако и портиера е някой с магистратура. Бек офиса си е задължително от финансисти и това са хората, които не работят с клиенти, а оперират с финансовите активи на банката и т.н., няма да обяснявам сега.


То това е ясно, но става въпрос, че в малките клонове втория тотално липсва, а с цел спестяване банките имат по няколко големи "централи", които извършват това. То зависи и от банката де. Според това, с какво финансиране се занимава. Deutsche bank финансира огромни проекти и за целта като имаш нужда от финансиране на огромен проект отиваш във Франкфурт в небостъргача и по проекта ти работят до няколкостотин човека.
Работата е там, че често и на гише работят хора с висше, което си е подигравка, но е и логично при голямото количество висшисти, което има в България.
Това са ми кратките наблюдения де.
Тук няма "хора, които работят на гише". Тези хора могат да те посъветват за сметка, влог, пенсионно осигуряване, кредит и тн.

Аз очаквам в БГ да намалеят тази посотове на гише, когато плащането по банков път стане по-бързо и банките въведат свестен онлайн банкинг (аз в банката не стъпвам с месеци, всичко си го правя от вкъщи). А не да трябва да платя 4 лева такса за 30 лева превод, за да си изкарам лична карта примерно. Това е баси кожодерството и един вид монополизъм (няма къде другаде да си платиш). Обаче докато труда е толкова евтин - няма да стане!

miloto_girl_4e
07-16-2009, 17:18
Аз завърших НТБГ и сега кандидатствам в УНСС, като се надявам да влезна направление "Икономика" :) Оттам живи и здрави след 2 години Маркетинг и така, за сега са ми такива плановете, лошото е, че доста икономисти излизат напоследък, дано после си намерим хубава работа :)
Но икономисти, счетоводители и финансисти винаги се търсят, така че :) :) :)

Sham
07-16-2009, 17:35
СУ, Н-З

Любопитно ми стана - какъв е водещият (Ви) мотив при избор на специалност?

ПП: Какво е това заглавие? о.О

YakUZa777
07-16-2009, 18:16
СУ, Н-З

Любопитно ми стана - какъв е водещият (Ви) мотив при избор на специалност?

ПП: Какво е това заглавие? о.О
Вече се отклониха от основаната тема и заглавието наистина не отговаря вече :D
На по - горния пост, нали се сещаш, че за да влезеш в УНСС трябва първо да те приемат, а не всички успяваме ...

kypo
07-16-2009, 22:11
аз па догодина завършвам УНССъто икономика на търговията и мисля да си направя магистратура в някоя нормална държава, щото тука ако зема едни финанси ще мия кенефи образно казано. в българия финансисти и икономисти растат по дърветата все едно и дипломата не струва нищо вече

ей да се изкажем за УНСС (толкова отдавна търся къде да излея всичко дето съм видял за 3 години вече)
тва е пълна пародия на университет, просто трябва да си рядко тъп за да не минеш някой изпит. аз за 3 години само 2 пъти съм късан на изпит (дори оня дебелак саздов си го минах от раз). та тая година имам една ликвидация ама вината не е моя, а на бившата ми приятелка, щото преди изпита ми сервира че късаме и бях много разтроен и хич не седнах да уча :lol:
та за купуването на изпитите, верно има посредници ама трябва д аси много тъп за да си плащаш, щото за изпит в унсс се учи по 3-4 дена преди изпита (на мен ми стига идиално да прочета записките на някоя колежка и да прелистя 1000 страници учебник по диагонал 8-) ) успеха си ми е между 4 и 4,50 без зор. а през останалото време - нито лекции, нито упражнения ме интересуват, само си бачкам, вадя някой лев и возя засукани колежки по кафета с колата... е тва е живота!
така че, който иска да учи - да бега към софийския с математика. който иска да си клати краката и да е*е хубави колежки да заповяда в бастиона на знанието УНСС !

kypo
07-16-2009, 22:30
в какъв смисъл
в географски съм от софия 8-)

kypo
07-16-2009, 22:45
може и да са пропиляни, но това е защото излизаш от там много подготвен, но само на теория. на практика всичко е различно, казвам го от опит, защото в момента за късмет работя нещо свързано много тясно със специалността и имам поглед върху нещата случващи се в една фирма, колектив и тн. нищо общо с учебниците, преведени нескопосано от западни издания, адаптирани за български модел на пазарна икономика. мога да дам пример за учебник по "мениджмънт" - какви ли не структури, пирамиди за мотивация, тактики, стратегии имаше и всякакви глупости, като в българския вариант за стимул на служителите се прилага само "аре по-бързо бе, иначе ше те изволним бе алоууу!" :lol:
така е защото преподавателите са гола вода дори и в този най-престижен и високо акредитиран университет, българския харвард както му викат б. борисов (ректора, не бат бойко) и сие "светила". само пример - един ни преподаваше транспорт и застраховане и ни обясняваше за ГО и каско нещо, но на въпроса "имате ли кола" каза "не"... кво да говоря повече? всички са на теория много печени, ама нямат никаква представа какво е на практика. все пак половината са завършили ломоносов в москва
иначе поне научих 2 западни езика, а знам и руски - голата диплома няма да е пречка, щото тя е нещо като свидетелство за съдимост, никой не го гледа ама трябва за работа 8-)

kypo
07-16-2009, 23:04
не знам какво ми е на българския, който всъщност не ми е роден език в интерес на истината, така че може и да търпя критика с право 8-)
иначе за библиотеката, посещавал съм я 4 пъти за заверка на книжката че не дължа нищо откакто го въведоха това глупаво нещо и още един-два пъти за да видя има ли нещо, което да ми свърши работа за писане на безбройните курсови задачи, които никой не чете. пък и не знам как разбра, че отбивам номера, до сега съм минал всички гадове, стоян александровци и подобни без много зор. ако ставаше с отбиване на номера, нямаше да им се носи славата на много зли. няма какво да убеждавам никого в мнението си, но то е доста негативно за университета като цяло. учат се неща неприложими в реалния живот на бизнеса - аксес по информатика, където никой не си прави заявките с такава програма (понеже сега правя заявки, софтуера е прост и е написан по поръчка, нищо общо с аксес). учат се глупости, глупости и пак глупости, а и учебниците са наблъскани с пълнеж за да станат по 500 страници за да ти вземат по 15-20 лева, иначе ако са синтезирани до 20-30 страници, колкото е релано нужната информация ще струват 5 лева максимум! който е тая специалност мога да му дам един учебник "прогнозиране и планиране" който от 800 страници приблизително съм го свел до 25 листа ръкописни и изкарах 5, просто го прочетох от кора до кора и всичко е пълен пълнеж :lol: тва е моето мнение

Boot
07-17-2009, 18:28
И аз да се набутам между шамарите по темата с банките, но имам приятелка, която учи Европеистика в СУ, лятото след първи курс започна в една банка по проект (без връзки) и си остана там и пак е на някакъв много висок пост и взима доволно пари. Няма да коментирам, че заради работата си, прекъсна следването, иначе сега щеше да се дипломира :)

XceSS
07-17-2009, 19:25
Индустриален мениджмънт-ТУ Варна
Индустриален мениджмънт-Бургаския (Асен Златаров)
Компютърни системи и технологии-ТУ Габрово

За Бургас най-вероятно да ме вземат, иначе най-много във Варна искам, ама бала ми е бая нисък за там

afterforever
07-17-2009, 20:56
СУ някви филологии... имам нелош резултат от изпита и чакам класирания, за които тряа ми стискате палци (нагъл, а?) :lol:

TheSadGirl
07-17-2009, 21:09
УНСС - Финанси и ИУ- Варна пак Финанси първо желание или Бизнес икономика .. това искам

На редовния в УНСС -5.72 .. редовния вув ВИНС-а беше днес и ще чакам резултати ... /изпитите ми са по математика/ :)

Nam3less3
07-17-2009, 23:36
Кандидатствах в различни университети за да уча информатика и подобни неща.

YakUZa777
07-18-2009, 09:39
УНСС - Финанси и ИУ- Варна пак Финанси първо желание или Бизнес икономика .. това искам

На редовния в УНСС -5.72 .. редовния вув ВИНС-а беше днес и ще чакам резултати ... /изпитите ми са по математика/ :)
И аз ходих там :)

krem4et0
07-18-2009, 10:00
Стопанската академия миналата година е призната за най-добрият извънстоличен ВУЗ, според изследване на комисията за проучване на общественото мнение и според работодателите. СУ и УНСС държат първите 2 места...

Исках да карам 2-ра магистратура психология и в никой ВУЗ не намерих действаща дистанционна форма с такова направление. Трябва да се забутам още 5 години да го уча и да си кандидатствам по реда, заедно със среднистите. Т.е. на мен ще ми се брои 3-то висше (магистратурата ми сега е 2-ро висше, защото съм сменила научното направление). Така щеше да ми се върже с педагогиката...ама няма. Много ме е яд!!!

Loshotia
07-18-2009, 10:50
krem4e, в нбу провери ли?

krem4et0
07-18-2009, 11:10
Не помня. Гледах преди месеци, когато беше мартенския прием. Сега сайтът им не работи. подозирам, че там е скъпо, а и НЕ искам да уча редовно или задочно. НЕ искам да уча в София.

Таксите там са убийствени.

Идеята ми е да изчакам мъжа да завърши и след някоя година да запишем и двамата психология някъде...Много ми се учи това, но едва ли ще стане. не искам тапия. Искам да уча за тези неща. Ако продължавам с преподавателската си работа, това ще ми е адски полезно. не, че не станах психолог по необходимост. То просто няма начин да е иначе, след като работиш с хора, особено деца.

afterforever
07-18-2009, 11:19
Е, ако искаш да учиш с чалгарки и манекенки - бягай в НБУ.... :lol:

Loshotia
07-18-2009, 11:41
Не помня. Гледах преди месеци, когато беше мартенския прием. Сега сайтът им не работи. подозирам, че там е скъпо, а и НЕ искам да уча редовно или задочно. НЕ искам да уча в София.

Таксите там са убийствени.

Идеята ми е да изчакам мъжа да завърши и след някоя година да запишем и двамата психология някъде...Много ми се учи това, но едва ли ще стане. не искам тапия. Искам да уча за тези неща. Ако продължавам с преподавателската си работа, това ще ми е адски полезно. не, че не станах психолог по необходимост. То просто няма начин да е иначе, след като работиш с хора, особено деца.

Там е скъпо, да, но доколкото знам магистратурите навсякъде са скъпи. Братовчедка ми сега магистратура в Свищов записа и 600лв и искат. А в НБУ мисля, че имаше дистанционно, но не съм сигурна наистина.

krem4et0
07-18-2009, 12:16
Даже е над 600 лв, защото има задължителен курс по бизнес комуникации на чужд език(при 7 семестъра икономически английски, нищо ново не научих, ама няма как). С 2 приравнителни без да броя банковите такси, съм дала 2145 лв...за 3 семестъра.

YakUZa777
07-18-2009, 12:28
Имам 5.75 на изпита във ВИНС-а 8-)

TheSadGirl
07-18-2009, 12:39
Имам 5.75 на изпита във ВИНС-а 8-)


чек и тука да се набутам :lol: ... аз имам 5.50 :grin:

_princess_
07-21-2009, 23:17
Кандидатсвах само и единствено в ИУ Варна, защото само там искам. Първо желание ми е МИО, после писах финанси.

ScionOfStorm
07-22-2009, 05:51
В УНСС на предварителни изкарах 5.52 и 5.30, но редовни не ходих, защото главната ми цел е СУ /имайки предвид, че с Икономика и прочие свързани специалности няма да се занимавам/.

Там съм за МО, ПА, Право /ъх../ и още 8-9 специалности. Реално желани са тези 3 + още 3-4.

На предварителните си осигурих места за повечето с 4.50 и 4.75, сега чакам редовните - най-вече резултати от английски и немски, че са ми важни за МО-то..

WILD__BOY
07-22-2009, 06:46
.......
Затова на кадидатстващите бих препоръчала да помислят освен за избора на специалността и за университета.


и да вървя да уча компютърни науки и софтуерно инженерство в УНСС? нема как да стане :D не знам кви са им студентите, но изпита за прием по математика го правя за 80-90 минути. явно държат на подбора. УНСС не е това, което е било едно време. по-добре да завършиш стопанския на СУ.

Canis_Dirus
07-22-2009, 07:53
А аз смятам, че всеки трябва да учи нещо, което отговаря на университета...

Компютърни не знам си какво в УНСС, Маркетинг и администрация в ТУ, икономически дисциплини в СУ - хайде, моля ви се...

МА кога ще пуснат специалност Право или PR

Бъдещето е на интердисциплинарните специалности. Освен тесни специалисти се търсят и междинни звена- Просто комуникацията днес е много много важна. Ако един мениджър е технически грамотен, то може да намери по-добро поле за изява в индустрията.
Въпросът е, кое с кое пасва.

WILD__BOY
07-22-2009, 07:59
Бъдещето е на интердисциплинарните специалности. Освен тесни специалисти се търсят и междинни звена- Просто комуникацията днес е много много важна. Ако един мениджър е технически грамотен, то може да намери по-добро поле за изява в индустрията.
Въпросът е, кое с кое пасва.

да, така е. за това и искам да уча софтуерно инж...

WILD__BOY
07-22-2009, 08:08
Еми специално тези не си пасват добре...

Да, хубаво е програмистите, които разработват счетоводен софтуер да имат идея за какво иде реч, както и маркетингови директори с инженерни познания, но... случая не е точно такъв...

бих казал, че е по-хубаво програмистите да имат подготовка за ръководене на проекти и екипи, да имат и маркетингови познания, за да знаят как да работят с пазара при създаването на проект

graceless
07-22-2009, 12:26
Може...
Ако беше толкова умен,за колкото се мислиш,сега нямаше да живееш в България 8) И щеше да люпиш семки не в София,а в Ню Йорк или Виена

WILD__BOY
07-22-2009, 12:58
Може...
Ако беше толкова умен,за колкото се мислиш,сега нямаше да живееш в България 8) И щеше да люпиш семки не в София,а в Ню Йорк или Виена

всички умни ли бягат от тук?

mynichka
07-22-2009, 13:44
Кандидатствах само във ВТУ.. имам 6.00 на изпита по икономика..1 специалност- Финанси :)

afterforever
07-22-2009, 14:18
Може...
Ако беше толкова умен,за колкото се мислиш,сега нямаше да живееш в България 8) И щеше да люпиш семки не в София,а в Ню Йорк или Виена

всички умни ли бягат от тук?

Да, и затова сме на това дередже :D

EarthShaker
07-22-2009, 14:23
Може...
Ако беше толкова умен,за колкото се мислиш,сега нямаше да живееш в България 8) И щеше да люпиш семки не в София,а в Ню Йорк или Виена

подписа ми виждаш ли го?

hardball
07-22-2009, 15:16
Може...
Ако беше толкова умен,за колкото се мислиш,сега нямаше да живееш в България 8) И щеше да люпиш семки не в София,а в Ню Йорк или Виена
Нагледала съм се на мамини и татини от малките градчета в България, дето отиват да учат в най- забутаните университети из Европа, качват уникално самочувствие и т.н. за да се каже на село после "Нашиту дитенци учи в чужбинътъ".
В Ню Йорк за кой добър университет се сещаш и според кого е добър, обясни ми само.
Един приятел завърши ПУ и сега живее и работи в Ню Йорк като диджей, не се сещам за никой дето да следва там.

JackASS82
07-22-2009, 16:00
Може...
Ако беше толкова умен,за колкото се мислиш,сега нямаше да живееш в България 8) И щеше да люпиш семки не в София,а в Ню Йорк или Виена
Това в коя държава си люпиш семките не мерило за количеството мозък което притежаваш. Има и други фактори като финансовата възможност да заминеш и личния избор дали искаш да заминеш.

Завършил съм ТУ-София (което може би обяснява психическите ми отклонения) две различни специалности Компютърни системи и технологии (КСТ) и Електро Енергетика и Електрообзавеждане (ЕЕ и ЕО) Работя трето нещо, което е нещо средно между Компютърните системи и финна електроника. Заплатата бива, като за българските ни стандарти и екипа е готин.

Мой съвет е да си изберете нещо, което харесвате. Количеството идиоти и свестни преподаватели е горе-долу равномерно разпределено между университетите. За да можете да си намерите работа по специалността не е достатъчно само да си взимате изпитите. Трябва си допълнително самообучение в областта, която сте си избрали. И по-добре да започнете работа по-рано. Ако си на 20 ти е простено да си неопитен. На 30 ако нямаш вече професионален опит - не те искат.

Това с купуването на изпити и учебниците които явно са писани за брой страници ми е добре познато. Има го навсякъде. Универсалната практика е - приемете с непукизъм идиотите които ще си избиват комплексите върху вас и гледайте да измъкнете максимално знания и полезна информация от свестните, които има на какво да ви научат.

SoNN4itY
07-22-2009, 20:16
Нищо не казвате за МИО (а на мен това ми е мечтата, откакто влязох в гимназията) как оценявате специалността ? Сега нещо обаче се разколебавам и се чудя дали не съм направила грешен избор като писах първо МИО, а после финанси в ИУ-Варна. Още не е излязло класирането и ще видим какво ще се учи. Иначе днес видях, че съм приета финанси в Свищов.

kypo
07-24-2009, 14:06
е, бях ли прав за УНСС 2 страници назад? Петканчо го закопчаха, трябва всички да ги приберат че ми писна от тия прошляци. ама поне преподаваше добре като асистентче, разбираше ги нещата и ми беше интересно на упражненията му когато ходих чат-пат
ама голем го раздаваше в университета, голем ще му го подават в централния 8-)

kypo
07-24-2009, 14:51
новини не четеш и не гледаш ли 8-)

YakUZa777
07-24-2009, 15:44
Мен ме приеха във ВИНС-а счетоводство и контрол 8-)

YakUZa777
07-24-2009, 16:00
Мен ме приеха във ВИНС-а счетоводство и контрол 8-)

ууу гадну ... счетоводството е най-умрелия предмет за учене... не съм доволна от счетоводството :(
В какъв смисал умрял ?!

plmn
07-24-2009, 16:39
е, бях ли прав за УНСС 2 страници назад? Петканчо го закопчаха, трябва всички да ги приберат че ми писна от тия прошляци. ама поне преподаваше добре като асистентче, разбираше ги нещата и ми беше интересно на упражненията му когато ходих чат-пат
ама голем го раздаваше в университета, голем ще му го подават в централния 8-)

Още като него има...

Destructive
07-24-2009, 17:55
Аз ще съм втори курс във ВИНС-а, Счетоводство и контрол. Не е зле , макар че 1-та година нищо свързано със счетоводство не се учи.

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
07-25-2009, 05:23
I класиране: Кандидат-студентът е класиран.
Бал - 23.52, Специалност - 14-Финанси, Редовно обучение


:grin: 8-)

YakUZa777
07-25-2009, 08:15
Снощи го отпразнувах, още леко ме държи, сега си търсим квартири нещо...

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
07-25-2009, 08:20
Снощи го отпразнувах, още леко ме държи, сега си търсим квартири нещо...

и аз търсим :Д ае търсим заедно >.< :Д

YakUZa777
07-25-2009, 08:27
Искам да видя първо с някой познат, не съм от хората, който се траят лесно. В нас не си оправям дори леглото, през живота си не съм пускал или прал нищо освен. Чинии не съм мил от 4 клас, а и не се налага имаме съдомиялна. 8-) Бая съм си разхвърлял и дрехите като гледам, като цяло не съм много подреден. :D

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
07-25-2009, 08:29
Искам да видя първо с някой познат, не съм от хората, който се траят лесно. В нас не си оправям дори леглото, през живота си не съм пускал или прал нищо освен. Чинии не съм мил от 4 клас, а и не се налага имаме съдомиялна. 8-) Бая съм си разхвърлял и дрехите като гледам, като цяло не съм много подреден. :D

О.о ху кеърс ? :Д успех иначе

Pliok0019
07-25-2009, 08:39
Мен ме приеха във ВИНС-а счетоводство и контрол 8-)

ууу гадну ... счетоводството е най-умрелия предмет за учене... не съм доволна от счетоводството :(
В какъв смисал умрял ?!

ми учих счетоводство 4 год. предмета е един от на-трудните и не е никак лесен, нито за учене, нито за разбиране... аз неможах да го разбера (то не че някой от класа ми го разбра де) и го намразих даже... объркващо е с тези сметки, а да не говорим за Банковото счетоводство... Просто ще ти гръмне главата от това... :(
Аз също имам проблем със счетоводството. Уча го вече 2 години, но няма особен прогрес. Попринцип всички точни науки не ми се отдават особено добре и решението за счетоводството ми е зубрене и преписване. Знам, че звучи ужасно, но не мога по друг начин. А опитах. Едиственото ми спасение в НФСГ е икономиката, която я уча с удоволствие. Иначе нямаше да има никакъв смисъл...

YakUZa777
07-25-2009, 08:45
Аз като цяло, нямам голямо желание за учене, но след като съм се хванал, ще го завърша някак 8-)

TheSadGirl
07-25-2009, 09:04
I- во класиране във ВИНС-а - Бизнес икономика ( 2ро желание) , но ще изчакам и 2-ро класиране за Финанси :grin:

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
07-25-2009, 09:12
Да си направим тема за ВИНСА :grin:

YakUZa777
07-28-2009, 10:26
Искам да питам, който учи във ВИНС-а може ли да ми каже как са общежитията там, в последните 6 месеца наще са имали високи доходи, а мисля, че по това определят, има ли някакъв шанс да си намеря там ?

XceSS
07-28-2009, 10:33
На 2-ро класиране (11.08), би трябвало да ме вземат в Бургас :grin:

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
07-28-2009, 10:45
Искам да питам, който учи във ВИНС-а може ли да ми каже как са общежитията там, в последните 6 месеца наще са имали високи доходи, а мисля, че по това определят, има ли някакъв шанс да си намеря там ?

Сестра ми учи там ... наще са разведени и затова дохода се намали ... укрихме доход и пак тя не успя да си вземе общежитие ... във Варна сякаш е почти невъзможно ... въпреки това ще подам молба ... дано ме огрее

YakUZa777
07-28-2009, 10:52
Искам да питам, който учи във ВИНС-а може ли да ми каже как са общежитията там, в последните 6 месеца наще са имали високи доходи, а мисля, че по това определят, има ли някакъв шанс да си намеря там ?

Сестра ми учи там ... наще са разведени и затова дохода се намали ... укрихме доход и пак тя не успя да си вземе общежитие ... във Варна сякаш е почти невъзможно ... въпреки това ще подам молба ... дано ме огрее
:( В МЕИ-то когато бяхме, една ни обесни, че имат повече свободни места, отколкото студенти има ли, мислех, че може и тука да е станало нещо такова ...

afterforever
07-28-2009, 14:20
Искам да видя първо с някой познат, не съм от хората, който се траят лесно. В нас не си оправям дори леглото, през живота си не съм пускал или прал нищо освен. Чинии не съм мил от 4 клас, а и не се налага имаме съдомиялна. 8-) Бая съм си разхвърлял и дрехите като гледам, като цяло не съм много подреден. :D

Забрави телефон за контакт да оставиш :-D

Cryptica
07-28-2009, 15:00
В ПУ "П. Хилендарски", обаче още чакам класирането да видя дали ще ме вземат. Иначе и за Софийския карах изпит, но май ще се откажа да ходя там.

MiamiInk
07-28-2009, 16:32
Уча в СУ - психология и съм доволен. А за студентските години- определно това са най- яките години от живота на човека, много по- различно е да си ученик и да си студент. Чувстам се много по-свободен сега и ми е мноооого добре :)

Destructive
07-28-2009, 17:20
За общежитията за ВИНС ти гледат дохода, ако не е нисък нямаш шанс. Даже сега им правят ремонт за новите студентчета :D

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
08-05-2009, 04:10
За общежитията за ВИНС ти гледат дохода, ако не е нисък нямаш шанс. Даже сега им правят ремонт за новите студентчета :D

и той трябва да е много много нисък :Д буквално с 300 лева да живее 4ри членно семейство ;/ в последствие синчето има 2 лап топа и айфон :Д

WILD__BOY
08-05-2009, 06:26
няма ли да има колеги в СУ ФМИ?

Obi4amMaikaTi
08-05-2009, 18:55
еми аз кандидатстфах ф НБУ и ф UZU-ту ... обаче ме приеха туризъм ф uzu и се записах там :) и съм дофолна от тофа :)

mila_pila
08-05-2009, 19:56
няма ли да има колеги в СУ ФМИ?
Една приятелка днес се записа софтуерно инженерство там.
Иначе аз ще уча социология пак в СУ.

plmn
08-05-2009, 20:01
Иначе аз ще уча социология пак в СУ.

какво представлява тази специалност? кажи нещо повече. какво можеш да работиш после?

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
08-06-2009, 08:01
Утре се записвам и плащам 1ви семестър ... ;/

freziq
08-06-2009, 22:28
аз днес се записах в мгу МиГ :grin:
чудих се дали виас или мгу, но се спрях на мгу :)
ииии ще живея на общежития... супер якото е... не е мизерия като във виас :-D
честито на всички ;)

ScionOfStorm
08-06-2009, 22:54
бах, вдигнали са семестрите, 231 кинта вече. са с баща ми се разправяме дали да ми дава той парите, щото аз с мои си го платих - малко сме на оранжево-червено.

с 40-50 кинта са ги вдигнали май...

cherinka
08-07-2009, 08:07
като ми дойде времето за кандидатстване отивам в ПУ
дай Боже редовно да ме вземат, че не съм навитак за задочно...

shadow4e
08-07-2009, 11:27
Моята такса, пък са я намалили с 1 лев. :D

Loshotia
08-07-2009, 14:25
Социология в СУ ме приеха 8)

Eitelkeit
08-07-2009, 15:22
Приеха ме Психология в СУ

mila_pila
08-07-2009, 15:40
Иначе аз ще уча социология пак в СУ.

какво представлява тази специалност? кажи нещо повече. какво можеш да работиш после?

Ето линк към сайта на СУ, където я рекламират социологията http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/fakulteti/filosofski_fakultet/specialnosti/bakalav_rski_programi/filosofski_fakultet/sociologiya/kvalifikacionna_harakteristika
Можеш да работиш почти всичко.. и почти нищо.

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
08-07-2009, 18:32
Днес се записах ! Платих 1вия семестър и съм ученик ляляля

shadow4e
08-07-2009, 18:35
Социология в СУ ме приеха 8)
Записа ли се или ще чакаш второ? :)

eikichi
08-07-2009, 21:28
Лично аз не намирам никакъв смисъл да се остава в България. Не съм учил анлглийски език толкова време за да работя в пропаднала фирма или евентуално да вляза в полу-легалните сделки.

Аз ще вземам TOEFL януари и пращам документите чрез UCAS за Великобритания. Каквото стане. Ако се проваля - отивам във Варна, където имам най-много връзки..

mila_pila
08-07-2009, 22:01
Лично аз не намирам никакъв смисъл да се остава в България. Не съм учил анлглийски език толкова време за да работя в пропаднала фирма или евентуално да вляза в полу-легалните сделки.

Аз ще вземам TOEFL януари и пращам документите чрез UCAS за Великобритания. Каквото стане. Ако се проваля - отивам във Варна, където имам най-много връзки..

Е, не всички имаме парички да отидем в UK. Аз дори вчера си оттеглих официално апликейшъна от юкас ;ш Можеше да замина, обаче спестяванията на мама щяха да стигнат за няколко месеца и по-лесният вариант - СУ надделя. Надявам се за магистратурата да съм изкарала кинти, но дори да съм успяла, по-скоро ще е Германия или най-много Шотландия, пак money matters ..

malone
08-07-2009, 22:45
Кандидатсвах на няколко места,но ме приеха в НБУ с Музика или по специално Тонрежисура.В сряда ходих да се запиша и така.Ще видим дали си струва,че ще уча там.

g1rl4eto_
08-08-2009, 14:42
Записах се вече в Свищов -Бизнес Информатика :)

Lorane
08-11-2009, 19:27
Приеха ме във ВТУ със специалност начална педагогика.

amazonkata90
08-12-2009, 12:18
Приеха ме право в СУ :)

SoNN4itY
08-13-2009, 15:30
Аз съм МИО във Варна Винса !!! :grin: 8)

Cameo
08-14-2009, 11:06
Кандидатствах за Франция и Швейцaрия. Приеха ме и избрах Швейцaрия. На есен съм там. Специалност Информатика.
:grin:

Flamy
08-14-2009, 22:12
записах се в Медицинския Университет в Пловдив със специалност медицина :)

XceSS
08-14-2009, 22:31
Приет в Бургас-Асен Златаров, Екология и опазване на околната среда, за сега.Не ми достигат 0.23 от бала за Индустриален мениджмънт, затова останах и за 3-то класиране.В понеделник би трябвало да излезе :)

miss_kiss181
08-18-2009, 10:38
Аз кандидатствах в АМТИИ-гр. Пловдив с Бългаска народна хореография и ме приеха. :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt041 :smt041 :smt041

freziq
08-18-2009, 12:53
Аз кандидатствах в АМТИИ-гр. Пловдив с Бългаска народна хореография и ме приеха. :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt041 :smt041 :smt041

ти нямаше ли в бургас да учиш :-o

miss_kiss181
08-19-2009, 15:19
Не в Бургас учи приятеля ми

DollLyyY
08-22-2009, 23:57
Уча във ВИНС :)

Fritz
09-01-2009, 21:01
никой ли няма в русе

n1ght_shadow
09-10-2009, 16:25
Аз съм си в БСУ с маркетинг вече :D :D

hottie
09-10-2009, 21:40
Иначе аз ще уча социология пак в СУ.

какво представлява тази специалност? кажи нещо повече. какво можеш да работиш после?

Позволявам си да отговоря, тъй като се занимавам със социология. Социологията изследва институциите, социалния ред, социалните системи...блаблабла....Като цяло хората познават социологията като "наука за обществото", което всъщност означава, че социологията изучава развитието и функционирането на обществото. Защо е нужно това? За да се създават/подновяват нови закони, институции, правила, механизми и пр.
Например - ако търсиш начин да подобриш образователната система е важно първо да се допиташ до ученици и родители от какво всъщност имат нужда. Това се прави с помощта на анкетно проучване с представителна извадка, направена на базата на брой население и брой жени и мъже.

Можеш да работиш в социологически и маркетингови агенции, в неправителствени организации, международни организации, в научната сфера и пр.

:)

elenkaaa
11-10-2009, 19:35
Не сте ли се замисляли че образованието по принцип в чужбина и специално Англия е по-добро?????

marielitka
11-11-2009, 10:28
Успешно завършила в БСУ (Бургас) .. право... Лесно влизане - трудно излизане. Мъкии,мъкии :-D АМа който има желанието.. няма да му е трудно.

plmn
11-11-2009, 18:41
Не сте ли се замисляли че образованието по принцип в чужбина и специално Англия е по-добро?????

никога не сме се замисляли




Иначе аз ще уча социология пак в СУ.

какво представлява тази специалност? кажи нещо повече. какво можеш да работиш после?

Позволявам си да отговоря, тъй като се занимавам със социология. Социологията изследва институциите, социалния ред, социалните системи...блаблабла....Като цяло хората познават социологията като "наука за обществото", което всъщност означава, че социологията изучава развитието и функционирането на обществото. Защо е нужно това? За да се създават/подновяват нови закони, институции, правила, механизми и пр.
Например - ако търсиш начин да подобриш образователната система е важно първо да се допиташ до ученици и родители от какво всъщност имат нужда. Това се прави с помощта на анкетно проучване с представителна извадка, направена на базата на брой население и брой жени и мъже.

Можеш да работиш в социологически и маркетингови агенции, в неправителствени организации, международни организации, в научната сфера и пр.

:)

мерси 8-)

Uptown_soldier
11-12-2009, 05:47
Аз кандидатсвах само в УНСС и сега уча там :grin:

Blab
11-12-2009, 06:58
У дома часовник трака^.^
Ник'ви чужбини, ник'ви шитни!
буркан мечти със сито за капак:Д

plmn
11-13-2009, 16:09
У дома часовник трака^.^
Ник'ви чужбини, ник'ви шитни!
буркан мечти със сито за капак:Д

??? :lol:

LofYou
01-14-2010, 17:25
И аз уча в УНСС, и чесно казано незнам дали ще имам реализация след завършването ... Добре,че имам още доста време :?

FreakPk
01-14-2010, 21:02
СА- Свищов ... За са екстра пък ще видиме кво ще излезне от мене :D

mgxpower
01-29-2010, 00:35
НСА, Винс, ВСУ, ВТУ и това е

х
01-29-2010, 09:04
do v4era bqh vtori kurs vyv vinsa-marketing! MNOOOOGO SYM RAZO4AROVANA! Ot dnes sym porednata bezrabotna! Mrazq go toq vins i na nikoi ne go pojelavam! :booooomb:

Mooo6no
01-29-2010, 09:28
Само не ми е ясно защо всички искат да учат икономика и финанси. Други специалности в България няма ли? Пари ли не се вадят от тях? И защо всички си мислят, че като зависят икономическата специалност и мангизите ще хвръкнат при тях... 8-)

dominating
01-29-2010, 13:10
Е то в БГ най-много икономисти и прависти се навъдиха - не може да има работа за всички я :razz:

Diam0nD
01-30-2010, 20:42
ТУ София ... само на мазохисти го пожелавам 8)

sexita
02-05-2010, 15:17
Аз в медицинския и софийския. Приеха ме в медицинския и се записах веднага там :grin:

joy91
02-11-2010, 22:01
nqkoi ima li nqkakva ideq kakvo trqbvo da ucha ako profesiqta kym koqto sm se nasochila e organizator ili animator ?

Diam0nD
02-11-2010, 22:25
Пробвай в свободните университети ... там имат бати специалностите !! Но това аниматор да го учиш като висше ... ддз 8-)

tonie__
02-11-2010, 22:42
Успешно завършила в БСУ (Бургас) .. право... Лесно влизане - трудно излизане. Мъкии,мъкии :-D АМа който има желанието.. няма да му е трудно.


ехх и аз много искам прави,но в София,надявам се да ми се усмихне късмета 8-)

cappy123
07-30-2010, 23:30
Антропология в НБУ ! :)

desssy
08-08-2010, 23:55
Mooo6no, права си явно тук всички искат да учат за икономисти и нищо друго. Все едно няма други специалности в България. Аз уча Биотехнологии в ХТМУ и съм много доволна. Фасадите на сградите на университета наистина са трагични, но всичко друго е 6+, че и по-добре. Групите ни са малки по 12-14 човека. Има възможност да се обърне внимание на всеки един на упражненията. Наистина ни преподават и искат да разбираме и да знаем. Общежитие има за всички. Базата постоянно се обновява. Преподавателите са добри специалисти. Но няма много кандидати, защото повечето предпочитат лесни специалности като икономика и т.н.
Според мен специалността ми има реалиция. С една магистратура Нанотехнологии и наноматериали ще стане перфектно. :)

tennis
08-10-2010, 21:09
Дентална медицина в МУ София :)

ImmortalForever
08-18-2010, 06:25
АМи айде аз малко да се различа от икономическите специалности..Първи курс ще съм в СУ на есен , специалност Българска филология. И да не сте посмели да ми кажете , че ще ставам даскалка.. Проектоплана ми е 4 години БФ, от втори курс, работа в някоя книжарница, след 4 курс магистратура Електронни медии и печат, после или си отварям издателство и пращам Ciela на боклука, или се внедрявам в някое от тях.Издавам книжки, главен редактор съм , после аз си издавам моята (в подходящото време) и парите валят..Пропуснах да кажа, че след 3 курс ще мъча по някоя програма да отида в чужбина, за година , две да поуча тамм.. АКо остана- харно ще да е.. и там издателство ще отворя :):):):) Маа.. големиии планове имам :) :D

steleto
08-22-2010, 19:13
Няма ли някой, който да е във "ВСУ Любен Каравелов", да даде малко информация как е там, че ще съм първокурсничка тая година :)

Josefinne
08-23-2010, 18:34
Аз съм право в ЮФ на СУ. Не е лесно, дълго , мъчно... Надявам се да го избутам до края. За сега имам работа, която има нещо общо със специалността ми, определено са ми обещали и развитие и работа. Мисля, че като юрист бих се реализирала, но по-скоро няма да се насоча към адвокатура.

GD
08-28-2010, 21:08
Аз съм сега първи курс във СУ Варна ще видим как е :)

sladi4ka_qni4ka
08-29-2010, 10:19
1 курс във Винса .. Варна.. Финанси :D

bEbsI
08-29-2010, 18:23
1-ви курс помощник фармацевт МУ София.

P
08-30-2010, 09:01
УАСГ София - строителство на сгради и съоражения.
Доста се гордея ,а и доста зор си дадох. :)

RaI4etO
09-02-2010, 08:38
Първи курс във ВТУ! :grin: :grin: :grin:

b0b0bg
09-03-2010, 21:45
do v4era bqh vtori kurs vyv vinsa-marketing! MNOOOOGO SYM RAZO4AROVANA! Ot dnes sym porednata bezrabotna! Mrazq go toq vins i na nikoi ne go pojelavam! :booooomb:

Къде си тръгнала с Маркетинг ? В днешно време повечето избират специалности като Маркетинг и Мениджмънт (някви измислени са тея), само защото нищо не се учи и след това реват,че нямало реализация. Да сте мислили !

honeybabe
09-06-2010, 14:08
Първи курс във Великотърновския Университет с профил Педагогика на обучението по история и английски език :)

honeybabe
09-06-2010, 14:15
Пробвай в свободните университети ... там имат бати специалностите !! Но това аниматор да го учиш като висше ... ддз 8-)

в теа свободните извинявай,ама кой ти ги признава ...вс е частно...
работодателя ти,като те наема гледа да имаш мозък в главата,а не пари в джоба...

DeViLMaN
09-06-2010, 19:53
Айде всички от техническия(софия) (или поне тия за първи курс) другата седмица почват мъченията :D и "Нека силата бъде с ВАС !" край на изявлението ! :lol:

JackHerer
09-21-2010, 17:42
Stenden University , Leeuwarden ( Netherlands ) и се радвам ,че ме приеха и че уча в момента :)

neronthewolf
09-21-2010, 18:31
ВУЗФ :)

marais
10-17-2010, 16:40
Stenden University , Leeuwarden ( Netherlands ) и се радвам ,че ме приеха и че уча в момента :)
Знаеш ли холандски?

bishkotka
11-01-2010, 17:52
на мене ми е малко раничко още.в момента уча оперативно счетоводство в тъговска гимназия,обаче искам вече да се насоча към определен университет
съжалявам, че се отклонаявам от темата, но не намерих по подходящо място за да попитам..
прочетох всички коментари по темата и забелязах, че доста хора предпочитат икономическите дисциплини.. ( преди исках архитектура..) но сега твърдо съм решила да продължавам да си следвам по специалността, защото 5 год в тая гимназия... доста е трудничко ( абе бая си е ..) и едва ли не, ако продължа с нешо друго значи съм си загубила 5 години..така го възприемам аз..
таа...според господина ми по счетоводство да не става и дума за следване извън бг, горещо препоръчва варна и е категорично против софия..
много моля някой да ми отговори каде е по-добре и в бг има ли добра възможност за реализация... и по - добре ли ще е ако следвам извън бг ...уф..плс някои да ме насочи :(
по едно време си мислех и за право .. обаче на тая даскалка нищо не мога да и разбера, а и тя не се старае всички да разберат материала, а просто да си предаде урока и да има план, но както и да е.. и кое е по-добре счетоводство или право ? :smt102

Sladkiq_Vladko
11-01-2010, 23:27
Кандидатствах в Библиотекарския в гр. София, но уча в Колеж по Телекомуникации и пощо гр. София! :D :razz: