PDA

View Full Version : Евреите ли управляват света?



amk933
07-16-2009, 13:18
Какво мислите за теорията за еврейските властелини, които са наваръха на света?
Смятате ли, че те наистина казват къде и кога какво да се случи?
Те ли дърпат конците на света и всички ли сме просто една марионетка в техните ръце?
Как мислите? Самата истина или нацистка инсинуация са горните твърдения?

Ако искате споделете и лично мнение относно ереите, но го обосновете. :)
Много ме терзаят тези въпроси напоследък, защото много взеха да се въртят подобни теории в пространството.... :)

П.С: Ако смятате, че анкета би свършила добра работа - кажете! :)

Shalala
07-16-2009, 13:21
не,не смятам че еврейте дърпат конците.
А,идеята за анкета,я подкрепям!

plmn
07-16-2009, 13:37
мисля, че не може да се каже с точност дали са те или не.
просто има група супер влиятелни и богати хора, т.н. глобален елит. общо взето това са наследниците на богати фамилии, президенти, политици, обкръжението им. хората с парите, които поръчват музиката. и те не контролират само нещата в своите държави, а и навън.

InnchetO
07-16-2009, 13:42
Какъв контрол.. пълна анархия. Всеки си има собствено пространство, в което си прави каквото иска, ако излезе от там може и да има последствия. Във всеки случай контрола не се прилага точно от евреите.. Всеки си знае кой може да го контролира и кой е една идея "по-нагоре". Никакви евреи според мен.

techCandy
07-16-2009, 14:58
Ще взема да се преродя в тая нова секция :grin:
Раздвоена съм относно светновните конспирации, от една страна си мисля, че някой дърпа конците, нямам реална представа как точно се устоновява този процес или в какъв мащаб е, но мисля че съществува. От друга страна, ако конспирацията беше конспирация, което значи че е нещо тайно, то що за конспирация е, щом всички знаят за нея? Никой не може да ми даде точен отговор предполагам. Но не мисля, че са евреите, защо евреите са нарочени...по ред причини. А има ли значение кои са всъщност? Важното е какво правят.

x3eme
07-16-2009, 14:59
Света се управлява от наркотици,проституция и корупция.

YakUZa777
07-16-2009, 15:01
Преди години може и те да са били, но сега не мисля, че са те. За мен света в момента се управлява от ЕС, САЩ, Китай + Япония и Русия.
Като казвам ЕС разбирайте само по - развитите странни членки.

ItalianMafia
07-28-2009, 23:36
Гласувах със "да".
Еврейте са невидимата сила която управлява САЩ, макар, че наскоро четох статия която ме накара да мисля, че нарочно са им дадени челни позиции в командването, но това е друга тема..
Който управлява парите, той управлява света.. Мързи ме да ровя из учебника по история, но си спомням, че първите заеми с лихви са давани именно от евреите, така се е разраствал не само техния бизнес.. Още от тогава контролират всичко.. Сега банките управляват парите, а те се управляват от евреи..
ФАКТ е, че с изключение на китайските банки всички останали са собственост на евреи..
ФАКТ е, че в САЩ четири от петте медийни гиганта са притежание на евреи, което им дава право определят какво ще се гледа, какво ще се слуша, какво ще се чете..
ФАКТ е, че от горе-долу 130 000 тона злато в света над 100 000 тона са на евреи..
Друг ФАКТ е, че всички фармацевтични компании от запада са собственост на евреи..

Тоест САЩ са слуги на евреите, а целия свят зависи от САЩ..
Извода е обяснението на моя отговор.. :)

Ilikeliljon
07-28-2009, 23:39
Абе то какво ли не се издрънка. Световна еврейска конспирация (Сталин е станал такъв параноик, че почнал систематично да ги унищожава, а също и Хитлер), масоните (Ротшилд и какви ли още не образи). Говори се, че Федералния резерв на Сащ се държи от такива хора, които определят политиката и така нататък. Демек филмите Zeigeist. 8-) 8-) 8-)

miminky
07-29-2009, 13:31
Гласувах със "да".
Еврейте са невидимата сила която управлява САЩ, макар, че наскоро четох статия която ме накара да мисля, че нарочно са им дадени челни позиции в командването, но това е друга тема..
Който управлява парите, той управлява света.. Мързи ме да ровя из учебника по история, но си спомням, че първите заеми с лихви са давани именно от евреите, така се е разраствал не само техния бизнес.. Още от тогава контролират всичко.. Сега банките управляват парите, а те се управляват от евреи..
ФАКТ е, че с изключение на китайските банки всички останали са собственост на евреи..
ФАКТ е, че в САЩ четири от петте медийни гиганта са притежание на евреи, което им дава право определят какво ще се гледа, какво ще слуша, какво ще чете..
ФАКТ е, че от горе-долу 130 000 тона злато в света над 100 000 тона сана евреи..
Друг ФАКТ е, че всички фармацевтични компании от запада са собственост на евреи..

Тоест САЩ са слуги на евреите, а целия свят зависи от САЩ..
Извода е обяснението на моя отговор.. :)

+1, много добър пост

Nam3less3
07-29-2009, 13:42
Най-известното доказателство е за това как САЩ и ООН създадоха Израел и изхръвлиха от домовете им хиляди палестинци. Или просто им правят услуга? Да си бъдат богати еврейте, но щом умишлено вредят на милиони хора, то неслучайно са най-мразеният народ.
+1 ItalianMafia

backiss
07-30-2009, 18:53
за мен евреите са хора както всички останали
може да има много евреи на високи постове и да оправляват но това не ги отделя от другите хора

LunaTriCk
07-31-2009, 08:43
Не знам дали са точно евреи, но определено има няква група хора, които се разпореждат с парите.

Cybershot
07-31-2009, 10:31
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D 0%BD_%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%B2

Управлява се от евреи. Стига ли ви толкова или ви трябват още доказателства?

ItalianMafia
07-31-2009, 15:59
^ Омг, да не мислиш, че някой ще седне да го прочете ?

LunaTriCk
07-31-2009, 16:51
То това е целта. Да не го прочетеш и да приемеш щом е дълго да е вярно ;)

Goebbels
07-31-2009, 20:25
Не точно евреите, а една малка група, която най-безсрамно се е самообявила за "богоизбрана".
Аз мисля, че нормалните евреи нямат нищо общо.
Ционистите имат голяма власт в медиите, а няма смисъл да говорим за връзката между тях и ФЕД. Трябва да си кьорав или много тъпоглав, за да не го забележиш.

EarthShaker
07-31-2009, 22:25
Май някой е прекалил с конспиративните филмчета

Cybershot
08-01-2009, 09:30
Ей много тъпи хора има! Даже съм сигурен че не сте отворили линка!
То го пише точно и ясно най-отгоре


Федералният резерв (на английски: The Federal Reserve System или The Fed) е система от финансови организации, които служат като централна банка на САЩ.

Федералният резерв е създаден през 1913 г. с приемането на закона за Федералния резерв от Конгреса на САЩ и ратифициран от президента Удроу Уилсън. Той представлява изключително частна корпорация, чиято собственост няма общо с американското правителството. Федералният резерв има право да емитира американския долар. Тъй като Резервът е частна собственост, той предоставя на щатското правителство доларови банкноти срещу годишна лихва

Управляват го ЕВРЕИ!!!

Парите движат света. А сега си направете сметката кой е по-богат. Шейх който има 20млрд долара или корпорация която може да си напечата пъти повече и то законно?!

EarthShaker
08-01-2009, 15:47
а аз мога да напиша в уикипедиа, че акам злато....

Hustle
08-01-2009, 16:28
'Zeitgeist' е много интересен филм в който има верни неща,но не всичко е истина.
(The Federal Reserve System)

http://www.vbox7.com/play:72ff35b7

Cybershot
08-01-2009, 18:00
а аз мога да напиша в уикипедиа, че акам злато....

Ей ама ти си много просто лапе! Давам пример wikipedia защото ще го разбереш! Ако ти го дам от друго място ще се пулиш какво е това защото съм сигурен че толкова знаеш и език. :-x :-x

Fritz
08-01-2009, 19:00
Не,комунистите го управляват.

ItalianMafia
08-05-2009, 03:09
Не,комунистите го управляват.
Обоснови си мнението, please.. :-o

EarthShaker
08-05-2009, 10:24
а аз мога да напиша в уикипедиа, че акам злато....

Ей ама ти си много просто лапе! Давам пример wikipedia защото ще го разбереш! Ако ти го дам от друго място ще се пулиш какво е това защото съм сигурен че толкова знаеш и език. :-x :-x

щом казваш... отиди си плисни една студена вода и пак ела

kristo
08-06-2009, 13:29
Естествено, че евреите(и по-точно казано еврейската върхушка) управлява света. Това може да се види с просто око. Всичките световни корпорации се ръководят от хора с еврейски произход, а Ротшилд и Рокфелер наистина са най-богати в света и реално властват над тези корпорации. Ако става въпрос и Ротшилдови имат основна намеса в двете световни войни и реално на тяхното финансиране се дължат победите на Франция, Англия и САЩ над Германия, Италия, Япония и Австро-Унгария през Първата световна война. А какво ще кажат отрицателите на теорията за еврейското световно властничество затова, че Болшевишката революция се извършва почти изцяло от евреи, а след това държавниците на СССР на високо ниво почти до един са евреи- Ленин, Троцки, Каменев, Зиновиев, Бухарин и още много. Случайно ли е това според вас и как все "случайно" където има власт и пари са замесени евреи? Случайно ли е, че точно евреите измислят и налагат през Средновековието лихварството, чрез което изнудват обикновения народ и грабителстват над него? И случайно ли е това, че още от най-ранна древност евреите са били преследвани от всички останали народи? Дали е случайно или има някаква логика според вас, щото според мен е смешно да се твърди, че е просто заради това, че не са особено симпатични на външен вид, а има и нещо друго, много по-значимо.

Linns
09-27-2009, 10:03
Не,комунистите го управляват.
Обоснови си мнението, please.. :-o

bubals
09-27-2009, 10:20
не е вярно тия цел живот ги избиват

KeepItReal
12-10-2009, 12:46
mmm .. ne kfi evreii e 4oek sveta e nekaf xaos :D . V sveta v momenta vodqt parite koito gi ima toi vodi , vode6ti ne6ta sa sa6to omraza zavistta i zlobata zn malko e izvan temata no e bolna tema ko da sa prai .. sveta (sa6to i poe4eto hora) v momenta sa palna otvrat pone za men

marin92
12-11-2009, 15:01
Най-тъпия въпрос на света. Кои евреи? Е сигурно има и евреи, но въпросът е уникално тъп. Просто си имат сериозно лоби. Света се управлява от билденберг и рокфелер. Така наречените евреи са на първа линия и не са на върха на пирамидата.

2Света е доста сложна система да бъде управляван. Може да имат власт при някои решения, но никой не може да управлява света.

Shelcha
12-12-2009, 15:13
Света се управлява от наркотици,проституция и корупция.
нека е една дума
икономика, не тази е производно петно...
пари :)
за жалост, отдавна не и Блага


тръгнем ли от парите, който ги има управлява, който е над, властва
който има власта, дано я загуби (;
но дъ рич гет рич анд ди пур стай пур :Р
а евреите са много интелигентни и сговорчиви хора (:
всичките беди идват от Човешката алчност и не достатъчно човещита, интелект, информираност и тн (;
но който няма глава нека рисува свастики по тролеите, страхотна проява, само дърпа българия, тоест тях самите

heiress
12-28-2009, 01:10
Да!

semantics
12-28-2009, 18:03
Любима тема...

Няколко въпроса от мен:
1. Ако наистина има хора (група хора), които "държат света в ръцете си", причината за тяхното върховно господство възможно ли е да се корени в тяхната принадлежност към еврейския род? Ако е възможно, защо причината да е именно в това, а не еднаквата им кръвна група, склонността им към БДСМ, или защо именно "еврейски" род, а не, да речем, узбекистански или ирански - също все древни народи.
2. Ако тези хора действително имат определена принадлежност към еврейския род, в каква качествена и количествена степен се проявява тази принадлежност, както и какво е отношението на тази степен към тяхната върховна власт?
3. Ако за вас отговорите на предните два въпроса еднозначно казват "Да, евреите управляват света!", какво отношение има родовата принадлежност на тези хора към вашия живот?
4. И не на последно място - не смятате ли, че основанието върховно властващите да са именно евреи е също толкова вярно колкото и основанието да бъдат хътяни?

http://images2.wikia.nocookie.net/starwars/bg/images/a/a2/Jabba-real_v.jpg

Естествено, неструктурирани, недоказани и неподкрепени с факти безмислени отговори ще се подминават със съжалително мълчание.

Whiskey
01-01-2010, 18:46
Разбира се, евреите го управляват.Именно те и тяхната групировка "Билденберг" управляват света.Неслучайно Обама беше на срещата им 2007г. Иначе не говорим за обикновените евреи, а за някои, домогнали се по някакъв начин до върха.През 18 век богатите еврейски фамилии си отварят банки-Ротшилд са типичен пример за това.Но като пряко участие във властта, те се появяват чак към края на ВСВ.Именно Труман е първият американски президент от еврейски произход.А другите двама са ...Буш-ови. :-D

JDeel
01-02-2010, 21:54
Харесва ми мнението на Shelcha, пък и да е написано малко странно.

Въпросът е, ако ни управляват евреите, билдербергите, масоните, илюминантите или съкратено - парите, какво ще правим с това?

WhiteOneBG
01-08-2010, 02:14
Така искам да прочетете тоя пост и да не остроумничите .
На най-масовата банкнота във Америка - тази от един долар има изобразена пирамида на гърба и. Пирамидата символизира Йерархията. Най ниска класа , следваща класа и т.н. Накрая върха на пирамидата е отделен от "тялото и" и свети бляска или к'вото е там ( същност знам перфектно какво е просто не ми се пише ). Та отделения връх символизира господ. Коя нация се счита за богоизбрана ( и сички ги псуваме ама никой не им го оспорва ) - Еврейте . А кой е измислил парите - финикийците ( глупости като цяло ). Еврейте ги "вкарват в масова употреба" , ако ме разбирате. Един вид ни показват най нагло не стига че сме най-отгоре , ами сме и най-богати.
Така и въпреки "циничния" ми пост , ако някой му удари едно 20-30 сек. така де минутно мислене ще разбере че има доста логика.
Та до тая логика сам съм достигнал като го смятах за глупост , докъто в един хубав момент не се намериха хора , които да ми обеснят колко съм прав :) По темата може да се изпише много .

Б.А. Не съм чел кво сте писали , но предполагам че 2/3 от темата е осрана с реплики от сорта на - Еврейте на сапун ...

Linns
01-08-2010, 12:12
Най-тъпия въпрос на света. Кои евреи? Е сигурно има и евреи, но въпросът е уникално тъп. Просто си имат сериозно лоби. Света се управлява от билденберг и рокфелер. Така наречените евреи са на първа линия и не са на върха на пирамидата.

2Света е доста сложна система да бъде управляван. Може да имат власт при някои решения, но никой не може да управлява света. :lol: :lol: :lol:

DarkKisss
01-16-2010, 16:58
не,не смятам че еврейте дърпат конците.
А,идеята за анкета,я подкрепям!

съгласна.

Belair
01-19-2010, 13:03
Що толкова ги мразите хорицата?

Sashakiss
01-26-2010, 16:29
Ето я йерархията:

Рептилите командват масоните. Масонската организация е изградена от евери. Технически евреите командват света, но рептилите дърпат конците.
http://thespiritofoknele.org

semantics
01-26-2010, 17:00
"Рептилите..."

АХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХ АХАХХАХАХААХАХАХАХАХАХХАХ АХАХХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХА АХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХ АХАХАХХА

Оправи ми вечерта, пич. А този "автор" - още повече.
Толкова е абсурдно, че освен да се смея, друго не мога.

"Понякога продължаваме да спорим с опонентите си дори само заради покъртителната им липса на вкус." (цитирам свободно)
Ницше

filmimilmi
01-26-2010, 18:05
semantics, продължавай да вярваш в честността и справедливостта, да си гледаш Биг Брадър, Шоуто на Слави или там каквото ще да е, надебелявай и бъди щастлив.

Това е съвсем естествено за масата зомбита индоктринирани да вярват, че е невъзможно група влиятелни хора, собствениците на банките, корпорациите и медиите да се обединят в картел и да обсъждат кое е добре за техния бизнес без да разгласяват публично целите си. Да, ако споменеш за подобно нещо пред останалите хора ще бъдеш сметнат за луд конспиратор.


Не сте ли забелязвали. Ще се появи някой който ще каже, че официалната версия за убийството на Кенеди не е вярна. Първо той ще е пренебрегнат, после осмиван, а накрая бит.

Ето и речта на на Кенеди за тайните общества.
http://vbox7.com/play:957ec1c8

Или сега semantics ще каже, че президента им е бил луд. Че това, което говори са простотии и това, което се е осмелявал да говори няма нищо общо с убийството му...

Бих му препоръчал да гледа и това http://vbox7.com/play:9e6d90ccНе защото не ми се говори повече по темата, но вероятно ще е без ефект.

semantics
01-26-2010, 20:17
Не знам дали си заслужава да отговарям по същество, защото си позволи да изредиш по мой адрес поне четири неща, които са съвърешно неверни и ме обиждат.

Материали като посочените от Sashakiss и автора от линка са чисто и просто долнопробни. Ако трябва да се водят реакция срещу нещо, създателят им ще трябва да се потруди малко повече, най-вече над естетическите и познавателни качества на "творбите" си. Също ако врагът, за който тези материали говорят, е реален, този враг заслужава значително по-стилен ответ, във всякакъв смисъл.

Първото клипче е поредното слайдшоу, претендиращо за внушителност. При това ми е трудно да се впечатля от нещо, в което пишат "официЯлни" и не слагат и една запетая. Освен това не виждам Кенеди да го говори това...
Второ клипче пък не се отваря.
Този тип "доказателства" са ми познати, другари. Наистина са зверски долнопробни и несериозни. Минава ли ви през ума, че дори и тая всеобща вяра в световната конспирация и тия повсеместни скандирания под всякаква форма също могат да са нечий инструмент? Също толкова могат и да са продукт на човешкото изпростряване, впрочем, но за щастие в примките на тези "иначе толкова любопитни тематики" падат и иначе интелигентни хорица. Жалко за тях.

Допълнително, filmimilmi, що за човек ще претендира, че ни управляват ИЗВЪНЗЕМНИ ВЛЕЧУГИ, дяволите ме взели! Същият човек, като този, който ще го последва, навярно.

И нещо последно - грешиш да смяташ, че осмиван е този, който вярва в световната конспирация. Напоследък е точно обратното и опитът ми в този форум го доказва.
И всичко това е доста тъжно като тенденция, при всички случаи.
Много интелектуален потенциал на населението отива нахалост покрай тия глупости.

filmimilmi
01-26-2010, 21:11
semantics, ето второто клипче.
http://vbox7.com/play:7ec258d4

Ако те е заинтригувало поне малко повече да се запознаеш с гледната точка на същия автор изгледай и това предаване част по част. Разясняват се основни неща в горе долу семпъл и доста достъпен вариант.

http://vbox7.com/play:6f05b5a9
http://vbox7.com/play:0e521769
http://vbox7.com/play:8c330ee7

Макар и да си се струва дълго и безполезно защото си предварително настроен анти, направи си труда да го изгледаш, няма да загубиш времето си. А ако след като го изгледаш се почувстваш, че си го изгубил, моля те, няма смисъл да отговаряш по-нататък в темата. Не изсмуквай това изречение от контекста, няма да е уместно да кажеш, че един вид те "пъдя от дискусията". Просто искам да кажа, че ако съзнанието ти е затворено, и не търсещо, съответно не е и откриващо, а в такъв случай просто няма да има смисъл от следващите ти коментари защото няма да има какво да си кажем.

semantics
01-27-2010, 06:26
В момента нямам време, довечера ще изгледам клипчетата и ще си направя труда да вникна в съдържанието им.
Тогава и ще отговоря.

semantics
01-27-2010, 21:45
Тъй...

Имам най-добри намерения да науча нещо ново и да разбирам какво ми се говори - "отварям си съзнанието". Опитвам се, тоест, наистина, да не съм предубеден. Моля да ми се отговори със същото старание.
Гледам, ("паузирам") и коментирам успоредно.

1. "100-те маймуни".
Трябваше да разровя из нета, за да си изясня какъв е феномена и експеримента, защото г-н Ангелов ми го разказа малко неясно.
Дори и да оставим настрана факта, че това неслучайно е "феномен", а не явление (следователно му липсва научна обосновка и емпирична аргументация), аз си оставам с едно опасение... Опасението ми е, че г-н Ангелов в най-добрия случай е чел Карл Густав Юнг доста повърхностно или съвсем внимателно подбира какво от теорията му да сподели с широката публика, което е по-малко вероятно, все пак.
Колективното несъзнавано, засягано от Юнг, което и нашият автор използва за доказателство, се "трупа" с времето, то е продукт на дълго съизживяване на вида, на наследяване на архетипи и събиране различните опитности на индивидите в едно общо съзнание, обяснено просто. Колективното несъзнавано не се изчерпва с това, че "всички ние сме свързани, истинските хора сме свързани с едно общо съзнание, така че, накратко... с една обща нишка..." - в това определение се губи основната същност на понятието, прокарано от Юнг, което прави самото определение невярно, а феноменът - все така необяснен.
Що се отнася до продължението на ескперимента с хора, г-н Ангелов не дава никакви дати, места, личности и прочие, с които да се свери действително ли е провеждан този експеримент. Смея дори да твърдя, съдейки по вербалния и невербален изказ на автора, че той си измисля, но не претендирам за това, тъй като не мога да го докажа и звучи предубедено, вероятно.

За примера, който г-н Ангелов дава отново в подкрепа на теорията си - с това, че децата схващали по-бързо новите технологии от родителите и прародителите и това е следствие от колективното несъзнавано... Това е абсурдно смешна аргументация. Мога да изредя много, много причини младите да са възприемчиви, а възрастните - не, към новите технологии, и всичките причини да са в пъти по-прозаични, доказуеми и прочие.

2. "Фермата" - условно озаглавявам тази част.
Започва се с пълна липса на научни аргументи - единствено размисли и страсти. Продължава се с "психическата енергия" и вампирите, което... Простете, как се доказва?! Освен това, нуждата от "психична енергия" и "визуализация" на това, което желаеш, са неща, засягани по също толкова абстрактен и недоказуем тертип в "The Secret", вдигнал толкова шум при излизането си (и книгата).
Изведнъж, не щеш ли, появи се Дядо Коледа, в лицето на който се оказва най-зловещата конспирация в детския свят. Така е, конспирацията прониква в детското съзнание още от ранна възраст чрез такива герои и традиции, датиращи от векове... (Станах ироничен, съжалявам, но тук наистина взе да става прекалено).
Продължава се отново с размисли и страсти за "счупването на егоцентризма и вкарването на заводските настройки" (криворазбран Пиаже, струва ми се), малко лъхащи на кръчмарски разговор или на форума дискусия.
След това се подлага на съмнение, че Земята е твърда и че това е парадигма, изучавана в училище "на доверие"... Сравнено с по-горните твърдения на автора, твърдението, че Земята е твърда, е меко казано неопровержимо доказуемо... ... ...

3. "Медии и реклами" - отново условно озаглавявам тази част. Тук г-н Ангелов е прав да казва, че липсва всякакво критично мислене у хората по отношение на влиянието на рекламите; прав е отчасти и за "принципа", на който рекламите успяват. По тези въпроси обаче предпочитам да се обърна към Фройд или към рекламен агент, или към произволно избран психолог с по-дълъг опит.

"Абсолютно (!!!) е доказано, че човешкото съзнание възприема 2 000 бита, и байта, информация..." Това ще го отмина благосклонно. Защото крещи, че някой се опитва да убеждава с нещо, в което сам не е убеден. А визуалните примери, дадени в подкрепа, са просто абсурдно очевидни, смешни са, наистина - такива съм гледал в Cracked.com, например...

Почивка...
Сипвам едно чайче и продължавам.

4. Хора, хранителни вериги и рептили
Тук си поемам дълбоко въздух в краен опит за непредубеденост, кълна се....
...
...
Не намирам какво да кажа...

5. Банки
Казаното за БНБ и българските пари е копирана идея 1:1 от Zeitgeist. Доста куца откъм стил такова изложение, след като не реферира към източници...

6. "Най-голямата конспирация"
Отново заемки от Zeitgeist. Отново доказано по същия начин, както там. Не разбирам как се намесват в общата сюжетна линия, обаче, но както и да е. Направи ми впечатление, че тук споменава Zeitgeist ("Зейтгайст", няма да се смея, ок).

7. "Любов или страх?"
Казаното за "решението за изход", не е "учение на толтеките" или поне не само тяхно, нито е нещо ново, нито каквото и да е. Да започнеш да променяш света от самия себе си е нещо съвсем понятно, но твърде сложно. Малко хора го правят. Тия теории не помагат НИКАК... Но по същество.
"Любов и страх" не са двете основни емоции, а всички останали да са производни, както казва авторът. Всъщност, любовта е чувство, а страхът е първата от четирите основни емоции - останлите три са гняв, тъга и радост. Това из I-net пространството го наричат EPIC FAIL. Но в разгара на кръчмарските съждения явно това е маловажно. Все пак, не отива на ПСИХОЛОГ, какъвто авторът претендира да е, да говори лаишки за емоциите...

Заключителните думи за Бог не знам как да ги коментирам. Твърде много и различни неща се изговарят твърде бързо. Звучи малко шизоидно, впрочем.

В другите клипчета не видях нищо качествено различно. Споменаване, че хората и динозаврите всъщност са живеели заедно, че пастата за зъби е смъртоносна, че американските президенти са змии в човешки кожи, че Mtv е тайно общество на конспиратори и предъвкване на все едни и същи неща, и все едно и също поведение, доста прозрачно, впрочем.

Така, поемам пак дъх и приключвам:
filmimilmi, кълна се, че опитах. Но ако този човек е българският Дан Браун, то тогава наистина българското често е долнопробна имитация.
Не съм сигурен дали трябва да казвам И това, защото едва ли някой ще го схване насериозно, но според мен този Еленко Ангелов е или начетен глупак или наивен умник, или в краен случай - параноик, но във всички варианти му липсва стил на изложение и аргументация. Факт е обаче, че явно грабва хората. От една страна, на хората малко им трябва да ги грабнеш, дори когато говориш откровени глупости, защото на хората им липсва критично мислене. От друга страна, този "автор" е добър имитатор, използва неедин лидерски похвата, приучавал се е на доста нещо старателно и прочие - мога да дам доста примери в подкрепа на тезата си, че този човек съзнателно търси определен образ и "творби", както и определено внушение у хората - но ме мързи, а и не си струва да го правя тук.

Във всички случаи - да, загубих си времето, гледайки този клип. Съжалявам, но наистина се опитах и с чиста съвест казвам, че на този "научен труд" му липсват ТВЪРДЕ МНОГО НЕЩА, за да го взема насериозно. Нелош опит, де, но е нужно повечко.
Няма да отговорям тук повече, както ме помоли, filmimilmi, ще заситя самодовлството ти, докато някой друг не реферира към източник, както ти направи.

Надявам се следващият да е по-добър. Защото иначе си оставам с горчивото разочарование какво са способни да произведат хората и на какво са склонни да вярват...

semantics
01-30-2010, 04:37
Има и трети вариант - малко по-умен съм от теб. И това не е чак такава хвалба, както някой може да се заблуди - не е голямо признание, наистина.

Иначе мерси, че ме подсети за този филм. От известно време все забравям/отлагам да го видя. Надеждата ми е, че повече ще си струва от на Еленко глупостите. Току-виж има нещо смислено и доказано в Esoteric Agenda - ще видя и ще споделя.

Linns
01-30-2010, 16:51
Това, че си написал пост дълъг половин страница не значи че си "по-умен" от еди кой си.. Половината от нещата които прочетох са пълни глупости .. Човек може да напише две изречения и да обясни всичко или, както в твоя случай, да изпише редове и редове с безмислици..

semantics
01-30-2010, 19:12
Прав/а си. Аз обаче се аргументирам, когато нарека нещо безмислица.
А ти? Как се аргументираш, когато казваш, че пиша "редове и редове безмислици"?
По поне три пункта доказвам безпрекусловно, че Ангелов пише глупости. Ти разбра ли кои са тия пунктове или просто дългият пост а приори е безмислица?

KadifWerewolf
02-01-2010, 02:37
"Хаха!"
За заглавието на темата.

democratos
02-11-2010, 10:59
Не евреите, ами глобалния ляв либерало-социалистически елит!
Социалистическият елит виждаше, че САЩ са единствената свободна сила в света и затова от 50 години насам се опитват да я превземат, чрез деморализация и прекалена либерализация!
Първата вълна беше хипи движението през 60-те години, осъществено именно под въздействието на СССР! Това продължава и до ден днешен с огромната либерална антихристиянска пропаганда, която всекидневно ни залива и която унищожава устоите на американската нация.
Буш беше последният свободен президент на САЩ, но елитът всячески му устройваше капани (9/11, икономическата криза) и народът се заблуди и избра месията Обама, който е първият официално техен президент и който ще се опита да разруши и последните останки от американската свобода.
Надеждата на човечеството лежи на плещите на въоръжените християни от юга и на американската армия (в която са концетрирани истинските патриоти и свободолюбци).

ZipFail
02-11-2010, 11:23
Пак ли ти бе, смешка :razz:

semantics
02-11-2010, 11:28
Ъм...

Яко.

wallmart
02-18-2010, 19:52
Евреите управляват света. Банки, демокрация, комунизъм, анархизъм, САЩ, СССР - все чифутски. А нациите, и в частност Българиия, са най-големият проблем за юдейството :o

semantics
02-18-2010, 20:02
Кефя се на такива аргументирани мнения.

Поздрав, пич:

http://www.youtube.com/watch?v=-_jLnrUXJNM